Şimdi Ara

ACI AMA GERCEK TURKIYENIN EN IYI ARACI VW'dir (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
1
Favori
5.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

hocam boş oğlu boşline araç alacaksan vw düşünülebilir, afedersin ama iki opsiyon ekletince uçan fiyatlar yüzünden o marka alınmaz.

paran yoksa vw alırsın

atıyorum ben bugün geniş bir araba alayım desem param yoksa suberb ve vw alırım, o da boş oğlu boş olur ikinci ele yönelirim, passat 73 binden başlıyor, mondeo 89 binden, arada 16 bin fark var ama mondeonun en boşu comfortline'dan daha üst donanımlarla geliyor.

kısaca; vw son seçenek olabilir sadece, mondeo varken wv'ye ben para vermem.

Neresi boş ? Bilip bilmeden konuşmayın Mondeonun boşu STYLE donanım park sensörü bile yok. 16 jant ve kabak lastikler var. Tampon altları bile boyasız.

Passat donanım listesi ;

http://i.imgur.com/ZcbJ8wS.png?1

ACI AMA GERCEK TURKIYENIN EN IYI ARACI VW'dir

sen buraya bak bence.

Sen style ile Trendi kıyaslamışsın.Style mondeo tabiki trend passattan daha donanımlı. Bundan önce Style ile Comfort u kıyaslıyordun orda comfort passat daha donanımlıydı.

Peki bunu biliyormusun kıyasladığın iki araç arasında en az 100km de 3 LT yakıt tüketimi farkı var. Evet şaka yapmıyorum Mondeo hayvanlar gibi yakıyor o motorla , yeni euro6 125 lik tsi ise inanılmaz az yakıyor.

• bazıları poloyuda arada övmüşer valla nasıl ne şekilde gülsem bilemedim ne mübarek markaymış a-b-c-d-e-f-g-x-w tüm segmentlerde üstüne yok
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam boş oğlu boşline araç alacaksan vw düşünülebilir, afedersin ama iki opsiyon ekletince uçan fiyatlar yüzünden o marka alınmaz.

paran yoksa vw alırsın

atıyorum ben bugün geniş bir araba alayım desem param yoksa suberb ve vw alırım, o da boş oğlu boş olur ikinci ele yönelirim, passat 73 binden başlıyor, mondeo 89 binden, arada 16 bin fark var ama mondeonun en boşu comfortline'dan daha üst donanımlarla geliyor.

Neresi boş ? Bilip bilmeden konuşmayın Mondeonun boşu STYLE donanım park sensörü bile yok. 16 jant ve kabak lastikler var. Tampon altları bile boyasız.

Passat donanım listesi ;

sen buraya bak bence.

Sen style ile Trendi kıyaslamışsın.Style mondeo tabiki trend passattan daha donanımlı. Bundan önce Style ile Comfort u kıyaslıyordun orda comfort passat daha donanımlıydı.

Peki bunu biliyormusun kıyasladığın iki araç arasında en az 100km de 3 LT yakıt tüketimi farkı var. Evet şaka yapmıyorum Mondeo hayvanlar gibi yakıyor o motorla , yeni euro6 125 lik tsi ise inanılmaz az yakıyor.

bence sen passata parayı gömdüğün için şimdi içini rahat ettirmek için önüne gelene passatı övüp diğer modelleri kötülüyorsun, ben her zaman trendline ile karşılaştırıyorum çünkü fiyat olarak trendline ile karşılaştırılır.

Mondeo style 89 bin, Passat trendline 87.500.

+ben 1.4 tsi ile öyle yakıttan tasarruf edebilen görmedim, fabrika verilerine inanmıyorum.

• Aracı 3.5 yıl evvel sattım, ne olacaktı dolar bazında 15 yıllık aracı 35.binemi satacaktım. Bu gün 70. bine alınan bir ww 10 yıl sonra ikinci elde120 binemi satılıyor.
  • Allah aşkına nasıl inanılmaz az yakıyor bu kadar da yapmayın 3 litre yakıt farkı felan.Tsi motorlara 2015'te evrim geçircek kadar gelişim yapmadılarsa ki olsaydı duyardık sanıyorum.Ne yakabileceğini az cok biliyoruz
  • 5000 km de araci dagilan polocu aramizdani beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

paran yoksa vw alırsın

Passat donanım listesi ;

sen buraya bak bence.

bence sen passata parayı gömdüğün için şimdi içini rahat ettirmek için önüne gelene passatı övüp diğer modelleri kötülüyorsun, ben her zaman trendline ile karşılaştırıyorum çünkü fiyat olarak trendline ile karşılaştırılır.

Mondeo style 89 bin, Passat trendline 87.500.

+ben 1.4 tsi ile öyle yakıttan tasarruf edebilen görmedim, fabrika verilerine inanmıyorum.

Passata para gommeyle ilgisi yok durumun. Iki aracida inceleyip test edip karar vermis biriyim.

Anlasilan yeni euro6 125 tsi hakkinda hicbir bilgin yok. Test verilerinden bahsetmiyorum kullanici verisinden bahsediyorum. Sadece adi tsi ama onceki tsi larla uzaktan yakindan ilgisi yok. 1.2 tsi dan bile yakit tuketimi anlaminda daha basarili bir motor. Sadece donanimlari konusmanin anlami yok arac alirken teknik verilerde onemli. Motor ve aktarma konusunda mondeo passattan cok geride.

125 tsi 0 100 u 9.7 saniye iken 160 lik mondeo 9.1 saniye. Arada 35 hp olmasina karsin sadece 0.6 sn fark var. 150 lik act passattan bahsetmiyorum bile o mondiyi tokat manyagi yapar. Dizelde keza oyle arada 5 hp fark olmasina ragmen mondeo 12.3 saniye passat 10.8 sn. 1.5 saniye fark olmamali 5 hp de.

• c segmenti hakkinda tecrubemi paylascagim. 78 bine sifir giulietta distinctive aldim 1-2 ay once. Ha ezbere mi aldim hayir nerdeyse tum araclari denedim. Bmw 1 inden a180, scirocco dan golfe, focus dan mazda 3 une kdr. Giulietta ve bmw 1 en cok hosuma gidendi. Bmw makyajlandi ve abarti degisti arac ve sifiri 100 bin oldu, 2. El alsam 10 binde eski makyaj 80 bin vermem gerekiodu, gittim alfa aldm 1.6 jtdi motor. Geleim wv ye, 78 bine bana scirocco baslangic dediler ki oda yeni makyajlandi zaten, arac guzel , tek kapi vs spor, 120hp olan arac alcagim, ama benzinli oldugundan hic cekici gelmedi. Surusu guzel, konfor fena degil, tam spor bi arac, dis vs basarili, scirocco ya lafim yok apaci araci olmasi disinda :) ama asil degincegim olay golf, ya bnece tam ama tam bir fiyasko. En full une bakiorm 84 bin diolar, arac dizel degil, ve de ne surus konforu var aracin, ne de bi eglencesi ve kendini farkli hissettiren biseui var, dizayn sifir, konfor vasat, yol tutusu orta ayar belki biraz daha asagida. Giulietta yi cok denemistim ama gidip golfun hemen ustune tekrr denedim, ya resmen abartmiorm, 1 serisi bmw den 5 serisine binmis farki yaratti, ayni sekilde bmw 1 de. Yok tutusu, aracin yayilimi, ne bileyim cok farkli yani. 84 bin veriosun, tamam arac full, dizel degil, dandirikten bi motor ve dandirik dsg, virti vizik bir dizayn. Hep demisimdir , 80 bin gibi rakamlar veriosan , 3-5 sene binceksen en az , ikinci elini dusunmek yerine , bu 3-5 sene konfor, heyecan, tutku yasamak o deger kaybidnan bence cok cok daha ote bisey. Evet Zararim olcak epey ama 3-5 sene her arabadan inisimde araca bakip bi fark oldugunu dusuncem ve de her binisimde bilmiorum bana mi ozel ama heyecanlancam. Bu duygu kayiptan cok cok daha ote bisey bence. Ondan dolayi wv scirocco haricinde benim gozumde dum duz, cop bi marka. Audi yi ayri kefeye koyarim o ayri ama...

Edit: bu arada 2 yil once 1 seneden fazla ileri surus egitimi alip calistim epeyce .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 26 Temmuz 2015; 19:50:11 >

• novinovi kullanıcısına yanıt
    Ne alaka ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • jettaya premium diyen adamin ne mesajini okurum,ne onunla bişey tartışırım,ne de muhatap olurum.sizin muhatabiniz bunlar:
    diğer kardeşler de bu duratec isimli üyeyle atişmaya girmesinler,zamaniniza nefesinize yazik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SkiP_ -- 26 Temmuz 2015; 20:26:56 >
  • vw alman markası almak isteyip parası 3 premiuma yetmeyen/o kadar para vermek istemeyen insan arabasıdır. belli bir kalitesi var elbette ama 3 büyüklerin oluşturduğu "alman" imajından beslenen orta sınıf bir marka işte. ford'la opel'le yanyana koyun oha dedirtecek bir fark yok, atla deve değil sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _SkiP_

jettaya premium diyen adamin ne mesajini okurum,ne onunla bişey tartışırım,ne de muhatap olurum.sizin muhatabiniz bunlar:
    diğer kardeşler de bu duratec isimli üyeyle atişmaya girmesinler,zamaniniza nefesinize yazik.

ha ha ha

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Yeni Passat 1.6 TDI BMT 120 PS DSG Trendline 104.300 TL
    Yeni Passat 1.4 TSI BMT 125 PS Trendline 73.600 TL

Asıl kerizlik aynı donanıma dizel+otomatik farkı 31 nin tl cik. Evet vw tr nin en iyi aracı alanlarda en keskin zekalılar. (yaşasın doğuş politikaları)

30bin daha ucuz olan 1.4 tsi'ın tdi'ı tokatlaması da cabası

• Bu tip markaları ilahlaştıranları anlamıyorum tamam araban güzel güle güle bin donanım haberde sürekli aynı başlıkları görmekten sıkıldım
  • şitkette golf jetta ve passat var. hepsi kullandım. inanın eve sokmam...

• passat b6dan sonra bitti benim icin.Suan tek sevdigim vw golf dur.Oda kalitesinden dolayi.

• vw türkiyenin en iyi aracı değildir, vw bir türkiye aracı hiç değildir. ALMANDIR ALMAN
  • Polo kalite hissiyatı veriyormuş insana.Kullanmadığımız araba olsa neyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

Bir opel sevdalisi olarak konuma baslicam. Herkes vw soyle boyle diyor ama vw den inen gene vw gene binmek istedigi bir gercek. Tabi bu sozum bmw,mercedes,audi olmadikca. Neden mi? vw belki goreceli olucak ama basit sade şık tasarımlara imza atıyor. Bana gore hos oluyor honda falan gıbı deniz bisikletinden bozma tasarimlari olmuyor...
    Ama dahada onemlisi,
    Vw alirsan paran cepte ornegim opel, ford, peugeot gibi araclar aldin mi 2.ci elde kaybediyor...
    Ve tabiki servisleri cok iyi musteri
    memnuniyeti on planda(Opele gore kiyasladim opelee yerlerde)
    Vw'nin surus pozisyonu ve otorusunu gercekten cok iyi biliyor. Bmw, Mercedes standartinda yapiyor...
    DSG guzel konforlu sanziman eger 0 alincaksa bence alinacak en guzel sanziman(eger 0 iyi niyet garantili olursa)
    Torku alt devirde veren tsi motorlar yakit konusundada basarili bana kalirsa...
    Daha da onemlisi eger artik bmw mercedes audi gibi araclara para yetmiyorsa vw alincak en iyi arac
    2008 sonrasi ozellikle vw'de kullanilan ses sistemleri(standart) gecekten de basarili. Bir cok aracin opsiyon alinan seslerindeki sese yakin degerleri var...
    Kisacasi teknik ve kalite anlaminda gercekten guzel araclar uretiyolar.. Buna en yakin ornek yeni passat ve golf7..
    Bir zamanlar nerdeyse vectra ve passat satislarda kafa kafaya giderken simdi passat satislari tum d sinifini katladi...
    Simdi birisi soyler hemen, Bu VW sadece Turkiyede boyle dicek ama... Dunya satislarina baktigimizda, sadece Turkiyede olmadigini gorucez...
    Sozum kisasi VW gercekten Turkiye sartlarinda alinabilecek en iyi araba markasidir..
    Ister katilin yazima ister katilmayin Ama bu bir gercek...
    Iyi forumlar herkese

Son modellerine lafim pek yok bilmedigim icin ama sanayiye git ortalik vw kayniyor

• Vw ler narin arabalardır.

Sert ve hor kullanıma gelemezler.

Amerika da reliability ratings de hep alt sıralarda yer alır.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.