Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.635
Cevap
66
Favori
186.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Acer swift 3 için ffc kablo aldım doğru mu almışım Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostlar bu pc bin 8 GB ramli olan versiyonu varımdır? Bu ekran boyutunda pili iyi giden Fhd bir pc arıyorum

• Merhaba. Swift 3 bakıyorum 14". 7130u işlemcili ve 8145u işlemcili iki ayrı model buldum bütçeye uygun. Arada 400 lira fark var. Sizce 8145 olan yeni seriyi mi almalıyım yoksa 7130u da iş görür mü? Günlük işler (internet, film, ofis programları vs.) için kullanılacak. Oyun vs. oynanmayacak...
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Hocam o tur basit isler için alacaksan HP nin 1900 liraya sıcak fırsatlarda konusu var suan onu almanı tavsiye ederim. Yoksa tabi ki 8. Nesil işlemcili olanı al tasarımı da farklı onların

• Zeze1 kullanıcısına yanıt
    RAM slotu var hocam ekleme şansın var

• epphesus kullanıcısına yanıt
    ya kral bu makine nasıl birşey. Ben monstera g. zü diktim fakat onh borçla alırım biraz. Sence bu makineyi alıp bütün sosyal medya işlerimi halledip ufak tefek oyunlarda oynar mıyım? Yada bu makine benzeri ekranı ve bataryası kaliteli 14 inch makine önerir misin?

Hocam kalite bütçeye göre artar . Harici ekran kartı olmayan bilgisayarlarda oynayacağın oyunlar çok kısıtlı olur. Oyunda oynayacağım dersen Ryzen5 işlemcili Rx540 ekran kartlı versiyonunu al bu cihazın. Ama niçin 14 inch hocam? Çerçeveler incecik zaten cihazda hafif almışken 15.6 inchlik mx150’li cihazı al yanı rahat rahat oyunda oynarsin. Fiyatı da geçen media markt’da 3700 e düşmüştü

hocam ben sınıf öğretmeniyim. Cihazı sınıfada götürmek istiyorum. 14 inch ideal gibi geliyor bana. rx 540 nasıl bir ekran kartıdır hocam?

Hocam bahsettiğim model bu

https://www.teknosa.com/acer-swift-3-sf31441g-amd-ryzen53500-4gb-ram256-gb-ssd-rx540x-2gb-ekran-karti-14-fhd-ekran-windows-10-home-edition-isletim-sistemi-p-125035520?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwrfvsBRD7ARIsAKuDvMNwusy5HkBwX-SDVH93IWuZbJJq--frzfG-JxtE5aZz9v1Dy-_2698aAt1SEALw_wcB

Bu da tavsiye ettiğim model

https://m.n11.com/acer-sf315-52g-i5-8250u-4gb-256gb-ssd-mx150-2gb-156-w10-P337759102?utm_campaign=cimri_genel&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc

15.6 inçlik cihaz benchmark skorlarına göre işlemci tarafında %5-10 grafik kartı tarafında %15-20 daha iyi. İki cihaz arasında ki ağırlık farkı 180gram. Karar sizin hocam

teşekkürler sayın hocam 😚

• quote:

Orijinalden alıntı: epphesus

Hocam o tur basit isler için alacaksan HP nin 1900 liraya sıcak fırsatlarda konusu var suan onu almanı tavsiye ederim. Yoksa tabi ki 8. Nesil işlemcili olanı al tasarımı da farklı onların
    Teşekkürler. Baktım şimdi. Aslında oldukça makul duruyor ama Athlon 300u işlemci hakkında çok bilgi bulamadım. Isınma sorunu olur mu bilmiyorum. AMD'nin mobil işlemcileri için ısınıp hız düşürüyor şeklinde yorumlar okumuştum. HP'nin de bu ısınma konusunda çok iyi bir geçmişi yok malum.
    Yoksa çok uygun aslında. 4gb ram takviyesi ile iş görür. Ama bilemedim.
  • w_wallace kullanıcısına yanıt
    merhaba ben de ssd siparişi verdim bugün yarın takacağım ama aldığım ffc kablo bu mudur bir de windows kendi üstünde takılı m2 ssd de kurulu windows yine orada kalacak bios tan bi ayar yapmam gerekiyor mu yine Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci
  • quote:

Orijinalden alıntı: opeth35

Merhabalar,

DDR4 2400 almanız yeterli olacaktır.

I5-8250U işlemciler maksimum DDR4 2400 desteklediği için, anakart desteklese bile daha hızlı çalışamayacaktır. (örneğin işlemci I5-8600K olsaydı DDR4 2666 ile çalışabilecekti)

Zaten maksimum 32GB Ram desteklenmesi de işlemcinin maksimum bellek boyutundan kaynaklanıyor.

Intel® Core™ i5-8250U İşlemci Özellikleri

Ayrıca 2400 ve 2666 arasında Çift Kanallılarda neredeyse hiç fark yok :)

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim. kafamda soru işareti de kalmadı o zaman. bir de mx150'nin performansından çok memnunum beklediğimin de üzerinde. ama aşırı ısınıyor pc Chrome'da sekmeleri gezerken dahi yüksek ısı var. sizin bilgisayarlarda durum nedir?

• Merhabalar, MX150 ekran kartı orta alt seviyenin iyi kartlarından. Fakat bazı MX150 bellek yolları ve kapasitesi pil ömrünü uzatmak için düşürülmüş durumda oluyor.

Ama şanslıyız Acer MX150'de üst veri yolu kullandığından diğer markalardaki MX150'lerden daha performanslı çalışan bir ekran kartına sahibiz.

3 farklı markanın MX150 değerleri
    Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

Bu da benim Acer'daki MX150'nin değerleri;
    Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

Chrome da ısı yükselmesi normal değil. Burada ekran kartından önce, Görev Yöneticisindeki fazla iş yüklü programları tespit etmeli ve kapatmalısınız.

• Ramin eksikliğini çok bariz hissediyorum.4 gb ram takviyesi düşünüyorum, sosyal medya işleri için ve football manager için toplamda 8 gb yeter değil mi arkadaşlar ram marka model önerebilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • laptop'a ssd taktım ve açılmıyor bilgisi olan var mı? acer yazısı gelmiyor biosa giremiyorum.
    model swift3 sf315 256ssd 4 gb ram olanı.
    ssd samsung 860 evo 512gb
    ffc kablosu konu içinde bir arkadaşın verdiği aliexpress linkinden alındı. kendisi takmış çalıştırmış.
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    merhaba verdiğiniz linkten aldım banada bu şekilde geldi kablo fakat takılı halde bilgisayar açılmıyor. kablo mu bozuk yoksa farklı bir yol mu izlenmesi gerekiyor?

ssd önce ki laptopumdan alıp buna takmak istedim. içinde windows yok, 100gb dosya var.
  • inistanbul İ kullanıcısına yanıt
    Boot menüsünden içinde Windows olan biosu seçmeye çalışın. Takmayı unuttuğunuz bir şeyler olabilir. Ya da kablo bir elektriksel arızaya sebep oluyor olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar biosunu v1.08 sürümüne güncelleyip parola hatası alan oldu mu? Biosa kesinlikle erişemiyorum. Downgrade etmeyi bilen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.