Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (663. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.301
Cevap
48
Favori
977.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam sorunu çözdüm şükürler olsun taş gib taşş tık demedi %100 kart kullanımı yapan stres testine soktum 112 dereceyi gördü kapanmadı  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ 

--Çözümü kısaca anlatayım kartı yaklaşık 7 dakika önceden 200 derece ısıtılmış fırında 7 dakika fırınladım..

--Sonrasında normal oda sıcaklığında soğumasını bekledim..

---Daha sonra soğutucu bloğun bulunduğu kısmı tamamen çıkardım en altta anakartın üzerine entegre olan chip'de dahil olmak üzere Alkol ile tüm artık Termal macunları temizledim ve ekran kartı Ramlari dahil kaliteli bir termal macun ile gerekli noktalara dediğim gibi soğutucunun altında kalan anakarta entegre chipte dahil abartmadan macun sürdüm sonrasında Bloğa yapışık olan kısımların sağını solunu dışarı kaçak olmadan direk karta üfleyecek şekilde açılma olan yerleri yapıştırdım.

---Soğutucu bloğum tüm anakarta bağlı olan vidalarının eksiksiz taktık.Zaten rakamlar olduğunu göreceksiniz.

---Sonra bastım düğmeye ya Allah bismillah dedim bu arada kullandığım macun'u Amazın Türkiye üzerinden aldım ve gerçekten kaliteli :)

---Macunun Marka ve Modeli(TX TXCCT15G Silent Wind Yüksek Performanslı 1,5 Gr Termal Macun)

Umarım seninde sorunun bu şekilde çözülür bu arada işlemcinin macununu'da yeniledim  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ 

• optik48 kullanıcısına yanıt

inş olmuştur hocam dediğim gibi soğuk lehim sorunu olduğu zaten belli.Benim ki şuan aşırı derece de değil.İlerlerse mecbur sizin yöntemi deneyeceğim.fırınlamadan önce söktüğünüz yada alümünyum folyo kapladığınız yerler var mı ?

• meeb kullanıcısına yanıt
    Yok Hocam herhangi bir noktasını sökmedim sadece kartı kare şekilde kaşıkların üzerine koydum pişirme kağıdına direk temas ettirmedim. dört Tane yemek kaşığını kare yaptım ortasına koydum verdim fırına 😂  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optik48 -- 7 Nisan 2021; 14:47:47 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

anladım hocam sizden haber bekliyorum şimdilik . ilerlerse yapacağım mecbur.

Hocam dün akşam yaklaşık 4 saat full Hd youtube tam ekran video izledim 53 derece gördüm maximum sizin anlacağınız sorun kökünden çözüldü  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ 

Termal macunları yenilemek(CPU chipset, ekran kartı) çok fark ettiriyor gerçekten.macun zamanla katilasiyor özelliğini yitiriyor. Ben de birkaç gün önce 5920G upgrade yaptım makine öncesinde açıldığında direkt fan açıyordu son kademe şuan fan çok az çalışıyor zorlamama rağmen son kademeye hemen çıkmıyor. Bu arada yeni bir blog yazısı da yazicam. Aşamaları fotoğrafladım. Daha detaylı olarak anlatmaya çalışacağım bu sefer.

• survivor_simal kullanıcısına yanıt

Hocam Bizim cihazlar 667 mhz ram dışında 800 mhz kaldırıyor mu o konudan emin olamadım ? Bende Ram upgrade yapacağım ama bazı şeylerden emin olmak istedim..Konuyla ilgili yaptığınız Upgrade yazısını merakla bekliyorum

umarım kalıcı olur hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam benim makinede 4gb x 2 800 mhz ram var canavar gibi çalışıyor valla. Ama piyasada bulmak çok zor ve çok pahalı.

800 MHz olduğuna sevindim DDR2 olması şart sanırım dimi ?

Evet hocam. DDR3 ram in girişi daha farklı zaten slot uymuyor.

Eskiye olan aşkımız bitmeyecek sanırım heleki 6930 serisi bir efsane olacak 😂

Valla hocam bu makine beni üzmedi sadece ekran kartı gitti ama onu da modüler olması sayesinde çözdük. Bu makineye ne kattiysam misliyle karşılığını verdi.

• Arkadaşlar merhaba. Benim de şöyle bir sorunum var; bir süre önce en son kapadığımda sorun yok iken sabah laptobu açtığımda siyah ekran ile karşılaştım. Ekran kartı driver güncel onu kontrol ettim. Vga ile monitöre bağlanabiliyorum o zaman görüntü var. hdmi ile görüntü yok. ekran kartı hd 4650. bilgisayarcılara sorduğumda ekran kartı gitmiş, artık ondan iş çıkmaz vb yorumlar aldım. Ekran kartı almayı düşünüyordum. 6930g için tavisye olarak araştırdığımda geforce 9600 m gt ya da gs gibi sonuçlar çıkıyor. Sizin tavsiyenizi merak ediyorum ancak geçen gün win 10 a yükseltme yapayım dedim, yaptım ve o da ne bi anda ekran geldi oh dedim herhalde güncelliğini daha önceden kotrol ettiğim halde driver sorunu imiş dedim. Çocuk gibi sevinç içindeydim ancak tüm güncellemeler yapılıp laptop yeniden başladığında ekran yine aynı şekilde karanlığa gömüldü. Driver kaldırıp tekrar kurmayı denedim 4 5 kez. 2 keresinde ekran tekrar geldi ama neticede yeniden başladığında ekran halen karanlık. Bir de açılışta hdd den geldiğini tahmin ettiğim 3 kez cızt cızt şeklinde olan bir ses mevcut. Sizce sorun nerden kaynaklanıyor. Hdd olabilir mi ? yoksa ekran kartı mı , anakart mı yada elektriksel bi sorun mu ? Yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• Groott G kullanıcısına yanıt
    bu sorun 10 yılı devirmiş ,sanırsam kısmende olsa nemli ortamlarda kullanılmış emektar 6930 ların genel kronik sorunu.Soğuk lehim hatası , bazı kişiler anakartı 200 derece de fırınlayarak çözdüğünü söylediler.Tam olarak anakart mı yoksa ekran kartımı kimse emin değil şuan.Ama ben az ve temiz kullanmama rağmen açıldıktan kısa süre sonra dediğiniz gibi ekran gidiyor.Şimdilik aç kapa geliyor ancak zamanla hiç gelmeyeceği belli gibi.

Öncelikle teşekkür ederim yanıt için. Peki bu fırınlamayı tam olarak nasıl yapabilirim? Herhangi bir şey ile sarmam gerekiyor mu daha çok zarar vermemek adına soruyorum ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ  Kaç dakika kadar durmalı. Tarifi  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ  biliyor musunuz hocam ?

• Groott G kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/148625123

•  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ  Cesaret edebilirsem yapıcam  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ 

• Burda fırınlanan anakart mı ekran kartı mı ben anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: optik48

Eskiye olan aşkımız bitmeyecek sanırım heleki 6930 serisi bir efsane olacak 😂

Henüz olmadı mı?  ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ 

13. senesi hala çatır çatır kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.