Şimdi Ara

Acil Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni ssd aldım ve sistem önbellegi olarak formatladım. SSD 60 gb 55.8 gb kullanılabilir alan windows 7 ultimate x64 kurdum.Ardından amd catalyst 13.9 ve avg antivirüs programı kurdum driverları saymassak.hepsi bu kadar.27.6 gb boş alan vardı dün attım format fakat bu sabah açtım bi baktım 26.3 gb olmuş boş alan nasıl oluyor böle hergün aratarsa ne olcak bu windows.bakıyorum 3-4 saatte bir 200-100 mb artıyor çözümü olan varsa lütfen yardım etsin ssd alanı yetmiyecek diye tırsıyom az

• sistem geri yüklemeyi kapatın bir zımbırtı var sistem geri yüklemeyi sağlamak için sistem kısmında sürekli o şişiyor.

http://www.enpedi.com/2012/09/ssd-solid-state-drive-hakknda-hersey.html

pagefile.sys dosyanın adı da hatta sistem dosyası olarak geçer.
    quote:

11- Kapanışta Sanal Bellek (Virtual Memory PageFile) dosyalarının silinmesini engelleyin...

Windows her kapanış esnasında sanal belleği siler. Bunun sebebi tamamen güvenlikle alakalıdır ama bu sistemin kapatılma süresini de uzatır. Daha fazla bilgi için: Windows 7 - Windows 8

12- Sanal belleği (Virtual Memory PageFile) iptal edin.

Eğer yeterli belleğiniz varsa (Min. 4 GB) sanal bellek oluşturmayı devre dışı bırakarak disk aktivitesini azaltabilir; Sistem belleğini (RAM) daha çok kullanırken, -SSD'de olsa sistem belleğine (RAM) göre çok çok daha yavaş olan- sabit diskinizi daha az kullanarak genel sistem performansını arttırabilir; Sistem belleğiniz (RAM) kadar disk alanını geri kazanabilirsiniz; Windows 7-8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 6 Kasım 2013; 11:31:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Tony Montana_

sistem geri yüklemeyi kapatın bir zımbırtı var sistem geri yüklemeyi sağlamak için sistem kısmında sürekli o şişiyor.

pagefile.sys dosyanın adı da hatta sistem dosyası olarak geçer.
    quote:

11- Kapanışta Sanal Bellek (Virtual Memory PageFile) dosyalarının silinmesini engelleyin...

Windows her kapanış esnasında sanal belleği siler. Bunun sebebi tamamen güvenlikle alakalıdır ama bu sistemin kapatılma süresini de uzatır. Daha fazla bilgi için: Windows 7 - Windows 8

12- Sanal belleği (Virtual Memory PageFile) iptal edin.

Eğer yeterli belleğiniz varsa (Min. 4 GB) sanal bellek oluşturmayı devre dışı bırakarak disk aktivitesini azaltabilir; Sistem belleğini (RAM) daha çok kullanırken, -SSD'de olsa sistem belleğine (RAM) göre çok çok daha yavaş olan- sabit diskinizi daha az kullanarak genel sistem performansını arttırabilir; Sistem belleğiniz (RAM) kadar disk alanını geri kazanabilirsiniz; Windows 7-8

Sanal bellegi kapattım kardeş doluluk oranı hala aynı bundan sonra mı azalmıcak yoksa ben mi yanlış yaptım belli bir yer boşalıyor muydu?

• Pardon yeniden başlatmatı unutmuşum şuan 34 gb boş alanım var sistem bellegi kadar 8192mb boşalmış ssd den alan peki bunu fazla olumsuzluğu olur mu?
  • darkpower35 kullanıcısına yanıt
    4 gb altı ram olan sistemde sorun olur ama 8 gb belleğiniz varsa sorun olmaz bende kapalı 4 gb bellek var ve sorun olmadı.

02pc.net/board106-pc-acikken/board149-teknoloji-elektronik/board231-bilgisayar/board252-sabit-tasinabilir-diskler/70-ssd-kullaniyorsaniz-yapmaniz-gerekenler-windows-7-ssd-optimizasyonu-windows-7-ve-ssd-ipuclari-duzenlemeler-ssd-windows-ayarlari-resimli-anlatim/

buradaki uygulamaları yaptığım halde sadece.

diğer linkteki anlatım çok daha detaylı vaziyette
  • Yardımın için tekrar saol.Sorunum büyük ölçüde hallloldu.Son bir soru bundan sonra sistem yine yavaş yavaş şişer mi bunun dışında attığın sitede tam bulamadım yapılacak bişey varı?(yada görememiş olabirim pek bilgim yok)
  • darkpower35 kullanıcısına yanıt
    http://02pc.net/ssd-kullaniyorsaniz-yapmaniz-gerekenler-windows-7-8-ssd-optimizasyonu-ayarlari-resimli-anlatim-t70.html?s=0a0da646ba7c77b3d1c28f6b4e1d5a98adabac13

buradakilerini yapmanız yeterli gelir

10 aydır aynı sistemdeyim formatsız yani herhangi bir şişme olmadı ama disk birleştirme falan sakın yaptırmayın ssdye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.