Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1740. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: safakss
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
69.710
Cevap
2.052
Favori
8.322.150
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17381739174017411742
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Esans miktarı ve kalıcılık konusunda benim de söylemek istediklerim var. Her ne olursa olsun kalıcılık müşteri için çok ama çok önemli. Hele yeni müşteriler için tek kıstas bile diyebilirim. Geçenlerde bir ahbap ile konuşuyoruz konu parfümlere geldi (senin Terre sağolsun :D) bana diyor ki yıllar önce Jardel adında bir parfüm aldım İstanbul'da OROJİNAL hemde :D bir sıkıyordum 9 gün 10 gün kokusu gitmiyordu. Hatta çamaşır makinesine atıldıktan sonra bile kokusu gitmiyordu diyo. Dedim ne kokuyor? diyor ki çok müthiş kokuyor. Tamam diyorum koku ne yani ne kokuyor? Adam yine çok güzel kokuyor diyor papağan gibi. Bir kez daha dedim gül mü kokuyor, portakal mı elma mı, tütün mü ne kokuyor diyorum, tatlı mı tuzlu mu ne diyorum? Adamın ağzındaki tek söz parfümün çok kalıcı olduğu :) Her şehrin çarşısında "3 gün, 1 hafta çıkmayan parfüm bulunur" tabelaları olan bir toplumda yaşıyoruz. Ben bu sohbetten daha sonrasında bu sonucu çıkardım, bu adamların parfümün ne koktuğu, nasıl koktuğu ile hiçbir alakası, ilgisi yok. Sadece günlerce tatlı kokmayı istiyorlar dedim. Yani uzun sözün kısası şu ki parfümde kalıcılık bizim toplumumuzda çok önemli ve senin başarında da ürünlerinin kalıcı olmasının çok büyük payı var diye düşünüyorum. Ve mesele şu ki parfümün kalıcılığı ne kadarsa kalitesi odur mantığı var bizim milletimizde. Bu düşünce tarzını aşmış biri olarak yine de ben de bir parfüm sıktığımda üzerimde uzun süreler kalmasını isterim gün içinde tazelemeksizin ve bu da bence aşırıya kacmadığımız sürece doğal bir istek,beklenti. Ha fresh kokulardan bu beklentiye girmem tabi ama içeriğine göre güçlü olan kokulardan en az 1 gün kalmasını isterim. Aldığım parfümlerde buna paralel olarak hafif, fresh tarzdan ziyade daha ağır, içerik olarak daha zengin parfümlerden oluşuyor. Terre, Black Afgano, Christian no.1, Chergui gibi parfümleri bu nedenle tercih ediyorum. Jubi, STH gibi parfümlerde alınacak listemde mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esans miktarı ve kalıcılık konusunda benim de söylemek istediklerim var. Her ne olursa olsun kalıcılık müşteri için çok ama çok önemli. Hele yeni müşteriler için tek kıstas bile diyebilirim. Geçenlerde bir ahbap ile konuşuyoruz konu parfümlere geldi (senin Terre sağolsun :D) bana diyor ki yıllar önce Jardel adında bir parfüm aldım İstanbul'da OROJİNAL hemde :D bir sıkıyordum 9 gün 10 gün kokusu gitmiyordu. Hatta çamaşır makinesine atıldıktan sonra bile kokusu gitmiyordu diyo. Dedim ne kokuyor? diyor ki çok müthiş kokuyor. Tamam diyorum koku ne yani ne kokuyor? Adam yine çok güzel kokuyor diyor papağan gibi. Bir kez daha dedim gül mü kokuyor, portakal mı elma mı, tütün mü ne kokuyor diyorum, tatlı mı tuzlu mu ne diyorum? Adamın ağzındaki tek söz parfümün çok kalıcı olduğu :) Her şehrin çarşısında "3 gün, 1 hafta çıkmayan parfüm bulunur" tabelaları olan bir toplumda yaşıyoruz. Ben bu sohbetten daha sonrasında bu sonucu çıkardım, bu adamların parfümün ne koktuğu, nasıl koktuğu ile hiçbir alakası, ilgisi yok. Sadece günlerce tatlı kokmayı istiyorlar dedim. Yani uzun sözün kısası şu ki parfümde kalıcılık bizim toplumumuzda çok önemli ve senin başarında da ürünlerinin kalıcı olmasının çok büyük payı var diye düşünüyorum. Ve mesele şu ki parfümün kalıcılığı ne kadarsa kalitesi odur mantığı var bizim milletimizde. Bu düşünce tarzını aşmış biri olarak yine de ben de bir parfüm sıktığımda üzerimde uzun süreler kalmasını isterim gün içinde tazelemeksizin ve bu da bence aşırıya kacmadığımız sürece doğal bir istek,beklenti. Ha fresh kokulardan bu beklentiye girmem tabi ama içeriğine göre güçlü olan kokulardan en az 1 gün kalmasını isterim. Aldığım parfümlerde buna paralel olarak hafif, fresh tarzdan ziyade daha ağır, içerik olarak daha zengin parfümlerden oluşuyor. Terre, Black Afgano, Christian no.1, Chergui gibi parfümleri bu nedenle tercih ediyorum. Jubi, STH gibi parfümlerde alınacak listemde mesela.

• Kriteri kalıcılık olan gitsin Jardel kullansın bence buraya da uğrayıp ya kalıcı değil diye konuyu kirletmesin.

Arkadaş ne güzel parfüm ismini de vermiş işte Jardel 10 gün de kalıyor yıkasan da çıkmıyormuş daha ne istiyorsunuz

Eser kardeşim sen bildiğin yoldan şaşma öyle kalıcılık arttırıcam diye parfümün orjinalinden uzaklaşma ben kendi adıma Eser’in ürünlerini orjinaline çok yakın olduğu için alıyorum tek kriterim orjinaline benemesi ve doğal kokması kriteri kalıcılık olan Jardel alsın kullansın

• Mário Jardel geldi aklıma

• Abi ben 1 hafta dus almiyorum, simdi istanbul gelicem senle sth denicez 3 gun kalici kokmadiktan sonra sen bana nasil tahammul edicen. Parfum dedigin 3 gun kokar 2 kere sikarsin 6. Gunun sonunda dus alirsin

• Eser ben de Jardel prive istiyorum. On gün kokmak istiyorum. Hiç yıkanmıyayyım hep Jardel kokayım 😅

• Jardel ne la?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dopamine.

Jardel ne la?
    Muhtemelen Jagler

• yayılım yayılım.. hep kalıcılık konuşuluyor ama yayılım önemli. kalıcılık noktasında zaten parfum gün içinde tazelenebiliyor.
  • kuzgun1984 kullanıcısına yanıt
    Açık parfüm kullanımında en önemli husus orjinal kokuya en yakın üretim olması istediği kadar kalıcı veya yayılımı olsun koku berbat olduktan sonra bir önemi kalmıyor. Geçenlerde otobüsteyim biri ultramarine sıkmış ama yok öyle bir koku sinek ilacı kokuyor resmen o yüzden en onemli kriter koku hocam sonra kalıcılık ve yayılım gelmekte.

• Genel populasyon kalicilik veya yayilim diye pek ayristirmiyo. Etki suresi ve etki alani ne kadarsa kalicilik da o. İsterse 24 saat kalsin o parfum ilk saatinde sonup tene yapisiyosa bi cok kisi o parfume kalici degil der, yada magazada sıktım saatlerce koktu satin aldim kokmuyo kimse farketmiyo sahtemi falan filan. Performansa ait butun terimleri tek bir cati altinda en basitinden kalicilik olarak isimlendirilmis. Gerci farkedilirlik konusunda da cok bi netlik yok bence, kimisi 2 saat kokuyo buram buram 10 metre cok farkedilir diyo, kimisi 10 saat kokuyo 1 metre kokuyo cok farkedilir diyo. Kalicilik, etki suresi ve etki alani diye yorumlamak en dogrusu olurdu da kim takar kim ugrasir

En basitinden piyasada kalici olmadigi icin en cok sikayet edilen kokulardan la nuit veya the one bile bi cok parfumden kalici kokular. Sadece tene yakin duruyolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 24 Eylül 2018; 6:24:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

A.selam hocam.

https://www.fragrantica.com/perfume/Calvin-Klein/Eternity-For-Men-258.html

Buradan kontrol edebilirsiniz ürünü. Biraz yaş ister.

Merhaba
    Forumdaki diğer satıcıdan tester aldık kullandık.
    Ben ve arkadaşım kokusunu ve Kalıcılığını beğendiğimiz parfümlerden 5 er 6 şar aldık.
    Malesef gelen ürünler tester ler le alakası yok ve kalıcı değil.parfümler çöpe gitti.

Para bi yana zaman ve şevk kaybettik.

Parfümler rebul kolonya kadar bile kalıcı değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    Tester ve şişeyi ayrı vakitlerde aldıysanız eğer taze kokuların gerçek halini alması için 1 ile 2 ay arasında beklemesi gerekiyor. Elinizdeki ürünlerin dolum tarihini öğrenin. Aceleci davranıp birbirinizi üzmemenizi dilerim. Kendisi ile iletişime geçin lütfen.

---

GeçerkenUğradı

Parfümün kokusu ne ise yapısı da o olur. Misal, koku orj. ile noktası virgülüne aynı.. Yayılım ve kalıcılığı da aynı olur.

Ben x firmasından y esansını aldım %20 parfüm yaptım. Başka bir firmadan y kokusunu aldım onu da %20 yaptım. Eğer bu kokular tüm notaları ile aynı çalışılmışsa yapısal bir fark olmaz.

Yani ananas sıkıp tütün performansı beklenmez.

Nasıl yapısı ile oynanır? Kokuyu değiştirmeden, altına üstüne ekleme yapmadan bu mumkun değildir. Diğer sağlığa zararlı olabilecek kokusuz eklemeler var mıdır, varsa nelerdir bilmiyorum ancak bildiğim ucuz dip notalar ile hazırlanmış fiksativleri ekleyip güclendirilebilir.(Tüm kokular 2 saat sonra aynı şey kokar. Ben genelde patates derim ona) Bu da bize yakışmaz. Zaten kokması gereken gerektiği kadar kokuyor.

Öncelikle elinizdekinin orj olduğunu düşünün. Sonra yeterli gelecektir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 24 Eylül 2018; 9:53:45 >
  • quote:

Tester ve şişeyi ayrı vakitlerde aldıysanız eğer taze kokuların gerçek halini alması için 1 ile 2 ay arasında beklemesi gerekiyor. Elinizdeki ürünlerin dolum tarihini öğrenin. Aceleci davranıp birbirinizi üzmemenizi dilerim. Kendisi ile iletişime geçin lütfen.

---

GeçerkenUğradı

Parfümün kokusu ne ise yapısı da o olur. Misal, koku orj. ile noktası virgülüne aynı.. Yayılım ve kalıcılığı da aynı olur.

Ben x firmasından y esansını aldım %20 parfüm yaptım. Başka bir firmadan y kokusunu aldım onu da %20 yaptım. Eğer bu kokular tüm notaları ile aynı çalışılmışsa yapısal bir fark olmaz.

Yani ananas sıkıp tütün performansı beklenmez.

Nasıl yapısı ile oynanır? Kokuyu değiştirmeden, altına üstüne ekleme yapmadan bu mumkun değildir. Diğer sağlığa zararlı olabilecek kokusuz eklemeler var mıdır, varsa nelerdir bilmiyorum ancak bildiğim ucuz dip notalar ile hazırlanmış fiksativleri ekleyip güclendirilebilir.(Tüm kokular 2 saat sonra aynı şey kokar. Ben genelde patates derim ona) Bu da bize yakışmaz. Zaten kokması gereken gerektiği kadar kokuyor.

Öncelikle elinizdekinin orj olduğunu düşünün. Sonra yeterli gelecektir :)

Tester ile parfüm doğası gereği ayrı alınır.
    1 yılı geçti değişen yok.
    Satıcı ürünü geri almayı kabul etti ama çoğu düzgün şişelere konmadığı için döküldü.
    Kalanıda çöp.

1 Sene konusunu anlamadım ama Testeri beğendiğiniz kokuyu vakit geçtikten sonra alırsanız aralarında fark olacak tabi. Orjinal parfüm değil ki bu senede 1 kere yapsınlar. Doğası böyle.
  • quote:

1 Sene konusunu anlamadım ama Testeri beğendiğiniz kokuyu vakit geçtikten sonra alırsanız aralarında fark olacak tabi. Orjinal parfüm değil ki bu senede 1 kere yapsınlar. Doğası böyle.

Bende sizi anlamadım.
    Tester alındı, Denendi 1 ay içinde sipariş verilmiştir.
    Yoğurt mu bu bozulsun. Tamamı kimyasal.

Beyefendi taze parfüm hoş olmaz. Kimyadan anlamıyor olsam da işim bu olmazdı. Taze parfüm ile beklemiş parfüm arasında çok fark olur. Bende de olur, orjinalde de olur, herkeste olur. Parfümün yapısı budur. 1-2 ay içinde içindeki esans erir ve olması gereken kıvama gelir. Yoğurt olmadığını ben de biliyorum.

Edit* madem yoğurttan örnek verdik. :) Yoğurdu mayalayın 1 saat sonra yemeye başlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 24 Eylül 2018; 10:38:46 >
  • bu kalıcılık konusuna gerçekten kızıyorum, aldığın ürünün şisesi zaten 25 tl kardeşim, günde 3 defa tazelesen yine 2 ayda bitiremezsin şişeyi, aslolan güzel kokması ve orjinaline maksimum benzemesidir. Mesela zaranın klon parfümleri çok güzel bir örnektir. Koku güzelliği anlamında severim, açılıştan itibaren gayet güzel kokuyorlar ama gel gör ki vicdansızlar orta ve alt nota koymamışlar. Sıkıyorsun 1 saate birsey kalmıyor.

yani tutaste de 1 saat sonra uçup giderse tamam itiraz et, anlarım ama yazlık bir parfümde 4-5 saat, kışlıklarda 7 8 saat kalıcılık gayet yeterlidir, orjinalindede zaten daha fazla kalmıyor ki
  • crossingover35 kullanıcısına yanıt
    Kimsenin bu yönde şikayeti olmadı ki. Nerden açıldı da anlamadım. Bi jardel çıktı ortaya :D

MertMeteAlp arkadaş forumdaki diğer satıcıdan şikayetini söylemiş. Bende yaşadığı durumu anlattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 24 Eylül 2018; 11:26:2 >
  • ultramale ve sauvage çok merak edip aldığım kokulardı, genel olarak beğendim. kalıcılık gayet iyi ama orjinaline benzerlikte sanki biraz eksiklik var.

prada l'homme ve tom ford tobacco vanille ise orjinaline çok çok ÇOK yakın. aşırı memnun kaldım. teşekkürler eser hocam. popcorn playa'nın aldığı spicebomb da efsane, onu da deneme şansım oldu. spicebomb düşünenler kesinlikle alsınlar.
  • 
Sayfa: önceki 17381739174017411742
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.