Şimdi Ara

Açık Öğretim Lisesi Rehberi [ANA KONU] (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.449
Cevap
23
Favori
57.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu sene açık liseye başladım 1. sınıf.
    Ders seçerken 1 alan ve ortak dersler var ve tane seçmeli ders
    alan ve ortak derslerin toplamı 28 kredi

sormak istediğim ben 8 dönem boyunca sadece mecburi olan Alan ve Ortak dersleri seçersem ve hepsini geçersem mezun olabilirmiyim yoksa seçmelilerden de seçmem gerekir mi
    Teşekkürler
  • Millet kayıt yenileme için parayı yatırdım, ama ders seçme ekranı gözükmüyor?
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    aynen ya
  • Diplomayı ne zaman gönderirler? veya biz mi gidip alıyoruz?
  • Bu sene 12.sınıfa gidiyorum. Aralıkta'ta 18 yaşımdan gün almış sayılıyorum. Yani 2000 doğumluyum. 2.dönem açık liseye geçmek istiyorum. Fakat internette araştırdığım kadarıyla 18'inden gün alanlar 3 dönem sınav oluyorlar. 3.dönem sınavı da Temmuz'da oluyor. Bu benim üniversite sınavına giriş başvurusu yapmamı engeller mi? Üniversite sınav puanım hesaplanırken obp'mi etkiler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

Diplomayı ne zaman gönderirler? veya biz mi gidip alıyoruz?
    AOL sitesinde öğrenci durumunda diploma gönderildi yazınca, halk eğitimden alıyorsunuz.
  • 12 sinifim 2.dönem açık liseye geçmek ıstiyorum yanlış hesap yapmadıysam 126 kredim olacak (beden gibi dersleri dahil etmiyoruz sanırım) şimdi ben 9 ve 10 sinifta matematik ten kaldım (2 kerede fizik ve kimyadam) bu dersler benim karşıma çıkacak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9. Sinifin sonunda aciga gecmistim. Yani 2 donem normal 6 donem aciktan bitirdim. Araliktaki sinavla mezun olucam. Krediyle notlari carpip toplayip bolmek tamam ama 9 daki yilsonu basari puanini nasil hesaba katicam? Ne telefonla cevap alabildim ne de internetten bisey bulabildim. Tek bulabildigim beklenenden daha yuksek diploma notu geldigiydi.
  • Son yapılan EK sınavla mezun olanların diplomaları daha gelmemiş
  • RagnarL888 kullanıcısına yanıt
    5 sene olmuş hatirlamazsiniz bile belki ama çok faydası oldu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba ben meslek lisesi öğrencisiyim

İlk sınavlara girip 50 üstü aldım şimdi dönem sonuna kadar okula boşuna gideceğim tasdiknamemi alıp 2.dönem kayıtlarını beklemek istiyorum ama meb telefon hattındaki görevli yasak diyor eğitim çağındaymışım 18 yaş altıyım bunun cezası olur mu yardım edin

• Bu konu artık aktif değil gibi..
    Kayıt yenileme yapacağım da, sadece bankaya 30 tl yatırsak yeterli mi? Halk eğitim merkezine verilen 5 tl yi verecek miyiz?
  • Merhabalar.Açık öğretim lisesine ilk defa kayıt için tarih nedir?
    Derse girme zorunluluğu vs oluyormu(cumartesi,pazar) yoksa sadece sınavlaramı giriliyor.
  • Arkadaşlar beni sınav için uzak okullara yolluyorlar çevremde bir sürü okul var 4 km uzağa yolluyorlar yok mu bir çözümü

• tanaka80 T kullanıcısına yanıt
    4KM yine iyi :) ben 1,5 saat arabayla yol gittiğimi biliyorum. sistemde kendi ev adresini doğru yazdıysan ona göre atama yapıyorlar onun dışında yapabileceğin bir şey yok.
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    ya kendi ev adresimi yazdım ama ona rağmen bir sürü okul olmasına rağmen çevremde saçma sapan bir mahalledeki ara sokaklardan birindeki okula yolluyorlar elimde telefon google maps den bulacağım artık okulu rezillik ya bunun bir çözümü yok mu bir dahaki kayıt yenilemede halk eğitim merkezindekilere söyleyeceğim o da takarlarsa artık sanki dağın başındayız yemin ediyorum

• tanaka80 T kullanıcısına yanıt
    Telefonla gideceksen dikkatli ol :)
    Okul atamasını sistem yapıyor. Sanırım olay Ankara'da bitiyor.
    Çevrendeki okula değilde çoğunluğa göre ortalama alıyorlar öyle belirleniyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    Daha önce polis telefonla girmeme karışmadı almazlarsa emanetciye bırakırız artık ama şansımızı deneyelim yinede

• arkadaşlar ilk kayıt için 30 tl yatırmıştım bunun haricinde başka yatırmam gereken bir para var mı sınava girmeden önce lütfen yardım
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.