Şimdi Ara

ACER TRAVELMATE 5735Z SORUN!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaslar.. 2gün önce formatlamam ıcın bır laptop geldi. acer 5735z (452G225MNSS) modeli w7 işletim sistemi kurulu idi. yedekleme yapıp dırekt attım formatı drıverlarını kuracam..tanınmamıs olarak bir tek wireless ağ adaptorunu goruyor.. normal etherneti görmüyor.. donanım taraması yaptırıyorum yine cıkmıyor. her türlü driver ını kuruyorum cıkmıyor.. Wireless'te sıkıntı yok calısıyor.. ama hıcbır sekılde normal ethernet gorunmuyor.. öncesinde calısıyormuydu bilgim yok ama w7 x64 kurdum olmadı x86 kurdum yine olmadı.donanım yok gözüyor yani aygıt yonetıcısınde cıkmıyor ethernet kartı sadece wireless cıkıo.. bu tarz sorun yaşayan yada sorunun nedenını bılen varmıdır ?

• Ethernet kartının farklı modelleri olabilir mesela bazı larında atheros varken bazısında broadcom oluyor normal şartlarda sistem tanımlar.Sitesine baktım lan sürücüsü olarak broadcom görünüyorhttp://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers
  • Hocam dogru soyluyorsunda sistemi kurduktan sonra ağ denetleyicisi yok.. görünmüyor..ağ baktantılarına gırıncede gozukmuyor, aygıt yonetıcısınden baktıgındada sadece wireless var.. LAN yok yani... sorun driver uyumsuzluguda değil, donanımı hiç görmemesi...görse bi şekilde diyecemki yanlıs driver kuruyorum ama LAN yok
  • Kablolu internet mi kullndıkları sistem görmüyorsa Ethernet kartında sıkıntı olabilir ürünü daha yeni mi aldılar dediğim gibi sorunlu üründe olabilir.Siz dediğiniz gibi bir format atın yine etherneti tanımazsa kartta sorun var demektir Ethernet lazımsa servise verin anakart değişecektir bu durumda.
  • yok makına yenı deıl 1-2 senelık de, benim etherneti calısıp calısmadıgından haberim yok kullanan kısı wireless ve WINN ile kullandıgı ıcın ki bilgiside yoktur o konuda.. Zaten umudu kestim hertürlü yolu denedim dedim yarına kadar duruyım foruma yazayım belkı daha once bu tarz sorun yaşayan vardır diye ama benmde goruşüm donanımsal sıkıntı oldugundan yana.. sonucta her türlü görünmesi lazım calısmasa bile ama pc onu görmüyor yok öyle birşey.. Yarına bi format atar yollarım sahibine geri :) Tşk yardımın için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.