Şimdi Ara

Acer Servisi Adama Cinnet Geçirtir (psikolojimi bozdular :@)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şuan acer (sms infocomm) servise söve söve olayı anlatasım geliyor fakat sınırları aşıp, banlanmamak için kendimi zor tutuyorum.Olaya gelirsek;

İlk başta acer servisine dizüstü bilgisayarımı, bilgisayar açılır açılmaz, ekrana görüntü gelmeden 3-5 sn içinde sürekli restart attığı için yolladım.Servisteki yetkili birkaç gün sonra sorunun anakartta olduğunu ve anakartın değiştirilip tarafıma gönderileceği söylendi.Ürün 2-3 hafta için kargo ile gönderildi.Kutuyu açtım ve bilgisayarı çalıştırdım fakat bilgisayardan aşırı derece fan sesi geliyordu, özellikle ekran kartı bölümünden.Servise göndermeden önce böyle bir sorun yoktu.Bunun üzerine işkillendim ve cpu-z,everest gibi programlarla ekran kartının modeline baktım, birde ne göreyim ekran kartım ati 5850 iken 5650 gözüküyor.Bu sefer bilgisayarı iyice inceledim ve ekranın sol alt köşesinde renkleri soluk gösterecen beyaz bir leke vardı.Dizüstü bilgisayarını servise vermeden önce sadece anakartında sorun vardı fakat ürün servisten geldikten sonra ekran kartı 5650 olan anakart takılmış, monitörde ve fanda sorun var.

Bunun üzerine servise telefon açtım ve servis öyle birşey olmadığını söyledi ve servise incelemeleri için geri göndermemi söylediler.Bende ürünü 3 gün sonra korgayla yolladım.Ürün servise ulaştıktan sonra birkaç gün sonra aradım ve serviste ekran kartının biralt modelinin takıldınığını kabul etmiş.2-3 hafta aradan sonra geçen perşembe aradılar ve telefonda böyle bir olay yaşandığı için özür dileyip, anakartın yenisini ve lcd modülünün sıfırını takılıp ürün onarıldı, daha başka bir sıkıntınız varmı denildi.Bende başka bir şikayetim yok dedim.

Ve beklenen kargo dün geldi.Kutuyu ilk açtığımda ise ekranın panelini tamamen yenilediklerini gördüm, çok memnun olmuştum.Ardından dizüstü bilgisayarını prize takıp, power düğmesine bastım ve bilgisayar yine ilk gönderdiğimdeki gibi sürekli 3-4 sn içinde sürekli reset atıyordu.4-5 kez denedim fakat nafile.Ardından 35 dk sonra tekrar denedim ve bilgisayar çalışmaya başladı.Sonunda oldu dedim.Çünkü Ekran yenilenmiş, ekran kartı ati 5850 ve fan daha iyi soğutuyordu bilgisayarı.Fakat bugün birden bire kardeşim dizüstünde kulaklıkla müzik dinlerken, motor sesi gibi bir ses gelmeye başladı laptoptan, hoparlörün olduğu kısımdan.Müzik açsam yinede sesi çok yüksek ve net şekilde duyuluyor fan sesi gibide değil.1 saat başında dursanız sağır olursunuz kafanız arır o derece.

Bu servise ve çalışan elamanlarına ne demeli bilmiyorum artık.Ürünü onarılsın diye gönderiyoruz.Sonra onarıldı beyfendi geri gönderiyoruz diyorlar fakat yine bilgisayarı kullanamadan tekrar servise geri gönderiyoruz.Tamirin azami süresi 20gün fakat ürünüm gelgitlerle neredeyse 2 aydır kullanamıyorum ve halen sorunum devam ediyor.

• Acer almayın, aldırmayın arkadaşlar.Sonradan benim gibi bin pişman olmayın.
  • olur öyle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.