Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.635
Cevap
66
Favori
186.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazı ankara dan bir arkadaşımız satınaldı. güle güle kullansınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boncuk2004 -- 21 Temmuz 2019; 13:7:51 >
  • boncuk2004 B kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak ne diyosunuz hocam ?
  • duneseax D kullanıcısına yanıt
    Kronik bir sıkıntı galiba bende de mevcut tamamen düzeltemedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DiriliŞ_97 kullanıcısına yanıt
    kronik değil vga driverini kurun çözülür...

öğrenmişsiniz ağzınızdan düşmüyor hep kronik sorun kronik sorun.

windows güncellemeleri ile driverlerin sürümü vs. değişiyor. tekrar kurun en azından çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StalkerReborn -- 21 Temmuz 2019; 0:29:41 >
  • StalkerReborn kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim ancak bir çok kişinin bu sorunu yaşadığını biliyorum.

Edit: Intel in sitesinden bugün tekrar indirip çalıştırdım aynı sorun devam etmekte. Driverın bu blgisayar için doğrulanmadığı hatasını alıyorum çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiriliŞ_97 -- 21 Temmuz 2019; 13:43:19 >
  • boncuk2004 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler güzel abim

• Güle güle kullanınız. Başarılar diliyorum
  • Ekran parlaklığı sorunu muhtemelen aynı şekilde VGA driverı ile bağlantılı olan mavi ekran hatası ile ben de çok uğraştım. DDU ile kaldırıp defalarca da kurdum, olmadı. Sorun yaşayan arkadaşlara birkaç önerim olacak şu an sıkıntısız kullanmaya başladım bilgisayarı.

1-Windows güncellemelerini yapın.

2-Acer'ın sitesinden BIOS güncellemesini indirip yapın.

3-DDU ile VGA ve NVidia Driverlarını kaldırın.

4-Önce Intel Driver & Support Asistanı kurun, Intel bütün driverları kontrol etsin, eksikleri ve VGA'yı kurun.

5-NVidia sürücüsünü NVidia'nın websitesinden indirip kurun.

6-Intel Rapid Storage Tech programı kuruluysa ve pcnin SSD'sini aldığınız gibi ekstra bir SSD takmadan kullanıyorsanız programı kaldırın, gereksiz. Eğer programı kullanmaya devam edecekseniz programın içerisinden "Güç Tasarruf" modunu devre dışı bırakın.

7-Güç Seçenekleri > Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Değiştir > Şu anda kullanılmayan ayarları değiştiri aktifleştirip, "Hızlı Başlatmayı AçKAPALI hale getirin.

Bu adımları uyguladığınızda sorunun kalmamış olması gerek. Eğer sorun devam ederse bilgisayarınızda kurulu olan ve "Güç Tasarruf Modu" olan bütün uygulamalardaki Güç Tasarruf Modunu kapatıp kullanmayı deneyin. (Intel VGA Ayarları da dahil) Eğer donanımsal bir probleminiz yoksa sorunun çözülmüş olması gerek.

EDIT: Arkadaşlar yukarıdaki yazdıklarımın hiçbiri işe yaramadı, mavi ekran almaya devam ediyordum. En son çözüm olan Windows 10 1803 sürümüne geri dönmeyi deniyorum. Şu an yükledim ve kullanıyorum. Duruma göre bu mesajı editleyeceğim, şimdilik sıkıntı yok.

EDIT2: Cihazı yaklaşık 1 aydır 0 sıkıntı ile kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VencrA -- 13 Ağustos 2019; 10:2:10 >

• Optaneli versiyona sahibim. Pc birden bire kafasına esince şarj olmamaya başladı. PC açıkken hiç şarj olmuyor. Kapalıykende oluyor gösteriyor ama bir noktada kalıyor. Bende garantiye gönderdim ama ram takarken bir iki metal menteşe kırdığım için yapmayacaklarına dair şüphem var. Bu sorunu yaşayıp çözümünü bilen varsa şimdiden teşekkür ederim. BİOS ve Windows güncelledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luthiien -- 23 Temmuz 2019; 16:28:3 >
  • 256gb ssd içeren versiyona sahibim ancak hafıza yükseltmek istiyorum. Kullanıp memnun kaldığınız ssd varsa öneride bulunur musunuz?

• kutsalgen kullanıcısına yanıt
    niye ubuntu kurdunuzki. debian kurun. resimdende hiçbir şey anlaşılmıyor.

kurulumun bitmesini beklemeden kapattıysanız baştan kurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StalkerReborn -- 27 Temmuz 2019; 11:14:47 >
  • Arkadaşlar cihazı açtığım andan itibaren böyle bi disk dönme sesi sorunu yaşıyorum, nasıl çözülür bu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir alt modelini almak niyetindeyim. 13.3-14.00" arıyordum bu cihaz dikkatimi çekti. Sadece sörf ve ms office/pdf gibi işlerde kullanmak için yeterli olur değil mi?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_swift3-sf314-56-i3-8145u-i%C5%9Flemci-4gb-bellek-128gb-ssd-harddisk-%C4%B1ntel-hd-graphics-14-fhd-w10-laptop-1190586.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayardaki tek fan işlemci fanı. Galiba kablo denk gelmiş. Açıp bir daha bakın.
  • Luthiien kullanıcısına yanıt
    Hocam batarya reset deliğini kullansanız olurmuş. Muhtemelen ram takarken bataryanın bağlantısını kesmediniz o yüzden böyle bişeyle karşı karşıya kaldınız.

• Aynısı başıma geldi. Daha önce cihazı ram ve disk takmak için açmıştım. Tekrar açıp baktım. Ses fandan geliyor ve kablo vs de değmiyordu. Fan düzeneğini çıkardım. Gerekli ne varsa açtım fakat fanın pervane kısmı standart laptoplardaki gibi kolayca çıkmıyor. Hatta asla çıkmıyor. Eğer çıksaydı bir damla yağ damlatıp kapatacaktım. Tüm zorlamalarıma rağmen kesinlikle fan çıkmadı göbekten. Ben de toparlayıp kapattım bilgisayarı açtım. Ses kesilmişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mediamarkt tan 1tb hdd+16gb optane bellek bulunan SF315-52G modelini aldım. Cihaz 2 gün önce elime geçti lakin yoğun bir haftama denk geldiği için fazla kurcalama fırsatım olmadı. İlk defa sıfır bir laptop aldım ve uzun zamandır da bilgisayar kullanmıyordum herhangi bir kalıcı hata yapmaktan çekiniyorum . Forumun 79 sayfasını da okudum ama adım adım ne yapmam gerektiğini bulamadım. Hayırsever bir arkadaş ilk kurulum olarak ne yapmam gerektiğini, ne yapmamam gerektiğini anlatabilir mi rica etsem?(driverleri indirdim ama kurmayı bilmiyorum, Windows güncellemeleri yaptım, temiz kurulum diye bir şey okudum ama anlamadım o yüzden temiz kurulum yapamadım, bios sürümüm 1.07 imiş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrManiacX -- 31 Temmuz 2019; 0:49:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yhanozdemir Y kullanıcısına yanıt
    Evet kesmedim ama sonradan bataryayı resetledim. Sonrasında gene aynı sorun devam etti.
  • Merhaba arkadaşlar , bugün laptop için jak girişli bir mikrofon aldım, ama bir türlü çalıştıramamdım. "mikrofon dizisi özelliklerinden" bu aygıtı dinleyi işaretliyorum bu seferde ses kayıt oluyor ama eko lu oluyor (eski düğün salonları gibi)
    bu aygıtı dinle tikini kaldırıncada ses gitmiyor. yardımcı olabilecek var mı?
    Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akınAK -- 31 Temmuz 2019; 23:48:23 >

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.