Şimdi Ara

Açık renkli cam filmini polis çıkart dedi.. Yardım.!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2.el araba almıştım bir kaç ay önce bugün çarşıya giderken
    yaya geçidinde durdum, durduğum yerde trafik polisi vardı, yanaştı
    ve bu ön camdaki filmi hemen sök dedi, arabayı zaten yeni almıştım benden önceki araç sahibi çektirmişti bende aynen anlattım durumu. Elini camdan içeri uzatıp köşeden hafifçe çekti 5 - 10cm kadar, tamam kaldırırım dedim.

Yalnız bunu çıkarmanın bir zararı varmı? Sanki camda yapışkan izi kalıyor gibi o polisin çektiği yerde.
    Ayrıca bu film çok açık renk ne zararı olabilir? Bu şekilde muayene den geçti halbuki kimse birşey demedi?
    Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 7 Şubat 2016; 22:13:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Polisin canı sıkılmış.

• Alttan almadan , devlet memuruna hitab ettiğini de unutmadan atar yapabilirdin.

Memur bey diye hitab ederek , aracıma zarar vermeye hakınız yok , cezası varsa yazın bağlıyorsanız çekici çağırın ama sizin aracıma müdahale etme yetkiniz yok diyebilirdin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

Alttan almadan , devlet memuruna hitab ettiğini de unutmadan atar yapabilirdin.

Memur bey diye hitab ederek , aracıma zarar vermeye hakınız yok , cezası varsa yazın bağlıyorsanız çekici çağırın ama sizin aracıma müdahale etme yetkiniz yok diyebilirdin.

iyiki sizin gibi yapıp aksiyona girmemiş. ceza yazsa araç muayeneden düşüyor cam filmini söktürecek tekrar muayeneye sokacak biton iş.Ön camda cam filmi yersiz zaten 1 numara bile olsa özellikle gece görüşürü kısıtlıyor yan ve arka camlarda dursun ama ön camı kendi iyiliğiniz için sökün bizim otopark akşam karanlık yan camlarda bile 2 numara film varken aynalardan hiçbirşey gözükmüyor.
  • iz kalırsa cama biraz vazelin sürüp havlu gibi bi bezle ovalarsanız çıkar. saç kurutma makinesiyle ısıtıpta yavaş yavaş çıkarırsanız daha kolay çıkacaktır.
  • Yan ve arka camlara pek birşey demiyorlar ama ön camda film olmasına polisin pek tahammülü yok.
    Yolcu güvenliği amaçlı bir durum var galiba.
  • Aynen

• Dostum extrem durumlar hariç böyle
    bir adetim yok, sonuçta yanımda ailem var tartışmaya girmek istemedim.
    Tşkler.

• sound_of_silence! kullanıcısına yanıt
    Aracı satın aldığım kişi tam
    bir cam filmi mnyğı hatta
    apaçilik var, aracın sis farı, normal farı ve arka stop ,
    geri vites hepsini renkli film çektirmişti hepsini söktüm ama
    baya izler kaldı onları çıkarmak baya uğraştırmıştı,oto yıkamacı özel kir çözücü ilaç kullanmıştı.
    Hatta arka sağ stop lambasına kırmızı renk çekmiş meğerse çatlak varmış biraz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 8 Şubat 2016; 17:35:00 >
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    Yarın deneyeceğim öneriniz için teşekkür ederim...

• Akinci A kullanıcısına yanıt
    Belki de dediğiniz gibidir, ama çok koyu olanları fabrika çıkışlı
    sorun yaşamaktansa sökerim daha iyi, teşekkürler...

• Ön cam yasak ama diğer camlara pek uyarı yapıldığını görmedim.
    Geçen çevirmeye girdik arkadaşın araçtayız; ön yanlar 2 numara, ön arkalar 3 numara film var, polis hiç bir şey demedi aldık ruhsatı devam ettik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

Dostum extrem durumlar hariç böyle
    Tşkler.

Ekstrem durumlara girilmemesi için bende bunu söylüyorum.Ne hakla eşinin çoçuğunun yanında elini içeri uzatırda filmi sökmeye çalışır.
    Ne haddine , böle bir yetkisi yok

Biri de büyütmeyin masrafı çok daha fazla demiş . Gururunuzun masrafı nedir ? @sound_of_silence! Masraf çıkmasın diye yanağından makas alıp ensene de tokat atabilir mi ? Muayeneden düşecek araç diye kaldırabileceğin eylemlerin sınırı nedir ???

Ben kibarca , memur bey diye hitap ederek yetkilerinin bir sınırı olduğu hatırlatılmalı diyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L&M -- 8 Şubat 2016; 18:33:02 >
  • Dostum ben seni anladım tepki verilebilir tabiki ama ben yanımda
    ailem varken bu riski almadım,durdurduğu yer merkezi ve yoğun trafikli bir yerdi ama nazikçe söylenebilir .Tşkler. 👍

• Gny* kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler, o zaman yan camları bırakırım sadece ön camları sökerim. 👍

• yeni çıkan "makul şüphe" yasasından haberi olamyanlar dikkat!! polise atar yapayım derken tümden arabanıza ve kendinize elletmeyin:)
    polisi kıllandırıp,
    "neden söktürmüyon? yoksa bişeyler mi saklıyon? ben senden şüphelendim" diyip, arabanı, üstünü başını, evini, işyerini arayabilir.

not: ben durumu yanlış biliyorsam lütfen düzeltin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

Dostum extrem durumlar hariç böyle
    Tşkler.

Ekstrem durumlara girilmemesi için bende bunu söylüyorum.Ne hakla eşinin çoçuğunun yanında elini içeri uzatırda filmi sökmeye çalışır.
    Ne haddine , böle bir yetkisi yok

Biri de büyütmeyin masrafı çok daha fazla demiş . Gururunuzun masrafı nedir ? @sound_of_silence! Masraf çıkmasın diye yanağından makas alıp ensene de tokat atabilir mi ? Muayeneden düşecek araç diye kaldırabileceğin eylemlerin sınırı nedir ???

Ben kibarca , memur bey diye hitap ederek yetkilerinin bir sınırı olduğu hatırlatılmalı diyorum!

Saçmalamışsınız. ön camdaki filme ceza yazmak yerine bunu sökün yasak diyip ucunu kaldırmak gururunuza dokunuyosa sizde bir problem var bence ben ki polislerden hiç hazetmem ama sizin düşüncelerinizin boyutu biraz değişik

• Benim gururuma dokunuyor anlaşılan seninkine dokunmuyor , bende bu sebepten senin sınırlarını sormuştum .
    @sound_of_silence!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.