Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2624. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
69.710
Cevap
2.051
Favori
8.320.115
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26222623262426252626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarının(cuma günü)testeri ne acaba eser hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle çok piyasa parfümü olduğu için sanırım ama tatlı olup genel beğeni kokularından bıktı sanırım millet. belki kör alış olarak mavi temalı mavi renkli parfüm görünce insanlar tatlı birşey beklemiyor olabilir. light blue the one üstünde beklentiler olabilir.
  • andryoit A kullanıcısına yanıt
    Kitlesi kanser olduğu için pek fazla takma abuk subuk yorum atanların çoğuna bakıyorum profillerine girdiğim favori kokuları invictus bilmem ne abuk subuk kokular :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 9 Nisan 2020; 23:22:44 >
  • Dolce & Gabbana - Light Blue [LGH] Stoklara tekrar gelecek mi eser hocam
  • andryoit A kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bir harekettir.Yıl olmuş 2020 sen hala aynı parfümleri yeni diye çıkarırsan eleştirileri de alırsın.Herkes aynı parfümleri evirip cevirip riske girmiyim diye sunsaydı şuanki çeşitlilik olmazdı.Burda sevilmesinin nedeni ise butun parfumler aynı fiyat.Bu arkadaş da ana akim parfümlerinden olduğu için isteyen alıp kullanıyor.Parfümde sıkıntı yok yani firmanın tavrı aslinda eleştirilen.

• JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Dolce Gabbana kreatif işler beklenecek bir firma değil, hiçbir zaman da olmadı.Yani burada firmanın da bir kabahati yok.Kabahat gereksiz yere hype trenine atlayan kitlede.Yani designer piyasasında Dior, Guerlain, Hermes ,Gucci (ki Envy,Pour Homme I gibi,Guilty Absolou gibi cesur kokuları yapan bir firmadır) dışında kreatif parfüm beklemek en hafif tabirlerle aşırı naifliktir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni gelen siparişimde gelen uden ,cedre ve deauville..Özellikle deauville çok iyi. Mis gibi kusursuz bir parfüm.Unisex olmasına ragmen sanki bayan tarafı biraz daha ağır basıyor..Listede bulunan zen ile beraber deauville bayan arkadaşlar için bence en iyileri. Uden ve cedre arasında bir seçim yapsam cedre derim.Çok net çay kokusu,odunsu kokuları seven farklı parfüm arayan herkez gözü kapalı alabilir. Udenden açıkçası pek birşey anlamadım daha çok yeni üretim sanırım demlenmesi lazım. Şu anki haliyle çok düz olmasada olur bir parfüm benim için..

• Merhaba. İlk siparişlerim elime ulaştı. Mesajları okuyup deneme amacıyla orjinallerine önceden sahip olduğum aventus ve eşimin kullandığı channel chance sipariş ettim. Eser bey oldukça iyi iş çıkartmış. Kalıcılık konusunda fazlası var eksiği yok 👍 Bu arada tester olarak göndermiş olduğu Channel Deauville yi de ayrıca çok beğendik fakat bayan yönü daha baskın. Kendisine ayrıca teşekkür ederim.

creed aventus nirvana

Creed - Virgin island Water [ViW]

Creed - Green Irish Tweed [G.i.T]

Chanel - Chance [ŞNS]

• Dolce Gabanna K arkadaşların dediği gibi çok güzel olmuş invictus giller familyasından, orjinalini denemedim ama eminim çok yakındır.
  • huseyin1912 H kullanıcısına yanıt
    Orjinalini çok beğenmiştim sephora'da denediğimde. Orjinale yakınlık açısından yorumunuz nedir ?
  • Quickhand7 kullanıcısına yanıt
    Orijinalini deneme şansım olmadı hocam sadece tester gelince denedim. Genel beğeniye uygun, güzel bir yazlık parfüm olmuş bence.

• Casanova sakli hazinelerden. 15liklerden şans verin derim

• Deauville fesleğen ve turunç içeriğiyle bana göre mükemmel bir yaz parfümü. Yeşil tonları hakim bir parfüm. Ve erkek kullanımına gayet uygun bir parfüm. Konuda son zamanlarda her unisex parfüme bir feminen damgası yapıştıran insanlar doldu. Gerçekten parfümler konusunda deneyiminiz fazlaca yoksa her parfümü yorumlamak zorunda değilsiniz. Sizin yapmış olduğunuz amatörce yorumlar yüzünden bazı arkadaşları önyargıya sürüklüyorsunuz. Daha önce bahsettim burada tobacco vanille'yi öyle bir bahsettiler ki resmen öcü gibi. Korktum parfümü almaktan baya uzunca bir süre. Parfümü ilk kokladığımda ise bu parfümden yıllarca uzak kaldığıma üzüldüm. Parfümü beğenmediyseniz bunu bana uymadı ben sevemedim diye belirtebilirsiniz kimse sizi aforoz etmiyor. Ancak abuk sabuk benzetmelerle, parfüme kadın kimliği vermekle insanlarda önyargı uyandırmaktan başka bir işe yaramaz yorumlarınız. Kimse kusura bakmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtoyanik -- 10 Nisan 2020; 20:40:53 >
  • Yazlık parfüm siparişi vermeyi yazlık kokuları koklamayı o kadar özlemişim ki (: Montale Santal Wood ve Creed Erolfa siparişlerimi çevremde herkes çok beğendi Erolfa mı Santal Wood mu daha güzel cidden karar vermekte zorlanıyorum ikisi de muhteşem kokular (:

• Şu sayfayı bir süredir takip ediyorum. Eser hocamın parfümlerinden ve esnaflığından gayet memnunum. Ancak Bazı kişiler var bu sayfada milletin yorumlarını yorumluyor efendim sen niye öyle diyorsun sen neden unisex parfüme feminen tarafa yakın diyorsun (bu benzetme maskulende olabilirdi.) SANANE KARDEŞİM SANA MI SORACAKLAR? Sen çıkar dior jadore kullanırsın benim için erkek parfümü dersin tek kelime etmem ne yaparsan yap millete karışmayın artık yeter yahu!!!

Bu durum artık sinir bozucu bir hal aldı forumda. Kimse sizin yorumlarınıza bakmıyor. Burası açık bir platforum isteyen istediği yorumu yapabilir. Parfüm alacak kişi bir yoruma bakıp alacaksa zaten o almasın!! Ama Forumda çokça feminen denen parfümlere bir kişi çıkıp erkek parfümü diyorsa dikkate almayın. Feminen parfüm seviyorsanız şans verin bu tarz parfümlere yoksa büyük ihtimal parfümü beğensenizde kullanamayacaksınız!

Parfüm alacak kişilere tavsiyem imkan varsa deneyin yoksa forumiçi aramadan o parfüm hakkındaki birçok kişinin yorumuna bakın, parfümün notalarına bakın, fragrantica daki ve Türkiyedeki parfüm sayfalarındaki yorumlara bakıp karar verin yanılmazsınız.
  • Sanırım bu yazdıklarınız benim yorumuma. Öncelikle bu ya da başka bir yerde ne alacağımla ilgili kimsenin fikrini sormadım. Alışverişimi yaptım ve teşekkür amaçlı yazımı Eser bey e yazdım.Bu parfümü eşim için alacağım. Parfümü kötülemedim de. Hala fikrim değişmedi feminen kısmının daha ağır bastığını düşünüyorum ve emin ol parfümler konusunda deneyimim çok ama çok fazla. Olmasaydı da en azından insanların fikirlerine saygı duyulması gerektiğini bilecek kadar yaşım var. Sen de bana ya da diğerlerine tahammul etmek zorundasın!

• Malum parfümdeki çiçek notasi (özellikle açiliştaki) bazi kadin parfümlerinde kullanildigi icin, ayni zamanda o tür parfümleri bayanlarin sıklikla tercih ettiği için (en azindan çaliştigim iş yerinde) bende oluşan bu koku hafizasindan dolayi ben de feminen tarafin ağir bastigini düşünüyorum. Dolayisiyla eşime verdim...ha şunuda soleyim biraz kuruduktan sonra gayet güzel oluyor ortasini buluyoruz :)

• mtoyanik kullanıcısına yanıt
    Yaptığınız yorum aslında arkadaşları onaylar nitelikte. Çünkü parfüm unisex. Bu parfümü bir taraf feminen bir taraf maskulen bulacak ki niteliğini hak etsin. Ayrıca iyi parfümleri nasıl tabiri caizi ile ballandıra ballandıra anlatıyorsak biri sevmediği parfümden bahsederken aynı şekilde bahsediyorsa herhangi bir sıkıntı yok bence. Sonuçta adamlar Eser abi leş gibi olmuş parfüm demiyor, parfümü beğenmedik diyorlar. Çok fark var bence. Sıkıntı yorumlara göre parfüm seçmeye fazla hassas olmak. Yorumlara göre parfüm seçeceksek benim dünyada asla vezgeçemeyeceğim resmen himayala adalarının serinliğini , pasific okyanusunun derinliklerindeki deniz tuzunun kokusu, afrikanın sıcak ama sevimli bahçesinde yetişen halkımızdan biri olan greyfurt ile harmanlanan invictusu herkesin almasını tavsiye ederim diyince hemen atlamamak lazım çünkü invictus şuan kendimi yorduğum kadar iyi bir koku değil sonuçta. :) Tavrınız anlamsız derecede sert ve gereksiz hocam. Ya da ifade ediş biçiminiz yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: graywolff

Şu sayfayı bir süredir takip ediyorum. Eser hocamın parfümlerinden ve esnaflığından gayet memnunum. Ancak Bazı kişiler var bu sayfada milletin yorumlarını yorumluyor efendim sen niye öyle diyorsun sen neden unisex parfüme feminen tarafa yakın diyorsun (bu benzetme maskulende olabilirdi.) SANANE KARDEŞİM SANA MI SORACAKLAR? Sen çıkar dior jadore kullanırsın benim için erkek parfümü dersin tek kelime etmem ne yaparsan yap millete karışmayın artık yeter yahu!!!

Bu durum artık sinir bozucu bir hal aldı forumda. Kimse sizin yorumlarınıza bakmıyor. Burası açık bir platforum isteyen istediği yorumu yapabilir. Parfüm alacak kişi bir yoruma bakıp alacaksa zaten o almasın!! Ama Forumda çokça feminen denen parfümlere bir kişi çıkıp erkek parfümü diyorsa dikkate almayın. Feminen parfüm seviyorsanız şans verin bu tarz parfümlere yoksa büyük ihtimal parfümü beğensenizde kullanamayacaksınız!

Parfüm alacak kişilere tavsiyem imkan varsa deneyin yoksa forumiçi aramadan o parfüm hakkındaki birçok kişinin yorumuna bakın, parfümün notalarına bakın, fragrantica daki ve Türkiyedeki parfüm sayfalarındaki yorumlara bakıp karar verin yanılmazsınız.
    Kimse objektif yaklaşmıyor kokulara herkes sevdiği kokuyu yüceltiyor o yüzden kimsenin yorumunu okumuyorum artık saçma geliyor çünkü :) Koku yoruma bakarak alınmaz. Denersin kafanda okeylersin sonra alırsın bu işin femineni, maskuleni yok malesef. Kimi yazar ''tenden akan rom'' başkasının yorumunu kopyalar yapıştırır sonra övdüğü kokuyu param yok diye satmaya kalkar kimi ''ladykiller'' yazar kokuya jigololuk yapıyor sanki eleman. Buradaki kimse kimseden üstün değil kimse bu işi profesyonel olarakta yapmıyor o yüzden fazla sallama kısacası :)
  • uAhmetcanX kullanıcısına yanıt
    Hocam parfüm yorumlarken ben şu hassasiyeti bekliyorum insanlardan bu aslında fikirlere saygıdır bana göre; ben kimseyi bir parfümü yüceltti diye yargılamadım kimseyi de bir parfümü beğenmediğini belirtti diye bir şey demedim ancak bazen yorum yaparken bu parfümü merak edenleri, satın alacak olanları ve parfümü kullananları da düşünmek gerek. Benim de beğenmediğim parfümler var tutup bunlara buradaki bazı insanlar gibi hakaretamiz şekilde yorum yaparsam bu kullananlar tarafından tepki görecektir elbette. Ancak parfüm bana hitap etmedi ben sevemedim demek bambaşka bir şey. İfade şekli çok önemli. Yukarıdaki arkadaşta yoruma göre alacaksa hiç almasın demeye getirmiş. Şimdi herkesin parfümleri deneyecek imkanı yok herkes İstanbul'da Ankara'da yaşamıyor. Ben de daha evvel büyük bir ilde yaşarken şu an küçük bir ile taşındım. Her zaman tester split bulmak kolay değil ve maliyetli çoğu zaman. Parfüm kullanıcıları her zaman yorumlara önem vermiştir, YouTube da bir sürü kanal var forumlar var fragrantica diye bir site var mesela. Elbette yorum önemli. Benim kızdığım nokta yorum yaparken bu noktaya hassasiyet gösterilmemesi. Geçenlerde Allah iyiliğini versin bir arkadaş aqva marine de hamsi notası aldığından bahsetmişti yani olabilir elbette herkesin burnu aynı değil dolayısıyla algısı da farklı olacaktır. Ancak bu parfümü deneyimleme imkanı bulamamış birisi yazlık liste oluşturacağı sıra böyle bir yorumu okursa ne düşünür sizce?

Unisex kavramına gelirsek geçenlerde de yazdım. Parfümleri bir kalıba sokmak doğru değil erkek parfümünü pek tabi kadın kullandığı gibi kadın parfümlerini de erkekler kullanabilir. Firmalar da bu yüzden son yıllarda özellikle bir çok parfümü unisex olarak piyasaya sürüyorlar ve gayette mantıklı. Ancak bizler parfümleri kendi algımıza göre yorumlarken yine bir kalıba sokarsak insanları yanlış yönlendirmiş olmaz mıyız? Örneğini verdiğim hamsi olayı gibi. Elbette parfümlerde nota kullanımına göre koku karakteri farklılaşacaktır ama bu acemi kullanıcıların fark edemeyeceği bir şey iken birisi çıkıp bu parfüm feminen derse adamı yine parfümden uzaklaştırır. Kaldı ki olayın Eser abi boyutunu hiç söylemedim bile. O kadar emek verdiği parfümler var getirmek için uğraştığı ancak bir iki kişi feminen yazdığı için satışı muhtemelen düşüyor. Nice böyle kaliteli ürünlerin değeri bilinmedi ve silindi listeden.

• 
Sayfa: önceki 26222623262426252626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.