Şimdi Ara

Acill İphone 6 Plus vs Note 4 Hangisini Alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar yasım 16 ilk telefonum olacak teknolojiden uzak değilim sürekli bilgisayar kullanan ve teknolojiden fazlasıyla annayan biriyim yani kullanış olarak android veya ios fark etmez birkaç arkadasa sordum apple seni çok kısıtlar herşey sınırlı neye izin veirlerse onu yapabilirsin dediler anduroid içinse istdediğini yaparsın özgür olursun bilgisayar gibi kullanırsın dediler.
    benim telefonda yapacaklarım çoğunlukla oyun müzik sosyal meyda olacak vede tabiki kaliteli fotoğraf ve video note 4 2k imiş 6+ ile arasında fazla fark olurmu
    birde 6+ alırsam kaç gb alayım çok hd video foto çekerim neredeyse bütün ücretsiz oyunları indirirm ve bayağı da müzik indiririm heralde birde telefonu mecmuren 3-4 sene kullanacam hersene telefon değiştirecek kadar param yok malesef ona göre kaç gb almalıyım birde bu 2 telefon modası nezaman geçer
    apple store akasya radevu almadan gidip iphone 6+ alıp eve gelebilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasannazif -- 21 Şubat 2015; 20:05:55 >

• Plus yerine iPhone 6'yı tercih edebilirsin. iPhone 6 tutuş olarak daha Güvenli. iOS ta Androidden daha hızlı kesinlikle iPhone almalısın. . Ayrıca kamera yönünden çok daha iyi. Bakma 8 megapiksel olduğuna çok iyi resimler çekiyor ve ön kamerası gayet iyi. iPhone 6 ve plus serisi çok tutuldu ve benim telefonu almak için sorduğum yerlerde stok ta bile kalmamıştı tek bir yerde buldum. Akasya ile ilgili sorunu bilmiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temelreiss -- 21 Şubat 2015; 20:16:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note nin tek artisi kalemi. Bir miktar batarya performansı da etkili olabilir.

Uzun süre kullanım, kaliteli uygulama,2. El de az zarar =iPhone.

Not: Note 3 sahibiyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crusel58

Plus yerine iPhone 6'yı tercih edebilirsin. iPhone 6 tutuş olarak daha Güvenli. iOS ta Androidden daha hızlı kesinlikle iPhone almalısın. . Ayrıca kamera yönünden çok daha iyi. Bakma 8 megapiksel olduğuna çok iyi resimler çekiyor ve ön kamerası gayet iyi. iPhone 6 ve plus serisi çok tutuldu ve benim telefonu almak için sorduğum yerlerde stok ta bile kalmamıştı tek bir yerde buldum. Akasya ile ilgili sorunu bilmiyorum :)

Şimdiye Kadar Cevaplayan Herkeze Teşekürler
    Benim Boy Kalıp Filan biraz fazla eliminde masallahı var 5 kayboluyodu elimde 6+ hemen hemen tam gibi olur diğe düşünüyorum 6 eğer apple almaya karar verirsem elimde de bideneyceğim ama byük ihtimal 6+

• Her şey bir yana ,uzun süre kullanacaksan iphone almalısın ..
    Spen ile çok uğraşmayacaksan ,root yapıp androidi pc gibi kullanmayacaksan ,
    Modası geçmesin ,ikinci eli düşmesin istiyorsan iphone almalısın ..oyun çok oynuyorsan plus al tabi ama ben 6 aldım ve memnunum ,ekran kaliteleri zaten çok yüksek cihazlar tek bakısta note ile aralarındaki fark görülmez

• Bende çok cihaz aradım 6 almak için . Plus daha çok tutuluyor diyordum ama dünya çapında satılanların çoğu 6 modeliymiş

• Note 4 yada iphone

• O iphone 6 plus nedir yarabbim bebek mezarı gibi.Almayın şöyle şeyler 6 alın temiz temiz
  • Paran varsa iphone 6 plus u şiddetle tavsiye ederim gb olarakda 64luk en ideali sakın 16lık alayım deme ..

Ama plus 64 gb çok pahalıysa. 6 64 gb almanı tavsiye ederim ..

Kıskananlar plusa her zaman laf atacaklardır benim el kürek gibi kabul ama yinede çok büyük bir ciha değil çabuk alışıyo insan

• Ikisini de uzun sureli kullanirsin. Bana kalirsa arkadasindan bir iphone, bir de androidli telefon al bir bak. Hangisi sana uygun geliyorsa onu al. 2 cihazda ihtiyaclarini gorur.

Noteda spen basli basina olay. Kamera,ekran, degistirilebilir pil, sd kart, otg destegi gibi avantajlari var. Istersen bagla monitore, pc gibi kullan. Ama iphomeda market ve teknik servis olayi var. Bunlar muthis. Marka bilinirligi yuksek, kalite yuksek. ama kisitlamalar belli sure sonra zorlayabilir.

Noteda, iphoneda da arayuz sismez. Zaten L ile daha hafif olacak.

Iphoneda muzik atmak vs icin itunesa baglisin.

Bir de illa root yapmak zorunda degilsin pc gibi kullanmak icin. Root ile bazi seyler yapabilirsin mesela, sistemin komple yedegini alirsin, istisnasiz tum uygulamalari sd karta tasirsin, islemciyi oc edersin. ama unutma, cihaz garanti disi kalir, aynisi jailbreak icin de gecerli. Ilk etqpta bunlari yapma zaten.

2. Yol, 6 plusa o kadar para verecegine note 4 +ipad alabilirsin. Hem android ozgiurlugunden, hem de ios marketinden uzak kalmamis olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 22 Şubat 2015; 7:29:57 >

• Note 4: Çok yetenekli telefon
    iPhone 6 Plus: Çok stabil telefon
  • android özgürlüktür almış başını gitmiş.özgürlük farkı istediğin gibi pc ye bağlayıp resim,müzik atmaktır.onun dışında farkedilebilir fark göremiyorum.uzun süreli kullanım falan demişin zaten senin seçmen gereken ip6+ 64 gb’tır.bu demek değildir note 4 ondan aşağı.2side üst segment cihazlar.ama şöyle düşün apple da hala 4s bile satılıyor ama onun muadili galaxy s2 nerede?

• hasannazif H kullanıcısına yanıt
    Dün 5. Yazışım oldu, kopyala yapıştır yapıyorum oku karar ver.
    Sürekli aynı konuları açmak yerine, var olan konuları okumaya üşenmeseniz
    Ama açıklıyım; android işletim sistemi google tarafından üretilir, ilk olarak senelik bir şitket seçilir (telefon üreticisi) nexus u tasarlar ve yeni android sürümünü onunla piyasaya sunar. Sonrasında bu sistemi kullanan 10 firma falan yeni sürümü güncellemeyle ve yeni telefonlarıyla sunar. Anroid de ram kullanımı çok önemlidir, uygulamalar sürekli çalışır ve bellek kullanır, üreticiler düşük bütçelere de telefon sunmak için androide hiç uygun olmayan düşük ram li ve hafızalı telefonlar üretir. Bir diğer konu da anroid de az önceki olay yüzünden çok model çıkar ve senin telefonun en iyisi olsa bile yeni model onu 2 ye katlar sonra uygulamalarda telefonlara göre gelişir senin telefon en geç 1 senede kasar AMA ios da böyle bi sıkıntı yok, ios da abd de apple tarafından geliştirilir ve tel telefonda kulllanılır. ı6 bile 1gb ram le geldi ama sıfır sıkıntı, ayrıca yukarıdaki olayların hep tam tersi tek telefon ve 5 model eski telefona bile tam sürüm vs. Desteği. Örnek olarak note 3 ün üzerine 1 telefon çıktı, 4 ün üzerine 4- 5 telefon çıktı ve ikisi aynı per. Ta bunu canlı test ettim. Bende eskiden android kullanıyodum artık 5s bunu arkadaşına okut bir daha sesi çıkmaz

• iphone 6+ al bence, netten de alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut2323

Bende çok cihaz aradım 6 almak için . Plus daha çok tutuluyor diyordum ama dünya çapında satılanların çoğu 6 modeliymiş

Evet , 6 baya iyi :)

• Arkadaslar gerçekten çok teşekkür ederim kafamda iphone alırsam pişman olurmuyum die bi sıkıntı vardı artık o sıkıntı kalmadı İphone 6 + alma diğenlervar büyük dieğde benim elimde bek mezarı gibi çok zorlanacağımı sanmıyorum ama apple akasya giidnce 2 sinide denerim birde tekrar soruyorum Apple Akasya Gidince Randevu almadan direk girip telefonu satın alıp çıkabilirmiyim Veya rahat olsn diğe türkcell den alsam olurmu aynı fiyata veriyo taksitsiz olunca turkcell den alınca gene aynı appled den almıs gibi olacak garanti isleri bükülürse falan filan değilmi
  • İphone 6 plus u bende buyuk diye nasil aliscam dedim ama kullandiktan sonra kucuk bile geliyor 😄 ve iphone 5s e bakiyorum cock telefonu gibi geliyor 😄

• Note 4 varken iPhone 6 plus alınmaz.
    Not:bir iPhone ve ipad kullanıcısı

• Kullanım amacınıza göre seçmek daha mantıklı !

iphone 6 plus : marka imajı açısından önde , güncelleme desteği yönünden önde, Gözü daha az yoran ekran, işletim sistemi ve uygulanma çeşitliliği ve 2. elde daha az değer kaybı açısından önde

note 4 : fabrikasyon hata ihtimali daha az , Daha küçük kasaya daha geniş ekran , launcer ve ikonlar ile daha kişiselleştirilebilir ara yüz, değiştirilebilir batarya, sd kart ile arttırılabilir hafıza (kapasite sıkıntısı yazamazsın), dosya yöneticisi ve internetten dosya indirme (pdf, rar, doc gibi) imkanı ki bu tüm mail ve evraklarınızı tel üzerinden kontrol eden kişiler için bana kalırsa olmazsa olmaz, ayrıca spen (kimisi için olmazsa olmaz ama bana göre sadece kalem ile not tutmakta ve autocad'te kullanıışlı kalan işlerde vakit kaybı

geriye kalan herşey ortak.. Tüm programların hem android hem ios versiyonu mevcut lakin daha çok ram ihtiyaç duyan resim, ses ve video edit programları androidde nispeten daha hızlı çalışmakta. Spesifik bir amaçla kullanılmayacaksa tipini beğendiğini al. İkiside üzmez !!

• Plus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.