Şimdi Ara

Acer Aspire VX 15 (VX5-591G) | Ana Konu | i7-7700hq | 1050 TI | 256 GB SSD | 16 GB RAM (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
10
Favori
36.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle acer geçen yıldan beri çıtayı çok yukarı taşıdı. 2.si ise Dell stabil olmayan bir laptop üretti. Herkes soğutma iyi ve subwoofer var diye alıyor ama cakallik var bu ışte. Dell 1050ti performansından kirparak soğutmaya etki yaparken stabilite bozuluyor. Acer ise gayet olması gereken şekilde çalışıyor. Evet, kasa ısınıyor ama cpu gayet serin. Olması gereken de kasanın ısıyı çekip cpu yu rahatlatması değil midir? Şöyle söyleyeyim, vx oturmuş bir alet hele ki sorunlu nitro 15 lerden sonra oldukça iyi. Helios a çok güvenmeyin onda da voltaj sorunlari var diye biliyorum. Ben hp pavilion gaming (omen) serisi alet aldım bc serisi ve gayet serin.Ama param olsa acer alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Benim de vurgulamak istediğim konu Acer'ın çıtası daha yeni yükseliyor ve nereye kadar nefesi yetecke belli değil. Dell'in çıtası zaten her zaman yüksekti ve ciddi müşteri ve yazılım desteği hep beğenilmiştir. Ben Dell'in geçen seneki 7566 modelini kullanıyorum. Şu ana kadar kullandığım en stabil notebook. Ayrıca iddia edildiği gibi sürekli sessiz bir cihaz değil. Yüke binince tüm fanlar ciddi şekilde soğutma atağına geçiyor. Bendeki ekran kartı gtx960m ve özelliklerinden kısılma ve ısınmasını doğal olmayan yöntemlerle azaltma gibi bir şey yapılmamış. 7567'lerdeki 1050ti'lerde kendim kullanmadım ama kullananlar performansından gayet memnun. Nitekim vx 15 ile 7567 karşılaştırmalarında bazı testlerde vx 15 bazı testlerde de 7567 bir tık önde çıkıyor. Yani iki cihaz kasa ve markanın dışında tıpkısının aynısı. Fiyatları da öyle zaten. Dolayısıyla her iki cihazın da kronik sorunları olduğunu düşünmüyorum. Burada alacak olanların hangi markanın Türkiye'deki servisinin iyi olduğuna bakarak karar vermeleri gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Acer daha iyi.

Neye göre daha iyi? Başka bir mesajda da Dell alma sorunlu demiş biri. Ne hikmetse Dell 7567'ler peynir ekmek gibi satıyor ve yorumlar da gayet iyi. Acer'ın satmamasında en büyük payın şimdiye kadar Türkiye'de çok dandik ürünlerle adının anılması diye düşünüyorum. İnsanlar Acer ürünlerinden çok sıkıntı çekti. Servisi çok berbattı. Şimdi nasıl bilmiyorum. İŞte bu nedenlerle de Acer Predator Türkiye'de neredeyse hiç satmadı. Şimdi VX 15'ler pompalanıyor, sırada da Helios 300'ler var. Kötü marka imajını silme bir marka için ciddi uğraş gerektiriyor. Bir Lenovo bile başta yaptığı hatalar yüzünden hala bu imajından kurtulamadı. İnsanlar Thinkpad bile almıyor üzerinde Lenovo markası var diye. Acer'ın şu anki durumu daha kötü. Mesela MSI'ın son yıllarda ürettiği makinelerde ciddi üretim hataları çıkmasına rağmen hala 2 kişiden biri MSI alır veya almak ister. Çünkü önceden iiy marka imajını yakaladı. Şimdi cepten yiyorlar. Acer'ın özellikle son 1 yıldır iyi makineler yapmaya çalıştığını görüyoruz ancak satmıyor. Nedeni de kötü marka imajını silmek için daha zamana ihtiyacı olması.

acer konusunda yanılıyorsunuz bence,birkaç modelde kronik arıza var,birkaçda istisna,onun dışında ne arıza var ne başka birşey,yıllarca acer notebook kullandım,hiçbirinde zerre bi sorun yaşamadım,şimdi bu modeli aldım,beklediğimden fazlasını verdi bana,soğutması çok iyi,gerektiği yerde devreye girip olması gereken şekilde soğutuyor,fps dropları yaşatmıyor,ses kalitesi muazzam,bence acer gerekli imajı çoktan sağlamış bi firma,hatta fiyat performansta birçok firmadan daha önde,predator hiç satmadı diyerek ne kastettin anlamadım,benim almaya gittiğim gün stok kalmadı dediler,tükendi dediler,satış rakamlarına biryerden ulaşıp söylediysen eyvallah,bizide ulaştığın yer konusunda bilgilendir.

Dell konusuna gelirsek,uzun uğraşlar sonucu arkadaşımın iade ettiği,benim belli bir süre kullanama deneyimi yaşadığım bi ürün,neresinden tutsan elinde kalıyo,1050ti kağıt üstünde,ama içindeki donanım beklenen veremiyo,fps dropları aşırı derecede fazla,touchpad arızalı,mavi ekran sorunları,tn panelin berbatlığı(diğer tn panellerle kıyaslıyorum,ips ile değil),hepsinden öte fanların anormal,belli belirsiz çalışması ve cihazın birden kitlenip kalması.dell isteğini yapsın ama gerekli imajı bu üründen sonra ağzıyla kuş tutsa bence toparlayamaz.

lenovo konusunda size katılıyorum.bi arkadaşım daha lenovonun 840m bulunduran eski modelini kullanıyordu.yaşadıklarını anlatmama gerek yok sanırım.

msı iyi marka imajı yakalamasına rağmen,yakın zamanda sadece beli kesimin alıcağı bi firma olabilir,fiyat politikası olarak çok yanlış ilerlemekte,birde son zamanlarda çıkan sorunlarıda göz önünde bulundurursak ne diyebilirim bilemiyorum.

• quote:

Benim de vurgulamak istediğim konu Acer'ın çıtası daha yeni yükseliyor ve nereye kadar nefesi yetecke belli değil. Dell'in çıtası zaten her zaman yüksekti ve ciddi müşteri ve yazılım desteği hep beğenilmiştir. Ben Dell'in geçen seneki 7566 modelini kullanıyorum. Şu ana kadar kullandığım en stabil notebook. Ayrıca iddia edildiği gibi sürekli sessiz bir cihaz değil. Yüke binince tüm fanlar ciddi şekilde soğutma atağına geçiyor. Bendeki ekran kartı gtx960m ve özelliklerinden kısılma ve ısınmasını doğal olmayan yöntemlerle azaltma gibi bir şey yapılmamış. 7567'lerdeki 1050ti'lerde kendim kullanmadım ama kullananlar performansından gayet memnun. Nitekim vx 15 ile 7567 karşılaştırmalarında bazı testlerde vx 15 bazı testlerde de 7567 bir tık önde çıkıyor. Yani iki cihaz kasa ve markanın dışında tıpkısının aynısı. Fiyatları da öyle zaten. Dolayısıyla her iki cihazın da kronik sorunları olduğunu düşünmüyorum. Burada alacak olanların hangi markanın Türkiye'deki servisinin iyi olduğuna bakarak karar vermeleri gerekiyor.

acer yıllardır piyasada olan,gerekli kitleyi sağlamış,sağlam adımlar atan bir firma,predator serisi muazzam,dellin yazılım desteği falan diyosun ama gördük yazılım desteğini son modellerde,fps droplarını,diğer nice hataları anlatmama gerek yok sanırım,7567 testlerde verdiğini günlük kullanımda verse eyvallah ama deneyimleme şansım oldu ve kağıda bakıp kullanmadan konuşmak kolay , kullandıktan sonra sövmek daha kolay.iki cihaz kasa dışında aynı olsaydı,7567 deki sorunlar bundada olurdu ama bu cihazda sorun yok.

• quote:

Öncelikle acer geçen yıldan beri çıtayı çok yukarı taşıdı. 2.si ise Dell stabil olmayan bir laptop üretti. Herkes soğutma iyi ve subwoofer var diye alıyor ama cakallik var bu ışte. Dell 1050ti performansından kirparak soğutmaya etki yaparken stabilite bozuluyor. Acer ise gayet olması gereken şekilde çalışıyor. Evet, kasa ısınıyor ama cpu gayet serin. Olması gereken de kasanın ısıyı çekip cpu yu rahatlatması değil midir? Şöyle söyleyeyim, vx oturmuş bir alet hele ki sorunlu nitro 15 lerden sonra oldukça iyi. Helios a çok güvenmeyin onda da voltaj sorunlari var diye biliyorum. Ben hp pavilion gaming (omen) serisi alet aldım bc serisi ve gayet serin.Ama param olsa acer alırdım.

+1

• ByBlaCk4 kullanıcısına yanıt
    hp için ne düşünüyorsunuz ? Acerdan sonra en iyi marka bence.
  • Arkadaşlar takım tutar gibi marka tutmanın anlamı yok. Acer yıllarca Türkiye'ye sorunlu cihazlar getirdi ve servisi tam bir rezaletti. Şimdi bu imajını silmek istiyor eyvllah ama yıllardır oturmur bir marka gibi yorumlar çok anlamlı değil gerçekler karşısında. Dell'in iyi marka imajını silmesi için çok büyük hatalar yapması lazım. Henüz böyle bir hata yapmadılar Türkiye'de. Koç sistem servis konusunda müşterilerine sıkıntı çıkarmıyor. Kendim 7566 i7'li modelini kullanıyorum. FPS drop sorununu kendim yaşamadım ama birkaç yorumda gördüm ve cihazla ilgili değil Windows 10 kaynaklı diye de belirtilmişti. Neden sadece bazı kullanıcılarda bu windows kaynaklı sorun çıktı onu araştırma gereği hissetmedim. Cihaza özel tüm güncellemeler ve windows güncellemelerini düzgün yüklemişler mi onu da bilmek imkansız. Bu arada servis etiketiyle Dell destek sitesine girince cihaza özel tüm sürücü ve yazılımlar veriliyor ve altında bunları hangi sırayla yüklemeniz gerektiği de özellikle belirtilmiş. Bu sıraya uyulmaması da bazı kullanıcılarda sorun yaşanmasına neden olmuş olabilir. Acer v15 serisi de kasanın çok fazla çocuksu görünümü dışında Dell 7567 ile aynı. Ama gaming notebooklarda birinci seçilen 7567 sonuçta. Dediğiniz gibi donanımın aynı olması bazen aynı sonucu beklemenizi gerektirmiyor. v15 serisi kasa görünümü dışında hoşuma gitti. Ancak sonrasında Helios 300'lerde yine kronik sorunları olan bir cihaz piyasaya sürmeleri Acer'ın biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu hissettiriyor.

kardeşim son bişey sorucam bu ısı değeri ekran kartının mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfred61 -- 30 Eylül 2017; 22:29:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfred61

kardeşim son bişey sorucam bu ısı değeri ekran kartının mıydı?

evet
  • quote:

Arkadaşlar takım tutar gibi marka tutmanın anlamı yok. Acer yıllarca Türkiye'ye sorunlu cihazlar getirdi ve servisi tam bir rezaletti. Şimdi bu imajını silmek istiyor eyvllah ama yıllardır oturmur bir marka gibi yorumlar çok anlamlı değil gerçekler karşısında. Dell'in iyi marka imajını silmesi için çok büyük hatalar yapması lazım. Henüz böyle bir hata yapmadılar Türkiye'de. Koç sistem servis konusunda müşterilerine sıkıntı çıkarmıyor. Kendim 7566 i7'li modelini kullanıyorum. FPS drop sorununu kendim yaşamadım ama birkaç yorumda gördüm ve cihazla ilgili değil Windows 10 kaynaklı diye de belirtilmişti. Neden sadece bazı kullanıcılarda bu windows kaynaklı sorun çıktı onu araştırma gereği hissetmedim. Cihaza özel tüm güncellemeler ve windows güncellemelerini düzgün yüklemişler mi onu da bilmek imkansız. Bu arada servis etiketiyle Dell destek sitesine girince cihaza özel tüm sürücü ve yazılımlar veriliyor ve altında bunları hangi sırayla yüklemeniz gerektiği de özellikle belirtilmiş. Bu sıraya uyulmaması da bazı kullanıcılarda sorun yaşanmasına neden olmuş olabilir. Acer v15 serisi de kasanın çok fazla çocuksu görünümü dışında Dell 7567 ile aynı. Ama gaming notebooklarda birinci seçilen 7567 sonuçta. Dediğiniz gibi donanımın aynı olması bazen aynı sonucu beklemenizi gerektirmiyor. v15 serisi kasa görünümü dışında hoşuma gitti. Ancak sonrasında Helios 300'lerde yine kronik sorunları olan bir cihaz piyasaya sürmeleri Acer'ın biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu hissettiriyor.

yanlış düşünüp yanlış bilgilendiriyorsun,yabancı kaynaklarada bir göz atıp ondan sonra buraya dell in sorunsuz bi laptop ürettiğini yazmanı tavsiye ederim.her türlü markanın laptopunu deneyimleme şansı bulmuş biri olarak söyleyebilirimki şu ana kadar kullandığım en sorunsuz laptop üreticilerinden biri acerdır,dell ile baya sorun yaşayan arkadaşlarım oldu,7567 deneyimledim ve cidden dell kullanmam artık dedim,iade etti kurtuldu arkadaşım,sen istediğin kadar dell için iyi konuş,burda tecrübe konuşuyor.

• quote:

hp için ne düşünüyorsunuz ? Acerdan sonra en iyi marka bence.

en yakın arkadaşım hp kullanıyodu,ısınması dışında memnundu,onuda soğutucu aldı çözdü,yeni çıkan omen serilerinde soğutmayıda çözmüş,iyi bi ilerleme kaydeden firma,fiyat performans konusundada başarılı modeller ortaya koymakta.

acerdan sonra tercihim omen serisi bi gamebook olurdu
    Tecrübe konuşmakta zaten. O nedenle takım tutar gibi bilgisayar markası tutmam. Yazdıklarımı okumadan yanıtlamış gibi görünüyorsunuz. Acer'ın şu anda iyi yolda gittiğini ancak daha birkaç fırın ekmek yemesi gerektiğini yazmıştım. Özellikle yeni model tasarlayıp hala bu yeni modelde de sorun çıkıyor olması bana buu düşündürüyor. Ayrıca ben Dell'i savunmam. Yaptığı iş iyiyse beğenirim sadece. Acer'ın gameing cihazlarda Casper Excalibur tarzı kasalardan vazgeçmesi gerekir bence. Daha çok çocuklara yönelik bir cihaz havası veriyor. Bu arada baya v15 vs. 7567 karşılaştırma videosu izledim. Size de tavsiye ederim. Bazı karşılaştırmalarda i5'li 7567 ile i7'li v15'i karşılaştırmaya kalkmışlar, o tür saçma karşlaştırmaları es geçtim tabi :). Bu arada yabancı sitelerdeki yorumlara bakın demişsiniz de v15 ile ilgili ne kadar kötü yorum olduğunu da görmüşsünüzdür umarım. Ama sonuçta bu yorumlar ne v15'i çok kötü yapar ne de ilah yapar. Çünkü sorunların çıktığı koşulları kimse yorum yazarken açklamıyor. Yani yorumlara bakacak olunca v15'e hiç yaklaşmamak lazım.Hele Helios 300 resmen yerden yere vuruluyor.

• quote:

Tecrübe konuşmakta zaten. O nedenle takım tutar gibi bilgisayar markası tutmam. Yazdıklarımı okumadan yanıtlamış gibi görünüyorsunuz. Acer'ın şu anda iyi yolda gittiğini ancak daha birkaç fırın ekmek yemesi gerektiğini yazmıştım. Özellikle yeni model tasarlayıp hala bu yeni modelde de sorun çıkıyor olması bana buu düşündürüyor. Ayrıca ben Dell'i savunmam. Yaptığı iş iyiyse beğenirim sadece. Acer'ın gameing cihazlarda Casper Excalibur tarzı kasalardan vazgeçmesi gerekir bence. Daha çok çocuklara yönelik bir cihaz havası veriyor. Bu arada baya v15 vs. 7567 karşılaştırma videosu izledim. Size de tavsiye ederim. Bazı karşılaştırmalarda i5'li 7567 ile i7'li v15'i karşılaştırmaya kalkmışlar, o tür saçma karşlaştırmaları es geçtim tabi :). Bu arada yabancı sitelerdeki yorumlara bakın demişsiniz de v15 ile ilgili ne kadar kötü yorum olduğunu da görmüşsünüzdür umarım. Ama sonuçta bu yorumlar ne v15'i çok kötü yapar ne de ilah yapar. Çünkü sorunların çıktığı koşulları kimse yorum yazarken açklamıyor. Yani yorumlara bakacak olunca v15'e hiç yaklaşmamak lazım.Hele Helios 300 resmen yerden yere vuruluyor.

bence çok boş konuşuyorsunuz,takım tutar gibi marka tutmakla,bi markanın ürünlerinden memnun kalmak başkadır,işin ilginç yanı tecrübe konuşmakta diyip 7567 kullanmayıp 7567 kullanan birine onu savunuyorsunuz,valla pes,çok yüzsüz gördüm,böylesi ilk defa karşıma çıktı.

• Takım tutmayı hoş karşlarım ama marka tutmak, özellikle Türkiye gibi her kuruşun çok çok kıymetli olduğu bir ülkede baya lükstür. Sizi bilgisayar tecrübesini arkadaşın yanından iki bakıp kullanmak olarak algılayan gerçekten ne dediğini tam olarak bilmeyen ancak takımını savunmak ihtiyacıyla daha da batan biri olarak değerlendirdiğim için hafta sonunda boş muhabbet zamanımı dolduruyorum. Anlattıklarınızı ancak çoluk çocuk inanır, hatta onlar da artık yemez bunları. Neyse artık ben çıkacam yeter bu kadar hadi size güle güle...
  • Merhaba

mediamarkt' da Acer Aspire VX5-591G modelini inceledim ekran bana çok cansız geldi diğer full hd ips ekranlar ile karşılaştırdığımda sorun daha net anlaşılıyor.benden başka bu sıkıntıyı gören varmı?

teşekkürler.
  • hdd eklemek için çinden yada türkiye den sata kablosu temin edip hdd takan varmı acaba ?
    varsa kablonun linkini paylaşabilirmisiniz ?
  • quote:

Takım tutmayı hoş karşlarım ama marka tutmak, özellikle Türkiye gibi her kuruşun çok çok kıymetli olduğu bir ülkede baya lükstür. Sizi bilgisayar tecrübesini arkadaşın yanından iki bakıp kullanmak olarak algılayan gerçekten ne dediğini tam olarak bilmeyen ancak takımını savunmak ihtiyacıyla daha da batan biri olarak değerlendirdiğim için hafta sonunda boş muhabbet zamanımı dolduruyorum. Anlattıklarınızı ancak çoluk çocuk inanır, hatta onlar da artık yemez bunları. Neyse artık ben çıkacam yeter bu kadar hadi size güle güle...

arkadaşın yanından iki bakmak dediğiniz şey 1 ay ise dediğinize hak veririm lakin haksız olduğunuzu anlayıp ona buna laf sallayıp kaçmanız gülünç geldi,coluk çocuk diyosunuz,bu forumda sizin gibiler dışında çoluk çocuk pek görmedim,dediklerim tecrübedir,lafı uzatmıcam,ben tecrübelerimi insanlarla paylaşırım,isteyen inanır yardım ister,yardımcı olurum,isteyen çamur atar,o çamuru yedirmesini bilirim,iyi forumlar

• acer hakkında tartışma dönmüş benim eklemek istediğim ise acer'ın üst düzey bilgisayarlarina bakın bunlar msi gibi sadece oyuncu bilgisayarı üreten markalardan bile çok daha iyi ayrıca predator serisi şuan ilk üçe rahatlıkla girebilir performans konusunda dell ise bunu alienware markası altında yapıyor ama o teknolojileri dell marka pc lerde kullanmazken acer predator un özelliklerini kullanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAMMLIED

acer hakkında tartışma dönmüş benim eklemek istediğim ise acer'ın üst düzey bilgisayarlarina bakın bunlar msi gibi sadece oyuncu bilgisayarı üreten markalardan bile çok daha iyi ayrıca predator serisi şuan ilk üçe rahatlıkla girebilir performans konusunda dell ise bunu alienware markası altında yapıyor ama o teknolojileri dell marka pc lerde kullanmazken acer predator un özelliklerini kullanıyor

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhankarabulut

Merhaba

mediamarkt' da Acer Aspire VX5-591G modelini inceledim ekran bana çok cansız geldi diğer full hd ips ekranlar ile karşılaştırdığımda sorun daha net anlaşılıyor.benden başka bu sıkıntıyı gören varmı?

teşekkürler.

teşhir ürününde arıza olup olmadığınız mağaza görevlisine sorarsanız iyi olur,ben memnunum ekrandan,internetteki karşılaştırma videolarına bakıp daha iyi karar verebilirsiniz,acer vx15 modelini kesinlikle tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.