Şimdi Ara

ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR BAKIN LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaşlar evimde logitech x-530 kullanıyorum eski pc de creatve ses kartı vardı 5+1 ses alabiliyorum fakat şimdi pc yi komple değiştirdim anakartımda 5+1 ses destekliyor şuan fakat bütün işlemleri yapsamda 5+1 ses alamıyorum 2+1 gibi geliyor lütfen yardım edin ses driverinda da sadece driver var yani ekolayzer yapabilceğim bir program yüklü değil driveri güncelledim siteden fakat yine aynısı nedense lütfen yardım edin

anakart : asus m5a99fx r2.0 pro
    ses sistemim : logitech x-530
    güncel ses driveri : Audio_XPVistaWin7-8-8-1_V51007022_6017023

acil cevaplarınızı bekliyorum evde özel bi günüm var 5+1 ses almam gerekiyor :(

• Onboard ses kartı destekliyorsa 5.1'i Realtek HD Audio Yöneticisi ne girip Hoparlör Yapılandırması kısmından "5.1" işaretleyin.
  • işaretledim ekolayzer ayarınıda yaptım sınamasında 4 kolon çalışıyor benm girişlerin 1 inde sıkıntı vardı zaten ama winampt da veya medya playerde yine 2+1 çıkıyor onun bi ayarı vardı benim eski ses kartında ayarlarını yaptığımda her türlü 5+1 çıkıyordu bunda nedense bulamadım :S o konuda bi yardım edebilrmisin
  • creativede cmss yardımı ile ses dağıtılıyordu
    ses kartı ayarlarınıza bakın hoperlör doldurma diye bir seçenek varsa işaretleyin
    yoksa her durumda 5.1 ses alamazsınız yada dağıtamazsınız
    dışardan harici olarak kabloları birleştirerek yeşile bağlayıp 5 uydudan ses alabilirsiniz
  • Peki Realtek den "Stereo" yapınca bütün hoparlörler çalışıyormu? Yani Stereo yapınca 5.1 olarak bütün hoparlörlerden ses geliyormu?
  • işler baya garipleşti sizin söylediğiniz şeyler yok fakat sınama tarafında bassı sınıyorum ortadaki kolon çalışıyor yani birbirini tutmuyo hiç biri :D ya ses sistemini değiştircem yada gidip adam gibi bi ses kartı alcam en sonunda ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.