Şimdi Ara

Acer Aspire 5 A515-57-59VS 1235U 9599 TL (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
10
Favori
21.866
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ben ilk kurulumdan sonra bakmıştım, 4 kez çalıştırıldığı yazıyordu ve değerler tutarlıydı. Cihazı bir haftadır kullanıyorum hemen hemen, aşağıya bırakayım anlık Disk Info verilerini.

Acer Aspire 5 A515-57-59VS 1235U 9599 TL
  • Işlemcisinden memnun musunuz autocad ve sayısal analiz programlarını hızlı çalıştırabilir mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ürün stoğa girmiş; 9999 TL olmuş

• Ts_Cihan kullanıcısına yanıt

14988₺ olmuş şimdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • weblessed kullanıcısına yanıt

🐣🐣

• Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum, ben de özellikle ekranı için aldım.

Herkes mümkün olduğunca paylaşmış zaten donanımı, paylaşım yapan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Ben de bir şeyler eklemek istiyorum.

Bende SSD WD SN740 yerine Micron 2450 çıktı, RAM'ler aynı 2x4GB Samsung 3200 Mhz. Wireless kartı aynı Mediatek MT7921LE, Wifi 6, 1.8 Gbps, Bluetooth 5.2

BIOS'dan Intel VMD kapatılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberXTR -- 7 Haziran 2023; 13:34:54 >
  • CyberXTR kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam biraz geç olacak cevap. Bios üzerinden Advanced sekmesinden CTRL + S yapacaksınız. Buradan VMD kapatılabilir fakat driver yoluyla halletseniz daha sağlıklı olacaktır. Sizde bulunan SSD daha iyi bir SSD, belki şikayetler üzerine Arena Bilgisayar SSD değişimine gitmiştir.

Micron 2450 512GB MTFDKBA512TFK SSD Benchmarks - NotebookCheck.net Tech

WD PC SN740 512GB SDDPMQD-512G-1101 SSD Benchmarks - NotebookCheck.net Tech

• fewitz F kullanıcısına yanıt

CTRL+S menüsünü bilmiyordum. Teşekkür ederim. VMD kapalı mı daha iyi, yoksa açık mı biraz karışık ama, yılların AHCI sürücüsü yerine VMD kullanmak daha mantıklı gibi. İki SSD'de birbirine çok yakın zaten. SSD'yi 1TB ile değiştireceğim için önemli değil.

• CyberXTR kullanıcısına yanıt

VMD'nin günlük kullanımda açık ya da kapalı olması ne değiştirir pek bir bilgim yok. Yalnız yabancı forumlarda çoğunluk VMD açık kalması ve driver yoluyla kurulum yapmadan yana. Bu arada iki tane SSD yuvası var laptopta biri gen3 biri gen4, 512 GB'lık SSD gen 4 yuvasına takılı.

Ben bunu alıp gen4 yuvasına takmayı düşünüyorum, WD olanıda gen3 yuvasına takacağım. Şu an fiyatı çok iyi bu ürünün.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0B25NXWC7?ref_=cm_sw_r_cp_ud_dp_RH1Y6ZF800055J7GXQMP

• Ben SN770 aldım, Amazon Germany satarken daha ucuzdu şu an fiyatı yüksek. Crucial P3 Plus'ın fiyatı güzel ama TBW düşük. Sadece sabit dosyalar atacaksan yeterli yine bence, ya da Gen3 TBW'si daha yüksek SSD alabilirsin Gen3 yuvası için. SN740, Crucial P3 Plus'dan daha iyi gibi.

• Konuyu hortlatıyor muyum bilmiyorum ama şu anda amazonda 10559 tl ye satılıyor. Ips ekran yok diye almaktan vazgeçiyordum ve yazdıklarınızı okuduktan sonra yanına birde Crucial 8GB 2666MHz DDR4 ram koyup 11.208 tl ye vade farksız 6 taksite satın aldım. Aslında niyetim ASUS Notebook X515EA-BQ3278,FHD IPS almaktı. 2 hafta önce bin tl daha pahalıya kardeşime asus almıştım. 1000 tl indirim olunca alayım dedim. Sonra aceri gördüm. Çok ta güzeldi ama acer çok daha nitelikli. Asusun tek bir boş ram slotu var. Ayrıca tek bir nvme slotu var. Tek fanlı ve ethernet girişi yok. işlemci ve ekran farkını da düşününce asustan vaz geçtim. Asus şu anda 9999tl. Yinede acer'ın siparişini verdim. Okuduklarımdan sonra canımı sıkan tek şey fanın ekrana hava vermesi. Umarım hata yapmamışımdır.

• ben de takipteyim . Biraz gerilerse fiyatı ...

• MoonShine07 kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar ben de bu modeli düşünüyorum. Uzun kullanım tecrübeleriniz nasıl? Pil ne kadar gidiyor? Memnun musunuz cihazdan?

• nismoo35 kullanıcısına yanıt

Pil gündelik kullanımında 3 saat civarı fix gidiyor. Ekran sağ olsun çok kaliteli ve parlak bi panel ama şarjı içiyor. Ben genel olarak memnunum herhangi bir problem yaşamadım. Genelde içerik tüketimi için kullanıyorum ama bir süre masaüstüne uzak kalınca ağır Excel tablolarında ve Photoshop'da çalıştım, 8 gb ram'e rağmen ıkınma takılma olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoonShine07 -- 10 Ağustos 2023; 22:20:52 >
  • MoonShine07 kullanıcısına yanıt

Max 13-14k IPS panel öneriniz var mıdır hocam? Günlük işler için kullanacağım ekran kalitesi ve şarj süresi dayanıklılık önemli.

• nismoo35 kullanıcısına yanıt

Hocam modeller hakkında o kadar bilgi sahibi değilim fakat Dell ve Acer ürünleri bahsettiğiniz bütçeyi ele geçirmiş gibi duruyor.

Başlıkta bahsedilen model ile ilgili ekran kalitesi ve günlük işler için verdiği performans yeter de artar bile fakat şarj süresi konusunda 2K ekranın dezavantajı da oluyor ister istemez, dayanıklılık ile ilgili de laptop kasasının tamamı plastik, yalnızca ekranın arkasındaki kısım metal pek bir beklentiniz olmasın.

• Şu anda piyasada bu fiyatta bu ekran çözünürlüğünü ve bu işlemciyi veren başka bir model yok.

• Dün Amazon'dan 11:30'da aldım, akşam 21:30'da teslim ettiler Acer Aspire 5 A515-57-59VS 1235U 9599 TL İlk izlenim güzel, yüksek çözünürlük ekran güzel gerçekten.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.