Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (3283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: inciwetrust35 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (7 Mobil) - 3 Masaüstü7 Mobil
5 sn
65.905
Cevap
1.861
Favori
7.383.308
Tıklama
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5969
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10292
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8430
  • Favoriye Eklediklerim 2022
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EserKozmetik (10292 mesaj) Bonobo643 (1654 mesaj) Rappapompom (1196 mesaj) eiskent (944 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (24742 mesaj) Mobil (22173 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1650 mesaj) Uygulama (5039 mesaj) (286 mesaj) (994 mesaj)
  • @
552 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar takasa açık olan bir kaç parfümü sizle paylaşacağım.

Yüzdeler doluluk oranını ifade eder.

Xerjoff - Mefisto [JOFF] %99

Jil Sander - Sun Men [JiL] %99

Parfums De Marly - Carlisle [CLis] %99

Tom Ford - Eau De Soleil Blanc [SoBe] Unisex %99

Lalique - Encre Noire [LLK] %99

Bvlgari - Pour Homme [B.PH] %99

Valentino - [Uomo] %97

Kenzo - Pour Homme [KNZ] %75

Carolina Herrera - 212 MEN [212] %99

Carolina Herrera - Bad Boy [BBY] %90

Tom Ford - Tuscan Leather [TSC] %65

Gucci - Guilty intense [GGi] %95

Creed - Original Vetiver [ORG] %99

Creed - Millesime imperial [Salted Melon] / 15 ML %55

Maison Francis Kurkdjian - Gentle Fluidity Gold [Gold] Unisex %95

Ürünleri Istanbul/Pendik tarafında takaslayabilirim kargo ile gönderim yapmıyorum.

İlgilenen arkadaşlar mesaj yoluyla ulaşabilir gün aşırı kontrol sağlamaktayım.

• Montobacco Intensivo(ferah, performanslı centilmen tütün kokusu) ve Prada L'Homme(4 mevsimlik ofis ortamına uygun)

|
    |
    Rasty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Değerli dostlarım, bir çok kargoyu bugüne yetiştirdik.

Bayram haftasından dolayı, biraz da malum mng kargo.. Paketlerinizi mümkün oldukça takip edin. Çarşamba günü bu saate kadar teslim alamayan olursa bana özelden yazın yardımcı olacağım mümkün oldukça.

Selamlar.
  • Sipariş no : 5595118412
    Her
    Dgk
    Tyg
    Guc
  • bu gün hacivatı denemek için beymene uğradım nişhane ürünlerinin bulunmadığını söylediler dedim o zaman bi aventus deneyeyim koku açılıştaki o doğallığı veriyor ama silik bi koku yani nasıl söyleyeyim yayılım kalıcılık yok yani hem kağıda sıktı hem elime sıktı iki saat içinde koku neredeyse yok üçüncü saatte koku yok dedim fiyat 6700 tl işte o zaman dedim kendime eser iyiki varsın bana nirvana ve yeni olanlar daha orjinal geldi inanmayan beymene gidip deneyebilir ha bide git denedim git halaen kağıtta duruyo kokusuda hatırladığım kadarıyla bayağı benzerler çok önceleri kullanmıştım çünkü, deneyimimi paylaşmak istedim bu arada next levelde kanyon vardı önceleri bi uğradım belki orada hacivat vardır diye orasıda kapanmış bu hacivatı nerede deniyeceksek

• Tygar ile Blue Seduction yanına ne alayım var mı kalıcı ve yayılımı iyi önerisi olan :) Hafif olsun mümkünse

• Kullanmadıklarımı elden çıkarıyorum;

Salted Melon, Pure Malt, Blue Electrique

Sadece birkaç fıs kullanıldılar üçünü 275'e satıyorum gardrops üzerinden. Üç tane tester kalmış kenarda eski siparişlerimden, üçünü birden alana testerları da eklerim.

• Arkadaşlar kurkdijian Tutaste baccarat rouge kullananlar bu yorumuma yorumlayabiilir mi ?

Artı ve eksileriyle yorumlar mısınız?

Almayı düşünüyorum acilende.

• Tygar stoğa girince dayanamadım aldım :) Yanına Blue Seduciton (Fraiche benzeri) tavsiye edildiği için ekledim. 3.yü de yazlık alıyordum az kalsın bari biraz daha kışlık alayım diyerek aldım. (3. YBE kodlu yves saint Laurent bleu electrique)

Yardımcı olması açısından fikirlerimi de kısaca belirtiyim. Aslında bu yorumları denedikten sonra ozelparfum.com'da belirtmek bence daha önemli. Buraya her yazdığımızı bulamıyorlar...

Sıralamayı karışık yapıyorum. Yani ilk yazdıklarım en beğendiğim anlamına gelmiyor :)

Emporio Armani - Stronger With You: Hafif tatlı ve odunsu koku. Çok ama çok beğendim. Ağır değil en önemli yanı bu. Kalıcılık ve yayılım iyi. EMP STRONG [YOU]

Amouage - Reflection Man: 4 mevsim kullanabilecceğiniz, çiçeksi ve hafif odunsu mükemmel bir parfüm. Kalıcılık iyi. REFLEX MAN [RFL]

Dior - Sauvage Elixir: Öncelikle Sauvage ile alakası yok. Kokladığım en karakteristik ve farklı parfümlerden. Yoğun lavanta ve baharatlı odunsu koku. Herkes sever mi bilmiyorum ama yazlık değil kesinlikle. İlk başlarda çok ama çok keskin lavanta kokuyor. Bir de şunu demeliyim yorumlardaki gibi ben de demlendikçe kokusunun daha iyi olduğunu ve değiştiğini fark ettim. Kalıcılık ve yayılım çok iyi. SAUVAGE ELIXR [DEX]

Viktor & Rolf - Spicebomb: Adının hakkını sonuna kadar veren bir parfüm. Baharat bombası. Başka bir söze gerek yok. İlk sıkışta biraz keskin oluyor mümkünse burunuza ve gözünüze uzak yerlere sıkın :) Kalıcılık ve yayılım müthiş. SPiCEBOMB [Spice]

Yves Saint Laurent - L Homme Ultime: Bu kokuyu ilk siparişimde tester olarak göndermişti ve kokuya hayran kalmıştım. Baharatlı, çiçekli, odunsu ama aynı zamanda hafif bir koku. 4 mevsim her zaman her yerde kullanılır. Şuanda da iş yerimde tuttuğum tek parfüm. Bazı kişiler o kadar ofis parfümü varken bu olur mu hiç diyebilir ama hiç korkmadan sıktığım nadir parfümlerden. Kalıcılık iyi ancak yayılımı bilmiyorum. Kokuyu daha çok yakına girenler alıyor :) L'HOMME ULTiME [Ulti]

Lacoste - White: Bence herkesin gözünde Sauvage neyse benim gözümde bu. Odunsu ve narenciye kokulu ayrıca 4 mevsim sıkılır. Yaz kullanımı için daha da iyi. Hafif olmasına rağmen kalıcı ve yayılım da iyi. Hatta olması gerekenden fazla iyi diyebilirim. Bitince mutlaka alacağım ilk parfüm budur kesinlikle. Düşünmeden sıkarım :) LARGO WHITE L12 [BYZ]

Parfums de Marly - Herod: Tütün, vanilya, baharat düşünün. Ve hepsi de baskın bir şekilde kokuyor. Kokladıkça koklamak isteyeceğiniz parfümlerden olsa da bazı durumlarda sizi ya da çevrenizdekileri boğabiliyor. Bence kapalı ortamda sıkılmamalı. BVLGARI Man in Black hastası olduğum için almıştım. O biraz daha keskin ve canlıydı sanırsam. Bu daha ağır. Kalıcılık ve yayılım her ağır parfümde olduğu gibi çok iyi. HEROD [PDM]

Dior - Sauvage: Klasik erkek kokusu diyip geçmek istemiyorum ama cidden öyle. Metroda, sokakta dolaşırken alabileceğiniz yegane erkek parfümlerinden 1. Aventus ise 2. budur :) Sırf bu yüzden beğensem bile bir daha hayatta alacağımı sanmıyorum. Ancak denemeyenlere tavsiyemdir. Memnun kalmamak zor ama tanıdık geldiğini fark ederseniz sevmeyebilirsiniz. Kalıcılık ve yayılım iyi derecededir. SAUVAGE 2015 [SVG]

Abercrombie & Fitch - Fierce: Bazı kişiler berber parfümü demiş, evet ilk sıktığın an öyle ama hemen sonrasında tamamen değişiyor bana göre. Çok ferah, şekersiz, aromatik bir koku. Kalıcılık ve yayılımın iyi olduğunu düşünüyorum ama diğer kokulara fırsat vermek için fazla denemedim. İlk sıkışta benden geçer not aldı çünkü :) FIRE [ABER]

Jean Paul Gaultier - Ultra Male: Aşırı şekerli ama bir o kadar da kalıcı ve yayılımı ekstrem ötesi bir parfüm. Abartmıyorum bakın yukarıda yayılım iyi dediklerim ne kadar iyiyse bu 2 kat iyi. Kokusu da 2 gün 3 gün çıkmıyor. Ancak gel gelelim kokuyu siz çok sevebilirsiniz ama çevrenizdekilerin sevme ihtimali %50 %50 :) Kimisi çok şekerli bu ne böyle diyor kimisi oha bu nasıl bir şey diye tepki veriyor. Ben koklamayı çok sevsem de her yere sıkmamaya karar verdim. İlk aldığım parfümlerden olmasında rağmen %50'de tuttum sadece kesin bunu sıkmalıyım dediğim yerlerde sıkacağım :) JP ULTRA (Male)

Guerlain - L'Homme Ideal: Bu koku aslında en çok beğendiklerimin arasında ilk 3'e oynayacak bir parfüm ancak kokudan ziyade bu kokunun sadece bir yerden böyle rüzgar eserken falan kokması garibime geldi. Sıktığım kokuyu ben bile alamıyorum. Yanlış anlaşılmasın aslında olması gereken bu bile olabilir çünkü sürekli parfüm kokması da çok iyi değil. Ama böyle bir kapı açılır rüzgar eser ya tam o zaman her yer bu koku ile doluyor. Kokuya gelecek olursak aromatik, odunsu bir koku, sonbahar kış ayları için boğmayacak bir koku. IDOLE HOMME [iDoL]

Creed - Vırgın Island Water: Arkadaşlar bu parfümün kalıcılığı da yayılımı da geçmiyor :) Bakın abartmıyorum 1 gün giyip 2 gün sonra 4. gün giydiğim gömlekte halen yayılabilir halde kokuyordu. Üstüne YOU kodlu çok beğendiğim parfümü sıkmama rağmen yine de bu kokuyordu :D Çok garip. Kokuya gelirsek çok baskın bir şekilde lime limon kokuyor. Aşırı fresh bir parfüm. hindistan cevizi kokusunu ya ben alamadım ya da bu kokuyu ben alamıyorum. Çok baskın ama aynı zaman fresh ve serin bir koku. CRUSH VIRGIN [ViW]

Dior Homme Intense: Bu koku benim aslında benim Tutaste'yi her zaman görüp ama o zamanlar parfüm kullanan biri olmadığımdan hiç bakmadan geçtiğim, ancak sonrasında bu parfüm için Tutaste'den ilk siparişimi geçtiğim bir parfümdür. Gelin görün ki ilk siparişimde bu parfümü unutmuşum. :) :)

2. siparişimde hemen aldım ve yorum yapmak istiyorum;

Tatlı, baharatlı, iris kokusunun en müthiş hali bu parfümde. Lavanta yazıyor ama ben çok alamadım. En azından DEX kodlu parfümdeki lavanta kokusunun yanında bu hiç lavanta kokmuyor diyebilirim :) Kokunun kalıcılığı ve yayılımı beklenen düzeyde. Kışın kullanmak gerekli. Ayrıca bu da yeni dolum yapılmıştı ve demlendikçe koku mükemmelleşiyor. Hatta yazdığım yorumu sildim. Başka bir açık parfüm versiyonu daha iyi demiştim ama dolumu 05.05 olan ürün geldikten 1 hafta demlendikten sonra tam olarak istediğim kokuya ulaştı. Mükemmel gerçekten. Ek olarak kadın parfümü diyenleri es geçebilirsiniz. Andırabilir, kadınlar da sevebilir belki sıkabilir ama kadın parfümü değil. O kadar çok kadın parfümü varken niye bunu sıksınlar :) Her iris içeren tatlı parfüm kadın kokusu mu olacak ? Prive No 7 (Homme intense) [PR7]

Eser Bey'e teşekkürlerimi sunuyorum. Bu pahalılıkta hem pahalı ve parfümleri / kaliteli kokuları kullanmamıza imkan sağlamış oluyor hem de ucuz dandik market parfümlerinden uzak durmamıza vesile oluyor. Gerçekten bu kadar parfümün arasında beğenmediğim olmadı diyebilirim, hepsi de çok iyiydi.

Sadece ilk başta DEX çok çok farklı, bambaşka bir koku geldi bana. Bunu nasıl sıkacağım ben, bu hiç bitmez ki diye düşünmeye başlamıştım ama demlendikçe kokusunun değiştiğini fark ettim. :) Birazcıkta Herod çok ağır gelmişti. İş yerindeki çocuk çok sevdiği için sıka sıka ikimiz bir ayda bitirmiştik :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu ancak rica ediyorum ozelparfum.com yani kısaca aldığınız yerde, kullandığınız parfümlere yorumlarınıız yaparsanız daha iyi olur. Burada bu kadar alan var ama en az 100 kişinin aldığını gördüğüm parfümde 4 tane yorum var. Ne kadar çok yorum olursa insanların karar vermesi o kadar iyi olur. Benim hafif dediğim, kalıcı dediğim bir koku başkası için tam tersi gelebilir. Ama çok fazla kişi aynı düşünürse, alacak kişi ona göre karar vermiş olur. Sanırım bir süre konudan uzak kalacağım 13 parfüm beni uzun bir süre idare eder :)

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claswan -- 5 Temmuz 2022; 8:9:26 >

• Ojm ,layton ,oud wood,tuscan leather ,sea sand

Bunlardan ikisi olup da the best ile takaslamak isteyen olursa iletişime geçebilir

İki adet prive veya bir prive +iki normal seriden varsa da atarsanız düşünebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schmeiblak -- 5 Temmuz 2022; 1:6:48 >
  • Dior elixir, lacoste white, nirvana, prada ve 212 aldım bugün geldiler.
    Elixir gerçekten çok karakteristik bir koku inanılmaz hoşuma gitti ama çevremden ne gibi yorumlar alırım yayılımı nasıl bilmiyorum. Bana eski one million parfümümü anımsattı baharat tonları da bvlgari. Sanki ikisinin ortasında özel bir koku. Kesinlikle özel gün kokusu, tam sıcak şarap içmeye gidilicek günler için. Ama ofis içinde denemeyi düşünüyorum.
    Lacoste white kız arkadaşım çok beğeniyordu orjinalini bakalım orjinaline ne kadar yakın yarın editliceğim. Ama güzel gerçekten çok fresh bir koku.
    Prada için çok yorum yapamıcağım biraz zamanla açılması lazım kokunun çok sade ve kesinlikle üzmicek bir koku. Zamanla daha net yorumlar yaparım.
    212 çevremde çok aldığım bir koku güzel tatile giderken bol bol sıkıcağımı düşünüyorum. Herkese hitap edebilicek şort tişört kombin parfümü.
    Nirvana güzel ama çok bilindik ve alışıldık bir koku gibi geldi bana açılışını beğenmemiştim ama zamanla daha oturaklı bir koku oldu.

Yakın zamanda sauvage edp alıp denemeyi düşünüyorum. 3 yıldır orjinal dior sauvage edp kullanıyordum ve bu kadar süre bitiremediğim tek parfümdü. ( Pandemi felanda etkili oldu ) ama gerçekten bir çok orjinal parfüm kullandım ve hiç birisi dior sauvage edp kadar beni büyülemedi ve çevremide etkilemedi. Her yıl giderek koku başka karakterlere büründü ama her değişiminde çok farklı iltifatlar aldım. Parfümler gerçekten bekledikçe karakteri değişiyor son halinden o kadar memnunum ki ama bitmesi için bir kaç fıs kaldı... Dior sauvage edp deneyen olduysa lütfen yorumlasın çok merak ediyorum.
    Yanında creed vanilya tester geldi ama hiç bana göre değil seveni çok sever sevmeyeni hiç sevmeyebilir.

İlk kez eser hocamdan alışveriş yaptım yıllardır takipteyim ama orjinal parfümlerden vazgeçemiyordum fakat fiyatlar ve borçlar yüzünden denedim ve gerçekten takdir ettim. Bu fiyata bu performans inanılır gibi değil gerçekten tebrik ediyorum bu tonları nasıl yakalabiliyor. Bilindik doldurmacı parfümerilerde de denedim parfüm ama asla hoşuma gitmemişti fakat eser hocamdan şaşmam artık.

• Nirvana alasım var ama önceki nirvanalar gibi değildi son aldığım 15 ml ler. Önceki nirvanalar çok doğal meyve kokuyordu

|
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Dex için herkes aynı düşünüyor sanırım. Tavsiyem az bir şey demlenmye bırak yani bir süre kullanma :) ilk geldiğinde sıktığımdaki yorumum ile şuanki yorumum aynı değil mesela. Bir de sikriktan 30dk sonra yayılan koku ağır değil gayet hoş.

|
    |
    Turtle Punch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • The Best, adını hak eden bir parfüm olmuş. Çok güzel iş çıkmış ortaya, tebrik ederim. Konusu geçen benzerini kullanmadım ve denemedim ama bu parfüm o kadar iyi olmuş ki orijinalini markaya saygı için alıp koleksiyonda tutabilirsiniz ama gündelik de olsa, özel günlerde de olsa kullanmak için The Best'ten başkasını aramaya gerek yok. Koku güzelliği, yayılıım ve kalıcılık on numara.

• The Best'i orijinaliyle karşılaştırmak gerekirse, orijinalinin sıkıldıktan 45dk-1saat sonrası kokusunun daha az asitli ve ananasın birazının portakal ile değiştirilmiş hali gibi geliyor bana.

• çok güzel anlatmışsınız. bu parfümlerin birkaçını ben de uzun süre kullandığım için fikirlerimi söylemek istedim. YOU kodlu parfüm gerçekten güzel. benden görerek bunu satın alan 5-6 arkadaşım var. bu sebeple bu parfümü onların yanındayken yayılım olarak deneyimleme fırsatı buldum. tek dezavantajının kalıcılığının 1-2 saati geçmemesi olarak gördüm.
    JEAN kodlu parfüm gerçekten çok kaliteli. ben de her kullandığımda hayran kaldım ama çok sekerli bir yapısı var. bu da dezavantajı.
    DEX koldu parfüme şans vermişsiniz ama ne yazık ki ben hiç sevmedim ve başkasına verdim. abisi PR7 ile hiç alakası yok. PR7 yi her zaman hayranlıkla kullandım. çok kaliteli bir çalişma. hatta iris hayranlığım arttıkça İRİS kodlu özel seri parfümü de aldım ama beklediğimi bulamadım zira bu parfümde iris yanında kahve kokusu da var ve pek yakışmamış.
    bütün bunların yanında size bir tavsiye bırakayım, ONYX kodlu bir invictus yazlık parfümü var. meyveli turuncgil ağırlıklı. buna bir bakın derim ben.
    |
    |
    claswan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yenilerini almak icin az kullandıklarımı satıyorum, ilgilenenler özel mesaj atabilir
    DG-Velvet Desert Oud %99 60₺

Spicebomb Extreme %60 35₺

Dior Homme Parfume %97 60₺

Dior Homme Edt(Dtop) %85 70₺

Oj Montobaco İntensivo %45 40₺

Ganymede %97 100₺

Straight To Heaven Prive Şişe %40 50₺

Layton (Ton) %90 70₺

Creed Royal Oud %96-97 60₺
  • Selamlar, ilk kez deneyeceğim siparişi verdim bakalım. Konuda biraz vakit geçirdim, satıcı da alıcılar da güzel insanlar belli ki. Ürünler geldikten sonra ben de kısa bir yorum yaparım kısmetse.

Sipariş no: 3486325169

• Burayı hep görürdüm bugün almaya karar verdim çok parfüm kullanan birisi değilim, çok terkeyen biriyim yaz kokusu fresh bir parfüm önerirmisiniz bana, çok ağır ve meyveli olmasın. Lacoste White gözüme kestirdim. Eşimde Davidoff Cool water seviyordu ona yakın bir koku da önenir misiniz? Teşekkürler

• Lacoste - White

Abercrombie & Fitch - Fierce

bu ikisi kesin tavsiyemdir. Hafif, şekersiz, ferah parfümler.

Armani parfümlerinin çoğu yine hafif, sucul, ferahtır. Ama denemediğim için yorum yapamam. Sadece Aqua di Gio denemiştim. Çok güzel ama kalıcılık ve yayılım kötüydü (buradan almamıştım)

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.