Şimdi Ara

Acer Nitro 5 (7700HQ , GTX 1050Ti) AN515-51-76DZ (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
8
Favori
65.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cuhuku

bir yerde okumustum bu cihaz niye cok ısınıyor dıye bırı şikayet ediyordu. Bazı ürünlerin termal macunu hatalı surulmus yada kurumus buyuk ıhtımal sizinkındede oyle bir durum mevcut o yuzden kendını sogutmak ıcın fan son sürat çalışmaya başlıyor . bir müddet sonra ısıdan dolayı notebook kendını kapatacaktır. oyun ıcın aldıysanız 1050ti modelini alın
    Cihazı mediamarkttan fırsat ürünü olarak aldım. İnternetten alışverişe çok güvenmediğim için uygun bir fiyattı benim için. i7 li versiyonu attığınız linktekiyle aynı fiyata aldım. Ti lı versiyonu 7200tl civarıydı.

Isınma sorununa gelecek olursak stress testi yaptım. Isınma ile ilgili sorunu olanlardan daha düşük dereceler ama işlemci de dalgalanmalar bulunmakta.
  • HB de ürün 5.998 TL den satılıyor. Ne dersiniz arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

HB de ürün 5.998 TL den satılıyor. Ne dersiniz arkadaşlar ?
    Bende alıcam bekliyorum.Dolar düşüyor biraz daha düşer diye düşünüyorum.birde geçen haftaki fiyat daha yansımadı galiba düşüş.
  • Bu üründe kronik sorun varmi arkadaşlar ?

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    ısınma problemi var iki fan var ama tek fan cıkısı var
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi bazı laptoplarda termal macun az sürülmüş. Sanırsınız termal macunu dağa taşa vura vura çıkarıyorlar . Fan sesini azaltmak istiyorsanız işlemciye gönderilen voltaj seviyesini düşürmelisiniz ya da pil ayarlarından en yüksek işlemci seviyesini yüzde 99 a çekeceksiniz. Tabi ikinci seçeneği yaparsanız işlemcinin turbo boost özelliği kapanır. Ama voltajı azaltırsanız turbo boost u da kullanabilirsiniz. Yukarıda bayağı bu konuyu tartışmıştık. Orda cizmele hocam programın ismini yazmıştı sanırsam. Hata cizmele hocam bı durumdan dolayı laptop ın termal macununu değiştirmişti. Sonuç olarak da sıcaklık ciddi anlamda düşmüştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 17 Ekim 2018; 11:46:28 >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Ne kadarlık pil azalmasından bahsediyorsunuz?

• Bu arada bios 1.19 indiren var mı? Yeni bios güncellemesi getirmişler. Bir de 1.15 ile arasındaki farkları bilen varsa yazabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: aet1995

Ne kadarlık pil azalmasından bahsediyorsunuz?
    3-4 kere oldu . Birinde %10 birinde %70 . Çok değişken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aet1995 A kullanıcısına yanıt
    1.15 cözemedigi mavi ekran problemini giderdigini iddaa ediyor forumlarda böyle okudum. bios indirme sayfasında açıklama olması lazım iyi bakın. Sorun yasamıyor iseniz bios güncellemesi yapmayınız.
    ben baktım sizin yerinize diks performansını artırır yazıyor

Improve NVME performance.
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Yüzde yüz de iken bi açıp kapama ile yüzde 10 a düşüyorsa ciddi bi sorun var demektir. Bence hiç vakit kaybetmeden servise gönderin.

Bende bi kere mavi ekran çıkmıştı onda da aygıt bulunamadı yazıyordu. Sanırsam bi çakışma durumu yaşandı. Ben mutlaka sürüm çıktı mı güncellerim alışkınım bios güncellemeye :). Pili yüzde 5 in üzerine çıkamayan acer 5742g marka laptopımın bile biosunu dos üzerinden sorunsuz güncellemeyi başarmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 17 Ekim 2018; 23:59:42 >
    Acer Nitro 5 (7700HQ , GTX 1050Ti) AN515-51-76DZburda değişiklikler yazıyor. Ama tam olarak anlayamadım. Bu arada altta yazan backlight sorunu tam olarak nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 18 Ekim 2018; 0:26:2 >
    notebooklarda ekranı klavyeden kapatabiliyorsun onun işlevselligi ile ilgili olsa gerek.
  • Selamlar bios 1.20 cıktı ben onu yükledim neredeyse 1 sene olacak pc yi alalı 6 ay önce termal macun değiştirmiştim dün bir daha değiştirdim assasin creed origin yükleyip oynuyordum sıcaklık 91 i gördü en fazla normaldede 83 ile 91 arasında gidip geliyodu macun değişikliğinden sonra en fazla 81 i gördü tabi voltaj düşürüpte kullanıyorum, şu an memnunum zamanında çok uğraştım çözümü bu şekilde buldum şu an hiçbir sıkıntı yok çok şükür.

• cizmele kullanıcısına yanıt
    Şansa bakın daha 2 gün önce bios güncellemesi yapmıştım :). Bu arada macunu niye bi daha değiştirdiniz hocam?
    Olabilir hocam tam anlayamadım bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: aet1995

Şansa bakın daha 2 gün önce bios güncellemesi yapmıştım :). Bu arada macunu niye bi daha değiştirdiniz hocam?
    Fan temizliği yapayım diye açmıştım açmışken değiştirdim çift fan olmasına rağmen bakır borulardan önce gpu ya sonra cpu ya gidiyor soğuma ayrı ayrı olsaydı hiç bir sıkıntı olmazdı zaten gpu hiç ısınmıyor ben overloclu kullanıyorum gpu yu 75 i gectiğini görmedim ama cpu ya soğutma yetersiz olduğundan macun da çabuk kuruyor.

• cizmele kullanıcısına yanıt
    Gpu’nun sıcaklığı cpuyu etkilediğinden dolayı cpu çok ısınıyor galiba. Tabi ki esas ana etkenler dediğiniz gibi termal macun ve bakır borular. Macunu çok sürmediklerinden ve bakır borular ayrı ayrı koyulmadığından aşırı ısı sorunu çıkıyor. Ben de sırf garanti kapsamından çıkar korkusuyla içini açamıyorum. Açarsam ileride bi sıkıntı çıktğında servise de gönderemem. Ama muhtemelen sizdeki gibi 100 dereceleri görsem bende açardım

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.