Şimdi Ara

Acil! Hastanelerin Acil Servisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
21.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yılbaşı gecesinden itibaren bazen kuvvetli bazen hafif şekilde diş agrisi cekiyorum. Yeni yila diş agrisi girmek pek hoş birşey değil..

Bu agri yüzünden ne uyku var ne başka birşey, acaba şimdi bir acile gitsem ve agri kesici sprey yada başka birşey vermeleri mümkün mü? Durulacak gibi değil şuan da..

• 35lik al, sabaha kadar idare eder. Yarında ilk iş doktora gidersin
  • bildiğim kadarıyla iğne yapıp gönderiyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Codex -- 2 Ocak 2012; 1:45:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Yılbaşı gecesinden itibaren bazen kuvvetli bazen hafif şekilde diş agrisi cekiyorum. Yeni yila diş agrisi girmek pek hoş birşey değil..

Bu agri yüzünden ne uyku var ne başka birşey, acaba şimdi bir acile gitsem ve agri kesici sprey yada başka birşey vermeleri mümkün mü? Durulacak gibi değil şuan da..

Eski acil çalışanı olarak cevaplıyayım, diş ağrısına çoğu hastane bakmıyor. Hani ağrı kesici falan yaptırman biraz doktorun insafına ve acilin yoğunluğuna kalmış. Fakat okmeydanı ağız ve diş sağlığı hastanesine gidersen orda 24saat acil diş var orada tedavini yaptırabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blonde

35lik al, sabaha kadar idare eder. Yarında ilk iş doktora gidersin

Saat 12 gibi bira ile agriyan dişin üzerinde birkaç dakika beklettim ve biraz hafifledi gibi oldu yada psikolojik olarak hafifleme hissettim.. Eğer bir saat daha duramayacak gibi olursam nöbetci tekel bayii bulursam dedigin gibi yapacağim, olmadi acile.. Allah kimsenin başina bu agriyi vermesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychoticInfIuence

quote:

Yılbaşı gecesinden itibaren bazen kuvvetli bazen hafif şekilde diş agrisi cekiyorum. Yeni yila diş agrisi girmek pek hoş birşey değil..

Eski acil çalışanı olarak cevaplıyayım, diş ağrısına çoğu hastane bakmıyor. Hani ağrı kesici falan yaptırman biraz doktorun insafına ve acilin yoğunluğuna kalmış. Fakat okmeydanı ağız ve diş sağlığı hastanesine gidersen orda 24saat acil diş var orada tedavini yaptırabilirsin

Sensodyne diş macunu ile bir iki fırcalama sonrasi hafifledi gibi ama maksimum 20 dakika sürmekte, 20 dakikanın sonunda sanki intikam alıyormuş gibi kuvvetli agri başlıyor.. Böylelikle evin iiçinde 10 tur atmiş olabilirim. Bu sefer biraz hafif gibi eğer tekrar başlarsa gitmekten başka carem kalmayacak. Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Sensodyne diş macunu ile bir iki fırcalama sonrasi hafifledi gibi ama maksimum 20 dakika sürmekte, 20 dakikanın sonunda sanki intikam alıyormuş gibi kuvvetli agri başlıyor.. Böylelikle evin iiçinde 10 tur atmiş olabilirim. Bu sefer biraz hafif gibi eğer tekrar başlarsa gitmekten başka carem kalmayacak. Teşekkürler.

Geçmiş olsun, apse gibi bişey varsa tam emin değilim ama kesinlikle okmeydanı ağız ve diş sağlığına gitmenizi öneririm.

• dişcimiyiz biz bilader
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun, apse gibi bişey varsa tam emin değilim ama kesinlikle okmeydanı ağız ve diş sağlığına gitmenizi öneririm.

Sadece cürük gibi görünüyor şimdilik, agri kendisini yogun şekilde kendisini göstermezse sabahın ilk ışıklariyla hastanenin yolunu tutacağim, ilgileniz için teşekkür ederim.

• Çok geçmiş olsun dostum.
    Bilirim 3-4 gün çektim bende ahh kafam gittim doktora kapıdan geri döndüm..
    sakın ihmal etme dostum.
    şimdi için ise önerim Dolarex varsa iç 20 dakikaya kesiyor yoksa apranax iç
    geçmezse git hasteneye o agrıyla geri gönderecek değiller ya elbet yapacaklardır bir agrı kesici.
    tekrardan çok geçmiş olsun allah sabır versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DontMakeMeLaugh

Çok geçmiş olsun dostum.
    Bilirim 3-4 gün çektim bende ahh kafam gittim doktora kapıdan geri döndüm..
    sakın ihmal etme dostum.
    şimdi için ise önerim Dolarex varsa iç 20 dakikaya kesiyor yoksa apranax iç
    geçmezse git hasteneye o agrıyla geri gönderecek değiller ya elbet yapacaklardır bir agrı kesici.
    tekrardan çok geçmiş olsun allah sabır versin

Ocak birin ilk saatlerinden itibaren sürekli bir agri, bu gece artık bayilsamda en azından uyuyabilsem diye yalvardirm. Bu geceyide öyle böyle gecirdim, bir iki saat sonra hastaneye gideceğim umarım bir daha cekmem, Allah kimsenin başina vermesin.. Ben de ilac kutusu maalesef yok, sadece baş agrisi gibi ilaclar var ve onlarin iiçinde belirttiginiz ilaclar yok ne yazık kı..

Bir iki saat daha dayanmaya calişiyorum hastane için..Dileginiz için teşekkürler, sağolun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.