Şimdi Ara

ACİL,SAGLIKLA İLGİLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yarın babam doktora gidecek ve 24 saalik idrar tahlili verecekti ama doktorun verdigi,kagıtları kaybetmiş,ne şekilde,nasıl,aç karnınamı,tamamen unutmuş,acaba aranızada doktor saglık personeli olan yada tanıdıgı olan varmı 24 saatlik idrar nasıl toplanıyordu bilen varsa,yardımcı olabilirmi,hastahane çok uzak ve randevusuda yarın.

• Bir ara sağlık eğitimi almıştım.
    Kesin bilen edasıyla yazmıyorum.
    Mantık olarak çok fazla (ihtiyacından fazla) su içmesin, şekerli, asitli içeceklerden uzak dursun.
    Orneğin şekerli birşey içerse idrarın içindeki şeker oranı artacaktır, bu da tahlillerde yanılgıya neden olabilir.
    Çok fazla su içmekte idrardaki su miktarını arttıracaktır.
    Yine tuz ve baharatlardan da uzak dursun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizhan_

Bir ara sağlık eğitimi almıştım.
    Kesin bilen edasıyla yazmıyorum.
    Mantık olarak çok fazla (ihtiyacından fazla) su içmesin, şekerli, asitli içeceklerden uzak dursun.
    Orneğin şekerli birşey içerse idrarın içindeki şeker oranı artacaktır, bu da tahlillerde yanılgıya neden olabilir.
    Çok fazla su içmekte idrardaki su miktarını arttıracaktır.
    Yine tuz ve baharatlardan da uzak dursun...

teşekklürler,birde toplama yöntemi hakkında dpktor bir şeyler demiş ama aklında kalmamış,sabah ilk dışarımı yapılacakmış,sonrakilrmi toplanacakmış bunu unutmuş,ve kagıtlarıda kaybedince iş biraz karıştı,hastahanedeki randevuda yarın
  • Doktorun ya da hastanenin telefonu yok mu?
    Eğer tahlillerde yanılgı olursa yanlış bir tedavi yolu seçilebilir ya da yanlış tehşisler konabilir.
    En azından etrafınızda bir sağlık ocağı ya da eczane varsa hemen destek alın!
  • Orjinalden alıntı: denizhan_

Doktorun ya da hastanenin telefonu yok mu?
    Eğer tahlillerde yanılgı olursa yanlış bir tedavi yolu seçilebilir ya da yanlış tehşisler konabilir.
    En azından etrafınızda bir sağlık ocağı ya da eczane varsa hemen destek alın!
    [/quotehastahaneye telefon ettik,ilgili yere ulaşamadık,ama yarın sabah erkenden gidip,randevuyu erteletecegiz sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.