Şimdi Ara

Acil Yardım - İş yerinin yolsuzluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Ben bir öğrenciyim. Bu yaz döneminde bir şirkette çalıştım (şimdilik ismini söylemeyeyim)
    Şirket bize önce 1 aylık deneme süresine tabii tutulacağımızı,ondan sonra maaş alabileceğimizi söyledi.
    Neyse ben nerdeyse 2 ay çalıştım. Bu sürede sadece yol ve yemek parasını verdiler.
    Her hangi bir maaş ödemediler. Hep kıvırdılar. Belgeleri de vermiştik ama hiçkimseye sigorta da yapmadılar.
    Bugün aradım hakkımı istiyorum dedim.
    Bir ton mamal okudu. Dneme süresinde takıldı kaldı. Vermeyeceğiz para falan dediler.

Şimdi bu durumda ne yapabilirim. Alacağım para da öyle çok yüksek meblalardan değil. 600 'e yakın.
    Herşeyi geçtim. Keriz yerine konmak çok koyuyor
    Önerilerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _sh@!n_ -- 9 Eylül 2011; 22:06:45 >

• adres ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: H1dd3n

adres ver

işyerinin mi?
  • Önce firma büyük bir firmamı, ayrıca orada çalıştığını kanıtlayabilecek bir belge elinde varmı, ne iş yaptın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

Önce firma büyük bir firmamı, ayrıca orada çalıştığını kanıtlayabilecek bir belge elinde varmı, ne iş yaptın?

firma yeni kurulmuş. o kadar büyük değil.
    öyle bir belge yok elimde maaelsef.
    ama bir ton şahit var. çağrı merkeziydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _sh@!n_ -- 9 Eylül 2011; 22:26:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _sh@!n_

quote:

Önce firma büyük bir firmamı, ayrıca orada çalıştığını kanıtlayabilecek bir belge elinde varmı, ne iş yaptın?

firma yeni kurulmuş. o kadar büyük değil.
    öyle bir belge yok elimde maaelsef.
    ama bir ton şahit var. çağrı merkeziydi

Arkadaşım önemli olan bahsettiğin şahitlerin , mahkemelik duruma gelinirse sana destek verebilecek mi, bir şahit olsa bile!
  • gönüllüler var ama ben mahkemeye gitsin istemiyorum.malum mahkemeler yıllarca sürüyor.hele bu para için mahkemeye gitmeye değmez.
    ben şikayet etsem.işyerine baskın yapsalar,hakkımı alabilir miyim?
  • quote:

gönüllüler var ama ben mahkemeye gitsin istemiyorum.malum mahkemeler yıllarca sürüyor.hele bu para için mahkemeye gitmeye değmez.

Beni anlamadın sanırım , şimdi bahsettiğin gönüllülerin bana halen o şirkette çalışıp- çalışmadığını söylermisin, ona göre önerim olacak.
  • quote:

quote:

gönüllüler var ama ben mahkemeye gitsin istemiyorum.malum mahkemeler yıllarca sürüyor.hele bu para için mahkemeye gitmeye değmez.

Beni anlamadın sanırım , şimdi bahsettiğin gönüllülerin bana halen o şirkette çalışıp- çalışmadığını söylermisin, ona göre önerim olacak.

hayır herkes çıktı.zaten kimse 2 ay çalışamıyor işin iç yüzünü anlayınca. şirkette kimseye para vermeden çarkı döndürüyor.

• Peki bu çalışan kişilerden herhangi biri hiç sigortalandımı ?

Eğer sigortalı biri varsa ancak şikayet edecem dediğinde kale alınırsın, aksi takdirde malesef iş mahkemeye gider.
  • quote:

Peki bu çalışan kişilerden herhangi biri hiç sigortalandımı ?

Eğer sigortalı biri varsa ancak şikayet edecem dediğinde kale alınırsın, aksi takdirde malesef iş mahkemeye gider.

sigortalı kimse yok maalesef.
    170'i aradım ihtarname çekmemi önerdiler.cevap olumsuzsa şikayette bulunmamı istediler.
    direkt şikayet mi etsem.müfettiş yollarlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.