Şimdi Ara

AÇIK KAPI : PORT VE ALTYAPI TALEPLERİNİZİ İLETEBİLİYORSUNUZ. (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
50
Favori
91.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tamamdır hocam.

• Merhaba hocam,
    Belli aralıklarla açıkkapı üzerinden başvuruda bulunuyorum yan binamda fiber yeni çekildi daha aktif edilmedi. Bende öncelikle tt müdürlüğüne bina sakinlerinden imzalı dilekçe teslim ettim.

12/07/22 tarihinde ilk açıkkapı başvurumu yaptım gelen ilk cevap

AÇIK KAPI : PORT VE ALTYAPI TALEPLERİNİZİ İLETEBİLİYORSUNUZ.

27/08/22 tarihinde ikinci başvurumu yaptım gelen cevap

Umarım yakın zamanda fiber çekilir kirada olduğum için çok uğraşmak istemiyorum aslında fakat internette günümüzde ihtiyaç durumunda. Bu arada Dsl altyapısı bile yok ve yeni bina ortalama 7 yıllık

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Jackquins kullanıcısına yanıt

Konudaki diğer ekran görüntülerinden görülebileceği üzere, birçok Açık Kapı yetkilisi "internet konusu bizim yetki alanımız değil, btk ya yazın" diyerek başvuruları kapatırken, sizin örnekteki gibi olan Açık Kapı yetkilileri ise konuyu araştırıyor, soruşturuyor ve vatandaşa bilgi veriyor. Olması gerekeni görüyoruz esasen sizlerin ekran görüntüsünde olduğu üzere. Neyse ki sizlerin oradaki Açık Kapı yetkilileri gibi çalışanların sayısı az değil, konuda çokça bu şekilde pozitif örnek var. Teşekkürler konuya eklediğiniz için.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Keşke tüm yetkililer bu şekilde araştırıp başka yere yönlendirmeden cevaplasa. Rica ederim hocam fiber gelene kadar yaptığım başvuruları eklemeye devam edeceğim

Çok teşekkürler hocam.

• açık kapıya ara cevaptan sonra max kaç gün içinde cevap geliyor?

Merhaba hocam açık kapıya ne yazdığınızı da paylaşır mısınız? İyi günler.

• klader0707 K kullanıcısına yanıt

Değişiyor hocam ama dilekçe kanununda maksimum süreler belirlenmiş vaziyette. Yoğunluk kaynaklı o sürelere uyamıyorlar genellikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 5 Eylül 2022; 13:40:17 >
    Biraz daha bekleyeyim dedim ama ayni cevabi tarihlerine kadar kopyala yapistir yaparak cevap verdiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unununium U kullanıcısına yanıt

Üzerinden biraz zaman geçmesini bekleyebilirsiniz dilerseniz hocam.

Önceki basvurunun uzerinden 3 hafta gecti hocam ne kadar beklemem uygun olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unununium U kullanıcısına yanıt

Hocam şöyle de yapılabilir esasen. Bağlı olduğunuz açık kapı birimi kaymakamlığınızda ise orayı, değil ise Valiliğinizi arayıp Açık Kapı yetkilileri ile görüşmek istediğinizi beyan ederseniz eğer, onlara başvuru numaranızı verip daha net bilgi alabilirsiniz diye düşünüyorum. Deneyebilir misiniz mesai saatleri içerisinde?

• AÇIK KAPI : PORT VE ALTYAPI TALEPLERİNİZİ İLETEBİLİYORSUNUZ.

Diğer valiliklere bakıyorum ne kadar yardımcı olmaya çalışmış Mardin'inki neden böyle yapıyor

Ben burada Telefon internet servis sağlayıcılara ilişkin başvurular yapmıyormuyum. O zaman neden öyle bir bölüm var

• furkan_26_41 kullanıcısına yanıt

Merhaba;

Konumuzdaki geçmiş Açık Kapı başvurularına bakarsanız, neredeyse tüm Açık Kapı yetkilileri söz konusu talepleri araştırıp bilgi edinerek vatandaşa hizmet sunuyor. Bazı Açık Kapı birimleri ise yardımcı olmuyor.

Konudaki tüm görsellerin muhteviyatından anlaşılacağı üzere, birçok Açık Kapı yetkilisi işini gerçekten çok iyi yaparken, kimileri de vatandaşa hizmet sunmamak için birbiri ile yarışıyor. (Kimse alınmasın konudaki ekran görüntülerinden bunu anlıyoruz ve elbette işini iyi yapanları tenzih ediyoruz)

Bu konudan İçişleri Bakanlığı Açık Kapı yetkililerinin mutlaka haberi vardır çünkü Google da en üst sıralarda çıkıyoruz. Buradan çıkarılacak olan ders, tüm Açık Kapı birimlerinde, il ve ilçelerde bu hizmeti bir standarta oturtmaktır.

Sizler de, bu konudaki geçmiş olumlu başvuru ekran görüntülerini alarak yeni bir kayıt açabilirsiniz hocam. Bu vesile ile aynı zamanda Cimer üzerinden Mardin Valiliğine yazı yazarak, yine bu konudaki olumlu başvurularda olduğu gibi birçok ildeki birim yetkililerinin vatandaş ile çok iyi ilgilendiğini, aynı hassasiyeti ilinizde de görmek istediğinizi beyan edebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Açık Kapı hizmet sayfasından görülebileceği üzere, İnternet ve GSM noktasındaki tüm şikayetlerimizi iletebiliyoruz. Bu hizmet var ve konumuzda da bu hizmetten faydalanan yüzlerce insan oldu.

Sizler de bu hizmetin ilinizde bir hassasiyete dönüşmesi için taleplerinizi yinelemeyi ihmal etmeyiniz hocam, "dilekçe hakkının kullanılması hakkındaki kanun" içerisinde kalarak.

Cimere yazdım bakalım dönüşleri nasıl olacak

Ekran görüntüleri de eklediyseniz tamamdır hocam.

Ekran görüntülerini de ekledim başvurum şöyleydi ;

valilik açık kapıyla ilgili herhangi bir şey yazmadı btk'ya yönlendirdi

bakalım sonucu bekliyoruz.

Valilikten de mutlaka yanıt gelecektir hocam. Gelmez ise, mesai saatleri içerisinde Mardin Valiliğine telefon ederek, "Cimer başvuruları ile ilgilenen birimle görüşmek istiyorum" deyip, ilgililere söz konusu başvurunuz için valilikten de yanıt beklediğinizi beyan edin. Mümkün ise, yönlendireceklerdir. Buna ek olarak, Açık Kapı ile ilgili tüm iş ve işlemler İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülmektedir ancak tüm valilikler illerinde bulunan Açık Kapı birimlerinden sorumludurlar.

Bir de ilinizdeki şu birime telefonla ulaşıp durumu aktarmanızı öneririm hocam. İletişim bilgilerini yazmışlar en altta.

AÇIK KAPI : PORT VE ALTYAPI TALEPLERİNİZİ İLETEBİLİYORSUNUZ.www.mardin.gov.tr
    Açık Kapı Şube Müdürlüğü
    http://www.mardin.gov.tr/acik-kapi-sube-mudurlugu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 29 Ekim 2022; 18:2:0 >

Güncel olarak bir değişiklik oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Fiber bağlandı kullanıyorum şuan hocam,

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.