Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.638
Cevap
65
Favori
187.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı değil bizimkiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Size kısmen katılmıyorum.

Nedeni de şu;

Aldığımız cihazın en cazip tarafı şıklığı ve taşınabilirliği! Tam bir ultrabook. Yoksa donanımı vs pek cazip değil.

Premium görüntü ve hissiyat, metal kasa, ince çerçeveler, normal 15" inç'lere göre nispeten daha ufak boyutlar, hafiflik, aydınlatmalı klavye falan, bu fiyatlara başka modelde bulamıyoruz. Kısacası ben bu sebeplerden ötürü satın aldım.

Bence bizim cihazın donanımı gayet sıradan. Daha 3 ay önce biraderime 2GB GTX1050 Ti 'li Asus 'u 3700'e mal etmiştik. 150 liraya da M.2 SSD ekledik, harika oldu. Oyun açısından kat ve kat üstün bizim ultrabooka göre. Ama tabi iş, dış görüntü ve taşınabilirliğe gelince bizim cihaz çok daha önde.
    3 ay öncesini falan geçelim hocam :) şuanki piyasaya göre hangisi mantıklı diye düşünüyoruz. O asus şuan 3700'se alalım kıyaslamaya. Ki 5000 tl olduğunu sanıyorum şuan.

model bu büyük ihtimal: https://www.hepsiburada.com/asus-fx553ve-dm407-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BLE2Q?magaza=Gamers_Arena

7.nesil işlemci.

Neyse 2 laptop farklı sınıfta, ben hafif sorunsuz birşey arıyorum (ses,ısı sorunu olmayan).

• gsad1905 G kullanıcısına yanıt
    Modeli acer forumlarından araştırdım. Swift 3'ün bazı modellerinde 51G - 52G vb şeklinde değişiyor.
    Bazı modellerinde tek slot bulunurken bazı modellerde hiç slot yok. Ssd'de sanırım Anakarta lehimli.

Cihaz güzel duruyor fakat SSD'ninde anakarta lehimli tümleşik olması ram'inde aynı şekilde olması insanı tedirgin ediyor.
    İlerleyen zamanlarda ortaya çıkacak ssd veya ram arızasını nasıl gidereceğiz?

Ve arkadaşlar şuan bu cihazı alıp servise gönderen oldumu ? Ram değişimi slot tespiti vs için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrveYrtsvr

Modeli acer forumlarından araştırdım. Swift 3'ün bazı modellerinde 51G - 52G vb şeklinde değişiyor.
    Bazı modellerinde tek slot bulunurken bazı modellerde hiç slot yok. Ssd'de sanırım Anakarta lehimli.

Cihaz güzel duruyor fakat SSD'ninde anakarta lehimli tümleşik olması ram'inde aynı şekilde olması insanı tedirgin ediyor.
    İlerleyen zamanlarda ortaya çıkacak ssd veya ram arızasını nasıl gidereceğiz?

Ve arkadaşlar şuan bu cihazı alıp servise gönderen oldumu ? Ram değişimi slot tespiti vs için ?
    O kadar pc kullandım ram hiç bozulmadı. Ama ssd bozulur, benim geçen bozuldu mesela, belli bir ömrü var. Bu konuyu düşünmemiştim hiç.

Servise gönderen bildiğim kadarıyla yok. Bu ssd meselesini de servise sormak lazım. SSD bozulunca çöp mü olacakmış yani alet :/ başka disk takmak için yer de yok sanırım.

• Daha önce de yazmıştım konya;

Bizim modelde 2 adet RAM slotu mevcut. Şüphesi olanlar aşağıdaki fotoğrafları inceleyebilirler. Bu arada, cihazın üzerinde gelen 256GB M.2 SSD 'nin yanına SATA SSD ya da SATA HDD eklemek için boş port da mevcut.

İlgili görseller:

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Keşke sata ssd ile gelip m2 ssd kısmı boş olsaydı, nvme ssd takardım

• yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin ki swift s135 52g mi ?
    Boş hdd ssd portu var demişsiniz sığdıracak yer varmı ki ?
    Birde pubg mobile emulator pes 2018 gibi oyunlarda performansı nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b4s4y3v -- 6 Mart 2019; 23:8:5 >
  • Arkadaşlar mx150 ekran kartının 2 versiyonu varmış. İkisi arasında yaklaşık %30 performans farkı var. Alanlar bi bakabilir mi hangisi mevcut bu laptopta?
    Haber linki:https://www.notebookcheck.net/Nvidia-has-been-sneaking-in-slower-GeForce-MX150-1D12-variant-onto-some-Ultrabooks.289358.0.html
  • Bu videolarda ram yükseltmeyi göstermişler

https://youtu.be/BGtl0hOFZ3g
    https://youtu.be/pInFwlsjpOM

• quote:

Orijinalden alıntı: gsad1905

Bu videolarda ram yükseltmeyi göstermişler

https://youtu.be/BGtl0hOFZ3g
    https://youtu.be/pInFwlsjpOM
    İlk model farklı 14 inç model. Ama ikincisi aynı sanırım.

Daha önce tartışıldı bu konu,güçlü olan model var bu üründe.
    @Katafrakt

Daha önceki sayfaları okumuyorsunuz sanırım, 2 sayfada bir aynı konuları tartışıp, aynı şeyleri yazıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

RAM değişiminde garanti yanmaz hocam, yani yanmamalı Tabii eğer daha önce bir laptop'u açıp içini kurcalamadıysanız siz yapmayın bu işlemi. Riske girmeden servise verin.

Alıntıları Göster
    Dostum sen taktın mı rami ?

• quote:

Orijinalden alıntı: b4s4y3v

Dostum sen taktın mı rami ?

Alıntıları Göster
    Yarın takacağım hocam.
  • Herkese selamlar.
    Aynı ürünle ilgili, değişik sorunlar yaşayan birisi olarak nette gezerken burayı buldum. Hayatımda ilk kez bir foruma üye oldum. Şimdiden eksik ve kusurlarım için özür dilerim.

Şimdi sorunumdan bahsedeyim. Çalıştığımız yere bilgisayar toplu alımı yaptık. Hem görüntüsü hemde kağıt üstündeki donanımlar ile f/p ürünü olan acer swift 3 sf315 den alım yapıldı. Ancak ilk 2 haftada 2 tanesinde sorun çıktı. Birinde kapanıp açılmama sorunu var. Diğerinde çalışma yapılırken ekranda bazen mavi ekran bazende "no bootable device" yazıları belirdi.

Bu sorunlara benzer sorun yaşayan var mı acaba?
  • RAM'i taktım arkadaşlar:

İşin en zor kısmı, aslında tek zor kısmı, vidaları çıkardıktan sonra arka kasayı çıkarmak oldu Hatta ben birkaç küçük plastik parçayı kırdım çıkarırken. Kolay bir işlem olmasına rağmen eğer tecrübeli değilseniz serviste yapmanızı tavsiye ederim. Bazı arkadaşlar kendimiz yaparsak garantinin bozulabileceğini söylemiş ama ben öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Benim açtığım hiçbir kısımda "warranty void" uyarısıyla karşılaşmadım.

Alt kasayı çıkarmak için T6 torx tornavidaya ihtiyacınız var. Yıldız veya düz tornavidayla çıkarmaya kalkışmayın, sonra vidalar yalama olursa çok kötü olur. Vidaları çıkardıktan sonra menteşe tarafından, bir çubuk yardımıyla nazikçe kasayı çıkarın. (Alt taraf çok inatçı, birkaç plastiği orada kırdım.)

Bilgisayarı açtığınızda şöyle bir manzarayla karşılaşacaksınız:

Ekleme: İlk olarak bataryanın soketini çıkarmanız lazım. Fotoğrafta sağ taraftaki renkli kablo topluluğunun bağlandığı beyaz soket. Ramleri taktıktan sonra tekrar soketi tekrar takın.

RAM kısmı sol üst taraftaki metal haznenin altında. Oraya erişmek için maviyle işaretlediğim yerlerdeki vidaları çıkarmanız gerekiyor. (Ve de oradaki siyah bantları kaldırmanız lazım):

Vidaları çıkardıktan sonra hazneyi yukarıya doğru nazikçe çekin, kolayca çıkacaktır. Ve işte RAM slotları:

Cihazın içindeki RAM 2400 Mhz, CL17, SODIMM. Benim aldığım RAM Kingston'ın KVR24S17S6-4 modeli. Özellikler birebir aynı.

Ve RAM'i fotoğraftaki gibi taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wheel -- 2 Şubat 2021; 20:20:48 >

• Hayırlı olsun. Paylaşım için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tebrikler, buyük cesaret

• quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

RAM'i taktım arkadaşlar:

İşin en zor kısmı, aslında tek zor kısmı, vidaları çıkardıktan sonra arka kasayı çıkarmak oldu Hatta ben birkaç küçük plastik parçayı kırdım çıkarırken. Kolay bir işlem olmasına rağmen eğer tecrübeli değilseniz serviste yapmanızı tavsiye ederim. Bazı arkadaşlar kendimiz yaparsak garantinin bozulabileceğini söylemiş ama ben öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Benim açtığım hiçbir kısımda "warranty void" uyarısıyla karşılaşmadım.

Alt kasayı çıkarmak için T6 torx tornavidaya ihtiyacınız var. Yıldız veya düz tornavidayla çıkarmaya kalkışmayın, sonra vidalar yalama olursa çok kötü olur. Vidaları çıkardıktan sonra menteşe tarafından, bir çubuk yardımıyla nazikçe kasayı çıkarın. (Alt taraf çok inatçı, birkaç plastiği orada kırdım.)

Bilgisayarı açtığınızda şöyle bir manzarayla karşılaşacaksınız:

Ekleme: İlk olarak bataryanın soketini çıkarmanız lazım. Fotoğrafta sağ taraftaki renkli kablo topluluğunun bağlandığı beyaz soket. Ramleri taktıktan sonra tekrar soketi tekrar takın.

RAM kısmı sol üst taraftaki metal haznenin altında. Oraya erişmek için maviyle işaretlediğim yerlerdeki vidaları çıkarmanız gerekiyor. (Ve de oradaki siyah bantları kaldırmanız lazım):

Vidaları çıkardıktan sonra hazneyi yukarıya doğru nazikçe çekin, kolayca çıkacaktır. Ve işte RAM slotları:

Cihazın içindeki RAM 2400 Mhz, CL17, SODIMM. Benim aldığım RAM Kingston'ın KVR24S17S6-4 modeli. Özellikler birebir aynı.

Ve RAM'i fotoğraftaki gibi taktım.
    süpersin hocam ellerine sağlık. güzel paylaşım.

• Hocam kendi üstünde gelen rami de sökülebilir bir halde doğrumuyum?
    Birde yukarda bahsedenler var ikinci bir ssd veya hdd takmak için slot varmıydı görebildiniz mi ?

• b4s4y3v kullanıcısına yanıt
    RAM değiştiren arkadaşın fotoğrafı üzerinden bir kez daha anlatıyorum;

Cihazımızda
    2 x DDR4 RAM slotu,
    1 x M.2 slotu,
    1 x 2.5" slotu mevcut.

Cihaz, üzerinde 1 adet 4GB DDR4 RAM ile geliyor, 2.ci RAM slotu boş.

Cihaz, üzerinde 1 adet 256GB M.2 SSD ile geliyor.

Cihaz, üzerinde 1 adet BOŞ 2.5" slot ile geliyor, buraya 2.5" HDD veyahut SSD takabilirsiniz.

Görsel anlatım:

• Bu laptopa 4gb ram bi de 1 tb HDD taktığın zaman on numara olur

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.