Şimdi Ara

ACİL YARDIM(NİKON AMA HANGİSİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR BEN NİKON MARKA BİR MAKİNE ALMAK İSTİYORUM AMA KARARSIZIM HANGİSİNİ ALMALIYIM SİZCE
    NİKON COOLPİX S6 YI DÜŞÜNÜYRUM AMA KALİTESİ HAKKINDA PEK PROFÖSYONEL OLMADIĞIM İÇİN YORUM YAPAMIYORUM
    İŞTE ÖZELLİKLERİ:
    Kamera Tipi : Dijital Kamera

Etkin Piksel (Megapiksel) : 6.0

Görüntü Algılayıcı : 1/2.5-in tip (6.18 milyon toplam piksel)

Görüntü Boyutu(piksel) : Yüksek (2816 x 2112), Normal (2816 x 2112), Normal (2048 x 1536), PC Ekranı (1024 x 768), TV Ekranı (640 x 480)

Lens : 3x Zoom-Nikkor ED f = 5.8-17.4mm (35mm [135] format eşdeğeri yaklaşık 35-105mm); f/3.0-5.4; 10 grup içinde 12 element

Dijital Zoom : 4x'e kadar

Otofokus : Kontrast algılayıcı TTL AF, ile AF-yardımcı aydınlatma

Odak Modu : Merkez, Manuel seçimli : 99 nokta

Odak Menzili : 30cm (12 in.) sonsuza, Makro Mod: 4cm (1.6 in.) sonsuza

LCD Monitör Boyutu : 3.0-inch

LCD Monitör : 3.0-inch tip, 230,000-nokta TFT LCD monitör parlaklık ayarı ile (170-derece geniş görüş açısı)

Depolama Birimi : Dahili Hafıza ve SD kart.

Depolama Sistemi : Sıkıştırılmış (JPEG-uyumlu), QuickTime Film, Ses dosyası: WAV

File System* : Kamera Dosyalama Sistemi(DCF) için Tasarım Kuralı, Exif 2.2 dosya, Dijital Baskı Talimat Formatı (DPOF)

Çekim Modu : Otomatik,Sahne yardımcısı ile 4 mod (Portre, Manzara, Spor, Gece Portre), Ses Kayıt, Tek-Dokunuş Portre Modu, BSS (En İyi Resim Seçici), Poz BSS, Renk Seçenekleri, Bulanıklık Uyarıcı, Tarih Girişi, Zaman ayarı

Otomatik Program Modu : Party/Içmekan, Plaj/Kar, Günbatımı, Sis/Tan, Gece Manzara, Yakın Çekim, Müze, Havai Fişek Gösterisi, Kopy, Ters Işık, Panorama Yardımcısı

Çekim Modu : 1) Tek, 2) Sürekli (yaklaşık 2.2fps), 3) Çoklu Çekim 16 (yaklaşık 2fps, sadece 6M görüntü boyutu için elde edilebilir), 4) Zaman ayarlı çekim

Video Kayıt : Evet (sesli)

Pozlama Ölçüm Sistemi : 256-segment matriks ölçüm

Pozlama Kontrolü : Obtüratör tarafından ve ND filtre (-2 - + 2 EV içinde 1/3 EV adımlı)

Pozlama Ölçüm Aralığı : W: EV 2.2 - 15.1, T: EV 3.9 - 16.8

Maks. Perde Hızı : 1/500

Min. Perde Hızı : 2

Perde : Mekanik ve şarj çiftli elektronik obtüratör Hız: 2-1/500

Diyafram : Elektromagnetik kontrollü, ND filtre ekleme

Hassaslık : ISO 50 (Otomatik kazanç ISO 50 -ISO 200)

Beyaz Ayarı : TTL kontrol ile otomatik, 6-mod manuel (Günışığı, Ampul, Floresan, Bulutlu, Flaş ve Önceden Belirlenmiş Beyaz Ayarı)

Self-Timer : 3 sn veya 10 sn beklemeli

Flaş Senkron Modu : Otomatik, Kırmızı Göz Azaltma ile Otomatik (Kamera içinde kırmızı göz ayarı), Flaş İptal, Herzaman Flaş ve Yavaş senk.

İzleme Fonksiyonu : Çerçeve, Küçük Resim (4, 9, 16 segment), Slayt Gösterisi

Arayüz : USB 2.0 Tam Hız, IEEE 802.11b/g

I/O terminali : A/V Çıkışı (CoolStation MV-15 bağlantılı)

Kablosuz Aktarım : IEEE 802.11b/g, Kablosuz bağlantı aralığı 20m'e kadar (çevreye bağlı olarak)

Pictmotion : Film görüntüleme için 5 stil seçilebilir veya 30 sabit görüntüye kadar, yarı-kurulu 5 müzik dosyası, maksimum 3 müzik dosyası yüklenebilir* (*Sadece Windows için PictureProject bağlantılı)

Desteklenen Diller : Almanca/İngilizce/ispanyolca/Fransızca/Italyanca/Hollandaca/Rusça/İsveççe/Japanca/Basit Çince/Gelenksel Çince/Korece/Thai/Portekizce/Polonyaca/Endonezyaca/Fince/Danimarkaca/Norveçce/Çekce menüden seçimli

Güç Gereksinimi : Şarjedilebilir Li-ion Pil EN-EL8 (dahili), AC Adaptör EH-64 (dahili)

Pil Ömrü : 1 adet EN-EL8 Li-ion şarj edilebilir pil ile yaklaşık 200 çekim

Boyutları : 100.5 x 60 x 21mm

Ağırlık (Pil olmadan) : 140g

Dahili Aksesuarlar : Şarj edilebilir Li-ion pil EN-EL8, AC Adaptör EH-64, COOL-STATION MV-15, USB Kablo UC-E10, A/V Kablo EG-E5000, Askı, Dok soket PV-11, PictureProject CD-ROM

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

BİRDE ;COOL PİX P4
    Kamera Tipi : Dijital Kamera

Etkin Piksel (Megapiksel) : 8.1

Görüntü Algılayıcı : 1/1.8-in yüksek yoğunluklu CCD (8.30 milyon toplam piksel)

Görüntü Boyutu(piksel) : 8M (3264 x 2448), 5M (2592 x 1944), 3M (2048 x 1536), PC (1024 x 768), TV (640 x 480), 3:2 (3264 x 2176)

Lens : 3.5 x Nikkor Zoom; 7.5 - 26.3 (35 mm[135] kamera-format eşdeğeri to 36 - 126mm; f/2.7 - 5.3; 6 grup içinde 7 element

Titreşim Azaltma : Lens VR (Normal/Aktif/Kapalı)

Dijital Zoom : 4x'e kadar

Otofokus : Kontrast tespitli TTL AF ile AF-yardımcı aydınlatma

Odak Modu : Otomatik (11-alan otomatik seçimli, Manuel (99-alan manuel seçimli),Kapalı (merkez fokus alan seçimli)

Odak Menzili : 30cm (1ft.) sonsuza, Makro mod: 4cm (1.6 in.) sonsuza

LCD Monitör Boyutu : 2.5-inch

LCD Monitör : 2.5-inch tip, 150,000-nokta TFT LCD monitör parlaklık ayarı ile

Depolama Birimi : Dahili Hafıza ve SD Kart

Depolama Sistemi : Sıkıştırılmış (JPEG-uyumlu), QuickTime Film, Ses Dosyası: WAV

File System* : Kamera Dosyalama Sistemi için Tasarım Kuralı (DCF), Exif 2.2 dosya, Difital Baskı Talimat Formatı (DPOF)

Çekim Modu : Otomatik, Programlanmış otomatik [P] Diyafram Öncelikli Otomatik [A], 9 İleri Sahne Modları (Portre [Yüz AF], Portre, Gece Portre, Manzara, Gece Manzara, Gün Batımı, Sis/Tan, Havai Fişek Gösterisi, Yakın Çekim), BSS (En İyi Resim Seçici), Tarih Gösterme, Zaman AyarıDawn, Fireworks Show, Close Up), BSS (Best Shot Selector), Date Imprint, Self-timer

Otomatik Program Modu : Party/İç mekan, Panorama Asistanı, Plaj/Kar, Ters Işık, Müze, Kopya, Spor

Çekim Modu : 1) Tek, 2) Sürekli (yaklaşık 1.8fps), 3) Çoklu Çekim 16 (yaklaşık 1.7fps, sadece 8M görüntü boyutunda elde edilebilir), 4)Ultra HS (yaklaşık 30fps de 100 çekime kadar), 5)5 çekim ara belleği (yaklaşık 1.8fps), 6)Zaman aralıklı çekim

Video Kayıt : Evet(Sesli)

Pozlama Ölçüm Sistemi : 256-segment matriks ölçüm / Merkez ağırlıklı / Spot / AF-Spot

Pozlama Kontrolü : Programlı otomatik pozlama, Enstantene Öncelikli

Pozlama Ölçüm Aralığı : W: 2.0 - + 18.0 EV, T: + 0.5 - + 19.0 EV

Maks. Perde Hızı : 1/2000

Min. Perde Hızı : 8

Perde : Mekanik ve şarj çiftli elektronik. Hız: 8 - 1/2000

Diyafram : Basamaklı motor tarafından üç bıçaklı iris diyafram

Hassaslık : ISO 50

Beyaz Ayarı : Auto with TTL kontrol ile otomatik, 7-mod manuel (oğrudan günışığı, Ampul, Floresan, Bulutlu, Shade, Flaş ve Beyaz Ayarı)

Self-Timer : 3 sn veya 10 sn beklemeli

Flaş Senkron Modu : Otomatik, Kırmızı göz azaltma ile otomatik (Kamera içinde kırmızı göz ayarı), Herzaman Flaş, Flaş İptal, Yavaş Senk., Arka Senk.

İzleme Fonksiyonu : 1) Çerçeve, 2) Küçük resim (4,9,16 segment), 3) Slayt Gösterisi, 4) Tarihli listeleme, 5) Histogram, 6) Görüntü kopya

Arayüz : USB

I/O terminali : A/V Çıkışı

Desteklenen Diller : Almanca/İngilizce/İspanyolca/Fransızca/ Italyanca/Hollandaca/Rusça/İsveçce/Japonca/Basit Çince/ Geleneksel Çince/Korece/Thai/Portekizce/Polonyaca/Bahasa Endonezya/Fince/Danimarkaca/Norveçce/Çekce menüden seçimlidir

Güç Gereksinimi : Şarj Edilebilir Li-ion Pil EN-EL5 (dahili), AC Adaptör EH-62A (opsiyonel)

Pil Ömrü : EN-EL5 şarj edilebilir Lityum -ion pil ile yaklaşık 200 çekim

Boyutları : Yaklaşık 92 x 61 x 31mm

Ağırlık (Pil olmadan) : 170g

Dahili Aksesuarlar : Şarj edilebilir Li-ion Pil EN-EL5, Pil Şarj Aleti MH-61, USB Kablo UC-E6, A/V Kablo EG-CP14, Askı, PictureProject CD-ROM

BEN BİRAZDA ŞIK BİŞİY OLSUN İSTİYORUM BU YÜZDEN 2.SİNİ PEK İSTEMEDİM

AYRINTILI BİLGİ İ.,İN TIKLA

SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM S6 İŞİMİ GÖRÜR MÜ YOKSA P4 MÜ ALMALIYIM
    ACİL YARDIM!!!

• Bence P4 ü al Perdeleme hızı, megapiksel değeri felan daha iyi. Ayrıca şık bişey istiyorum demişsin ama ben ilkini beğenmedim.
  • YARDIMIN İÇİN SAOL
    ŞIK DERKEN S6 DAHA İNCE VE KÜÇÜK Bİ TASARIMA SAHİP ONDAN DEDİM
    ANCAK TABİİ ÖZELLİK OLARAK DAHA İİİ Sİ P4 İSE DÜŞÜNMEDEN ONU ALIRIM
    PEKİ BU MAKİNE YARI PROFÖSYONEL Mİ YOKSA AMATÖR BİŞİY Mİ?
    ACABA NİKON DA SERİLERE VERİLEN S,P.L GİBİ HARFLER NEYE GÖRE VERİŞLİYO EN KALİTELİ SERİSİ HANGİSİ?
  • illa nikon olsun demiyorsan olympus sp-350 yi tavsiye ederim

http://www.olympus.com.tr/consumer/29_SP-350_Specifications.htm

8.0 milyon piksel
    Bright 3x zoom lens (38-114mm 35mm dengi),
    1:2.8-4.9. 15x dijital zoom ile toplam zoom
    Geniş 6.4cm/2.5” LCD monitör
    Auto, Programme, Aperture Priority, Shutter priority ve
    manual pozlama, 24 senaryo modu
    Odaklama opsiyonları : 143 noktadan odaklama, iESP ve manuel odaklama
    Super Makro modu 2cm
    Histogram modu
    JPEG ve RAW formatı desteklenmektedir
    Uzun pil süresi (510 poz)*
    TruePic TURBO imaj işlemcisi
    Sesli video kaydı (VGA 30fps), sadece bellek ile sınırlı
    25MB dahili bellek + xD-Picture Card yuvası
    USB Hi-Speed AutoConnect
    PictBridge uyumlu
    WCON-07F, TCON-17F ve su altı kasası PT-030 gibi opsiyonel aksesuarlar
    TTL harici flaş kızağı

• valla özellik olarak nikondan ii gibi ancak lens konusunda da ii mi diye düşünüyorum nikonu tercih etmemin sebebi son 3 yılda nikkor lens lerinin aldığı ödüller ve görüntü kalitesi gerçi olimpus da güsel diyolar
    valla şimdi tam kararsız kaldım işte
  • Olympus sp350 tamemen manuel olarakta kullanılabilen bi makine..
    bence önemli bi konu... ve ele cok iyi oturuyo ... rahat
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.