Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5720G FAN CLUB (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
822
Cevap
5
Favori
76.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende eski bi 5720g kullanıcısıyım.Win 7 yi yeni yükledim.daha sonra ekran kartı güncellemesi yaptım ve puanım 3.4 sizce düşük mü yoksa bu makinanın ederi bumu?

bide Win 7 yi yükleyen diğer arkadaşlar, sizlerin puanı kaç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shape_

Herkese merhabalar

bende eski bi 5720g kullanıcısıyım.Win 7 yi yeni yükledim.daha sonra ekran kartı güncellemesi yaptım ve puanım 3.4 sizce düşük mü yoksa bu makinanın ederi bumu?

benim puanım 4 kardeşim
    yanlız anlamadığım şey makinalar aynı nasıl puan değişiyor?
    bir de ben hiç bir şeyin güncellemesini yapmadım direk kullanıyorum çünkü acer ın sitesine giriyorum 5720 diye bi bilgisayar görünmüyo bile o yüzden driverları yükleyemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djemm

quote:

Orijinalden alıntı: shape_

Herkese merhabalar

benim puanım 4 kardeşim
    yanlız anlamadığım şey makinalar aynı nasıl puan değişiyor?
    bir de ben hiç bir şeyin güncellemesini yapmadım direk kullanıyorum çünkü acer ın sitesine giriyorum 5720 diye bi bilgisayar görünmüyo bile o yüzden driverları yükleyemiyorum.

makine model kodu aynıdır ama . model seri noları farklıdır. benim cihazda 3.4 alıyor. bu sizdeki farklılık makinenin işlemcisinin ve bazı donanımlarının değişik olmasından kaynaklanıyor olabilir.

• merhaba arkadaşlar

bilgisayarım resmen çöktü gereksiz bir program yüzünden.
    Alt+F10 işe yaramıyor.sistem kurtarma disc'inin 2. dvd si çalışmıyor, hata veriyor.
    kurtarma disclerine ihtiyacım var acilen. gönderebilecek var mı acaba.
    İstanbul'da yaşıyorum.
    teşekkürler.
  • üstatlar merhaba acer ana sayfasınada yazdım ama bir cevap alamadım.
    elimdeki acer bilgisayarı açılış tuşuna bastığımızda beyaz çizgili bir ekran geliyor.dikey çizgilerde var.LCD monitör kablolarından olabileceğini düşündüm.
    evdeki tlevizyona Vga kablosuyla bağladım, görüntü geldi ama bu görüntüde de yeşil mavi gibi dikey çigiler mevcut.. böyle sorunla karşılaşan oldumu..
    sizce sorun neredendir?
  • Merhabalar benim çözemediğim ve sinir harbinden kendimi kurtaramadığım bir problemim var. Forumda ilgili olabilecek konuları araştırdım fakat tam olarak yanıt olabilecek bir çözüm bulamadığım için sormak istiyorum.

Ben 2 sene önce 1,66lık modelden aldım ve bu zamana değin sorunsuzca kullandım. Riske etmek istemediğim ve çok uğraşacağımı düşündüğüm ve (okuduğum kadarıyla) driverlarla ilgili çok problem olduğunu bildiğim için kullandığım işletim sistemini değiştirmedim vista kullandım.

Bugün bilgisayarıma fabrika ayarlarına döndürdüm. Kullanmayacağım her programı kaldırdım, performans odaklı ayarlamaları yaptım (vista da ne yapılırsa), ve şöyle bir sorun ortaya çıktı,

Cihazın fabrika çıkışlı haliyle zaman zaman hoparlorlerden cıtlama yaptığından haberdarım. Fakat bugün format attığımdan itibaren bir ableton live 8 açtığımda (normal şartlarda gayet çalışıyor ve kullanılıyor) hiçbir ses çıkmıyor, traktor pro açtığımda şarkı herhangi bir anda (çoğunlukla 15-30 saniye içinde) kesiliyor, asıl can sıkıcı tarafı winamp yahut media playerla bile herhangi bir ses dosyası çalarken de sesin donması, takılma yapması, ya da susması. Hepsinde ortak olan sorun sesin kesilmeden birkaç saniye öncesinde sesin monoya dönmesi ya da donma olduktan sonra programdaki çalma işlemini durdurmama rahmen programı kapatana kadar donan sesin frekanslarının değişerek kendini tekrar etmesi, kısaca transformersvari bi cümbüş oluyor.

Şu an da hiç donma yapmadan 1 şarkı çalabildim winamp'tan. Yani böyle karışık ama çok can sıkıcı bir durum var. Ses olmazsa olmazım olduğu için sabahtan bu saate değin bununla uğraşıyorum.

Çözüm konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serinn -- 18 Nisan 2011; 3:09:51 >

• Bilgisi olan yok mu? geçen süre içerisinde 4 kez daha format attım. Sonuç değişmiyor.
  • Merhaba arkadaşlar biraz geç oldu ama bende bu laptop dan kullanıyorum yaklaşık 4 yıl oldu.
    Sadece ram yükselttim 3gb oldu benim 2ghz 8400m gs modelinden.
    Şimdiye kadar hiç arıza vermedi. Vista çok ağır geldiği için ilk aldığımda xp ye geçtim sorunsuz çalıştı
    sonra 98 yükledim pardus yükledim en son w7 beni tatmin etti.
    Driver için acer sitesiyle uğraşmayın malesef o konuda fazla destek vermedi acer
    Everest gibi programlarla donanımın ismini öğrenip kendi sitesinden indirmenizi tavsiye ederim
    ben öyle yapıyorum ve uzun zamandır sorunsuz çalışıyor.
    şimdi bi ekran kartı yükseltmek istiyorum ama hd 4650 modelini bulamadım bulursam benim için çok iyi olacak.
    windows dercelendirme 3,4 - 4 arası çıkması normal veri yolu 64 bit olmasından kaynaklanıyor ati hd 4650
    modelini kullananlar 5'in üzerinde puanlar almış.
  • acer 5920g laptop'umun fanı çok sesli çalışıyor, rahatsız edici boyutta... bu konuda yapabileceğim birşey var mı? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim...
  • ACİLLLLLLLLLLLLLLLL
    bana rtmbr.bin lazım bırı bana yollaya bılırmı ?
  • hala takip eden vardır diye soruyorum.

bilgisayarı açmak için düğmeye basıyorum, daha sonra windoes işareti çıkıyor, sonra hoşgeldiniz kısmı ve son olarak masa üstünü göstermesi gerekirken siyah bi ekran ile karşılaşıyorum,

acaba ekran kartı uçtumu? yada aklınıza gelen başka bişey

format atsam kendine gelirmi??
  • Makine 4. yılına girerken ilk hatasını verdi beyler, ekranda ilk başta noktalar belirmişti, sonra çoğaldılar ve şimdi bilgisayar açıldığında ekranda çizgiler oluşuyor.

Ekran kartım uçmuş olabilimi?

Düzeltme: Tamir ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksoy93 -- 24 Aralık 2011; 2:32:00 >

• Arkadaşlar merhaba elimde aspire 5720 var buna zamanında xp yüklemiştim, şimdi format atıp vista yüklemek istiyorum ama alırken yanında cdsi varmıydı yok muydu hatırlamıyorum.Laptopun altında orijinal lisans kodunu girmek istiyorum.Bunun içinde yanında verilen cd gerekiyormuş sanırım recovery cd si , birisi bana bu cdyi nasıl bulacağımı söyleyebilir mi veya yardımcı olacak arkadaşlar var mı şimdiden teşekkürler...
  • vay bee kimsede yokmuş ?
  • ee sonuçta 4 yıl geçti makinalar fosil oldu.

bende cd ler vardı ama 4 sene içinde kayıp oldu taşınma falan derken, sonuç olarak win 7 ile fane çalışmıyor
  • bu makinayı halen kullanıyorum, konuyu takip eden kaldımı merak ettim??
  • 6 senedir kullanıyorum halen ilk gün ki gibi bir sıkıntı cikarmadi. Suan win.7 kullanıyorum acaba win.8 kursam bir sıkıntı olurmu? Kullanan kimse kaldımı fikrim yok inş. Bir tavsiyesi olan arkadaş olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimse varmı?
  • Merhaba, hala birileri vardır umuduyla bir sorum var. Ekran kartım yandı ikinci el bir kart alacağım. Nvidia gt220m 1 gb ekran kartı bu bilgisayara takılabilir mi? Bilen birisi varsa cevaplarsa sevinirim.
  • Selam Millet

Merak ediyorum benim gibi hala bu laptopu kullanabilen var mı acaba? 2008'de aldığım Acer'imi hala kullanıyorum. Tabi şu parçaları zaman içinde değişti:
    1- Ram'leri satıp 2 x 2gb şeklinde 4gb'a çıkardım
    2- Ekranı kırıldığı için yeni ekran alıp taktım.
    3- Ekran kartı yandığı için yenisi alıp taktım.
    4- Hard disk arızalanma emareleri gösterince çıkartıp yine Western Digital marka 320 gb olanını taktım.

Bozulan ve tamir edemediğim kısımlar:
    1- Bluetooth modülü çalışmıyor.
    2- Touchpad artık iyi çalışmıyor.
    3- Hoparlörlerden soldaki patladı galiba yenisini takmaya gerek duymadım çünkü ilk günden beri ses performansı vasat
    4- Ekran hafif sarı eski Türk filmlerini andırıyor
    5- Son olarak 1 haftadır DVD yazmamaya başladı.

Yine de laptopumu seviyorum, artık sadece Office programları için kullanıyor olsam da parasının hakkını bu kadar veren bir elektronik aletim olmamıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kakakaladze -- 24 Temmuz 2018; 0:33:6 >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.