Şimdi Ara

Acronis True Image 9.0 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
6
Favori
385.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: | Spooky |

Benim aklıma birşey takıldı, şimdi biz bu program ile 20gb lik bir hddnin yedeğini alırsak ve daha sonra 20gblik hddnin boyutunu 15 gb ye düşürürsek, ileride ise 15gblik yeni alana zamanında aldığımız yedeği yükleyebilir miyiz?

biraz karışırık oldu ama anlayan anladı. Bu arada eline sağlık Banner...

evet yapılıyor.zaten image'ini aldığın sistem ve bütünn klasörler geri geliyor.
  • @Razorback
    1:programı serial girerek kullabilirsin.

2:dvd backup alabilirsin.

3:sen hd'ye de backup alabilirsin trojen girdiğinde sorun olmaz tekrar yüklediğinde trojen falan kalmaz.ama dvd backup almak daha iyidir...

4:sıkıştırmada herhangi bir veri ve kalite kaybı yaşanmaz...
  • arkadasım yanlıs anlama tekrar sormak ıstıyorum.. sımdı mp3lerde sıkısıcak ve tekrar acılıcak...
    şöle bir örnek verim.. bir mp3ün bitratini düşürüp tekrar yukselttıgınde, dusuk halıyle dınlersın.. yanı kalıte kaybının gerı donusu yoktur...

3 sorum daha var...

1-sıkıştırmayı iptal etme şansım yokmu?
    2-9.1 in bir sürü versyonu var.. hangısını indirmek lazım? farkları ne?
    3-diyelimki 20 gb backup var.. tahmını 5 dvd tutucak... benım hddye virus girdi ve pc acılmıyor... hiçbirsey yapılmıyor... benım yapmam gereken seyler sırayla ne olucak acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: | Spooky |

Benim aklıma birşey takıldı, şimdi biz bu program ile 20gb lik bir hddnin yedeğini alırsak ve daha sonra 20gblik hddnin boyutunu 15 gb ye düşürürsek, ileride ise 15gblik yeni alana zamanında aldığımız yedeği yükleyebilir miyiz?

biraz karışırık oldu ama anlayan anladı. Bu arada eline sağlık Banner...

Dostum alacağın backup saten 10 gb civarı olur ve bunu 15 gb a sorunsuz yüklesin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

arkadasım yanlıs anlama tekrar sormak ıstıyorum.. sımdı mp3lerde sıkısıcak ve tekrar acılıcak...
    şöle bir örnek verim.. bir mp3ün bitratini düşürüp tekrar yukselttıgınde, dusuk halıyle dınlersın.. yanı kalıte kaybının gerı donusu yoktur...

3 sorum daha var...

1-sıkıştırmayı iptal etme şansım yokmu?
    2-9.1 in bir sürü versyonu var.. hangısını indirmek lazım? farkları ne?
    3-diyelimki 20 gb backup var.. tahmını 5 dvd tutucak... benım hddye virus girdi ve pc acılmıyor... hiçbirsey yapılmıyor... benım yapmam gereken seyler sırayla ne olucak acaba?

1. Image alirken zaten sikistirma oranini da soruyor sana yano radio butonu seklinde sen hangi oranda istiyosan ona tikliyosun. Sen mp3 sikistirmak istersen zaten Acronis sikistirmaz onu Acronis sadece sikisabilme ozelligi olan seyleri sikistirir. Yani sen en sikisik halde imaj alsan bile mp3 ler sikismayacaginda bir kalite kaybi olmaz.

2. Sen herhangi bir True Image yada home Surumunu indir.

3. Virus girdi PC acilmiyorsa senin elince bir tane bootable Acronis CD si olmasi lazim onu da can simidi olan secenekten yani create bootable CD seceneginden yapacaksin. Sen bu CD yi tak bilgisayari CD den boot ettir ve Acronis programi boot sekilde acilana kadar yani RAM a yuklenen kadarbekle sonra bu CD yi cikar ve imajlarin olan CD leri tak. Once en son numarali CD yi takacaksin Sonra 1 den itibaren sonuncuya kadar senden ister Acronis ve sistemi bu sekilde C ye geri yuklemis olursun.

• Acronis True Image 9.1 Workstation 3567 April 10, 2006 154.1 MB
    Acronis True Image 9.1 Enterprise Server 3567 April 10, 2006 188.6 MB
    Acronis True Image 9.1 Server for Windows 3567 April 10, 2006 80.0 MB

şu 3 versyondan hangisini indirsem.. senın dedıklerın yazmıo burda...
    bu arada acronısın sıtesınden ınmıyormu bu programlar????
  • quote:

Acronis True Image 9.1 Workstation 3567 April 10, 2006 154.1 MB
    Acronis True Image 9.1 Enterprise Server 3567 April 10, 2006 188.6 MB
    Acronis True Image 9.1 Server for Windows 3567 April 10, 2006 80.0 MB

şu 3 versyondan hangisini indirsem.. senın dedıklerın yazmıo burda...
    bu arada acronısın sıtesınden ınmıyormu bu programlar????

KArdeş ilk sayfadaki bağlantıdan indir sen
  • pekı bu 9.1 mı?
  • quote:

pekı bu 9.1 mı?

9.0 versiyonu.
    sanırım sıkıştırma konusunda en iyi cevabı banner abimiz verir.

benim tavsiyem 9.0 sürümüdür.
  • lütfen kızmayın bana...
    9.1de değişenler önemlimi?? yani bu bende hastalık, son versyon kullanmassam içim rahat etmiyor...
    bu arada lınktekı 35 mb..
    ama acronısın sıtesınde en dusuk 9.1 80mb.. baya bir fark var galıba??
  • quote:

lütfen kızmayın bana...
    9.1de değişenler önemlimi?? yani bu bende hastalık, son versyon kullanmassam içim rahat etmiyor...
    bu arada lınktekı 35 mb..
    ama acronısın sıtesınde en dusuk 9.1 80mb.. baya bir fark var galıba??

eğer amacın sadece backup alıp geri yüklemekse bunu 9.0 gayet başarılı yapıyor zaten.
    9.1'deki değişiklikleri pm attığım sayfadan bakabilirsin.
  • cok tesekkurler extreme mac...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razorback -- 26 Nisan 2006; 0:17:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sp@wn

Hayır olmaz bende de kapalı

ben arka planda çalışmayı iptal ettim ve geri yükleme olmadı hd partition bulunamadı falan diye hata verdi.
    sonuçta programı geri yükledim bilgilerinize
  • Programı kullandım, denedim, gerçekten harika bir program,

Banner'ın anlattıkları haricinde herhangi birşey yapmaya gerek kalmadan en kısa zamanda ve en basit şekilde sistem yedeğini alıp yükleyebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: extreme_mac

quote:

ben arka planda çalışmayı iptal ettim ve geri yükleme olmadı hd partition bulunamadı falan diye hata verdi.

Dostum kesinlikle o arkaplandan kaynaklanan bir sorun değil istersen bir recovery yapıp ss leri buraya koyabilirim..

Bende arkaplanda çalışmadığı halde en az 5 defa resotore yaptım .....İstersen başka recovry yapanlara sor.....

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: extreme_mac

quote:

Dostum kesinlikle o arkaplandan kaynaklanan bir sorun değil istersen bir recovery yapıp ss leri buraya koyabilirim..

Bende arkaplanda çalışmadığı halde en az 5 defa resotore yaptım .....İstersen başka recovry yapanlara sor.....

Ben programi tamamen kaldirdim ve restore islemini bilgisayari yeniden boo Acronis CD uzerinden baslatip boot CD si ile yapiyorum.

• arkadasım yedekleme hakkında yazını okudum da . vıruz bılgısayara gırınce almıs oldumuz yedege de gırmıyo mu. yanı yedek de de vırus olmaz mı o zaman ne yapcaz .
    ben de backup4 all programı var .bunla yapabılır mıyız.bı de bız yedekleme almak ıstedımızde sarkıları msn messengerı ve dıger progları cd ye yedek olarak alabılır mıyız.
    sımdıden tesekkur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engind

arkadasım yedekleme hakkında yazını okudum da . vıruz bılgısayara gırınce almıs oldumuz yedege de gırmıyo mu. yanı yedek de de vırus olmaz mı o zaman ne yapcaz .
    ben de backup4 all programı var .bunla yapabılır mıyız.bı de bız yedekleme almak ıstedımızde sarkıları msn messengerı ve dıger progları cd ye yedek olarak alabılır mıyız.
    sımdıden tesekkur.

Eğer yedeği D ye alırsan riski azaltırsın ama virüsleri aldığın yedeğe de bulaşma ihtimali var.

Ayrıca yedeğini cd ya da DVD ye de alabilirsin ..Programda buna göre menü mevcut
  • quote:

Orjinalden alıntı: engind

arkadasım yedekleme hakkında yazını okudum da . vıruz bılgısayara gırınce almıs oldumuz yedege de gırmıyo mu. yanı yedek de de vırus olmaz mı o zaman ne yapcaz .
    sımdıden tesekkur.

Off.... Ne uzun konu, ne yazcami unuttum

Dostum viruslere karsi Acroniste "Secure Zone" diye bir yer var yani yedek alirken yedegin kayit yerini secure zone olarak belirle ve sana acronis secure zone olusturtturacaktir. Istedigin bir partitiondan secure zone icin bos yer koparttiracak sana Acronis ve sen yedegi buraya alabilirsin. Sonra geri yukleme yaparkende secure zoneden yedegini bilgisayara yeniden geri yukleme yapabilirsin. Secure Zone windowstan erisilemez biryer oldugu icin viruslere karsi korumali.

DVDye de yedek alabilirsin Acroniste ama biraz ugrastiriyor. Sen yedegi bilgisayar uzerine alip sonra bu yedegi DVD ye yazip bu sekilde saklayabilirsin. Daha sonra geriyukleme yaparkende yeniden bilgisayara kaydedip yedegi burdan geri yukleme yapabilirsin.

EDiT:

Sen bir parittionu yedek aldigin zman full backup secenegini kullanirsan, o partitiondaki isletim sistemini, programlari ve kayitli olan muzik resim gibi herseyi yedekler zaten acronis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malic -- 3 Mayıs 2006; 17:06:31 >

• Yukarı zıpla
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.