Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.301
Cevap
48
Favori
977.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ozkanka

Merhabalar,
    Bu ürünü 2 hafta önce Via-port Electroworld'den aldım. Oldukça memnunum. Uzun bir araştırma süreci sonunda bezer özellikteki muadilleri 2400 ytl sevilerinde kalırken bu ürün 2000 (x12 tasit) olduğunu görünce, pek tereddüt etmedim açıkçası. Nekadar ekmek, okadar köfte mantığı ile malzeme ve işçilikten kayıp olurmu diye endişeleniyordum ama problem yok. Aletin kalitesi oldukça yüksek Tavsiye ederim.
    Deneyimli arkadaşlara birkaç sorum olacak.
    1- Neden back-up dvdsi hazırlamamız gerekli? Her format attığımızda tekrar hdd'den windows kuramıyormuyuz(driverları dahil).
    2- İkici defa windows kurduktan sonra back-up dvdsi hazırlayamazmıyız?
    3- Ekran kartında overclock denemesi yapan oldumu?

Ben ikinci hdd taktıktan sonra iki hdd yide komple ne var ne yok sildim tertemiz sıfırdan kurdum windowsu işim olmaz recovery ile filan saçma sapan işler.Al acronis ile imagı ilerdee bişey olursa acronis ile yüklerim mis gibi...
  • yaklaşık 1 haftadır laptopları araştırıyorum sonunda 6930 16'' full HD olanda karar kıldım.
    kullanan arkadaşlara soruyorum P7350 2.0Ghz (1066) işlemciyle 9600GT gibi bir ekran kartından tam performans alabilirmiyiz.
    bir başka sorum ise acer 2.2Ghz (1066) 9600GT FullHD 16'' lik bir laptop yapıcak mı?
    eğer varsa tereddütsüz alıcam
  • arkadaşlar 6930 un full hd olan versiyonunu nerden alabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzsan -- 13 Kasım 2008; 18:31:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kzsan

arkadaşlar 6930 un full hd olan versiyonunu nerden alabiliriz

bildiğim kadarıyla ülkemizde şu an full hd olanı yok. 6920g'lerde vardı ama 6930g'lerde henüz görmedim
  • Hocam beni de eklerseniz sevinirim.
    Yaklaiık 2-3 haftadır kullanıyorum. Çok memnunum. Özellikle ikinci HDDkısmının olduğunu keşfetmem beni çok heyecanlandırmıştı ama hala harddiskim tamirden
    gelmedi. Gelince ben de takacam galiba :)

Ram olayına gelince 800mhz 4GB almaktan vzageçtim açıkçası şu an performanstan memnunum. 180ytl ram için vereceğime network attached media
    tank alırım daha iyi.

Cihazı 4 gün hiç kapatmadan kullandım. Malum geceleri download için devamlı açık tutuyorum. Gündüzleri işyerinde sabah 8 akşam 6 açık. Isınma ve fan sesi
    sorunu ile karşılaşmadım.

Ekran kartınızı sakın güncellemeyin performans düşüşü yaşadım ben. Gerçi far cry2 için çıkn özel 9600 gt driverını denemedim. Deneyen olursa merak ettimşimdi.
    Ayın 4'ünde yaptığım GPU değerinin resmini yine ekliyorum. Ram kesinlikle DDR3.

Şu ana kadar denediğim oyunlar : Far cry2, Call of duty 5, World in Conflict, Red alert 3. Hiçbir tıklama, kesinti yaşamadım. Red alert 3 hariç diğerleri bizim çözünürlüğü devam ettirdi.

İlemcisi P8400 olsun diye illa takılmayın. Şllaki p8400 olsun istiyorsanız 5930'a vereceğiniz parayla gidin monster alın. Ama emin olun 6930 yeter size.
    Boşuna fazla para vermeyin.

S/PDIF çıkışı kesinlikle mükemmel işliyor. Hemen gidin bir optik kablo alın ve amfi farsa ona bağlayın. :)

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ
  • ben de bu cihazı almayı düşünüyorum ama bir kaç sorum olacak ilki gerçekten ısınma problemine karşı ortalama mı yoksa ortalamanın üstünde mi ve tabiki fan ne sıklıkta çalışıyor ve ne süreyle çalışıyor gürültü durumu nasıl diğer bir konu her ne kadar çok bilgim olmasa da gddr3 ram sadece ekran kartı için mi yoksa diğer ramler de ddr3 mü değilse ddr2 ramleri söküp ddr3 daha sonra takılabilir mi ve son olarak oyun oynanırken ekranın tamamı kullanılıyor mu malum 16 inç biraz tuhaf geldi alışılmadık bir şey benim için ve tabiki race driver oynarken maksimum hangi ayarda takılmadan oynanabiliyor eğer bu özellikler tatmin edici bir seviyedeyse beni de oraya 2 hafta içinde yazarsınız ve ya 5930cular yazarlar bu 2 hafta içinde aletin performansına bağlı orası
  • Beni de ekleyin buraya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhunmut

ben de bu cihazı almayı düşünüyorum ama bir kaç sorum olacak ilki gerçekten ısınma problemine karşı ortalama mı yoksa ortalamanın üstünde mi ve tabiki fan ne sıklıkta çalışıyor ve ne süreyle çalışıyor gürültü durumu nasıl diğer bir konu her ne kadar çok bilgim olmasa da gddr3 ram sadece ekran kartı için mi yoksa diğer ramler de ddr3 mü değilse ddr2 ramleri söküp ddr3 daha sonra takılabilir mi ve son olarak oyun oynanırken ekranın tamamı kullanılıyor mu malum 16 inç biraz tuhaf geldi alışılmadık bir şey benim için ve tabiki race driver oynarken maksimum hangi ayarda takılmadan oynanabiliyor eğer bu özellikler tatmin edici bir seviyedeyse beni de oraya 2 hafta içinde yazarsınız ve ya 5930cular yazarlar bu 2 hafta içinde aletin performansına bağlı orası

* Isınma problemi kesinlikle yok
    * Hayatımda gördüğüm en sessiz laptoplardan biri ( İki kez laptop karşısında uyuyordum )
    * Sistem RAM DDR2 667 Mhz / Ekran Kartı GDDR3
    * Hiçbir cihazda DDR2 yi çıkarıp DDR3 takamazsın
    * Denediğim 5 oyunda da oyun grafiği ekrana orantılı olarak dağılıyor. Boşluk veya uzama-kısalma yok.
    * 3DMark puanları yukarıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 14 Kasım 2008; 11:38:03 >
  • İşte beklediğim şey:3dmark 06 puanı..Teşekkürler gerçekten,kafamı acaip karıstırıyordu bu durum.Bayram da alacam inş bundan sanırım,ama bu seferde fiyatı yükseldi dolar yüzünden,napacağımı bilmiyorum dolar inanılmaz artıyor.
  • Laptopların birbirine yakın performansları burada seçim sizlerin 16' ekranmı 15'4 ekranmı?6930 da tam klavye var 5930 da yok.
    Alan arkadaşlara hayırlı olsun
  • birse 6930un amd işlemcili olanları var acaba o bilgisayarda da benzer bir oyun verimi alabilir miyiz işte link
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030770&CS_Category=_SBA_63_1662_444_2103&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63
  • FullHD ACER-AS6930G-583G25M koçpada satılıyor.1920*1080 çözünürlük.Sanırım gelen ilk fullhd modeli bu acerin.

http://www.kocpa.com/asp/show_stock.asp?product=ACER-AS6930G-583G25M

Özellikler
    Intel Core 2Duo 2.0Ghz
    16''Full HD Parlak Ekran
    NVIDIA® 9300GS(256MB-1GB)
    250GB, 3GB DDR2 Ram,
    DVD-/+RW , Wifi Kablosuz
    5 li Kart
    Dahili Webcam + Vista Premium
    Özellikler Açıklama
    İşlemci Intel® Core 2 Duo T5800 (2.0GHz. 2MB 800MHz FSB)
    Chipset Mobile Intel® PM45 Express Chipset
    Wireless Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 802.11 a/b/g/Draft-N özelliği, Acer SignalUp wireless
    Ekran Özellikleri 16" Full HD 1920 x 1080 Çözünürlük
    Ekran Kartı NVIDIA® GeForce 9300M GS 256MB Harici
    Bellek 3072MB (1*2048MB+1*1024MB) DDR2
    Sabit Disk 250GB 5400 Rpm Sata
    Optik DVD Double Layer DVD+RW
    Bluetooth Yok
    Webcam Acer CrystalEye O,3MP Entegre CMOS
    İşletim Sistemi Microsoft® Windows® Vista Home Premium TR
    Ağırlık 3,45kg
    Kart Okuyucu 5-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)
    Diğer Acer Bio-Protection Parmakizi okuyucu
    Pil 6 Hücreli Li-Ion pil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_MAD -- 14 Kasım 2008; 18:00:05 >
  • link teki reisim de sanki 6930g değil gibi bana mı öyle geldi birde şimdi biz bu 1920x1080 seçeğini seçebiliyor muyuz ekran çözünürlüğü olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzsan -- 14 Kasım 2008; 17:54:03 >
  • Böyle bir opsiyonu var as6930 un.fullhd 16" 1920*1080 çözünürlük.Böyle olmadığını nereden biliyorsunuz?

Farklı dijital yaşam tarzı
    Panoramik 16" Full HD Acer CineCrystal™ ekran, 1920 x 1080 piksel çözünürlülük ve 16:9 en boy oranıyla mükemmel multimedya deneyimini doruğuna ulaştırıyor. 2ci nesil Dolby Home Theater® , Acer eAudio Management ve trend belirleyici Tuba CineBass booster, True5.1 surround ses sistemini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Blu-ray Disc™ sürücünüzde high-def filmlerinizi izleyin. Dijital hayatınızı doruğunda yaşayın.Dokunmatik Acer MediaTouch tuşlarıyla multimedya dosyalarınızı kontrolünüz altında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kzsan

link teki reisim de sanki 6930g değil gibi bana mı öyle geldi birde şimdi biz bu 1920x1080 seçeğini seçebiliyor muyuz ekran çözünürlüğü olarak

Bu arada resimdeki laptopta cinedash var.Cinedash yoktu sanki as6930g de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

Acer kendi sitesinde 1366x768 diyor. Bir bak istersen;

ŞU ANDA YAPILANLAR TAMAMEN FİRMA POLİTİKALARI

Orayada baktım ama emin olamadım.Bu kadar göstere göstere yazmamaları gerekir fullhd diye.Firmaya sormak en iyisi sanırım.Acerin "Konfigürasyonlar" kısmında hiç fullhd 6930g gösterilmiyor.Sonuçta opsiyon olarak sunmuşlar ama hiç böyle bir Konfigürasyon yapmamaları ilginç.
  • O fiyata zaten fullhd nin imkanbilitesi yok.

Bu arada koçpa ne kadar hızlıymış çok çabuk bir cevap geldi ama ben inanmıyorumÇok emin konuşmuş bu kadar hızlı cevap vermeside araştırmasını şüpheli duruma düşürüyor.Yani canlı canlı görmek gerek tam emin olmak için.

Gönderdiğim:
    http://www.kocpa.com/asp/show_stock.asp?product=ACER-AS6930G-583G25M

Buradaki ürün fullHD 1920*1080 çözünürlü»ü destekliyor mu ben emin olamad¹m.Bu konuda kesin bir bilgi verebilir misiniz?Bu arada gösterilen foto»raf ürüne ait midir?Sayg¹lar.

Gelen:
    Merhaba;
    16" Full HD 1920 x 1080 Çözünürlük
    evet destekliyor

-----------------------------------------------------------------------------
    KOÇPA Biliþim Sistemleri
    Tel : + 90 (216) 345 16 66 pbx - (216) 414 27 30
    Fax: + 90 (216) 414 27 63
    Osmanaga Mah.Nüzhetefendi Sok No:32/1 KADIKÖY ÝSTANBUL
    http://www.kocpa.com info@kocpa.com
  • arkadaşlar ben bu laptopu almak isiyorum da en uygun fiyata nerden bulabilirim şimdi
  • hocam hd 3470 3DMark puanı nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

quote:

Orjinalden alıntı: orhunmut

birse 6930un amd işlemcili olanları var acaba o bilgisayarda da benzer bir oyun verimi alabilir miyiz işte link
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030770&CS_Category=_SBA_63_1662_444_2103&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

3dmark06 ekran kartı tesleri

ACER6930 İntel olanın ekran kartı 9600M GT=====5095 puan
    ACER6930 AMD olanın ekran kartı HD3650 ======3476 puan

sakın AMD olanını seçme !!!!
  • yok hocam yanlış anlamışsın biliyorum 3d mark ı da hd 3470 in puanını merka etmiştim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.