Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5720G FAN CLUB (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
821
Cevap
5
Favori
76.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nvidia nın sitesinden indirilen güncel win7 driverlarında problem var.!!!!
    bilginize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eto82

windows 7 kullanan arkadaşlara soruyorum, nvidia geforce 8400m gs için win 7 sürücüsünüz bulabildiniz mi, bulduysanız nereden? 2 kere win 7 kurdun piyasaya çıktıktan sonra, ikisinde de donmalar takılmalar yaşadım, ekran kartı sürücüsüne bağlıyorum..

vista için olan driver win7 için de olur.Empowering ile driver and application backup dvd'si oluşturmuştum.bu şekilde ekran kartını güncelledim. her hangi bir sorun olmadı.

Bu linkten de driver bulabilirsin:
    http://www.laptopvideo2go.com/drivers?dev=&sub=&whql=0&lang=0&orderby=version&dir=desc&os=&os%5B%5D=win7x32

• quote:

Orijinalden alıntı: nech

quote:

Orijinalden alıntı: eto82

windows 7 kullanan arkadaşlara soruyorum, nvidia geforce 8400m gs için win 7 sürücüsünüz bulabildiniz mi, bulduysanız nereden? 2 kere win 7 kurdun piyasaya çıktıktan sonra, ikisinde de donmalar takılmalar yaşadım, ekran kartı sürücüsüne bağlıyorum..

vista için olan driver win7 için de olur.Empowering ile driver and application backup dvd'si oluşturmuştum.bu şekilde ekran kartını güncelledim. her hangi bir sorun olmadı.

Bu linkten de driver bulabilirsin:
    http://www.laptopvideo2go.com/drivers?dev=&sub=&whql=0&lang=0&orderby=version&dir=desc&os=&os%5B%5D=win7x32

eyvallah ama vista driverını kurmuştum, kilitlenmeler yaşanıyodu işte nedense düzgün çalışmadı bi türlü.. aradan biraz daha zaman geçsin tekrar denerim belki ileride sağol tekrar..

• "nech" uyduğunu biliyorum zaten indirirken de orda yazıyor! vista ve win7 ile uyumludur die.
    ancak kurulumdan sonra ekranda tıkanmalar arasıra donmalar oluyor.

o yüzden problemli yazdım ok!

birde bunun çözümü belki bios update ile çözülebilir. denemek lazım
  • iki yılı devirdik makine ile sorunsuz problemsiz...
    bu süre içinde daha öncede belirttiğim gibi upgradeler yaptım cihazın en sevdiğim kısmı ise touchpad in ortasındaki yön tuşu harika bir tuş artık çok sık kullanmaktan üstündeki boyası attı.. :D
    buyrun bunlarda son resimler yeni....

ACER ASPİRE 5720G FAN CLUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takara34 -- 4 Şubat 2010; 21:43:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecanozkok1

merhaba fun clupünüz hayırlı olsun

:D

benimde bir acer aspire 5720 g laptopum var

1.66 ghz işlemcisi olanından

benimde ismimi kaydederseniz sevinirim

sistem vista geldi xp le çalıştı windows 7 le yürüyor :D

sağolun kulüp için. siz biraz geç geldiniz galiba :D
    biz modeli eskittik :))
  • herkese slm.

acil çözmem gereken bir problem var.2 ay önce aspire 5720g laptopumu xp ye çevirdim.fakat sürekli kilitlenme ve hata sorunları nedeniyle dün vistaya tekrar geri dönme teşebbüsünde bulundum laptopu ilk aldığımda iki adet dvdye sistem yedeklemesi yapmıştım onları kullandım fakat işletim sistemi içinde yokmuş geri yükleme sonunda görmüş oldum bilgisayar açılmadı.:D.hadi dedim gideyim bi vista kurulum dvdsi alayım.aldım geldim kurdum sıra geldi driver yüklemeye.herşey tamam sadece ATI Radeon HD 2300 ekran kartının driverını ne denediysem kuramadım.hala aygıt yöneticisinde Standart VGA bağdaştırıcısı olarak görünüyor.kaldırıyorum yeniden başlatıyorum fakat yine aynısını kuruyor microsoftun standart vga bağdaştırıcısı driverını kuruyor ve öyle kalıyor.güncelleme yapıyorum yine aynı şey oluyor.ATI ve ACER sitelerinden indirdiğim driverları kurmayı deniyorum kuruluyor diyor sonra dosyayı belirtilen sürücüden okuyamıyor gibisinden bi hata ile başarılı olmadı diyor yükleme.ne yapacağımı şaşırdım acil yardım lütfen...

• quote:

Orijinalden alıntı: busamania

herkese slm.

acil çözmem gereken bir problem var.2 ay önce aspire 5720g laptopumu xp ye çevirdim.fakat sürekli kilitlenme ve hata sorunları nedeniyle dün vistaya tekrar geri dönme teşebbüsünde bulundum laptopu ilk aldığımda iki adet dvdye sistem yedeklemesi yapmıştım onları kullandım fakat işletim sistemi içinde yokmuş geri yükleme sonunda görmüş oldum bilgisayar açılmadı.:D.hadi dedim gideyim bi vista kurulum dvdsi alayım.aldım geldim kurdum sıra geldi driver yüklemeye.herşey tamam sadece ATI Radeon HD 2300 ekran kartının driverını ne denediysem kuramadım.hala aygıt yöneticisinde Standart VGA bağdaştırıcısı olarak görünüyor.kaldırıyorum yeniden başlatıyorum fakat yine aynısını kuruyor microsoftun standart vga bağdaştırıcısı driverını kuruyor ve öyle kalıyor.güncelleme yapıyorum yine aynı şey oluyor.ATI ve ACER sitelerinden indirdiğim driverları kurmayı deniyorum kuruluyor diyor sonra dosyayı belirtilen sürücüden okuyamıyor gibisinden bi hata ile başarılı olmadı diyor yükleme.ne yapacağımı şaşırdım acil yardım lütfen...

driverların sisteminiz ile uyumlu olup olmadığını kontrol ettinizmi?
    driverları kurmadan uyumluluk modunu xp yapın bir de ona göre deneyin.
    eğerki probleminiz devam ederse sistemi yeniden kuırun. ve fazla fazla driver kurmayın sistemi şişiriyor. webde search edin driver bulma programları var otomatik olarak bulup yüklüyor . işinize yarayabilir..

• arkadaşlar acer 5720g laptop'umu xp sp3 ile kullanıyordum. ancak -herhalde virüs sebebiyle olsa gerek- laptop ani hatalar vermeye ve wıreless adapter'ı görmemeye başladı. ben de hazır format atacakken wındows 7 ultımate x32 kurayım dedim. drıverların çoğunu tanıdı. birkaçını kendim tanıttım. hız ve görünüm olarak da gayet iyi. ama günlerdir ne yaptıysam kablosuz'u tanıtamıyorum. aygıt yöneticisinde "ağ denetleyicisi" sarı ünlem işaretiyle birlikte sürekli bana bakıyor. ethernet kablosu ile ınternete bağlanabiliyorum ama takdir edersiniz ki laptopun anlamı zaten kablosuz bağlantı.

laptop'ta mevcut olan kart ıntel(r) "wireless wifi link 4965agn adapter" .
    gerek ıntel'ın sitesinden gerekse güvenilir forum sitelerinden wın7 x32 uyumlu drıver'ları indirip kurdum ama yine de sorunu gideremedim. fiziksel bir sorun mu var acaba diyerek arka kapağı açarak wıreless kartını söküp tekrar yerine sıkıca oturttum ama yine birşey değişmedi. fiziksel bir sorun olmuş olsa aygıt yöneticisi'nde de görünmez diye düşünüyorum. wın 7'yi daha önce farklı iki desktop ve bir laptop'a daha kurdum. onlarda hiç bir sorun yaşamadım.

ayrıca şunu da belirteyim. ıntel'ın sıtesınden wın 7 x32 uyumlu drıver için ıcs_ds32.exe dosyasını indirip kurduğumda "ağ sürücü yükleyicisi işlemleri yapılıyor" şeklinde bir uyarı yer alan pencere açılıyor ama az sonra bu pencere kayboluyor ve işlem sonlanıyor.

yardımcı olabilirseniz çook sevinirim.

• Arkadaşlar merhaba,
    Sorunum adaptorum ile ilgili, geçen sene adaptorumde sorun olduğundan bir siteden bilmeden 5720G uyumlu diye bir adaptor aldım, adaptor geldi ve laptop çalıştı fakat adaptor ucu laptop'a uyumsuz cıktı, biraz buyuk gelen adaptor ucunu bir şekilde sabitleyerek kullanabiliyordum, laptop'u hareket ettirince uç uymadığından şarj etmiyordu.
    Herneyse bu adaptorumde bozuldu, şimdi yeni bir adaptor almam gerekiyor fakat bu sefer ucu uyan bir adaptor almak istiyorum, o eziyetleri baştan yaşamayayım diye, acer 5720G adı altında bir sürü adaptor buldum fakat uç kısım buyuklukleri hep farklı, acaba hangi uç boyutunda adaptor almalıyım? Yardımcı olabiliecek varmı.
    Tşk.
  • Öncelikle herkese merhabalar bende as5720g kullanıcısıyım uzun zamandır genel olarak memnun bırı sayılırım kısaca pc ıle ılgılı yasaıklarım yazmak ve sonrasında da su ankı sorunlarıma cozum bulmak ıçin yardımlarınızı beklıyorum.aldıktan yaklasık 1 yıl sonra ısınarak kapanmaya baslamıstı bılgısayarım tembellıkten oturu servıse goturmedım ve bır kapanmasından sonra bıdaha acılmadı servıse verdım hardıskım hasar gormus garantıden degıstırdıler ve 6 ayda bır pcmın toza karsı temızlenmesı gerektıgını soyledıler bu konuda servısle ılgılı bır sorun yasamadım dıyebılırım.
    neyse sımdıkı sorunum ıse bılgısayarım 1 aydır ınanılmaz derecede kasılıyor garantısı bıttıgı ıcın ıcını acıp kendım temıslıyorum ama hıcbırsekılde faydası olmadı temızlıgın cpu kullanımı % 100 oluyor ve osekılde takılıp kalıyor bır sure 2-3 dakıka sonra ısleme devam edebılıyorum o sure ıcınde hıcbır ıslem ypmıyor.bunu nasıl cozebılırımyardımcı olabılırmısınız.cok fazla bılgısı olan bırı degılım sadece kullanıyorum acıkcası o donemdede oyun merakım oldugu ıcın bu pc yı almıstım oyunlardada genel olarak oldukca memnun oldugumu soyleyebılırım.bende hıcbırsekılde ses srunu olmadı okudugum kadarıyla bu konuda oldukca dertlı arkadaslar olmus.bırde guncellemem gereken seyler varmı ve bunları nasıl yapabılırım pek bırsey guncelledıgımı soyleyemem acıkcası bılgılı arkadaslar mesaj yazarsa cok memnun olacagım.bulundugum yerde acer servısı yok sorunum ıllakı servıslıkmı yada benım yapabılecegım seyler varmı
    uzun bır yazı oldu sımdıden tesekkurler cevaplarınını beklıyorum

bırde arkadaslar ben kurtarma dvd sı yapmamıstım o yuzden formatlama gıbı bırsey de yapamıyorum bu konuda e apabılırım acaba

• Tüm laptoplarda soğutma işlemi yapılırken fan çalışma esnasındabir elektrik süpürgesi gibi davranarak kasa altında bulunan tozu emmekte ve fanın çıkış kısmındaki ızgaralara takılarak zamanla tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu normal kasalı bilgisayarlar içinde geçerlidir. Onlarda zamanla tozla dolarlar. Kurtulmanın tek yolu arada bir hava yolu ile temizlemektir. Hatta fanın arkadaki çıkış kısmından ağzınızı dayayarak kuvvetli bir nefes üflediğinizde çıkan toza inanamayacaksınız. Izgaraların dolması soğutma yeterli seviyede olmazsa öncelikle işlemci hızını düşürmükte buda cihazın kasılmasına yol açmaktadır. Tehlikeli dereceye ulaşılması durumunda makina kendini kapatacaktır. Tabi bu durum makinanın çalışırken fişini çekmekle aynı etkiyi vermekte ve zamanla hardiske zarar vermektedir.

Ama sizin durumunuz farklı bence yani makinada hiçbir işlem yapmazken işlemci kullanımı %100'e dayanıyorsa bence virüs probleminiz vardır.

Eğer recovery bölümünü silmediyseniz açılışta alt+f10 yaparak kurulum yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc -- 13 Nisan 2010; 21:31:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burc

Tüm laptoplarda soğutma işlemi yapılırken fan çalışma esnasındabir elektrik süpürgesi gibi davranarak kasa altında bulunan tozu emmekte ve fanın çıkış kısmındaki ızgaralara takılarak zamanla tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu normal kasalı bilgisayarlar içinde geçerlidir. Onlarda zamanla tozla dolarlar. Kurtulmanın tek yolu arada bir hava yolu ile temizlemektir. Hatta fanın arkadaki çıkış kısmından ağzınızı dayayarak kuvvetli bir nefes üflediğinizde çıkan toza inanamayacaksınız. Izgaraların dolması soğutma yeterli seviyede olmazsa öncelikle işlemci hızını düşürmükte buda cihazın kasılmasına yol açmaktadır. Tehlikeli dereceye ulaşılması durumunda makina kendini kapatacaktır. Tabi bu durum makinanın çalışırken fişini çekmekle aynı etkiyi vermekte ve zamanla hardiske zarar vermektedir.

Ama sizin durumunuz farklı bence yani makinada hiçbir işlem yapmazken işlemci kullanımı %100'e dayanıyorsa bence virüs probleminiz vardır.

Eğer recovery bölümünü silmediyseniz açılışta alt+f10 yaparak kurulum yapabilirsiniz.

bilgisayarımda virüs sorunum yok yanı onunla ılgılı bır durum degıl recovery bölümünü ben silmedim en azından bildiğim kadarıyla ama swervise gitmişti harddiskim yenilendi orda bilmiyorum silindimi bu alt+f10 tam olarak ne iş yapıyor bilgisayarımdaki veriler gidecekmi (çok cahilcebirsorumu oldu yoksa bu ) yada yedek almamı sağlayacak bir işlem mi acaba

• selam arkadaşlar bende acer 5720g kullanıcısıyım.. 2 yıldan fazla oldu alalı. Genel olarak memnunum. Allaha şükür şuan bi problem yok :) windows 7 ile mutluyuz
  • Merhaba arkadaşlar bende eklendim size;) benim makinayı alalı 3 sene oluyor xp ye geçicem ama benimde tereddütlerim var.Acer'a müş.hizm.ne tel açıp xp driverlarını istedim yolladılar ayrıca internet sitesindede xp,vista ve win7'ye görede driverleri mevcut.Recovery dvd lerini ilk aldığımda oluşturmuştum.Napıyım basıyım mı formatı c'ye? Sorunları okuyunca korktum açıkçası :)
  • XP sürücülerinden genelde kullanıcılar çok memnun değiller. Ayrıca XP'nin pil denetimi çok iyi değil hatta hiç yok. Bence Vista'dan devam edin yada Win 7 kurun.
  • Merhaba arkadaşlar, arkadaşın Vista kurulu Acer 5720 G'ye üzerindeki setup dosyasından W 7 Ultimate 32 bit kurduk. Nvidianın sitesinden 110 mb'lık 8400M GS için sürücüyü indirdim, çalıştırdım. Bir başka program daha çalıştırdım. Artık ikisi bir çakıştı mı, yoksa ekran kartı sürücüsünden mi oldu, makina yeniden başladı. Ekran karardı, bir daha açılmadı. Kürsör süreklü ekranda yanıp sönüyor. Sadece F2 boot menüsü çalışıyor. Del, F8, F12 hiçbiri çalışmıyor. Boot menüsünü DVD ayarlayıp DVD koydum, o da işe yaramadı. Arkadaşım harddiskin çalışmadığını söyledi, baktım ısınıyor demek ki çalışıyor. Harici harddiksten nasıl tekrar işletim sistemi kurabilirim? Ya da bildiğiniz bir çare varsa lütfen yazın, teşekkürler.
  • ekran kartını değiştirmek yada yükseltmek isteyenler için deneyimimi paylaşayım istedim.yaklaşık 1.5 yıllık 5720 g kullanıcısıyım çok memnunum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_39400112/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39400112
  • Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiycım var.
    Acer 5720 notebookum var ve DVD si arızalandı. Bigisayarcıya götürüp DVD sini değiştirdim değiştirtmez olaydım.
    Adam yanımda test etmek istedi bilgisayar açılmıyor. Power ve hdd ışığı yanıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Acerlarda donanım değişikliğiyle ilgili herhangibi sorun var mı?
    Vga çıkışınada monitor takıyor yine görüntü gelmiyor. Sorun ne olabilir arkadaşlar yoksa ben bu bilgisayarcıyı öldürücem :)
  • beyler bende de 5720g var geçen gün windows 7 yükledim inanılmaz farketti. yüklemeyenlere kesin tavsiye ediyorum. bi sorum olucak işi bilen arkadaşlara.
    bi ses sistemi almak istiyorum da benim bilgisayara uygun ne alabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.