Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (647. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.301
Cevap
48
Favori
977.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ne kadara aldınız ekran kartını birde nerden ? bende 512 lik var o bile yetiyor ama sizdeki daha iyi
  • Merhabalar,
    Malum seneler oldu fakat notebook banamısın demedi. Tek sıkıntım windows boştayken bile sol üstte bulunan sanırım ekran kartı soğutucu oluyor. İnanılmaz bir hava üflüyor. Ara ara bazen sürekli. Bunun için hangi parçayı değiştirmem veya ne yapmam gerekiyor.? Yardım ederseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut_celebi -- 21 Ocak 2015; 19:56:28 >
  • aykut_celebi kullanıcısına yanıt
    bu cihazlarda soğutucu sistem tektir ekran kartı ve işlemcinin fanı tektir yani.size tavsiyem fanı temizletmeniz ve termal macunlarınızı yeniletmeniz.kendinize güveniyorsanız söküp kendiniz de temizileyebilirsiniz you tube de videoları mevcut.yalnız şimdiden uyarayım tamamen sökmek 25-30 dk bulur ve ince işcilik ister
  • arkadaşlar benim bilgisayarın anakartı bozuldu ucuza bulamazsam bilgisayarı satmayı düşünüyorum . Anakart veya bilgisayarın kendisi için pm atabilirsiniz...
  • arkadaşlar
    cihazını satmayı düşünen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangir151

arkadaşlar
    cihazını satmayı düşünen var mı?

ewt var
  • arkadaşlar benim acer aspire 6930g de ses sorunu var cızırtı sesi geliyor (basslarda). eskiden yoktu vistada ama win7 yükleyeli böyle yaptı yaklaşık 2-3 yıldır böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamo32 -- 7 Şubat 2015; 15:48:00 >
  • arkadaşlar 6930g lerde kullanılan ekran kartları 9300m gs - 9600m gs - 9600m gt - 4650
    geçenlerde bilgisayara 9600m gs ddr3 ram li olandan taktım sanki ekran kartı arızalıymış gibi görüntü verdi.
    ancak kart başka bilgisayarda problemsiz çalışmakta. sorun ise ddr3 olmasından kaynaklanıyor.
    4650 ekran kartı yanan arkadaşlar ekran kartı alırken bu konuya dikkat etmeliler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanhv80

arkadaşlar 6930g lerde kullanılan ekran kartları 9300m gs - 9600m gs - 9600m gt - 4650
    geçenlerde bilgisayara 9600m gs ddr3 ram li olandan taktım sanki ekran kartı arızalıymış gibi görüntü verdi.
    ancak kart başka bilgisayarda problemsiz çalışmakta. sorun ise ddr3 olmasından kaynaklanıyor.
    4650 ekran kartı yanan arkadaşlar ekran kartı alırken bu konuya dikkat etmeliler.

Taktığınız kart "başka marka" bir makineden çıkma ise çalışmayabilir. Ekran kartı değişimi notebooklarda masaüstü sistemler kadar kolay değildir. Çünkü ekran kartı biosu kullanılacak olan notebook ile uyumlu olmalıdır. Yani acer biosu olmayan bir ekran kartının çalışması bir ihtimal. Ama acer bioslu ise çalışır. Bunun ddr2 veya ddr3 ile alakası yoktur. Çünkü ramlardeki gibi ddr2 ile ddr3 arasında slot farkı yok. Mxm2 ve acer bioslu olması yeterli.
  • cihangir151 kullanıcısına yanıt
    hobi olarak ekran kartlarıyla uğraşıyorum. modifiyeli bios yoluyla normalde desteklenmeyen ekran kartlarını notebooklarda kullanmayla ilgili testler yapıyorum. bahsettiğim ddr3 lü kart acer 5920g de çalışıyor. ancak acer 6930g de çalışmıyor. kart acer bioslu. ancak 6930g nin biosundan dolayı çalışmıyor. 6930g kullanıpda 4650 kartı arızalanan arkadaşların 9600m gs destekleniyor diye düşünüp hemen almamaları gerektiği eğer ddr3 ram li ise kart acer bioslu olsa bile bilgisayarın kendi biosu desteklemediği için çalışmayacağı yönünde bir uyarıydı benimkisi.

bunlarda testlerimde kullandığım bazı kartlar
     ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ
  • volkanhv80 V kullanıcısına yanıt
    madem bu işle uğraşıyorsunuz o halde gerçekten vazgeçmemenizi öneririm çünkü acer 6930g zaten hali hazırda ddr3 ramli 9600m gt (512mb olan) kullanıyor.
    bu yüzden ddr3 kartın çalışmaması için bir sebep yok. sanıyorum bu ati / nvidia ilişkisiyle alakalı bir problem olabilir. o yüzden çözebileceğinize inanıyorum. bu arada anakart bios ver.3238
  • mamo32 M kullanıcısına yanıt
    "arkadaşlar benim bilgisayarın anakartı bozuldu ucuza bulamazsam bilgisayarı satmayı düşünüyorum . Anakart veya bilgisayarın kendisi için pm atabilirsiniz..."

bendede aynı sorun vardı. çözümünü bulamadım. tekrar vistaya dönüş yapmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stresss -- 1 Mart 2015; 12:28:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamo32

arkadaşlar benim acer aspire 6930g de ses sorunu var cızırtı sesi geliyor (basslarda). eskiden yoktu vistada ama win7 yükleyeli böyle yaptı yaklaşık 2-3 yıldır böyle

Realtek Hd Audio driverlarından farklı sürümleri deneyin düzelmezse ilk sayfadaki çözüm yöntemlerini deneyin ama muhtemelen wooferin körüğü yırtılmış olabilir.
    Benimki yırtılmış tamir yolu bulabilirsem paylaşacağım.
  • volkanhv80 V kullanıcısına yanıt
    valla ben çalıştırıyorum birkaç yıldır hatta biraz daha işi abartıp bu forumdaki bi arkadaştan t9600 işlemci buldum makine müthiş oldu teknoloji marketlerinde 2000 satılan i5 leri falan harcar 15 sn gibi açılış var ekran kartınıda 4650 yaktıktan sonra bi arkadaştan buldum 9650 gt yi baştan biraz uğraştırdı ama şimdi stabil nba2k 2015 81 derece kadar ısıtıyorum sorun yok
     ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ
  • harunoztufek H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bir sorum olacak, bilgisayarımda son zamanlarda bir problem başladı. Bir video oynatmaya çalıştığım anda görüntü gidiyor, bilgisayar tam kapanmıyor da ama birşey de yapılamıyor. Güç tuşundan kapatıp açmak gerekiyor. Her video açmayı denediğimde aynı şey oluyor. Termal macunu değiştirmeye çalıştık ama yine devam etti sorun. Nereden kaynaklı olabilir? Eğer bu sorunu çözebilirsek bu bilgisayarı iyileştirmek için neler yapılabilir? Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurgure2 -- 4 Mart 2015; 17:24:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurgure2 U kullanıcısına yanıt
    valla kardeş sadece videoda iken yapıyorsa yazılımsal olabilir.codec leri java runtime hatta c++ bi gözden geçir hangi video programında yapıyor başka programlar denedinmi ; sadece videoda yapması enterasan format falan denedinmi ? güncelleme işine gelince secenek çok bütçe alakalı bir iş biraz ben olaya ssd disk ile başladım sonra işlemciye geçtim,mevcut işlemci t6600(2mb cache bellek 2.20 ghz fsb 800 ) ben bu forumdan bi arkadaştan t9600 (6mb cache 2.80 ghz fsb 1066) oldukça memnunum w7 açılış hızı 15-17 sn gibi şu anda hedefimde ekran kartı var directx11 destekli bizim slota uyabilecek birşeyler bakıyorum durum böyle
  • harunoztufek H kullanıcısına yanıt
    Youtube videosu falan da olsa daha başlarken gidiyor. Sürekli enerji tasarruf modunda kullanıyorum sanki zorlanacağı bir durum olunca yapıyor. Office programları falan tüm gün kullanılıyor günlerce açık duruyor ama video açarken daha gidiyor. Ekran kartıyla ilgili olabilir mi ? Eğer sorunu çözebilsek ben de o şekilde işlemci ssd falan alıcam ama bu şekildeyken napsam bilemedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    valla kardeş sen önce bir sıcaklık takip et .everest ultimate yada başka bir programla çekirdek ve ekran kartı sıcaklıklarını izle.Ekran kartı şüphen varsa oyunlarla bir test et sıcaklıkdan dolayı kaynaklanıyorsa termal macunu yenilemeyi dene ama benim düşüncem senin sorum yazılım yada driver sorunu küçük bir ihtimalde olsa ram de geliyor aklıma önce driverlarını yeni sürümlerini indirip dene
    Merhabalar. Ne tesadüftür ki sorunumuz aynı. Özellikle youtube da yüksek çözünürlüklü videolarda sorun daha çabuk başlıyor. Dediğin gibi başka programlarla saatlerce çalışsam bile sorun yok. win7x32, win7x64 denedim win7 de sorun daha çabuk ortaya çıkıyor. Win8,1x64 kurdum ve chrome de sorun biraz azaldı. Ekran kartının termal macunu yeniledim. Şu anda düşük çözünürlükte seyrettiğim videolarda sıkıntı yok fakat yüksek çözünürlüğe geçince bir süre sonra ekran kararıyor ve ancak güç düğmesinden kapatabiliyorum. Geçen corsair 60 gb ssd taktım. inanılmaz hızlandı. Tavsiye ederim. Şu sorunu çözsem yeni bilgisayarlara taş çıkartır.
    Eğer çözüm bulabilirsek paylaşalım.
  • Hepimizde aynı sıkıntı var. Demek ki ekran kartlarının ömrü bu kadar. Bende değişik şeyler denedim. Termal pedi değiştirdim, ekran kartını fırınladım vs. İlk fırınlamadan sonra 4-5 ay gitti, sonra yine başladı karelenmeler donmalar. Yine fırınlama yaptım ama uzun gitmedi, bazen uzun süre bişey olmuyor, bazen daha açılırken karelenmeler oluyor, kilitleniyor. Laptobumu sevdiğimden ve şu ana kadar hiç sıkıntı yaratmadığından yurtdışından bu ekran kartını aldım bekliyorum.. Bakalım ati 4650 yerine 9600m gt nasıl olacak..

http://tr.aliexpress.com/item/100-New-nVIDIA-Geforce-9600M-GT-MXM-II-DDR2-1024MB-VGA-Card-G96-630-C1-VG/508392792.html?recommendVersion=1
  • 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.