Şimdi Ara

ACİL!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • visual studiodan createuserwizard kontrolü ile veri tabanına yeni kullanıcı eklemek istiyorum(microsoft sql kullanıyorum) ancak
    '/' Uygulamasında Sunucu Hatası.
    --------------------------------------------------------------------------------

Sunucuyla bağlantı kurulurken ağ ile ilgili veya örneğe özel bir hata oluştu. Sunucu bulunamadı veya sunucuya erişilemiyor. Örnek adının doğru olduğunu ve SQL Server'ın uzak bağlantılara izin verdiğini doğrulayın. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Belirtilen Sunucuyu/Örneği Bulma Hatası)

hatasını alıyorum. Diğer sayfaları çalıştırıyor onlarda veritabanına bağlanıyor yanlızca burda sorun çıkıyor. Sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim

bu da kod:

protected void CreateUserWizard1_CreatedUser(object sender, EventArgs e)
    {

if (!Roles.RoleExists("uye"))
    Roles.CreateRole("uye");

Roles.AddUserToRole(CreateUserWizard1.UserName, "uye");

RadioButton rErkek = CreateUserWizard1.CreateUserStep.ContentTemplateContainer.FindControl("rBtnErkek") as RadioButton;
    RadioButton rKadin = CreateUserWizard1.CreateUserStep.ContentTemplateContainer.FindControl("rBtnKadin") as RadioButton;

TextBox tboy = CreateUserWizard1.CreateUserStep.ContentTemplateContainer.FindControl("txtboy") as TextBox;
    TextBox tkilo = CreateUserWizard1.CreateUserStep.ContentTemplateContainer.FindControl("txtkilo") as TextBox;
    TextBox ttarih = CreateUserWizard1.CreateUserStep.ContentTemplateContainer.FindControl("txtbirthday") as TextBox;

Convert.ToDateTime(ttarih .Text, CultureInfo.CurrentCulture);

MembershipUser user = Membership.GetUser(CreateUserWizard1.UserName);
    user.IsApproved = false;
    Membership.UpdateUser(user);

SqlConnection con = new SqlConnection("Server=ASUS;Database=Beefit;UID=sa;PWD=1234");
    SqlCommand cmd = new SqlCommand("insert into UyeDetay(UserID,UyeCinsiyet,Uyekilo,UyeBoy,UDogumTarihi) values(@id,@cins,@kilo,@boy,@dogtar)", con);

cmd.Parameters.AddWithValue("id", user.ProviderUserKey);
    cmd.Parameters.AddWithValue("cins", rKadin.Checked);
    cmd.Parameters.AddWithValue("kilo", tkilo.Text);
    cmd.Parameters.AddWithValue("boy", tboy.Text);
    cmd.Parameters.AddWithValue("dogtar", ttarih.Text);

con.Open();
    cmd.ExecuteNonQuery();
    con.Close();
    }

• bağlantıyı neden aşağıda açtın ? birde eğer master yada user control kullanyorsan ondanda olabilir
  • Konk_Soft kullanıcısına yanıt
    Hocam siz dedikten sonra daha yukarı aldım hemen tanımladığım yerin aşağısına ama yine aynı hatayı aldım. Öyle yapmamın da özel bir sebebi yoktu da açıp kullanıp kapattım direk o yüzden. Master page kullanıyorum ama diğer tüm sayfalarım öyle onlarda sorun çıkmıyor. User Control de kullanmadım sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.