Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2263. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.709
Cevap
2.051
Favori
8.321.625
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22612262226322642265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam düz aventus mu yoksa prive serisinden dumansı veya ananas aventus mu yoksa tutaste nirvana aventus mu
    Düz aventus çok hoşuma gitti her siparişime eklemeyi düşünüyorum da dumansı aventus, ananas aventus veya nirvana aventus alsam mı diye düşünüyorum aventusun orijinalini kullanmadım
    Ayrıca aventusun ve mefistonun notalarını pek ayıramıyorum sıkıntı benim burnumda mı yoksa kokladıkça koku duyum gelişir mi hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deoksiribonükleotit D kullanıcısına yanıt
    Duz olani size yetiyorsa devam edin.Ben aventus hayraniyim prive olani uzun sure kullandim.Artik o da sikmaya baslayinca nirvana bitmeden aldim 1 tane.Nirvanin farki daha dogal kokmasi.Normal kullanici icin o farka gerek yok.Eger yetmemeye baslarsa prive gecebilirsiniz.Ben dumansiyi daha cok seviyorum.

• deoksiribonükleotit D kullanıcısına yanıt
    Ben dumansı kullanıyorum gayet memnunum.Notaları ayırmak basen kolay olmuyor.Bazı parfümler kompleks yapıda olabiliyor.Merak etmeyin zamanla ayıracaksınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu içi bir parfüm aratıp yorumlarına bakmak istiyorum konu içi arama yapmayı bulamadım nerden yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: deoksiribonükleotit

Hocam düz aventus mu yoksa prive serisinden dumansı veya ananas aventus mu yoksa tutaste nirvana aventus mu
    Düz aventus çok hoşuma gitti her siparişime eklemeyi düşünüyorum da dumansı aventus, ananas aventus veya nirvana aventus alsam mı diye düşünüyorum aventusun orijinalini kullanmadım
    Ayrıca aventusun ve mefistonun notalarını pek ayıramıyorum sıkıntı benim burnumda mı yoksa kokladıkça koku duyum gelişir mi hocam
    Açık parfümün orjinalinden en önemli farkı notaların ayrı ayrı net alınamaması galiba koku aynı koku olsada notalar iç içe girmiş şekilde burna geliyor.

• Creed Aventusun orjinali ile olan farkı nasıl ikisini de deneyen varsa karşılaştırabilir mi? Orjinalini denecek imkanım yok ama çok merak ediyorum benzerlikleri nasıl diye
  • Tigrerra kullanıcısına yanıt
    En iyi benzeten tutaste.Daha onceden aventus koklamis birisi aa burasi aventus kokuyor der.Ama ayni ortamda orjinal kullanan birisi de varsa fark çok net belli olur.Orjinalinde ki meyveler o kadar doğal ki beyninden vuruyor adamı. Bu doğalliga da en fazla yaklaşan nirvana. Armaf da var ben de kendi başina guzel bir parfum ama sentetik kalıyor.

• JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Aventusun zaten çok pahalı olmasının nedeni tamamen doğal malzemeler kullanarak üretmesi diye biliyorum.
  • Kötü açık parfümler için dediğiniz doğru.Ancak Eser ‘in parfümlerinin çoğunda notaların bir çoğunu ayırt edebilirsiniz.Orjinalde de çok iyi karıştırılmış olanlarda nota ayırt etmek zor olabiliyor.Çok parfüm kokladıkça notların nasıl koltuğuna vakıf oluyorsunuz.Örnek verirsem;Trufle diye bir nota var,bir çeşit mantar.Bu güne kadar koklamışlığım yok.Yalnız Tom Ford Black Orchid ‘de yer aldığını bildiğim bir nota.Son siparişimde aldığım Tom Ford Men Extreme ‘i kokladığımda Black Orchid’e çok ama çok benzediğini fark ettim.Fragrantica ‘ya girdiğimde ikisinin ortak notasının Truffle olduğunu gördüm.Artık Truffle nasıl kokuyor biliyorum.Yine kakule nasıl kokuyor diye merak ediyorsanız ardarda La Nuit ve The One koklayıp ortak notayı arayın.Bu şekilde nota dağarcığınız gelişiyor.Alt notalardaki odunsular ve yine alt notalarda kullanılan deriyi ise ayırt etmek oldukça zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 10 Ağustos 2019; 23:57:33 >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Bu isin en kolay yolu tek nota satılan yerlerden alıp denemek en cok kullanilan notalari.O da maliyetli biraz tabi :)
    Ben cok parfum deneyerek ve dediginiz gibi aralarinda bağlantı kurarak bir cok notayi öğrendim. Tabi yogun merak, zaman ve ilgi isteyen bir süreç.

• Tigrerra kullanıcısına yanıt
    Tamamen değil, ambroksan notası yüksek seviyede deniyor.

• JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Dumansı Aventus var bende. İlk aldığım zamanlar kokusu hoş geliyordu (Nisan-Mayıs). Hatta kaliteli hissiyatı olan Aventus sadece bu olur diyordum.

Fakat yazın ortasında olduğumuzdan mıdır bilmem ama kokusu beni baymaya başladı. Dumansı olduğundan mıdır acaba? Dumansı değil de diğer versiyonları olsa bu kadar baymayacağını düşünmem normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Kötü açık parfümler için dediğiniz doğru.Ancak Eser ‘in parfümlerinin çoğunda notaların bir çoğunu ayırt edebilirsiniz.Orjinalde de çok iyi karıştırılmış olanlarda nota ayırt etmek zor olabiliyor.Çok parfüm kokladıkça notların nasıl koltuğuna vakıf oluyorsunuz.Örnek verirsem;Trufle diye bir nota var,bir çeşit mantar.Bu güne kadar koklamışlığım yok.Yalnız Tom Ford Black Orchid ‘de yer aldığını bildiğim bir nota.Son siparişimde aldığım Tom Ford Men Extreme ‘i kokladığımda Black Orchid’e çok ama çok benzediğini fark ettim.Fragrantica ‘ya girdiğimde ikisinin ortak notasının Truffle olduğunu gördüm.Artık Truffle nasıl kokuyor biliyorum.Yine kakule nasıl kokuyor diye merak ediyorsanız ardarda La Nuit ve The One koklayıp ortak notayı arayın.Bu şekilde nota dağarcığınız gelişiyor.Alt notalardaki odunsular ve yine alt notalarda kullanılan deriyi ise ayırt etmek oldukça zor.
    Kokular ve notalar aynı ancak yayılırken bir rüzgar eser farklı bir notayı net alırsınız hareket edersiniz farklı bir nota üç kere nefes alırsınız ikisinde farklı benim kastettiğim buydu.Tutaste listesinde bugüne kadar denediklerimden bunu yaşatabilen olmadı kokuların başlangıç ve ilerleyen saatlerde farklı notaların baskın olması bir notanın arka plana geçerken diğerinin öne çıkması vs bunlar anlaşılıyor koku hafızanızda yer eden notalarıda ayırt edebilirsiniz ama benim kastettiğim burunla değil ürünle alakalı sanırım.
    Kalitesiz açık parfümlerde dediğiniz gibi nota ayırt etmek bile zorlayıcı olabilir başlangıçtaki alkolden sonra zaten burun iptal oluyor.
  • Anladım anlatmak istediğinizi.Ben dediğiniz durumu en son Mefisto ‘da aldım.Hatta incelememde kokunun havada değişkenlik gösterdiğinden bahsetmiştim

• ero158 kullanıcısına yanıt
    Bergamot çok baskin dumansi olanda.O da sicak havalarda ekşiyebiliyor.O yuzden sicaklar da beni de bayabiliyor.En iyi zaman bahar aylari aventus icin

• Kilian - LOVE Don't be shy nasılkullanan var mı Sth ile benzer mi?
  • Günün ve komple Bayram Tatili’nin Parfümü: Creed Erolfa.Bu vesileyle iyi bayramlar herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 11 Ağustos 2019; 10:41:17 >
  • Arkadaşlar kör alım 4 mevsim parfüm öneriniz var mı?

• KRAMER25 kullanıcısına yanıt
    STH' ile alakası yok hemde hiç yok birbirinden çok çok çok farklı kokular,tatlı parfüm seviyorsan kullan ama unisex bir parfüm olduğunuda unutma hatta şunu özellikle bilmeni istiyorum, Rihanna'nın 1 numaralı parfümüm dediği parfüm (:
    kör alım yapacaksan bu bilgileri göz önünde bulundur derim.
  • Camino Del Rio kullanıcısına yanıt
    Sauvage EDT

• 
Sayfa: önceki 22612262226322642265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.