Şimdi Ara

acer a-315-41g Ryzen 3 2200u ekran kartı sorunu Çözüldü müjde...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar acer a-31-41g model ryzen3 laptopa sahibim bir ay kadar çok sıkıntı çektim fakat şu an tüm sorunlarım çözüldü belki aynı problemleri yaşayanlara faydası olur diye bilgi vermek istedim.
    bilgisayarı ilk aldığımda win10 64bit kurdum ve youtubedan hd video izlerken ekran karardı bilgisayar kitlendi kapatma tuşuyla kapatmak zorunda kaldım bu birçok kez tekrar etti playerdan film izlerkende aynı sorun vardı
    sonra tekrardan format attım windowsu güncelledim bir çok defa ekran driver sürücüsünü farklı kaynaklardan yeniledim kitlenme sorunu halloldu fakat bu seferde tarayıcıda veya playerda hd tam ekran video izlerken alt kısımda renkler gidip geliyor bilgisayar kasıyordu ve tarayıcı bazen simsiyah oluyor tekrar düzeliyordu uzun süre araştırdım internetten yabancı forumlardan
    tekrar temiz kurulum yaptım windowsu güncelledim acer sitesinden en son bios güncellemsini kurdum sorun birazdaha azaldı fakat ara ara oluyordu son olarak amd nin sitesinden RYZEN 3 2200U güncellemesini baktım yeni bir güncelleme yayınlanmış hemen indirdim kurdum
    bir haftadır hiç bir sorun kalmadı bilgisayarı en çok film dizi veya youtubdan video izlemek için kullanan biriyim aktif bir şekilde..
    sürekli tekrar eden bu sorunlardan eser kalmadı.benim gibi sıkıntı çeken arkadaşlara yardımcı olur inşaallah..
    imla kurallarına uymadığımın farkındayım hoş görün...
    çözüm:
    ilk olarak win10 64bit kurun ve tüm güncellemeleri yapın
    ecer sitesinden en son bios güncellemesini kurun ve diğer driverlarıda burdan kurun
    son olarakta amd nin resmi sitesinden ryzen 3 2200u driverını aratın ve kurun
    büyük ihtimalle sorun çözülecektir bende hiçbir sorun kalmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixsis -- 12 Nisan 2019; 20:50:47 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.