Şimdi Ara

Açlık Sınırı : 1714 Yoksulluk Sınırı 5584 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı,dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı ( AÇLIK SINIRI ) 1.714,35TL;

Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira,elektrik,su,ısınma),ulaşım,eğitim,sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise ( YOKSULLUK SINIRI ) 5.584,20 TL.

Bunları yaptıktan sonra 5.584,20 TL ile herhangi bir sinemaya,tiyatroya gitmeyeceksin,aileni alıp dışarıda yemek yemeyeceksin,2haftalık tatilinde bırak yurtdışını :D ülke içinde herhangi bir yere tatile gitmeyeceksin.

Fakirsen fakir kalmaya devam edeceksin.Belki tutarsa diye yılbaşında bilet almaya para ayıramayacaksın.Oğlun senden helvacıoğlu flüt istediğinde flüt almaya para bulamayacaksın.Bulamadığın için dertlenip İbrahim Tatlıses gibi rakı içip dertlenecek lüksü bulamayacaksın.

• Memleketten gıda getir

Kurbandan kurbana kırmız et gör

Mangala git. Kanat yap.

Kıçı kırık bir otomobil al. Yakıt fiyatlarından şikayetçi ol. Tüp taktır. Avmlerde gez. Boş boş dolan.

Bazı marketleri pahalı gör. Ucuz marketlere koş.

Kendime bile zor bakacakken 4 _5 çocuk yap.

Ayın sonunu getiremiyorum diye ağla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asgari ücretliler hayatından memnun birader. iphone ları cebinde binmişler arabalarına 7 tl lik çay içip reyiz içimn tweet atıyorlar. çok da şeyetmemek lazım.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Sabah çaya 1 tl verdim canım sıkkın zaten verilen sözler hiç tutulmuyor
  • Asgari ücret ile geçinmeye çalışan adamlar halinden çok memnun
  • yalan bunlar ınanma.

kımse aç degıl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.