Şimdi Ara

Acer S243HL Led siyah ekran siyah olmuyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: CriticalWave

bende de S243HLB monitör var alalı 4-5 ay oldu. fakat Led monitörde denilen %100 siyah olayı için aldım fakat ışık sızması oluyor bendede tam bu konu hakkında topik açıcaktım ki bu knuyu gördüm. boşamı aldım yani ben bu monitörü?

Dostum sana kim demişse yalan söylemiş.Sadece LED diye %100 siyah olmaz. Hele hele monitor ledlerde hiçbir fark yok askine daha parlak oldukları için biraz daha fazla olabilir florosan aydınlatmaya göre. Bazı üst düzey tvlerde Local dimming özelliği var bak yukarda resimler attık bir bakın. Hangisini alırsanız alın şuanki monitorlerde yok bu özellik.

• @Formel

Mesut Çeviğin BenQ Türkiye temsilcisiyle yaptığı söyleşide Led monitörlerde %100 siyah ı yakalıyoruz falan diye.siyahı oluşturmak için ledi kapatıyoruz diyordu. ve monitörün açılış süresi anlık oluyor dedi.
    bendeki led monitörün açılışı LCD den uzun sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

@Formel

Mesut Çeviğin BenQ Türkiye temsilcisiyle yaptığı söyleşide Led monitörlerde %100 siyah ı yakalıyoruz falan diye.siyahı oluşturmak için ledi kapatıyoruz diyordu. ve monitörün açılış süresi anlık oluyor dedi.
    bendeki led monitörün açılışı LCD den uzun sürüyor.

Dostum ledi kapatmak demek monitorü kapatmak demek monitorlerde.Florosan aydınlatmalı monitorde de o zaman florosanı kapat al sana yine %100 siyah. Sorun burda zaten led olsun florosan olsun ışık daima arka planda açıktır. Bu monitorlerin hiçbiri local dimming yapmıyor. Yani ufak ufak ledler panelin arkasının dört bir tarafında dizili değil ve ekranda ki sahneye göre kapanıp açılmıyor. Siyah sahnede de her daim açık oluyor. Oysa local dimming yani bölgesel aydınlatma yapıyor olsaydı siyah olan sahnelerde siyah yerlerdeki ledler kapalı aydınlık bölgelerde ki yerler açık olacaktı. Ve yukarda attığım resimlerde görüldüğü üzere backlight sorunu olmayacaktı.Şu anki led monitorler başarıszdır ,bunlar ne RGBLed'tir ne de local dimming vardır.Bu iki özellikte üst düzey tvlerde vardır. Bir de rgbled olan hp dream color serisinden ips panelli türkiye satış fiyatı 6000 tl olan monitor de vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: atakane

Arkadaşlar monitörümde ekranı siyah yapınca arkadan sanki beyaz floresan varmış gibi parlaklık geliyor. Resimde çok belli olmasa da rahatsız eden bir durum. Benim sorum bu durum normalmi?

Çünkü ledlerde siyah daha bi siyah diyorlardı. Monitör yeni değiştirmelimiyim?

Konuyu biraz hortlatmış oldum ama bunun bir çözümü var.

1. acer ın sitesinden bu monitörün sürücülerini yükleyip ardından aygıt yöneticisinden monitör sürücülerini güncelleyin.
    2. Bu işe yaramazsa ekran kartınızın sürücülerini yüklemişseniz, kendiniz custom bir çözünürlük ayarlayın. Yine 1920 1080 fakat 59hz veta 60 hz 'i' ya da 'p' destekli bir ayar yapın. Bu ayar intel ekran kartı, nvidia ekran kartı veya diğer markaların kontrol panellerinde mevcut.
    Böylelikle siyah arka plan ve renkler düzeliyor. Bir kaç denemede görebilirsiniz. Bir uyumsuzluk söz konusu, ancak böyle giderilebiliyor bazı ekran kartlarında.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.