Şimdi Ara

ACER ASPIRE 5745G KULLANICILARI KULÜBÜ ( AS5745G / i7 740Q / 2gb nvidia420m) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
7
Favori
117.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barsoy

İşte bu keşke iki de ekrana çakaydın hatta videoya çekip "...sorununun çözüm yolu" diye internete koysaydın.

çok ani oldu. aklıma gelmedi. 6 yıllık sony laptopum hala taş gibi çalışıyor. acer 3 yılı dolduramadı
  • Arkadaşlar Windows 8 e geçen varmı sürücü sorunu yaşıyormusunuz ? Yoksa win 7 sürücüleri ya da otomatik yüklenen sürücüler yetiyor mu ?

Benim notebook As5745g i5 olandan 2011 de almıştım .İnternetten sürücü güncellenirse yüklerdim filan.

Şimdi Win 8 e geçmek istiyorum Acer ın sitesinden baktım SADECE 3 YILLIK BİLGİSAYAR WİNDOWS 8 SÜRÜCÜLERİ YOK SİTESİNDE, BU NASIL DESTEK ANLAMADIM. Telefonla sordum,mesaj yolladım sitesine filan gelen cevaplar win 8 yükleyebilirsiniz ama sürücüleri tarafımızda yok, diyorlar . Onu ben de biliyorum ,sürücü olmadan win 8 i nasıl kullanıcaksın : )

3 senelik bilgisayara sürücü desteği olmazmı ya ? 2 sene zaten garanti süresi : ) Hakkaten arkadaşında dediği gibi bizde de Toshiba , Hp notebook lar var onlarda sorun yok... Bu ne abi..

Netice ; tekrar edeyim Windows 8 e geçip sürücülerim de sorun yok ya da şurdan yüklüyorum diyen varsa memnun olurum ?

• metin06 M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Windows 8 çıktığından beri kullanıyorum hiç bir şekilde sürücü sorunu yaşamadım şu an 8.1 kurulu. Sürücü ihtiyacı olmuyor ekran kartını nvidia sitesinden indiriyorsunuz. Tek sorun Bluetooth u kapatırsanız açamıyorsunuz. Onun içinde windows 7 yazılımı olan acer sitesinde launch manager ı kurmanız yeterli.

Bana göre 8.1 bu cihazda 7 ye göre daha iyi çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bloodpilot çok teşekkürler ..Windows 8 sürücülerini otomatikmi yükledin yoksa elindeki win 7 sürücülerinden de kullandın mı ?

Ben de bir süre inceledikten sonra 8.1 çoğu şeyi halletmiş gibi geldi onu direk yükliyeceğim..Aynen dediğin gibi Nvidia habire güncelleme uyarısı veriyor zaten, bluetooth ta bu bendeki modelde yok zaten..

Acerin servisi hariç ekran kartı v.s. bilgisayarla ilgili genel bir performans sorunum yok zaten, memnunum ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin06 -- 25 Nisan 2014; 21:37:50 >
  • metin06 M kullanıcısına yanıt
    Tüm sürücülerini kendisi yüklüyor windows 7 sürücülerini yüklemedim. Bluetooth yoksa launch manager programına da gerek yok o zaman.
  • Teşekkür ,rep butonu felan göremedim iyice özürlü olduk : ) neyse yazıyla yazalım ..teşekkürler kardeş..
  • Arkadaşlar 5745g min cpu fanı dün vefat etti. :) Bende bakır borularıyla birlikte komple değiştirmek istiyorum. set olarak bulamadım bu konuda yardımcı olacak arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirza34

Arkadaşlar 5745g min cpu fanı dün vefat etti. :) Bende bakır borularıyla birlikte komple değiştirmek istiyorum. set olarak bulamadım bu konuda yardımcı olacak arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Bende dün fan çok ses çıkarıyor diye söküp temizledim. Temizledikten sonra fan düzgün çalışmıyor ve soğutmayı iyi yapmıyor. Hiç bir şekilde fan devrini artırmıyor sürekli düşük bir hızda dönüyor.

Aşağıdaki adresten fanı aldım. Gelir gelmez deneyeceğim.
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-5745-5745g-a-kalite-fan-104195579?keyword=&gclid=CPHIg8joh74CFccSwwodvAUA_A&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Buda forumda açtığım konu
    http://forum.donanimhaber.com/m_91219078//tm.htm#91227125

• Selamlar arkadaslar ben de acer aspire 5745g kullaniyorum. Kablolu power jack(şarj soketi) lazim bana ama bulamiyorum hicbir yerde... Yardimci olabilecek nereden bulabilecegimi soyleyecek varsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biricikömer

Aynen bulutut açamadım bende :)

merhabalar bende acer aspire 5745 var siz 2010 yılında bu forumda sormuşsunuz bluetooth açılmıyor diye benimde böyla bir problemim var siz çözebildinizmi problemi saygılarımla
  • Oyunlarda performans artisi icin rami yukseltmek yeter mi? Yoksa ekran kartindan dolayi bir ise yaramaz mi?

• arkadaşalr uzun süredir bu pc yi kullanıyorum i5 model olanını geçen hafta pc yi arkadaşa vermiştim oda çökertmiş saolsun recovery modundan da haberi yok korkmuş gitmiş pc ye bilgisayarcıda format attırmış tüm bölümleri silmişler sadece c gözüküyor her şey gitmiş elimde recovery cd si de bulunmuyor bulamıyorum pc yi eski haline nsl getireceğiz???Lütfen yardımcı olun arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirza34

Arkadaşlar 5745g min cpu fanı dün vefat etti. :) Bende bakır borularıyla birlikte komple değiştirmek istiyorum. set olarak bulamadım bu konuda yardımcı olacak arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

kaça değiştiniz fanı öğrenebilir miyim?
  • Never4You kullanıcısına yanıt
    merhaba,

dün gece aynı biosu 5745g aynı bilgisayara yükledim ve yaşadığın sorunu yaşıyorum şu an aslında makine açılıyor ama görüntü gelmiyor.
    2 yıl önce başına geldiği için bir çözüm bulabildiğini düşünüyorum.yardımcı olursan sevinirim.
    teşekkürler.
  • poseidon19 P kullanıcısına yanıt
    şu an aynı sıkıntıyı yaşıyorum iki sene olmuş gerçi.sorununa nasıl bir çare buldun paylaşırsan sevinirim.
  • acer 5745g i7 kullanıcısıyım bios ver.1,02 yükledim
    Daha sonra yükleme gereği pc kapandı ekran açılmadı görüntü dışında bütün fonksiyonlar çalışmakta ses çıkıyor Ancak Görüntü Yok;
    açılırken f2 ile denedim bios ekranı gelmedi
    bios pilini, bataryayı çıkarıp bir gün beklettim yine görüntü gelmedi.
    diğer yazılan seçenekleri denemeden bu sorunu yaşayıp çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    yoksa ver elini teknik servis. sıkıntı bu ilde acer yetkili servisi yok İstanbul'a gönder en az 15 gün bilgisayar olmayacak demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shaman2012

şu an aynı sıkıntıyı yaşıyorum iki sene olmuş gerçi.sorununa nasıl bir çare buldun paylaşırsan sevinirim.

Bilgisayar garanti kapsaminda degistirilmisti. Yardimci olamadim kusura bakma

• poseidon19 P kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun geri dönüş yaptığın için teşekkürler...
  • shaman2012 S kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın biraz geç gördüm . Sorununuz ne durumda yardımcı olabilir miyim?

• shaman2012 S kullanıcısına yanıt
    Birader ben sorunu çözdüm. Hiç öyle garantiye servise yollamaya gerek yok . Bu sorun başıma geldiğinde kim yardım isterse geri çevirmeyeceğime dair kendime bir söz verdim. Biraz geç oldu inşallah işinizi görür. [Buradan Dosyayı İndirebilirsiniz] bunu bir flash a bilgisayarı açılışta başlatılacak şekilde biçimlendirerek atın. bunun için bir program gerekiyor internette bulabilirsiniz bir kaç tane var uygun işinizi görür.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.