Şimdi Ara

Acer A315-53G - i5 8250 - 4 GB RAM - 256 GB SSD - MX 130 = 2999TL + Mini İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 1 haftadır şehir dışına çıktığım vakitlerde gündelik işlerimi halledebileceğim 3000 tl bandında bir notebook aramaktaydım, dell 3580 - hp 250 g7 - lenovo v155 ve acer a315-53g arasında kaldım ve sonuçta acer aldım. Notebook bugün elime geçti küçük bir bilgilendirme konusu açmak istedim. Öncelikle diğer modelleri neden elediğimden bahsedeyim, dell 3580 de ssd yok ve ekran kartı radeon 520 baya düşük kalıyor, hp 250 g7nin kasa kalitesini hiç beğenmedim ve mx 110 ekran kartı var, lenovo v155 istememe sebebim kullanacağım yazılım amd cpu ile sorun yaratabiliyor ayrıca apu olması sebebiyle 2 gb rami ekran kartına feda etmek istemedim. Konu uzamasın diye bütün özelliklerini yazmıyorum ana hatlarıyla belirtip geçeceğim.

Acer A315-53G - i5 8250 - 4 GB RAM - 256 GB SSD - MX 130 = 2999TL + Mini İnceleme

Ürün tam modeli : Acer Aspire A315-53G

İşlemci : Intel i5 8250U 1.6 Ghz & Turbo Frekansı 3.4 Ghz
    Ram : 4 GB DDR4 2400 Mhz
    Ssd : M2(nvme değil) 256 GB
    Ekran Kartı : Nvidia Mx 130

Kasa ve malzeme kalitesi 3000 tl bandıdaki bir notebook için ne eksik ne fazla normal seviyede diyebilirim, 4 gb ddr4 2400 mhz cl 17 anakarta gömülü ram ile beraber geliyor ekstra tek ram slotu var ben bir adet 4 gb kingston ram daha sipariş ettim sıkıntısız bir biçimde dual channel olarak çalıştı, acer müşteri temsilcisine bizzat sordum cihaz 4+16 gb olarak çalışabiliyor ve maksimum 20 gb ram destekliyor, ram eklemek için kasanın altında kapak mevcut komple sökmek zorunda değilsiniz. Disk değişimi içinde bir kapak mevcut ve içini açtığımda boş çıktı, m2 ssd kullanmışlar ama nvme değil gönül isterdi ki nvme olsun ama bu fiyat bandında mümkün gözükmüyor yine de disk bölümünün boş olması ekstra bir avantaj ileride kapasite yükseltmek isterseniz komple arka kapağı açmanıza gerek yok. Oyun konusuna gelirsek çok oyun oynayan biri değilim şu aralar oynadığım tek pubg lite ve onu yükledim, very low 1080p çözünürlükte 90-110 fps alabildim ve gayet akıcıydı. Sonuç olarak bu fiyat bandında gayet tercih edilebilecek bir notebook olmuş diyebilirim en azından günlük kullanımda masaüstü bilgisayarımı aratmayacak gibi duruyor.

Cihazı yukkodan 2999tl ye aldım ki başka satan yok bildiğim kadarıyla sıkıntısız bir biçimde elime ulaştı, 4 gb rami 127 tl ye aldım ve cihaz bana 3126 tl ye mal oldu.

https://www.yukko.com/acer-aspire-a315-53g-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-256gb-ssd-2gb-mx130-156-full-hd-linux-notebook-nxh1aey007-v-50163899

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PATEVRA -- 14 Eylül 2019; 5:49:47 >

• hocam benim laptoop ekran kartı sıkıntı çıkarıyordu, artık yeni laptop bakıyordum benim de aklımda sizinki vardı fiyat/performans olrak en mantıklı seçenek duruyor. hocam hoparlörü nasıl? ses seviyesi gürültülü ortamlarda iş görür mü? bu konuda benim için çok önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksastommiks

hocam benim laptoop ekran kartı sıkıntı çıkarıyordu, artık yeni laptop bakıyordum benim de aklımda sizinki vardı fiyat/performans olrak en mantıklı seçenek duruyor. hocam hoparlörü nasıl? ses seviyesi gürültülü ortamlarda iş görür mü? bu konuda benim için çok önemli
    Eski laptopum(2016 da almıştım asus x550vx) ile karşılaştırdığımda baya tok ve yüksek volume çıktığını gördüm ama hoparlör diğer donanımlar gibi değil göreceli bir kavram olduğu için %100 beğenirsin diyemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ekranından memnun musunuz?https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-330-amd-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-radeon-540-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-81d200pbtx-p-HBV00000M3PQZ ben bunu almayı düşünüyorum ama ekranı biraz şüphelendiriyor. Bundaki ekran IPS mi acaba bilginiz var mı?
  • Hocam cihazı full HD mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phyrodex

Hocam ekranından memnun musunuz?https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-330-amd-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-radeon-540-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-81d200pbtx-p-HBV00000M3PQZ ben bunu almayı düşünüyorum ama ekranı biraz şüphelendiriyor. Bundaki ekran IPS mi acaba bilginiz var mı?
    Bu fiyatlara ips panel notebook bulman imkansıza yakın, ben eskiden beri monitöre pek takılan biri değilim o yüzden ips veya tn panel olması farketmiyor benim için yeterki diğer donanımlar iyi olsun, o yüzden memnunum ama bu tamamen benimle alakalı bir durum eğer ekran senin için diğer donanımlardan önce geliyorsa bütçeni arttırıp ona göre bir notebook almanı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PATEVRA -- 15 Eylül 2019; 7:1:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Son DH Bükücü

Hocam cihazı full HD mi?
    Evet Full HD
  • selam. tavsiyeniz üzerine bende bu cihazdan aldım fakat kafama takılan bu cihazın hafızası ne hocam? 1tb mı 500 gb mi? bilgi verirsen sevinirim hocam. tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkan058

selam. tavsiyeniz üzerine bende bu cihazdan aldım fakat kafama takılan bu cihazın hafızası ne hocam? 1tb mı 500 gb mi? bilgi verirsen sevinirim hocam. tesekkürler
    Başlıktada, konu içerisindede 256 gb m2 sata ssd olduğunu yazmıştım.
  • PATEVRA kullanıcısına yanıt
    Hocam 256 M2 HDD nin nedemek olduğunu bilmiyorum o yüzden yazdım sana tekrar. Bu bilgisayarı yigenim e aldım ve başka masraf çıkarmaması lazım. 256 GB yeterli olurmu onun için? Yoksa yarın birgün extra HDD mi almak gerekir? Sana zahmet açıklayıcı bişey yazarsan ona göre siparişi iptal ediyim yada etmiyim. Teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkan058

Hocam 256 M2 HDD nin nedemek olduğunu bilmiyorum o yüzden yazdım sana tekrar. Bu bilgisayarı yigenim e aldım ve başka masraf çıkarmaması lazım. 256 GB yeterli olurmu onun için? Yoksa yarın birgün extra HDD mi almak gerekir? Sana zahmet açıklayıcı bişey yazarsan ona göre siparişi iptal ediyim yada etmiyim. Teşekkürler hocam
    Pm atmışsınız oradan açıkladım buradanda açıklayayım. Ssd bir nevi eski nesil mekanik disklerin(hdd) yerine geçmiş depolama birimidir ve en az 5 kat daha hızlıdır. 256 gb olmasının sebebi fiyatları mekanik disklere(hdd) göre daha pahalı o yüzden alan küçülüyor ama yeni nesil bilgisayarlarda olmazsa olmazdır o yüzden kesinlikle hdd tavsiye etmiyorum.

• teksastommiks kullanıcısına yanıt
    aynı seri aldım (a315 53g) ses yetersiz gürültlü yerlerde ses hiç duyulmuyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.