DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Acil XP de ağdaki yazıcıya LPT port ile nasıl bağlanılır
2
Cevap
0
Favori
1.898
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Acil XP de ağdaki yazıcıya LPT port ile nasıl bağlanılır
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      123 Mesaj
      02 Ağustos 2006 13:59:57 Konu Sahibi
      merhaba arakadaşlar ben bir şirkette muhasebeci olarak çalışıyorum lks (msdos tabanlı) programı kullanıyorum ağda 4 adet sistem ve 1 sisteme bağlı paralel port tan bağlı nokta vuruşlu yazıcı var diğer bilgisayarlardan yazdırmam için mutlaka lpt port üzerinden bağlanmalı fakat 98 de olduğu gibi portlara adres atama oluyormu yardımlarınız için yada xpde bu sorunun çaresini bilen varsa şimdiden teşekkürler

|
      |

• Teğmen
      123 Mesaj
      02 Ağustos 2006 14:53:26 Konu Sahibi
      buldum arkadaşlar

Paylaşılan yazıcıda mı yazdırmaya çalışıyorsunuz?
      MS-DOS-tabanlı programların çoğu, varsayılan olarak LPT1 veya LPT2 bağlantı noktalarından yazdırır. Yazdırma işlemini ağ yazıcısında yapacaksanız, bağlantı noktasını paylaşılan yazıcınıza yönlendirmeniz gerekebilir.

Yazıcı bağlantı noktasını paylaşılan yazıcıya yeniden yönlendirmek için

Bağlantı noktasını yeniden yönlendirmek için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır:

Net.exe komutunu kullanarak kalıcı bağlantı oluşturma
      Net.exe komutunu kullanmak için

Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ın, sonra da Donatılar'ın üzerine gelip ve Komut İstemi'ni tıklatın.
      Komut isteminde şunları yazın:
      net use lptx: \\yazdırmasunucusu\paylaşımadı /persistent:yes burada x kullandığınız LPT bağlantı noktasının numarası (genellikle 1 veya 2); yazdırmasunucusu yazdırma sunucunuzun adı ve paylaşımadı yazıcı paylaşımının adıdır.

Not

Kalıcı LPT bağlantısını kesmek için, komut isteminde şunları yazın:
      net use lptx /delete

• Yüzbaşı
      312 Mesaj
      27 Şubat 2012 17:06:47
      Orijinalden alıntı: yusuf1981

buldum arkadaşlar

Paylaşılan yazıcıda mı yazdırmaya çalışıyorsunuz?
      MS-DOS-tabanlı programların çoğu, varsayılan olarak LPT1 veya LPT2 bağlantı noktalarından yazdırır. Yazdırma işlemini ağ yazıcısında yapacaksanız, bağlantı noktasını paylaşılan yazıcınıza yönlendirmeniz gerekebilir.

Yazıcı bağlantı noktasını paylaşılan yazıcıya yeniden yönlendirmek için

Bağlantı noktasını yeniden yönlendirmek için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır:

Net.exe komutunu kullanarak kalıcı bağlantı oluşturma
      Net.exe komutunu kullanmak için

Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ın, sonra da Donatılar'ın üzerine gelip ve Komut İstemi'ni tıklatın.
      Komut isteminde şunları yazın:
      quote:

net use lptx: \\yazdırmasunucusu\paylaşımadı /persistent:yes
      burada x kullandığınız LPT bağlantı noktasının numarası (genellikle 1 veya 2); yazdırmasunucusu yazdırma sunucunuzun adı ve paylaşımadı yazıcı paylaşımının adıdır.

Not

Kalıcı LPT bağlantısını kesmek için, komut isteminde şunları yazın:
      net use lptx /delete

net use lpt(çıkış yapacağınız Bağlantı Noktası NoSu) \\(Yazıcının Bağlı Olduğu Bilgisayarın Ağ Üzerindeki Adı)\(Yazıcının Adı) şeklinde yaptım oldu bu şeklide deniyebilirsiniz.

Örnek:

net use lpt1 \\sebulba\oki521
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,403
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.