Şimdi Ara

ACER ASPIRE 7741G KULÜBÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
2
Favori
37.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık 6*** serisi üretimi olacak bu gayet doğal yeni çıkan versiyolarda. Zaten sitede sürücü desteği verilelide baya oldu.
    quote:

Orijinalden alıntı: OMERKAHVECİ

slm arkadaşlar vatanda bu modelin işlemcisi 480m görüüyor hepsiburada comdada ekran kartı 6550 görnüyor bu modelle o modeller aynımı
  • PM ile cevap yazmıştım. Disk bölümleme ile ilgili sıkıntın olmasın. Ama dediğim gibi istediğin gibi bölümleyebilirisin format sırasında.
    quote:

Orijinalden alıntı: maktoy

Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplar için,
    Disk Yönetimi ile diskleri böldüm. Daha önce formatla kurmaya alıştıgımız için tereddüt ettim. Umarım bu şekılde sağlıklı olur.
  • Sağlam bir sürücü kaldıran program kullanabilirisin. Ayrıca siteden indirdiğin sürücüyü kurmadan mutlaka laptobu yeniden başlat. BF:BC2 için yeterli bir sistem ben bitirdiğim için söylüyorum. Ultimate konusundada bende pro kullanıyorum ve servislerin çoğunu kapadım sonuna kadar bilgim kadar kişiselleştirdim ancak sp1 i kurunca ayarlarda değişti haliyle şuan laptop nefes alamıyor. Asıl ilginci photoshop cs5 acılırken cok yavas, aynısı ark.ımın 1,5 yıllık hp laptobunda daha hızlı acılıyor diyebilirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: pieceofmoon

Yahu arkadaslar, Bir haftadir laptop beni delirtecek. Donuyor surekli, firefoxu kullanirken firefox donunca pc komple donuyor. Kaspersky dandir diye sildim, avira yukledim yine ayni.
    Guest hesabini acip ordan kullandim hicbisey yok.
    Hangi program eklenti kasiyor anlamis degilim. Yuklu cok bisey olsa tamam dicem ama bi ofis, fotosop, bir-iki oyun.... Eski dual core da bile onlarca programim vardi. Tik yoktu.
    Formattan baska care varmidir? Denetleyip bilgi veren bir program varmidir?

i5 ten ben fazla performans alamadim. 430M olmasindandir belki. Bi oynadigim oyun aradasirada bad company2, onu da rahat oynayamiyorum. Bazen ultimateyi siilip basic'i tekrar kurayim diyorum, hic olmazsa windowsun gereksiz svchostlarindan kurtulurum..... Kararsizlik

• Ben sp1i kurmadım, o ayarları nasıl yapıcam, gereksiz servisler hangileridir? nerden kapatılır kardeşim? varmı bi el kitabı?? internette
  • quote:

Orijinalden alıntı: alis4

merhaba arkadaşlar.
    ben de katıldım aranıza. vatan computer'dan aldım laptop'ı.
    http://www.vatanbilgisayar.com/acer-as7741g-484g50mnkk-as7741g-core-i5-480m-2.66ghz-4gb-500gb-17.3-dvdrw-1024mb-hd6550-cam-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=52334

birkaç sorum olacak hemen :D
    öncelikle şöyle bir sorunum var, ekran kartı vatan bilgisayarda belirttiği gibi 5650 modeli değil. 6550M modeli gözüküyor şu an bilgisayarım da!yazılanları da okudum ama böyle bir şeyle karşılaşan da olmamış herhalde.

Edit: pardon arkadaşlar vatan computer'a şimdi baktım. stoklara tekrar gelen bu seride ekran kartını değiştirmişler herhalde. HD6550 gözüküyor şuan.
    nasıl bir karttır sizce! 5650 modelinden 4 sıra ilerde gözüküyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alis4 -- 27 Şubat 2011; 11:32:09 >

• Pil durumu %98 (Prize takılı, dolmuyor)

Neden %100 olmuyor, pilde mi sorun var?
  • 6550 daha iyi gözüküyor. 4 sıra üstte en azından 5650'nin. çekirdek ve bellek hızları daha yüksekmiş güzel.
  • quote:

Pil durumu %98 (Prize takılı, dolmuyor)

Neden %100 olmuyor, pilde mi sorun var?

%98 kullanılabilir (prize takılı, dolmuyor)
    böyle mi yazıyor!
  • Evet aynen öyle yazıyor;

• quote:

Evet aynen öyle yazıyor;

benim diğer laptop'ımda var aynı durum. %92 geliyor orda kalıyor, tam dolmuyor. fakat benim laptop 4 yıllık yani miladını doldurdu :D
    bataryanı tamamen bitir sonra şarj et bakalım %100 olcakmı, olmazsa bataryanda bir sorun var demektir.
    garantin dolmadıysa servisi de arayıp sorabilirsin.
  • Sorun yok bataryada en fazla 97-98 de kalıyor. Herkes için durum aynı ben 100e kadar doldu diyen görmedim ama belki vardır. Hizmetler için nette dolu kaynak var ben nerden aldım hatırlamıyorum herdefasında sorun olmasın diye notepad e kaydettim. Ancak gereksiz servislerin kapatılması şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz. Tabiki bu servisleri kapatanların kendilerine göre ayarladıklarını unutmayın yani atıyorum yazıcı kullanmayan birinin servisini kapatması gayet doğal sizde varsa ve kapatırsanız sorun olacaktır.
  • derneğe beni de üye edebilirseniz sevinirim. 2 tane birden aldım bi kardeşime bi kendime:) bayaa bi araştırdım bu bantta f/p oranı en ii makine bu. hayrını görürürz inşallah.

ilk gözlemlediğim ve size de sormak istediği noktalar şunlar:

1- bilgin sol yan arka tarafından (ki muhtemeln fan da burada diye tahmin edyorum) masayı ısıtacak kadar bi sıcaklık çıkışı var, normal mi (şu an sesini dinliim diye yüzümü yanaştırdım bayaa bi ısı veriyo:D)
    2- ara ara fan coşuyo dikakt çekicek kadr gürültülü bi sesle bi hızlanıyo sonra tekrar yavaşlıyo (5-10 sn.)
    3- ve de son olarak bilgin içinden ara ara kıtır kıtır sesler geliyo:D yani bi işlem yapıyomuş da gibi geliyo,

bütün bunlar olurken de internette dolaşmaktan başka bişi yapmıyrum.
  • -Sol yan bölümün arka tarafında bildiğiniz gibi ızgaralar var hava tahliyesi için. Fan bu bölümde değil alt taraftadır.
    -Fan bazen ara ara bendede kısa bir süre hızlanıp yavaşlıyor bu sanırım etkin soğutma uygulamasından kaynaklanıyor ki işlemci sürekli tam yükte çalışmadığına göre bu gayet doğal.
    -Kıtır kıtır sesin ne olduğunu anlamadım fan sürtmesi gibimi? yoksa inceden bi hdd sesimi? Normalde ben hdd boğulurken bile sesinin çıktığını duymadım. Fan sesi ise oyun açmadığım sürece duyulacak seviyeye yükselmiyor ki oyun sırasında sesi kısıp dinlemek lazım onuda duymak için.
    quote:

Orijinalden alıntı: kikigonzalez

derneğe beni de üye edebilirseniz sevinirim. 2 tane birden aldım bi kardeşime bi kendime:) bayaa bi araştırdım bu bantta f/p oranı en ii makine bu. hayrını görürürz inşallah.

ilk gözlemlediğim ve size de sormak istediği noktalar şunlar:

1- bilgin sol yan arka tarafından (ki muhtemeln fan da burada diye tahmin edyorum) masayı ısıtacak kadar bi sıcaklık çıkışı var, normal mi (şu an sesini dinliim diye yüzümü yanaştırdım bayaa bi ısı veriyo:D)
    2- ara ara fan coşuyo dikakt çekicek kadr gürültülü bi sesle bi hızlanıyo sonra tekrar yavaşlıyo (5-10 sn.)
    3- ve de son olarak bilgin içinden ara ara kıtır kıtır sesler geliyo:D yani bi işlem yapıyomuş da gibi geliyo,

bütün bunlar olurken de internette dolaşmaktan başka bişi yapmıyrum.

• tahminimce o kıtır kıtır ses hdd'ten geliyor. bu her laptopta olağan bişey, tabi çok fazla rahatsız etmediği sürece.
  • Selam arkadaşlar. Önceki sayfada da yazdığım gibi geçen hafta pazartesi i5 işlemcili 7741'imi teslim almıştım. Vatan'ın stoklarına tekrardan giren aynı modelde ekran kartı 6550 olarak geçiyor. 1 saat öncesine kadar fiyat 1410 tl civarıydı. Hatta laptopu yeni modeliyle değiştirmeyi düşünüyordum ki :D ;

Yeni 6550 ekran kartlı modelin fiyatı 1741 liraya fırlamış. Sormak istediğim laptopu alalı 8 gün oldu. Birkaç oyun vs kurup oynadım tabi. Bu şartlarda 15 içinde başka bir laptopla değiştirme gibi bir şansım var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverktulu

Selam arkadaşlar. Önceki sayfada da yazdığım gibi geçen hafta pazartesi i5 işlemcili 7741'imi teslim almıştım. Vatan'ın stoklarına tekrardan giren aynı modelde ekran kartı 6550 olarak geçiyor. 1 saat öncesine kadar fiyat 1410 tl civarıydı. Hatta laptopu yeni modeliyle değiştirmeyi düşünüyordum ki :D ;

Yeni 6550 ekran kartlı modelin fiyatı 1741 liraya fırlamış. Sormak istediğim laptopu alalı 8 gün oldu. Birkaç oyun vs kurup oynadım tabi. Bu şartlarda 15 içinde başka bir laptopla değiştirme gibi bir şansım var mı ?

arkadaşım bende dün aldım bugün yarın elime geçer 6550 ekran kartlı modeli senin aldınğın 5650 mi ekran kartı yazarmsın bizde ona göre bakalım aynısı o fiyata takmasınlar bize çünkü darty den arkadaşım aldı böle birşey geldi de başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuffyBey -- 1 Mart 2011; 11:45:52 >

• arkadaşlar stoklara ikinci kez giren i5 480m işlemcili 7741 modelinde ekran kartı değişmiş. bende ilk başta şaşırmıştım fakat ekran kartı yeni gelen stoklarda 5650'den 6550'ye yükseltilmiş. yükseltilmiş diyorum çünkü şuan ekran kartları arasında 6550 5650'den 4 sıra ilerde bir durumda. işallah güzel bir performans gösterir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alis4

arkadaşlar stoklara ikinci kez giren i5 480m işlemcili 7741 modelinde ekran kartı değişmiş. bende ilk başta şaşırmıştım fakat ekran kartı yeni gelen stoklarda 5650'den 6550'ye yükseltilmiş. yükseltilmiş diyorum çünkü şuan ekran kartları arasında 6550 5650'den 4 sıra ilerde bir durumda. işallah güzel bir performans gösterir..

yani olsun artık 6550

• 5650 ile 6550 arasındaki performans farkını inceledim ve şunu söyleyebilirim bazı oyunlarda aradaki performans farkı %10a kadar cıkabiliyor. genel olarak %3-5 arasında bir iyileştirme var. Bu durum genel olarak biz kullanıcılar için hissedilemeyecek bi fark. Ama şuan alınacaksa benim tercihim 6550 olurdu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.