Şimdi Ara

açılmayan bilgisayar nasıl test edilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
64
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2.el laptop aldım ekranı cıkarılmıstı cok ucuzdu,anakartı bozukmus gerısı calısıyor dedıler...

sonra tamırcıye verdım oda bakarım dedı,sonra baktı ve dedıkı hıc bırsey calısmıyor dedı

ne hardıskı ne ramı ne cdroomu hıcbırsey calısmıyor dedı

pekı elektrık baglanıp acılmadan bunları nasıl test ettı

• Farklı bir cihazda denemiştir ya da çeşitli güçlere sahip.
  • forumda teknık servıs varsa o aletlerı yazsa ogrenebılırız,ıkı dakkada baktı cunku ama soylemıyorlar

• İki dakikada her parçayı tek tek test etmesi mümkün değil. Vidaları söküp kasayı açmak bile 2 dk sürer zaten en azından. Muhtemelen uğraşmak istemediği için başından savmış çalışmıyor diyip.

Elektronik tamiri yapan birisi için en başta iyi bir multimetre, laboratuvar tipi ayarlı güç kaynağı, ısı ayarlı lehim istasyonu ve sıcak hava, büyüteç, mikroskop, osiloskop, bilimum yedek kondansatör, direnç seti vs vs.... lazım.

• Uzaktan eğitim süreciyle tamirciler çok yoğun olmaya başladılar. Bu durum sonucu resmen iş ve müşteri seçmeye başladılar. Uğraşmak istememiştir. Çünkü müneccim değilse iki dakikada nasıl bilebilir mümkün değil. Harddiski ram ı cd romu başka bir bilgisayarda sizde test edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.