Şimdi Ara

Acil Tavsiye!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

sistem :

i5 12600k

asus tuf gaming b660m plus d4 (1x8pin + 1x4pin)

asus rog strix rtx 3070 ti oc (3x8pin)

ddr4 2x16 3200mhz

Bir kaç araştırma sonucunda x markasına biri çok iyi güvenilir diyor bir başka kişi verilmez sistemi riske atmam daha kaliteli alırım diyor kafam karıştı açıkçası bakılması gereken noktaları bilmiyorum.

bütçem dahilinde ve pin girişi dahilinde bulabildiğim psu bunlar ve önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.

-bütçem 1500 tl

-Gigabyte GP-P750GM 750W 80+ Gold

-EVGA GQ 750W 80+ Gold Semi Modüler 135mm Fanlı PSU

-Sharkoon 750 W Gold Zero WPM-GOLDZERO

-High Power 750W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J750GD-F12S)

-Aerocool 750W 80+ GOLD KCAS Serisi ARGB Fanlı Güç Kaynağı (AE-KCASP750RGB)

bütçemi biraz aşan psu'lar

-High Power HP1-J800GD 800W

-Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ Gold Full Modüler 14cm Fanlı PSU

• Merhabalar, bütçenizi biraz aşan psularda bütçe oluşuyorsa thermaltake gf1 850 güzel olur. Diğer yukarlardakiler de ise gigabyte iyi bir marka olsa da o psu modelleri sıkntılı hiç bulaşmayın.

Aorus serileri iyidir gigabytta onlarda pahalı. O seçeneklerde yukarda evga modeli ve high power modellerinden birini tavsiye ederim .

Sharkoon da iyi markadır ama cool zero modeli iyidir wpm modeli düşüktür. Hepsi burada da 750 cool zero modeli indirmde 1399 tl düşünülebilinir. ( Fiyat an itibari ile sonra artar muhtemelen)

Bütçe yetiyorsa thermaltake yoksa evga , high power veya sharkoonun cool zero 750 olanı olabilir.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Peki sizin önerebileceğiniz tavsiye edebileceğiniz bir psu var mı şu marka veya model şaşma gibi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Normalde xpg , fsp , corsair ve seasonicte olurdu ama onlarda önerebileceğim olanlar 2000 bandının çok üzerinde 750 watt ve üstü olanlar bütçeyi aşar yani.

Şü an için thermaltake modeli 1.8 k bandında amazonda kalitesine göre çok iyi fiyat. O olmazsa evga GQ ve high power ve de sharkoon nun dedim modeli cool zero fiyatları iyi onlardan bir rahatlıkla alınabilir.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Normalde bende corsair cs750m kullanıyorum markadan memnunum

Peki bir şey daha soracam Asus rog 750w için ne düşünüyorsunuz 2700 TL gereksiz pahalı mı sizce ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Asus un bu model psuları kalitelidir. Piyasa yüznden evet pahalı ama kaliteliler. Bütçeniz 2000 üzerine çıkabiliyorsa seasonic focus modelini önerrim üst kalitedir.

Ama asusun rog serisi de kaliteli. Seasonic fiyat olarak piyasaya göre kabul edilebilir bir fiyatta 2360 TL . Ama asus ta fiyat uygunsa sizn için tabi oda olabilir.

akakce.com
    Seasonic Focus Plus SSR-750FX 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-seasonic-focus-plus-ssr-750fx-750-w-fiyati,189106253.html
  • anladığım kadarıyla mecburen 2000 tl üzerine çıkmam gerekiyor bugün biraz baktım bunlar arasından hangisi senin için mantıklı olur

-XPG Core Reactor 750W 80+ Gold PSU ( COREREACTOR750G-BKCEU ) - 2350 tl (10 yıl garantisi var) ---- (sahibinden 2.el baktım 1500 tl 14.11.2021 tarihli faturalıdır.)

-Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ Gold Full Modüler 14cm Fanlı PSU - 1876,18 TL

-Corsair CP-9020234-EU 750W Rm Series RM750 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı - 2.100,00 TL

-Seasonic FOCUS 750W 80+ GOLD Tam Modüler Güç Kaynağı (SSR-750FX) - FOCUS GX-750 - 2350 TL

not : thermaltake amazon almanya üzerinden olduğu için garanti durumlarını pek bilmiyorum garanti destek sağlar mı diye arayıp sormam gerekiyor

bir de seasonic çok duydum gördüm ama hiçbir fikrim yok marka konusunda araştırmak gerekiyor

birde kusura bakma rahatsızlık veriyorum ilgilendiğin için ayrıca teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdIX -- 12 Eylül 2022; 23:57:58 >

• Rica ederim burdaki forumdaki amaç zaten yardımcı olmak birbirimize onun için rahat olun.

Bütçe varsa 2000 üzeri için ( 2. el için herhangi bir ürün için bir şey diyemem sıfırına göre konuşurum mecburen ) Amazon germany de olsa ürün alınabilir sorunsuzca satıcı genel amazon olduğu için sorun olmaz.

Sadece ürünün gitmesi gerekirse git gel olayı biraz uzun sürer. Gerçi ülke içindekilerde git gel olunca uzun sürüyor :)

Neyse seçeneklere dönelim bnm tercihim ilk sıra seasonic modeli olurdu. Seasonic en iyi markalardandır bu işte ve bir çok markaya psu üretti corsair e falanda.

2. sırada xpg core reactor olur ama 2. el alacaksanız ne kadar ve ne amaçla kullanıldığı önemli bir şey diyemem. Sıfır almaya bakın ya da güvenebileceğiniz bir kişiden.

3. sırada tehrmaltek gf1 modeli güzel fiyat olarak, kalitede iyi , bu seçenekte corsair de güzel olabilir ama rmx modeli daha kaliteli rm den fakat rmx i bu fiyatlara bulmak zor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.