Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
17
Favori
108.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yahu 3 farklı ekran kartı var acer'ın driver sitesinde 5742z için. amd intel ve nvida hangisini indiricem
    bluetooth atheros ve broadcom var yine hangisi ? gerçi bluetoogh yok sanıyordum bu bilgiayarda
    wireless da da ikii vardı ikisini de kurdum ancak öyle internete bağlanabildim
    ve camera chicony suyin liteon yine 3 farkı marka
    touchpad de synaptics ve elantech

allah rızası için yazın dostlar hangiini seçeyim bu driverlar için
  • Bilgisayarımdan Aygıt Yöneticisine gir oradan bak Markalarına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Expeditor

quote:

Orijinalden alıntı: Che-mistry

Bendede bu notebooktan var. 500 gb hdd i5 modelinden. İnternete girmeme izin verse kendisine teşekkür edeceğim. 2 sene oldu alalı ama oyunu bırak internete girince bile kapanıyor.

Kırıp,parçalamazsam çok yakın zamanda satacağım. Bu ısınma sorununu nasıl gidereceğiz nelerini değiştirmem gerekiyor bu hayırsızın ?

Hocam eğer i5 460m nvidia gt540m li modelden bahsediyorsanız, slze yıllık temizlik yaptırmanızı/yapmanızı öneririm. Ben yaptırıyorum, macun ve toz temizliği gibi. Blenderda hızlı render alıp GTA 4 Full 30-40 fps aralığında en fazla 70 derece görüyorum. Normal çalışmada 35-40 arası. Temizlik/bakım yapmazsanız tüm makinelerin performansı düşer.

bende de o model var temizligini nasil yaptiginiz anlitr misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benim şöyle bi sorunum var, oyunu oynarken ısınıyor pc ama kapanmıyor, takılıp kalıyor öyle. cızırtı gibi ses geliyor sürekli , o şekilde kalıyor. uzun süre power tuşuna basıp kapatmaktan başka bir şey yapılmıyor. ben içini açtım, fanı temizledim ama devam ediyor sorun. 2 yılı geçti alalı, i5-460m işlemci, gt540m modele sahibim. acaba termal macun falan mı sürmem gerekir. nasıl çözebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MortingenSitranze

benim şöyle bi sorunum var, oyunu oynarken ısınıyor pc ama kapanmıyor, takılıp kalıyor öyle. cızırtı gibi ses geliyor sürekli , o şekilde kalıyor. uzun süre power tuşuna basıp kapatmaktan başka bir şey yapılmıyor. ben içini açtım, fanı temizledim ama devam ediyor sorun. 2 yılı geçti alalı, i5-460m işlemci, gt540m modele sahibim. acaba termal macun falan mı sürmem gerekir. nasıl çözebilirim?

Aynısından bendede var, BIOS update yaptıktan sonra geçti.
  • quote:

quote:

benim şöyle bi sorunum var, oyunu oynarken ısınıyor pc ama kapanmıyor, takılıp kalıyor öyle. cızırtı gibi ses geliyor sürekli , o şekilde kalıyor. uzun süre power tuşuna basıp kapatmaktan başka bir şey yapılmıyor. ben içini açtım, fanı temizledim ama devam ediyor sorun. 2 yılı geçti alalı, i5-460m işlemci, gt540m modele sahibim. acaba termal macun falan mı sürmem gerekir. nasıl çözebilirim?

benim bios 1.30 en güncel bu değil mi?
  • quote:

quote:

quote:

benim bios 1.30 en güncel bu değil mi?

nvidia fix li olan oysa evet en güncel o. Bios ekranı tam çözünürlükte görünyor ve optimus sorunları düzeltiliyor. Başka önerim yok. Diğer updateleri yapmayı deneyebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır acer 5742g i3-370m modelini kullanıyorum. windows 8 kurmayı düşündüm ama acer sitesinden sürücüleri yok kurmayı deneyen kuran var mı?
    bi sitede windows 8 için bazı driver'larını buldum ama bazıları da eksik.driver sitesi eksik olanlar önemli mi nasıl bulurum onları yardım ederseniz sevinirim
  • arkadaşlar çalışır durumda olan batarya varsa

http://resim.donanimhaber.com/m_79860638//tm.htm#79860638
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimtonbul

Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır acer 5742g i3-370m modelini kullanıyorum. windows 8 kurmayı düşündüm ama acer sitesinden sürücüleri yok kurmayı deneyen kuran var mı?
    bi sitede windows 8 için bazı driver'larını buldum ama bazıları da eksik.driver sitesi eksik olanlar önemli mi nasıl bulurum onları yardım ederseniz sevinirim

intel nvidia realtek driverlerini üretici sitelerinden indirin. Geri kalanları hatta hepsini Win 7 driveri kullanabilirsiniz.

• Merhaba herkese iyi aksamlar.Benim laptopumda bir sorun var.

Laptopun markası Acer Aspire5742 G

Ben bilgisayarı 2011 in kasım ayından beri kullanıyorum ve bataryayı çok kötü kullanmısım.Şimdi Sağ alt tarafta batarya sembolünde kırmızı çarpı işareti var. Pili değiştirmeniz yararlı olabilir yazıyor.Ben bataryayı mı değiştirmeliyim? Laptopum aniden kapanır mı ?

biraz acil cevap lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vopx

Merhaba herkese iyi aksamlar.Benim laptopumda bir sorun var.

Laptopun markası Acer Aspire5742 G

Ben bilgisayarı 2011 in kasım ayından beri kullanıyorum ve bataryayı çok kötü kullanmısım.Şimdi Sağ alt tarafta batarya sembolünde kırmızı çarpı işareti var. Pili değiştirmeniz yararlı olabilir yazıyor.Ben bataryayı mı değiştirmeliyim? Laptopum aniden kapanır mı ?

biraz acil cevap lazım

Wİndows 7 bataryanın kapasitesi %40 ın altına düştüğünde uyarır. %20 altına düştüğünde değiştirebilirsiniz.

• msconfig'den herhangi bir uygulamayı kaldırdıktan sonra Fn tuşlarının işlemesine yarayan Launch Maneger uygulamasının da devre dışı kaldığı ve yeniden kurmadan çalışmadığı; aynı zamanda Nvidia'nın da devre dışı kaldığı, oyunların Intel ekran kartını görüp senin ekran kartı bu oyunu yemez saçmalığına maruz kaldığımız kazık gibi bir bilgisayar... ulan ben ne nvidia yı ellerim ne de Launch Maneger'i... ne diye onları da devreden çıkarırsın... duvara vurulup parçalansa acınmayacak bi çöp...
  • Nvidia sürücüsü güncellenmiş 327.23

http://www.nvidia.co.uk/Download/Find.aspx?lang=en-uk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 25 Eylül 2013; 16:53:07 >
  • benim elimde meşhur teknosadan alınmış acer 5742g 463g32mnkk sorunsuz kullanmaktayım tüm bios ve driver updatelerimi yaptım garantisi bittikten sonra içini açtım :) fanın ağzı pislik dolmuş onuda temizledim win7 ultimate 64 bit kurdum makinam on numara oldu bir 2 sene daha gider diye umuyorum hdd 320 gb ekran kartım 1gb nvidia gt420m ramim 3gb şimdi baktım 2 adet ram var biri 1gb biri 2gb içinden samsung marka 10600 seri bir ram çıktı vatan buna 1gbi söküp yerine 4gb alıp toplamda 6gb ram yapmak istiyorum kingstıon hangi seri alayım ddr3 1333mhz cl9 mu almalıyım teşekkürler
  • Ubuntu ile sorunsuz çalışıyor.

• Nvidia gpu ayarları kullanılamıyor problemi var bende , format atıldı driverler 10 kez silindi tekrar yüklenildi bir türlü çözüm bulamadım.BİRİSİ YARDIM ETSİN LÜTFEN . aygıt yöneticisine girdiğimde nvidia gt 420m diye gösteriyor ama yanında ünlem işareti var ve şu hata yazıyor '''Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)'''
  • Acer aspire 5742G kullanıyorum ekran kartım 420m değişiklik yapabilirmiyim sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acer aspire 5742g kullanıyorum. daha önceki uydunet modemiyle internet bağlantısını sorunsuz yapıyordum. şimdi ttnet e geçtim. wifi bağlantısı yapamıyorum. interneti görüyor fakat bağlanmıyor. herhangi bir hata da vermiyor. sadece windeows internet bağlantısını yapamadı diyor. sürücüyü güncelledim, recovery yaptım olmuyor hiçbir şekilde. bu soruna özel başlık vardı fakat cevap veren olmadı o yüzden buraya yazdım. 2013 yılında kabloyla bağlantı yapıyorum
  • Merhaba kolay gelsin arkadaşlar, benim bu laptopla ilgili acil bir sorunum var. 5742g i5 460m Nvidia Gt420m VGA, 3 Gb ram var bu cihazda, bi kaç gün önce elime geçti bu laptop win8 64 bit yükledim, hemen test için BF3 oynamak içinde lol yükledim ama şok oldum, BF3 ü auto grafiklerde oynamaya baslıyorum max 3-5 dk sonra oyun aşırı derecede kasıyor, grafik ayarlarını low setting yapıyorum öyle bile deli gibi kasıyor ve power düğmesinin altındaki sol fandan sanırım ekrankartı fanı, deli bi ısı geliyo ve kokusuda iğrenç. Aynı şekilde LoL de de aynısı oluyo, 60fps ile başlayıp 5dk olmadan 20fps ye düşüyorum ve oynanmaz hale geliyo, bunun nedeni nedir, herhangi bi fan temizliği falan yapmadm ve pc nin güç kaynağı orjinal değil, bundan da kaynaklanıyor olabilir mi (+masaüstünde VGA kullanmadığım işlemlerde hiç bir sorun yok sanırım:))
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.