Şimdi Ara

ACİLL YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İngilizce öğrenmem gerekiyor şimdi ne yapacam hiç bilmiyorum kelime ezberlemem lazım ne yapayım ezber için? Siteler var onlara mı takılayım yada kelime öğrenme kitapları var onları mı alayım onun dışında nasıl çalışabilirim cümle içinde de görmek lazım tek iyi değil kelime bende Kelime canavarı kitabı var ama pek çalışmadım bide passework var ama çok metin var kafam karışıyor düz bir kelime kitabı daha iyi olur 60 gunde yds yada dilkonun kelime kitapları alsam mı boşa para vermek istemiyorum günlük nasıl bir çalışma yapayım ilkokul kitapları mı alayım b2 seviyesine kadar öğrenmem lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu iş ezber ile olmaz, senin onu öğrenme isteğinin olması gerekiyor eğer öyle olursa seni onu öğrenince çok bir şekilde kalıcı hale getirirsin; mesela kendimden örnek vereyim disappointed kelimesi hayal kırıklığına uğramak demek işte ben bu kelime diyip kendimle özdeştirdim ve kalıcı oldu daha böyle çokça var bu sadece bir örnek. kaynağa gelince gramer iyiyse seviye seviye kitap setleri var 1. seviyeden başla 4. seviyeye kadar bitir yaklaşık 20 kitap okumuş olacaksın bu seni baya ileri atar ve kitap derken gözün korkmamalı en fazla kıçı kırık 80 sayfa :) sonra da ileri düzey için cbc dersleri var.
    bu konuda son yorumda bir sürü kaynak var onları pc ye indir istediğin kadar kaynak var bir seti indir ve çıkar onları. Başarılar, linkler çok olduğu için direk adres atamadım.https://forum.donanimhaber.com/cbc-newscast-ingilizce-gelisimi-ve-tum-diller-icin-kaynaklar-guncel--129121097

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencan000 -- 15 Mayıs 2018; 23:42:9 >

• Sınav için mi genel İngilizce amaçlı mı öğrenmek istiyorsunuz? İngilizce hikaye kitapları okumak faydalı olabilir. Bir de kelime çalışma kaynakları edinebilirsiniz.
  • Yds ve yök dil

• Hem grammer hem kelime mı çalışayım yolsa a1 a2 b1 b2 kitaplar mı alayım

• Zaman kaybına vaktim yok bir an önce bir yöntem be nasıl çalışamam gerektiğini bulmam lazım

• bence kelime kartlarıyla halletmen daha iyi olur. kelime kartlarını kendin hazırla satın alma .. kullanmadığın eski defter sayfalarını 3cm x 3cm kes ön tarafına ingilizcesini ve okunuşunu yaz arka tarafına türkçesini yaz. daha sonra bunlar çevire çevire tahmin et emin ol 3 4 tahminden sonra aklında kalmaya başlıyor hatta ön tarafına ufak şekiller bile çizebilirsin. atıyorum spoon yazdın kaşık çiz arkasına da cümle içinde bile kullanabilirsin ben bu şekil haftada 50 kelime öğreniyordum şimdi ise türkçe düşünüp ingilizce yazmaya çalışıyorum cümle olarak ezberle diyorlar ama cümlede ki kelimeleri bilmedikten sonra iyice sıkılırsın . önce azda olsa kelime sayını arttır derim. benim şuan 300 400 e yakın kartım var ama a4 değil kırtasiyeden mukavva aldım yazdım daha sağlam ve iş görürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dilci2

Hem grammer hem kelime mı çalışayım yolsa a1 a2 b1 b2 kitaplar mı alayım
    A1,A2 gibi kitaplar daha çok genel İngilizce'ye hitap eder. Sınav içinse gramer ve kelime çalışma kitapları var. Bu tür kitaplardan var mı elinizde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: newreader

A1,A2 gibi kitaplar daha çok genel İngilizce'ye hitap eder. Sınav içinse gramer ve kelime çalışma kitapları var. Bu tür kitaplardan var mı elinizde?

Alıntıları Göster
    Elimde passegawork essantiel set var orada paragraf ve cümle tahlili kelimeler var kitap 90 metin inceliyor sürekli bazende true false yada rest koyuyor metin sonuna bide KELİME CANAVARI diye bir kitap var içi hep antreman testle eş anlamlisini bul farklı planı bul çevir diyor ve bağlaclarla ilgili antremanlar var bu dediğim kitaplar birbirinin devamı paragrafa çalışıp diğerinden antreman yapıyorsun ama pek iyi değil benim hiç kelime yok en temel şeyler var internette 35000 kelime var ona mı başlasam acaba ne yapmayiliyim bilmiyorum senin önerdiğin kitap var mı vocabulary olan ??

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrelll

bence kelime kartlarıyla halletmen daha iyi olur. kelime kartlarını kendin hazırla satın alma .. kullanmadığın eski defter sayfalarını 3cm x 3cm kes ön tarafına ingilizcesini ve okunuşunu yaz arka tarafına türkçesini yaz. daha sonra bunlar çevire çevire tahmin et emin ol 3 4 tahminden sonra aklında kalmaya başlıyor hatta ön tarafına ufak şekiller bile çizebilirsin. atıyorum spoon yazdın kaşık çiz arkasına da cümle içinde bile kullanabilirsin ben bu şekil haftada 50 kelime öğreniyordum şimdi ise türkçe düşünüp ingilizce yazmaya çalışıyorum cümle olarak ezberle diyorlar ama cümlede ki kelimeleri bilmedikten sonra iyice sıkılırsın . önce azda olsa kelime sayını arttır derim. benim şuan 300 400 e yakın kartım var ama a4 değil kırtasiyeden mukavva aldım yazdım daha sağlam ve iş görürler.
    Ne kadar sürer kelime öğrenme işi baktigim şeyleri az çok anlasam yada ingilizce altyazılı bir film izledim siyelim durdurup o cumley8 anlayabilecek düzeyde yada metinleri çözebilecek düzeye nekadar sürer zamanım 3 ay var

• quote:

Elimde passegawork essantiel set var orada paragraf ve cümle tahlili kelimeler var kitap 90 metin inceliyor sürekli bazende true false yada rest koyuyor metin sonuna bide KELİME CANAVARI diye bir kitap var içi hep antreman testle eş anlamlisini bul farklı planı bul çevir diyor ve bağlaclarla ilgili antremanlar var bu dediğim kitaplar birbirinin devamı paragrafa çalışıp diğerinden antreman yapıyorsun ama pek iyi değil benim hiç kelime yok en temel şeyler var internette 35000 kelime var ona mı başlasam acaba ne yapmayiliyim bilmiyorum senin önerdiğin kitap var mı vocabulary olan ??

Alıntıları Göster
    Hocam kelime kaynağı olarak benim elimde bu kitaptan var. Senin bahsettiğin kitaplardan ben de yok. İçerik olarak testler ve alıştırmalar ağırlıkta.https://www.kitapyurdu.com/kitap/powerful-vocabulary/422878.html

• quote:

Orijinalden alıntı: newreader

Hocam kelime kaynağı olarak benim elimde bu kitaptan var. Senin bahsettiğin kitaplardan ben de yok. İçerik olarak testler ve alıştırmalar ağırlıkta.https://www.kitapyurdu.com/kitap/powerful-vocabulary/422878.html

Alıntıları Göster
    Sen kullanıyor musun nasıl kitap

• quote:

Sen kullanıyor musun nasıl kitap

Alıntıları Göster
    Sınava yönelik testler ve alıştırma çalışmaları mevcut.
  • quote:

Ne kadar sürer kelime öğrenme işi baktigim şeyleri az çok anlasam yada ingilizce altyazılı bir film izledim siyelim durdurup o cumley8 anlayabilecek düzeyde yada metinleri çözebilecek düzeye nekadar sürer zamanım 3 ay var

Alıntıları Göster
    hocam dizi izlemek için kelime arıyorsan kelimeler yetersiz kalır onlar için bence daha çok phrasal verbs öğrenmen gerekiyor. onlarda başlı başına bir olay zaten en az 200 400 tane ezberlemen lazım ki bu ne diyor yaw deme... atıyorum koskoca cümle ile vereceği anlamı adam 2 kelime ile veriyor bu kelimeler tek tek farklı farklı anlama geliyor ama ikisi yanyana gelince müthiş bir şey oluyor bence insan bu phrasal verbsleri bile çözse birazda cümle yapısı anlasa çatır çatır dizi izler derdini anlatır. atıyorum bak google de öylesine yazıp arattım karşıma çıkan cümle .. Our boss called off the meeting. (Patronumuz toplantıyı erteledi)
    called off ne demek off kapatmak demek falan called bambaşka ama orada ertelemek gibi bir anlam katmış yani okuduğunu anlaman için cümleyi tek tek kelime olarak değilde bu şekilde anlayacak seviye de olman lazım. ve bence 3 ayda zor iş. seviyen yeterliyse ismek ingilizce b seviye kurslarına yönel derim 3 ayda cümleleri anlayacak derdini anlatacak seviyeye gelirsin. mesala break off var tek tek saçma bir anlam ama adam onu bir koyuyor sevgililer ayrdıldı oluyor böyle tonla olay var. bu break off yine en kolayları biraz anlam olarak mantıklı. ben ingilizceye önce kelime ezberleyerek başladım kelime işi bitince cümle kurma olayına geçtim. s+v+o daha sonra zamanlara geçtim yani cümle de have v3 varsa ya da v2 varsa ne anlama geliyor en sonda cümle çeviriye geçtim ingilizce gördüğümü çeviriyorum ama türkçe den ingilizceye çevirmek biraz zorluyor . birde bu dediğim verbsleri ezberlemen lazım ki doğru çeviri yapabilesin benim 1 senemi aldı ben asılmadım hobi olarak öğreniyorum sen 3 ayda yapabilir misin bilmiyorum ama hafta da 150 200 kelime bence ezberleyebilirsin zor değil. telefon ekranında kelime öğreten cümle içinde kullanan seslendiren program var wordbit ismi..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.