Şimdi Ara

acer nitro 5 ekran kartı (gpu) fanının hızlanmasıyla ince (tiz) bir ses oluşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar bilgisayarım https://www.epey.com/laptop/acer-nitro-5-an515-58-50cf.html bu linkteki bilgisayar üniversiteler başlamadan 3 gün önce almıştım son günlerde de pc den tiz bir ses gelmesinden dolayı endişelendim. Pc açtığım an başlıyor bu tiz ses ve fanlar tamamen durduğunda tiz ses de duruyor. bilgisayarda NİTROSENSE uygulaması var fan kontrolünden gpu fanını hızlandırıp yavaşlattığım zaman tiz ses de aynı şekilde artıp azalıyor, gpu fanı durduğunda da tiz ses gidiyor. Yani sesin gpu tarafından geldiğinden şüpheleniyorum. Ekran kartından yada gpu fanından geliyor ses. [gpu fanı çalışmadığı zaman(gpu kullanımı 0%)] göründüğü için ekran kartı da çalışmıyor diye düşündüm bundan dolayı ekran kartından da geliyor olabilir. Sizce neden dolayı geliyor olabilir ve ne yapmalıyım, tabikide sesin gitmesini istiyorum ve bu sesi kendi yöntemlerimle garanti dışına çıkmadan nasıl giderebilirim yada servise mi vermeliyim konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarsanız çok sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.