Şimdi Ara

acil tavsiye istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AMD ATHLON 64 X2 6000+AM2 (3,0 GHZ, 2048 K, AM2) İŞLEMCİ
    256 MB. ATİ RADEON HD 3850 (PCI-E) AVİVO EKRAN KARTI
    KİNGSTON DDR2 800 1024 MB (4 ADET) RAM
    SAMSUNG 160 GB 7200 RPM 8 MB HARDDİSK
    SAMSUNG 20XS203B/BEBE DOUBLE LAYER SİYAH SATA
    REDROCK 1822D-450 W SİYAH ATX KASA
    CTX W1961 19'' LCD SİYAH (GENİŞ EKRAN) MONİTÖR

TOPLAM 1.300,00.-YTL. civarında bir rakam tutuyor.

öncelikle soracağım bu kasa uyumlumudur. ve böyle bir bilgisayar tavsiye edermisiniz. eğer değilse bana nasıl bir bilgisayar kurmam gerektiğini söylermisiniz? çünkü satıcıya bilgisiz gittiğimde hep yanan ben oluyorum. ve birde birisi intel tavsiye etti sizce intel mi alsam monitör sizce geniş ekran mı kare mi olmalı ve uygun fiyatlı iyi monitörler biliyormusunuz? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• bence intel bi sistem almalısın amd yi sadece farklı olma duygusu olarak tanımlıyorum ben
  • o anakartı hiç bilmiyorum tam markasını yazarsan daha iyi olur.işlemci iyi ekran kartı yeterli 512 mb düşünebilirsin 4gb ram gereksiz 2gb yeter.monitör işi tamamen senin kullanımına bağlı kimisi geniş ekran sever kimisi normal ekran.redrock kasayı duymadım belki kullananlar varsa daha iyi bilgi verebilirler.
  • kasa 450w lık. bence kaldıracak kadar uyumlu. genelde ekran kartı burada sorun yaratır.
    tahminim 350-400w arası bi güç istiyordur.
    ram lere gelince bence 4*1gb yerine 2*2gb yapmalısın. 2gb ta yeterli olacaktır aslında.
    ekran kartın crossfire desteği istiyor sanırım ve anakartında bunu destekliyor baktıgım kadarıyla.
    yani uyumlu gözüyorlar. fiyat olarakta monitör olmasına rağmen iyi bence.
    geniş ekranda film izlemek gerçekten güzel ama onun dışında pek iyi oldugunu duymadım.
    yinede bende 19" lcd wide screen düşünüyorum. bu arada belki iyidir ama monitörünü pek gözüm tutmadı.
    tepki süreside 5ms miş. kimisine gore iyi kimisine gore vasat ama basını agrıtmaz inş. garanti ağınıda iyi sor.

bu arada amd iyidir... şu zamana kadar hiç bir sorunla karsılasmadım ve orginal fanıda saolsun su zamana kadar işlemci ısımı 30'C ustune cıkarmadı. amd eskisi gibi deil artık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.