Şimdi Ara

Acil Yardım. ADSL modem alacam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ADLS modem alacam. hiç araştırmadım. ve şu an adamgibi bir bilgi sahibi değilim. Bana Orta fiyat üstün performans bir ADLS modem lazım. Wireless olmasına gerek yok. USB olmasının bir dez avantajı varmı?

• adsl bağlantıyı kaç bilgisayar kullanacak ? bütçen nedir ?
  • bana kalırsa git en ucuzunu al... şans işi biraz.. benim modemim fiyatı en düşüklerden birisi ama çok da memnunum.
  • adsl modemde gözüne kestirdiğin fiyatı hesaplı gelen birşeyler alabilirsin burda herkes kendi modemini tavsiye eder çünkü herkes modeminden memnun 70 ytlden fazla verme derim ve ethernet bir modem al ihtiyacına göre 4 port lazımsa 80-90 arası parada verebilirsin ethernet nispeten daha güvenlidir ve performanslı olduğunu iddia edenler var.
  • airties rt110 4 portlu kullanıyorum cok memnunum bence en iyisi. istersen usb+1 port combo olanda var airties rt 101 buda cok güzel fiyatı biraz daha düşük.
  • Boşuna 4 port a para verme, eğer şu an tek kullanıcaksan tabi. İlerde port çoklayıcı kullanabilirsin, herhangi bi sorun olmaz ve daha ucuza gelir.

Marka olarak Airties, veya GEEK tavsiye edebilirim.

Boşuna pahalı bi modem de alma, hiç gerek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arabesk

Arkadaşlar ADLS modem alacam. hiç araştırmadım. ve şu an adamgibi bir bilgi sahibi değilim. Bana Orta fiyat üstün performans bir ADLS modem lazım. Wireless olmasına gerek yok. USB olmasının bir dez avantajı varmı?

Sadece Usb çıkışı olmasın bence .Hem LAN hem Usb çıkışı olsun. Usb olmasının bildiğim bir dezavantajı yok. Ethernet kartın varsa LAN kullan. Usb yerlerini boşuna doldurma. Ucuz birşeyler bak ama çok dandikte alma.
  • ben cnet kullanıyorum 6 aydır hiç kapatmadım modemi kesinlikle ısınma yok tavsiye ederim
  • DATRON RTA 1320.
    FİYAT/PERFORMANSTA ÜSTÜNE YOK.SPLITTER VE VİRUS PROGRAMI HEDİYESİ VAR.
    ADSL 2,2+ DESTEĞİ VAR.
  • USB'nin tek dezavantajı işlemci üzerine biraz daha yük bindirmesi. Fakat bu genelde farkedilmez. Tek kullanıcıysan USB modem almanda bir sakınca görmüyorum. Boşuna 4 portlu modemlere para vermeye gerek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arabesk

Arkadaşlar ADLS modem alacam. hiç araştırmadım. ve şu an adamgibi bir bilgi sahibi değilim. Bana Orta fiyat üstün performans bir ADLS modem lazım. Wireless olmasına gerek yok. USB olmasının bir dez avantajı varmı?

Kesinlikle AIRTIES RT-101 ADSL2 AL

hepsiburada.com sitesinden alıntı

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

ADSL2+ Modem
    1 USB ve 1 Ethernet Portlu Switch
    Router
    Firewall
    AirTies RT-101, ADSL hattı üzerinden hem İnternet bağlantısı, hem de 2 bilgisayara kadar kablolu ağ kurmaya yarayan bir ADSL Router’dır. Cihaz; ADSL modem, router, firewall, 1 USB ve 1 ethernet portlu switch fonksiyonlarını tek başına içerir.
    Hem üstün güvenlik özellikleri hemde satış sonrası desteği ile AirTies RT-101 sorunsuz iletişim isteyenler için en uygun ürün.
    ADSL, ADSL2, ADSL2+ özelliği ile 24Mbps’ye varan erişim hızı
    Download Sayacı (Limitli ADSL kullanımı için)
    İnternet güvenliği: SPI Firewall
    DDNS (Dinamik DNS) özelliği
    UPnP: Tak&Çalıştır özelliği
    Türkçe Web arayüzü, Kurulum CD’si ve Kullanım Kılavuzu
    Düşük voltaj problemlerine son veren özel güç adaptörü
    Splitter hediyeli
    7/24 teknik destek: 0212 212 82 20
    3 yıl garanti

YORUMLAR

30.12.2005 TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL!!!
    Daha öncede farklı bir adsl modem almıştım,sorunları hiç bitmedi. Taa ki Airtiesı bulup inceleyene kadar.Modemler arasında en kolay kurulum, kurulum demek bile fazla.Türkiye altyapı desteği,Tr firma garantisi,7/24 müşteri hizmetleri
    Daha ne olsun
    Kesinlikle AİRTİES!!!
    ismet ağartan - Yaş: 27 , MERKEZ/Zonguldak/Türkiye
    Evet: 2 Hayır: 1

--------------------------------------------------------------------------------

29.12.2005 sorunsuz çalışıyor
    ASB portundan airties geçtim çok memnunum.
    Sayaç harika. Tebrik ediyorum ilgilileri.
    Evet: 2 Hayır: 1

--------------------------------------------------------------------------------

25.12.2005 iyi bir modem
    iyi bir modem.kurulması kolay.kullanması kolay.ve ev kullanıcıları için bence çok iyi.fiyatı bu standartlara göre biraz pahalı.fakat bence bu fiyat farkına değer.2 kullanıcılı bağlantılar için tavsiye ederim.
    eyüp tepekule - Yaş: 31
    Evet: 9 Hayır: 4

09.12.2005 Daha iyi bir modem olduğunu sanmıyorum.
    Bu modemi alırken burda yazan yorumlara güvenerek aldım. Başlarda korkuyordum çünkü ilk defa bir adsl modem kullanacaktım. Ama korkularımın ne kadar yersiz olduğunu gördüm. Modemi aldım ve kurmayı bilmediğim halde hiç bir yardım almadam çok kısa bir sürede çalır duruma getirdim. Bence bu modem harika. Modemin öne çıkan özellikleri aşağıda yazıyor.
    1- Tamamen türkçe menüler
    2- 7 gün 24 saat teknik destek.(normal bir teknik testek değil tam ve mükemmel bir destek)
    3- ADSL 2+ Desteği(Bunu daha bir çok bilgisayarcı bile bilmiyor. sordunmu anlamıyorlar yada Ellerindekini satmak için adsl 2+ önemli değil diyorlar.
    Ali Rıza Atasoy - Yaş: 22 , GAZİOSMANPAŞA/İstanbul/Türkiye
    Evet: 12 Hayır: 3

07.12.2005 Sürekli Airties satın alıyorum..
    İlk olarak adsl2+ var diye aldım bu modemi, çok iyi verim aldım. Ben aldığımdan fiyatı 2 tane ucuz adsl modem parasıydı ama aldığım verim ödediğim paraya fazlası ile deydi. Bu modemi kardeşime verdim, kendime 4 portlusunu aldim o mükemmel :-)
    Ömer AKAY - Yaş: 23 , İstanbul/Türkiye
    Evet: 7 Hayır: 7

20.11.2005 mükemmel iyi bir ürün.
    ürün alacaklar arkadaşlar.ihtiyaclarına gürün ürün almalılar. tek port ürün ev kullanıcıları için yeterli. bu üründe. hattan kopma yada ısınma gibi bir sorun yaşanmıyor. fiyat uygun. her şeyden önce türk malı. Türk ce ara yüzü. tak çalıştır özelliği. downlond sayacı,adsl 2 yi desteklemesi. diğer ürünlerden farkını hemen ortaya koyuyor. zaten önemliside bu.... teşekkürler.
    cem ökkeş ünlü - Yaş: 33 , Ankara/Türkiye
    Evet: 28 Hayır: 6

31.10.2005 daha ne olsun
    modemi hepsiburada comdan aldım 15 gün oldu o kadar rahat kuruluyorki bilemezsiniz ben bir köyde oturuyorum o yüzden adsl bazn kesiliyor en azından benim dışımdaki kullanıcılar için bu böyle köyde herkesin bağlantısı kesiliyor ama air ties canavar gibi çalışmaya devam ediyor harika sakın düşün meyin fiyatını fazlası ile hak ediyor
    mehmet öztürk - Yaş: 21
    Evet: 31 Hayır: 12

28.10.2005 küçük dev bi modem
    1 saat önce elime geçti ve şu an internetteyim beklediğimden fazla ufakmış gerçekten hiç yer kaplamıyor.monitörümle duvarın arasında 10 cm lik bi boşluk var orada rahatlıkla duruyor.performansı şu ana kadar iyi gibi 26 ile download yaptım.kurulumu gerçekten çocuk oyuncağı her şey türkçe bence hiç bir sorunu yok.illaki sorun arayan varsa oda modemin altındaki ayaklığın çıkmıyor olmasıdır yani hep dikey kullanılıyor.almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.hepsiburada.coma da teşekkürler 26-10-2005 çarşamba akşamı sipariş verdim 27si akşamı elimdeydi...
    göksel aktaş - Yaş: 24 , OSMANGAZİ/Bursa/Türkiye
    Evet: 24 Hayır: 13

22.10.2005 hızlı ve sorunsuz
    ürünü alalı 2 gün oldu.kurulumu çok basit.klavuz türkçe ve bağlantı müthiş.türk mühendislere helal olsun.hiç düşünmeden alın bence
    EKREM BULUT - Yaş: 25 , Trabzon/Trabzon/Türkiye
    Evet: 12 Hayır: 4

19.10.2005 Harika bir modem
    Modem gerçekten harika. Ancak Airties in 7/24 desteği modemden de harika. Sattığı ürünün arkasında sonuna kadar duran bir firmanın ürününü kullanmak güzel. 2 bilgisayar ile adsl bağlantısı için tavsiye edilebilecek güzel bir modem.

Evet: 31 Hayır: 5

01.10.2005 Türk yapımı
    Ürün Türk mühendislerinin elinden çıkmış.Performans açısından hiç bir sorunu yok. Adaptör ilk bakışta gereksiz görünse de bağlantısının sürekli nedensiz kesilmesinden şikayetçi olanlara duyurulur ki, bu sorun büyük ihtimalle voltaj dengesizliğinden kaynaklanıyor.Adaptörde burada kurtarıcı oluyor
    Evet: 24 Hayır: 8

28.09.2005 Yer ve ısınma sorunu yok
    Ürünü yeni aldım kesinlikle ısınma sorunu yok.Dizaynı sayesinde fazla yer kaplamıyor.Herhangi bir problem yaşamadım tavsiye ederim
    SAVAŞ UÇAR - Yaş: 39
    Evet: 28 Hayır: 5

27.09.2005 gayet iyi
    uzunca bir süre araştırdıktan sonra kablosuz almak yerine ev kullanıcısı için gayet iyi olan bu modele karar verdim. ilk modemimi 2 dakika içinde kendim kurdum. görünürde bir problem yok, sanırım problem çıkarmaya da niyeti yok, öyle olmasa 3 yıl garanti vermezler. bence tereddüt etmeyin. hepsi burada siparişiniz verdiğiniz andan itibaren yanınızda olduğunu çok profesyonelce gösteriyor. seçtiğiniz kargonun hızına göre 2-3 gün içinde kapınıza geliyor. sakın usb modemlere aklınız kaymasın bana sorarsanız. çünki en sağlıklısı ethernet bağlantı. son olarak, bu ürün büyük satıcıların raflarından kalkmaya başladı, nedeni pahalı modellerin satışını kesiyor olması. hala hepsi burada da varken alın derim.
    Evet: 15 Hayır: 3

26.09.2005 Tek kelimeyle harika
    Uzun araştırmalardan sonra ihtiyacıma en uygun modem olduğuna karar verdim Geceyarısı sipariş ettim
    Ertesi sabah kargoya verilmişti bile 3. gün elime ulaştı Hemen kurup son sürat ve sorunsuz bağlantının keyfini sürmeye başladım
    Benm gibi beklemeye tahammülü olayanlar için bire bir
    Hepsiburada.coma teşekkürler
    mehmet ekal - Yaş: 28 , Diyarbakır/Türkiye
    Evet: 11 Hayır: 2

01.09.2005 Ödediğinize değecek
    Herşeyden önce türk mühendisleri tarafından üretilmiş.Her ne kadar çinde üretiliyor olsada kaliteli.7/24 desteği sayesinde hiç sorunsuz kurulum yapabilirsiniz.İlk kez alacaklar için ve profesyonel bir adsl modem aramayanlar için tavsiye ederim.
    KIVANÇ KUŞMAN - Yaş: 25
    Evet: 37 Hayır: 8

15.08.2005 Çok iyi
    Aldığım ikici airties modem. Her iki modemde de hiçbir sorun yaşamadım. Herkese tavsiye ediyorum ve kablosuz modeminide almayı düşünüyorum.
    tolga orencik - Yaş: 28 , EREĞLİ/Konya/Türkiye
    Evet: 36 Hayır: 8

13.07.2005 Işığı gözleri bozacak!!!
    Modemi yeni aldım görünüşü güzel fakat ışıkları dikkat dağıtıyor ve göz alıyor, bende çözüm olarak ışıkların üstünü bantla kapattım tavsiye ederim :)...
    Altan Kapucuoğlu - Yaş: 21
    Evet: 21 Hayır: 52

11.07.2005 Çok güzel
    İnternette araştıdıktan sonra aldım. Önce Linksys modem alcaktım ama herkes ısındığından şıkayetçiydi. Bende vazgeçtim ve bunu aldım mükemmel eğer usb kullanmıyacaksanız enternet kablosu ile geliyor. Sadece ekstra enternet kartı alacaksınız. Oda zaten çok ucuz
    Mete Ercan Pakdil - Yaş: 19 , YILDIRIM/Bursa/Türkiye
    Evet: 32 Hayır: 12

26.05.2005 olabilirdi
    ürün gerçekten ergonomik ama en büyük kusuru adaptörle çalışıyo olmasıgereksiz kablo kalabalığı,israf
    hasan berat - Yaş: 24 , İstanbul/Türkiye
    Evet: 13 Hayır: 64

15.05.2005 gayet iyi
    alalı bir hafta oldu.şu anda hiçbir sorun yaşamadım.görüntüsüde çok hoş ve kurulumu çok kolay.fiyat olarakta çok uygun,ayrıca telekomun tavsiye ettiği modemlerin arasında.
    Evet: 50 Hayır: 9

13.03.2005 tamamiyle türkçe
    çok güzel ve kibar bir ürün boyutu küçük ve fazla yer kaplamıyor.şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.orta halli bir fiyatlı modem almak isteyenler için ideal ayrıca içinde kurulum için gerekli ek parçaların hepsi hediye başka hiçbir ücret ödemeden internete bağlanabilirsiniz...
    Evet: 89 Hayır: 10

• ben zoom x5 kullanıyodum çok memnundum 1 sene boyunca problem çıkarmadı
    şimdi us.robotics 9108 var ondada bi problem yaşamıyorum çekim alanı iyi baya...
  • AİRTİES RT-110 veya RT-210 al.PERFORMANsı süper.rt 101 çok basit birşeye benziyor.kurulum çok kolay.ben kullanıyorum.hiçbir sorunum yokkk..kesinlikle alll...
  • 84YTL fiyat olarak orta sınıfamı denk düşüyor yoksa yüksek sınıfamı. Yani merak ettiğim daha ucuza alacağım bir modemden daha fazla vermeye değecekmi.?
  • bi kere al en iyisini al usr 999106 bende war ilk aldığımda bana kablosuz özelliği için laf etmişlerdi gereksiz laptopun yok diye psp alınca onuda kullanmaya başladım bikere al en iyisini al
  • Airties RT101 derim ben. Hem Ethernet hem de USB'den bağlanabilir. Ayrıca limitli internet kullanıcıları için sayacıda var. Ben de kullanıyorum. Kesin almanı öneririm...
  • zoom u kesinlikle tavsiye ederim dünya markası bir üründür(bende kullanıyorum)ama Türkiye de satılanlarda sorun çıkıyormuş o yüzden bilemem.ama US ROBOTIC ede iyi diyorlar
  • ARKADAŞIM EN İYİSİ BÜTÇEYİ BİRAZ ZORLA *AIRTES - RT210* AL. BENDE BUNU KULLANIYOM. ŞU ANA KADAR HİÇ SORUN ÇIKARMADI... CHİP 'TEDE KENDİ SINIFINDA BİRİNCİ OLDU...

***AIRTIES - RT210***
    105.0000 USD + KDV
    99.0000 USD + KDV

TÜRÜ ADSL
    *DİĞER ÖZELLİKLER*

802.11B/G UYUMLU, 54MBPS HIZINDA KABLOSUZ ERIŞIM NOKTASI, ADSL MODEM, ROUTER, FIREWALL VE 4 PORT SWITCH BIR ARADA
    YAYGIN OLARAK KULLANILAN 11MBPS HIZINDAKI 802.11B CIHAZLARIYLA TAM UYUMLULUK
    KAPSAMA ALANI PROBLEMLERIYLE KARŞILAŞILABILEN GENIŞ ALANLARDA VE BETON BINALARDA KAPSAMA ALANINI ARTTIRAN AIRTIES MESH NETWORK TEKNOLOJISI DESTEĞI
    WPA VE 802.11X STANDARTLARI DESTEĞI SAYESINDE GELIŞMIŞ GÜVENLIK ÖZELLIKLERI
    WEP ŞIFRELEMESIYLE UYUMLULUK
    TÜRK TELEKOM HATLARI IÇIN AYARLANMIŞ ADSL MODEM
    GELIŞMIŞ SPI FIREWALL, MAC, IP VE URL FILTRELEME, DMZ
    DHCP, NAT, NAPT, RIPV1/V2 ÖZELLIKLERI IÇEREN ROUTER
    VPN GEÇIŞI (PASS THROUGH)
    SNMP SAYESINDE UZAKTAN YÖNETILEBILIRLIK
    EN SON ÇIP TEKNOLOJILERI SAYESINDE YÜKSEK PERFORMANS
    DIŞ MEKANLARDA 400, IÇ MEKANLARDA 100 METREYE VARAN ERIŞIM MESAFESI
    KULLANIMI KOLAY WEB TABANLI KULLANICI ARAYÜZÜ
    WEB ARAYÜZÜ ILE YAZILIM (FIRMWARE) GÜNCELLENMESI
    TÜRKIYE'DE BULUNAN AIRTIES AR-GE EKIBINDEN MÜHENDISLIK DESTEĞI
    < B > TEKNİK ÖZELLİKLER < B >
    PORTLAR: ADSL, KABLOSUZ 802.11G/B, 4 ADET 10/100 ETHERNET AUTO MDI/MDIX, GÜÇ GIRIŞI
    STANDARTLAR: IEEE802.11G, IEEE802.11B, IEEE802.3, IEEE802.3U, IEEE.802.11X, WPA
    KABLOSUZ ILETIŞIM HIZLARI: 1, 2,5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54MBPS (OTOMATIK HIZ SEÇIMI)
    FREKANS ARALIĞI: ETSI 2400 MHZ'DEN 2483.5 MHZ'E KADAR (3'Ü ÖRTÜŞMEYEN 13 KANAL)
    PORTLAR: KABLOSUZ 802.11G/B, 10/100 ETHERNET, GÜÇ GIRIŞI
    RESET BUTONU ILE FABRIKA AYARLARINA GERI DÖNÜŞ
    KABLOLAMA: RJ-45
    LED'LER: GÜÇ, 4 ADET ETHERNET AKTIVITE, KABLOSUZ AKTIVITE, ADSL SYNCH, ADSL AKTIVITE
    RADYO ÇIKIŞ GÜCÜ: 16DBM (802.11B), 12 DBM (802.11G)
    KABLOSUZ GÜVENLIK ÖZELLIKLERI: WPA (802.11X, TKIP, PSK) 64/128 BIT WEP, MAC FILTRELEME, SSID GIZLEME
    UPNP TAK ÇALIŞTIR ÖZELLIĞI
    ADSL ÖZELLIKLERI: G.992.1 ANNEX A, G.992.2, TRAFFIC SHAPING UBR/CBR,OAM (L.610), PPPOE, PPPOA, PAP/CHAP
    ROUTER VE FIREWALL: STATIK IP, RIP V1/V2, DHCP, NAT/NAPT, PAP/CHAP, SPI FIREWALL, DMZ, VPN PASS THROUGH (PPTP, L2TP, IPSEC), DNS PROXY
    SERTIFIKALAR: CE, T.C. TELEKOMÜNIKASYON KURUMU
    BOYUTLAR: 155MM X 125MM X 25 MM
    AĞIRLIK: 450 GR
    GÜÇ GIRIŞI: 12VDC
    ÇALIŞMA SICAKLIĞI: 0 °C ILE 50 °C ARALIĞI
    DEPOLAMA SICAKLIĞI: -40 °C ILE 70 °C ARALIĞI
    NEM: %10 ILE %90 ARALIĞI, YOĞUNLAŞMASIZ
    http://www.airties.com/airu102_2.html

• quote:

Orjinalden alıntı: Kutlukbey

DATRON RTA 1320.
    FİYAT/PERFORMANSTA ÜSTÜNE YOK.SPLITTER VE VİRUS PROGRAMI HEDİYESİ VAR.
    ADSL 2,2+ DESTEĞİ VAR.

• ASUS ADSL Ethernet + USB Combo

ASUS AAM6010EV serisi, USB ve Ethernet Combo kullanici ara yüzü için esnek çözümler saglamaktadir. AAM6010EV, tamamiyle ANSI T1.413 Issue 2, ITU-T G.992.1 (G.dmt) ve G.992.2 (G.lite) ADSL standartiyla uyumludur. Ayni zamanda uzun ömürlü bir islevsellige sahip olan AAM6010EV, genisletilmis ADSL erisimini desteklemek için yüksek veri transferi hizina sahip ADSL2 ve ADSL2+ standartlarini saglamaktadir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adenizi -- 18 Ocak 2006 23:57:07 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.