Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ACİL YARDIM-İMMOBİLİZER PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
12
Cevap
0
Favori
53.630
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> ACİL YARDIM-İMMOBİLİZER PROBLEMİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    768 Mesaj
    Benim araca nazar değdi a dostlar..

Sorun şu: İmmobilizer anahtarı görmüyo, haliyle aracta calışmıyo..

Anahtara hiçbişey yapmadım, taktım çalıştırayım dedim. .Vee clionun göstergedeki immobilizer lambası uyarı vermeye başladı (yanıp sönüyo)

Bu ilk defa dün başıma geldi. Acaba ondan mıdır değil midir derken bi itiverelim dedik.. Calışmadı tabii. Bi de akü baglantılarını çıkaralım dedik.. O zaman calıştı.

Bugün yaklaşık 350 km yol yaptıktan sonra ( bi kaç kere kontak kapama hadisesi olmasına ragmen sorun çıkmadı, arac tekrar calıştı) evin önüne aracı cektim yarım saat sonra tekrar bindim ve yine aynı arıza.. Yalnız bu kez bi fark var, akü işi bukez yemedi..

Sizce bu ciddi bi sorun mudur? Veya problem nerededir.. Benim calıştırabilme adına yapabileceğim bişey var mı? Masrafı ne kadar olur, illa ki servis mi çözebilir bu sorunu..

|
    |

• Yarbay
    7508 Mesaj
    Anahtar konraktayken bir Immoya basin ya da basili tutun. Bunu yaptiniz mi?
    |
    |

• Yüzbaşı
    768 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Anahtar konraktayken bir Immoya basin ya da basili tutun. Bunu yaptiniz mi?
    İmmoya basmak ne demek... Tam olarak anlamadım.. Anahtardaki düğmenin immobilizer ile alakası olmadıgını sadece kapı otomatiği ile alakalı oldugunu biliyorum.. Bu arada sigortaya da baktım problem görünmüyor.. Tabii içeride biyerden kopma olmadıysa..
    quote:

Orijinalden alıntı: biolog

İmmoya basmak ne demek... Tam olarak anlamadım.. Anahtardaki düğmenin immobilizer ile alakası olmadıgını sadece kapı otomatiği ile alakalı oldugunu biliyorum.. Bu arada sigortaya da baktım problem görünmüyor.. Tabii içeride biyerden kopma olmadıysa..

Alıntıları Göster
    büyük ihtimal anahtarda sinyal gönderememe sorunu olabilir,vakit kaybetmeden servisle irtibata geçmek gerek.

bir de denemediysen yedek anahtarla dene.

onda da sorun varsa anla ki biraz başın ağrıyabilir.

kolay gelsin..
    |
    |

...........[Otomobil Bölümü] VERİ TABANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ............

• Yüzbaşı
    768 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emre.

büyük ihtimal anahtarda sinyal gönderememe sorunu olabilir,vakit kaybetmeden servisle irtibata geçmek gerek.

bir de denemediysen yedek anahtarla dene.

onda da sorun varsa anla ki biraz başın ağrıyabilir.

kolay gelsin..

Alıntıları Göster
    yedek anahtarım yoook.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: biolog

yedek anahtarım yoook.

o zaman bir immobilizerli anahtar kopyalayan anahtarcıda veya serviste test ettirebilirsin.
    |
    |

...........[Otomobil Bölümü] VERİ TABANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ............
  • Yüzbaşı
    768 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emre.

quote:

yedek anahtarım yoook.

o zaman bir immobilizerli anahtar kopyalayan anahtarcıda veya serviste test ettirebilirsin.

Alıntıları Göster
    arabayı servise cektırecez mecburen... ben evin önünde calıştırabilmeyi becersem gerisi kolayda şimdi cekme işi zor offf offfff..
    |
    |

• Yüzbaşı
    275 Mesaj
    Aynı problemi c2 de yaşadım cep telefonu ile anahtarı ikisini birden aynı cebe koymuşum cep telefonun manyetik alanı immobilizeri etkiliyor ve aracın çalışmasını etkiliyor.anahtarı ve cep telefonunu ayrı yerlerde bulundurman gerekiyor.manyetik alan yaklaşık olarak 1 saat sonra kendiliğinden kayboluyor ve aracı çalıştırabiliyor.ben böyle çözdüm olayı.

quote:

Anahtara hiçbişey yapmadım, taktım çalıştırayım dedim. .Vee clionun göstergedeki immobilizer lambası uyarı vermeye başladı (yanıp sönüyo)

Bu ilk defa dün başıma geldi. Acaba ondan mıdır değil midir derken bi itiverelim dedik.. Calışmadı tabii. Bi de akü baglantılarını çıkaralım dedik.. O zaman calıştı.

Bugün yaklaşık 350 km yol yaptıktan sonra ( bi kaç kere kontak kapama hadisesi olmasına ragmen sorun çıkmadı, arac tekrar calıştı) evin önüne aracı cektim yarım saat sonra tekrar bindim ve yine aynı arıza.. Yalnız bu kez bi fark var, akü işi bukez yemedi..

Sizce bu ciddi bi sorun mudur? Veya problem nerededir.. Benim calıştırabilme adına yapabileceğim bişey var mı? Masrafı ne kadar olur, illa ki servis mi çözebilir bu sorunu..

|
    |

• Er
    12 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ikitilkitr

Aynı problemi c2 de yaşadım cep telefonu ile anahtarı ikisini birden aynı cebe koymuşum cep telefonun manyetik alanı immobilizeri etkiliyor ve aracın çalışmasını etkiliyor.anahtarı ve cep telefonunu ayrı yerlerde bulundurman gerekiyor.manyetik alan yaklaşık olarak 1 saat sonra kendiliğinden kayboluyor ve aracı çalıştırabiliyor.ben böyle çözdüm olayı.

quote:

Bu sabah aynı problemi yaşadım. Her zaman kullandığım arabanın anahtarı ile kapılarını açtım ancak kontağa yerleştirdiğimde immobilizer ışığı sönmedi ve aracı çalıştırmama izin vermedi. Bir kaç defa kapıları kitleyip açmama rağmen düzelmeyince yedek anahtarını aldım ve çalıştırdı. Yarım saat sonra tekrar çalıştırmadığı anahtar ile denedim ve çalıştı. Anlam veremedim. Tekrarlanması da muhtemel bu sorun için fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    |
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cnkozn

Bu sabah aynı problemi yaşadım. Her zaman kullandığım arabanın anahtarı ile kapılarını açtım ancak kontağa yerleştirdiğimde immobilizer ışığı sönmedi ve aracı çalıştırmama izin vermedi. Bir kaç defa kapıları kitleyip açmama rağmen düzelmeyince yedek anahtarını aldım ve çalıştırdı. Yarım saat sonra tekrar çalıştırmadığı anahtar ile denedim ve çalıştı. Anlam veremedim. Tekrarlanması da muhtemel bu sorun için fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Alıntıları Göster
    evet arkadaşlar 1998 1.9 TDI passat aracımdada immobilizer ışığı arızası ile karşılaştım marşa bastım çalışmadı bir kaç kez denedim araba çalışır çalışmaz stop ediyordu akü ana kutup başlığını söktüm 5 dakika bekledim tekrar taktım araba çalıştı sorun halloldu fikir veren arkadaşlara teşekkürler immobilizer ikazı bazende anahtarın içinde küçük kapsül var onun düşmesinden de kaynaklanıyor anahtarı açtığınızda içindeki kapsülü düşürmemeye dikkat edin özellikle merkezi kilit sistemli araçlarda olur o kapsül.
    |
    |

• Er
    13 Mesaj
    arkadaşlar citroen c2 aracım var aracın teypinin anten kablosu çıkmıştı onu takmak için tepbi çıkardım o ara araba kendini kitledi daha sonra teyple işim bittiğinde aracın çalışmadığını gördüm

ne anahtar ne de teyp ne araba çalışmıyor

kapıları açık aşağıda bıraktım arabayı ne yapmam gerekir

aküyü söktüm 1 saat bekledim ama değişen yok

Radyo orjinalse araç hırsızlık tarzı bir şey algılamış olabilir ya da elektrik tesisiatı pert olmuşta olabilir.Ama citroenden anlamıyorum ve araştırmadım ilgi alanımda değil malesef.
    |
    |
    cihataslan08@mynet.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

siğortaları oto elektirikçi kontrol etti ve sorun ortadan kalktı
    |
    |
1
Reklamlar
üniversite
google reklamları
SEO
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,318
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.