Şimdi Ara

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB 1100$ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
28
Favori
78.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu sorunsalı hallettikten sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum. yardımcı olabilir misiniz?
    256gb ssdnin yeterli olmayacağını düşünüp hdd ekleyeyim diyorum. 7200rpm mi almalıyım 5400rpm mi? amazon 5400rpm önermiş.
  • Ayın 18inde sipariş verdiğim, 24ünde kargoya verilen ürünüm bugün teslim edilmiş. Yavaş kargo seçmene rağmen 5 günde gelmesi ve bayram sonuna kalmaması çok iyi oldu. Ben şehir dışında olduğumdan bir arkadaşımın adresini vermiştim o aldı kargoyu.

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luaz. -- 29 Ağustos 2017; 17:1:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iamtherealappa

Evet yaptim hepsini. Su an hepsi guncel durumda. DDU ile nvidia driverini sildim ve sadece integrated graphics ile oynarken fps e baktim fps cok dusuktu demek ki nvidia acikti cs go oynarken. Simdi yukledim nvidia driverini ama hala 130-200 fps arasi. Bir sey dikkatimi cekti msi burnerla bakarken cs go da, o da oyun oynarken gpu kullanimi %20 lerde. Bu da 1920*1080 benchmark skoru:
    FPS:
    58.2
    Score:
    1465
    Min FPS:
    26.0
    Max FPS:
    121.7

Bu arada bir sey daha farkettim. Ayarlari dusursem de fps artmiyo. Sanki belirli bi yere sinirlanmis gibi ve nedense ani dususler oluyor.

Bugun ekranı video çekiyim derken xbox ayarları ile oynadım. Cs go da fps 180-230arası olmaya başladı. Sonra tekrardan xbox ayarlarını ne gördüysem iptal ettim, her şeyine sınırlama getirdim düzeldi. Belki sorun xbox dan olabilir

@Altair02

1000series mobile dan bulman gerek

@-tazemeta-

7200 rpm daha hızlıdır ama ne amaçla kullanıcaksınız söylerseniz daha rahat tavsiyede bulunabilirim

eğer sadece arşiv için kullanıcaksanız hdd tavsiye etmem. Taşınabilir 1tb hdd alın, pc yede ssd takın sizin için daha rahat olur. Oyunları veya programları hdd ye yükler açarım derseniz, yine performanstan mahrum kalıcaksanız. Ben ssd taktım 256gb toplam 500gb civarı alanım var. 1tb taşınabilir hdd kullanıyorum, Daha taşınabilire veya extra aldıgım ssd ye birşey yüklemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 29 Ağustos 2017; 18:33:26 >

• Steam'de CpuCores diye uygulama var onu deneyebilirsiniz fps yükseltmek için

• Acer kendi sitesinde 2016 model Aeroblade fanların bulunduğunu söylüyor fakat bu malesef her modelde bulunmuyor.

Burada sözü geçen $1050 amazon fiyatlı ürün -571- modelidir ve içerisinde optimal plastik fanlar bulunmaktadır.

Aeroblade teknolojisi bulunan model ise ;

Helios 300 / G3-572-72YF

2017 Aeroblade sistemli ürün Triton modelidir.

Çok büyük bir beklentiye girmek yanlış olsa da yapılan incelemelerde soğutma sisteminin cihazın yumuşak karnı olmadığı dile getiriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kajve -- 30 Ağustos 2017; 0:7:56 >

• Kajve K kullanıcısına yanıt
    Hocam bu linkte Helios 300 modelinde metal Aeroblade fanlari oldugu yaziyor ama ben de bilemedim bazilari yok diyor.

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-helios300-series

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamtherealappa -- 30 Ağustos 2017; 0:30:26 >
  • 1040$ olan laptop'un yorumlarında sorulmuş satıcı acer (aero yerine optimal fanlar bulunuyor) demiş satın alan 3 kişi arayıp sormuş var demişler acayip

Edit:-Techonopat'ın videosunda da pc özelliklerini göstermiş 1049$ olan ile aynı G3-571 kodu ve aero blade yazıyor laptop üstünde.

-Burada da var demişler.

-Amazon "top customer review" deki yorumda yok demiş alan kişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rxen -- 30 Ağustos 2017; 0:51:58 >
  • iamtherealappa kullanıcısına yanıt
    Burda Acer temsilcisi tarafından cevaplanan soru da aynen bu yönde.
    http://community.acer.com/t5/Predator-Laptops/Where-can-I-buy-Helios-300-with-quot-AEROBALDE-3D-quot-fans/td-p/511600

Ürünün amazon.com sayfasındaki sorular da yine acer yetkilisi tarafından üründe sadece optimal fan olduğu şeklinde cevaplanıyor.

Question: does it have the latest dual Aeroblades??

Answer: We were able to confirm that the Predator Helios 300 does not ship with Aeroblade or Aeroblade 3D fans. CORRECTION: This particular model of the Predator Helios 300 does not have the metal Aeroblade fans. It does however have dual fans for optimal cooling.
    By Acer America MANUFACTURER on May 23, 2017
    https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-helios300-series

Zaten ürün resmi sayfasında da en altta sunulan özelliklerin modelden modele değişebileceği yazıyor.

Ben de ürünü almak için bekliyorum bu yüzden araştırmaya çalışıyorum.Malesef bu modelde Aeroblade teknolojisi yok.Fakat incelemeler soğutmanın yine de kabul edilebilir olduğu yönünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kajve -- 30 Ağustos 2017; 2:55:37 >

• Kajve K kullanıcısına yanıt
    Ben aeroblade sadece yazılımsal sanıyordum. Metal plastik ayrımını bilmiyordum.

Şimdi bizim bu aldımız bilgisayarlarda hiç aeroblade ait birşey yokmu yoksa fan dizilimi vs aynı ama fanlar metal yerine plastikmi

Edit: G3-571 de yok aynı kasaya sahip g3-572 de metal fan var ve +1tb hdd fiyatı 1300dolar acer forum sitesinden öğrendim

http://community.acer.com/t5/Predator-Laptops/Helios-300-G3-571-GPU-overclock/td-p/520412

Bu linkte overclockdan bassedilmiş, bizim cihazlara nasıl yapılıcagına dair. Ben 1-2 gune denemeyi dusunuyorum. Bizim predator sensede izin vermemesinin sebebinide metal fan olmamasından dolayı diye dusunuyor kullanıcılar. Aynı kasa aynı anakart işlemci ekran kartı bir fanın plastikten, metala geçmesi bu kadar fark yaratırmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 30 Ağustos 2017; 5:52:35 >

• Manyetizma kullanıcısına yanıt
    Modeller arasındaki fark bu görselde biraz açıklanmış.

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

Üstüne konuştuğumuz, yani -571 olan modelde "Generic Plastic Fan" bulunuyor.Yani Aeroblade ile ilgisi malesef yok.

-572 modelinde ise 2016 Aeroblade sistemi var.

Nerede okuduğumu tam çıkaramadım ama hatırladığım kadarıyla çift fan ve diğer soğutma sistemi dizaynı aynı.

Tasarımla ilgili şöyle bir video var.https://www.youtube.com/watch?v=Se6rB5K7Cck

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kajve -- 30 Ağustos 2017; 5:58:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kajve

Modeller arasındaki fark bu görselde biraz açıklanmış.

Üstüne konuştuğumuz, yani -571 olan modelde "Generic Plastic Fan" bulunuyor.Yani Aeroblade ile ilgisi malesef yok.

-572 modelinde ise 2016 Aeroblade sistemi var.

Nerede okuduğumu tam çıkaramadım ama hatırladığım kadarıyla çift fan ve diğer soğutma sistemi dizaynı aynı.

Tasarımla ilgili şöyle bir video var.https://www.youtube.com/watch?v=Se6rB5K7Cck

Anladım teşekkür ederim, ileride cıkma parça ile bile kendimiz değiştirmek istersek değiştirebiliriz yani. Arada 250dolar farka değermi bilemedim

Daha önceki mesajımda overclock denicemi yazmıştım. Acer forumunu okudum, maalesef predator sense ile biz hangi sürümünü yüklersek yükliyelim yapamıyormuşuz ama yakın zamanda guncelleme gelicekmiş ve yapılabilicekmiş -572 deki gibi

Acer sitesinden baktığımda -572 ile -571 arasındaki bu fiyat farkının sebebi pilinin 135w yerine 180w olması, 1tb hdd ve aeroblade fan olayı gözüküyor.

Benim görüşümde kimsenin bunu makul bir fiyat olarak görmesi mümkün değil.Kaldı ki -572 modelinin tek farkı 128gb ssd ve 256gb ssd olan iki alt modelinin fiyatı da kendi sitelerinde 1399
    dolar.Yani oraları pek sallıyor gibi değiller.

Bana öyle geliyor ki herkes tarafından özelliklerine göre çok ucuz bulunan -571 modelini daha da parlatmak için şimdilik bu farkı bilerek koruyorlar ve önümüzdeki aylarda -572 modellerinin de fiyatını karşılaştırmalı olarak çok daha makul bir seviyeye indirecekler diye düşünüyorum.
  • Bu fan farkını soğutucu kullanarak halledemez miyiz? Zaten aşırı bir soğutma farkı yoktur dahili fanlar arasında.

• Metal fan olmaması çok kötü bir durum oldu.Ben bilgisayarı alırken bu özelliği almamdaki önemli etkenlerden birisiydi.Acerın yaptığı resmen çakallık.Ürün speclerinde açıkça yazması lazım var ya da yok diye.
  • Intel XTU kullanarak undervolt yaptim ve birkac kez oyundayken bilgisayar kendini restartladi durup dururken. Sizde boyle bir sey oldu mu? Bir de undervolt yaptiktan sonra intel XTU uygulamasini kapatiyor musunuz?

• iamtherealappa kullanıcısına yanıt
    Bu bendede olmustu, - voltaj olduna dikkat et ben + voltaj vermişim farketmeden böyle sıkıntı yaşamıştım

Hocam birkac kere ben de yanlisklikla + yaptim ama bununla alakasi yok bence. XTU uygulamasini kapatinca oluyor genelde.

• evet sebebi bu. 1.09 yapinca yukseliyor.

• ben direk 1.09 u yukledim hocam. digerleri tek tek mi yuklemis bilmiyorum ama ben direk yukledim sorun yok gibi.

bu arada eger deneme imkaniniz olursa cs go da kac fps aldiginizi soyleyebilir misiniz? ben 150 fps civari aliyorum high da ve dusursem bile artmiyor fps. sanki kilitlenmis gibi. fps_max 0 komutunu vs yazdim. kac kere nvidia driver i kaldirip yukledim bir sey yok. oynarken bu sekilde gpu vs cpu'nun durumu. integrated graphics kullanmasin diye aygit yoneticisinden devre disi biraktim ama bu sefer oyun acilmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamtherealappa -- 30 Ağustos 2017; 13:45:46 >

• dün acer forum sitesinden overclock ile ilgili yazılar okumustum. Her ne kadar bizim versiyonda olmadını söyleseler bile şansımı denicektim ve denedim mahvoldu bilgisayar, iyiki imajını almısımda düzelttim. Tek yaptıgım sense uygulamasının versiyonunu değiştirdim olaya gelelim şimdi

1) overclock yapılan herhangi bir modelin sense uygulamasını indirdim ve yükledim. Tabiki değişen birşey olmadı, sadece masaüstü simgesi değişti

2) cs go oynayım dedim fps yerlerde 300+ fps rahat alırken 150fps geçemez oldum. Ayarlar vs aynı idi ve geçemiyordum

3) dün aldıgım renderı tekrar alıyım dedim, 2saat render süresinde 3saat dedi

4) sense uygulamasını sildim ve kendi sense uygulamasını yükledim. Sistem azda olsa düzeldi ama cok fark olmadı. Sense uygulamasını yüklerden sistem dosyalarının daha önceki versiyonla değiştiği uyarısınıda yaptı

5) maalesef düzen tutmayınca, imaj dan geri döndürdüm. Şuan sistem eskisi gibi çalısıyor, fps sayım yine eskisi gibi düzgün, render da eskisi gibi aynı sürede

sense uygulamasının bunları yapabilmesi beni cok şaşırttı. Altı üstü fan hız ayarı olarak görüyordum

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.