Şimdi Ara

Acer 5750G Club (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
5
Favori
48.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saol kardeşim çogunu hallettim sadece 2 tane temel sistem aygıtı driverlarını bulamadım bunlar ne ile baglantılıdır bilgisi olan varmı chipset driver yüklü
  • Arkadaşlar 5750G yi alalı,1 hafta oldu ama içime sinmeyen bir nokta var,Oda şu ki;Ekran görüntü kalitesi iyi değil,net değil,pikseller belli oluyor.Tüm 5750G lerdede bu böylemi yoksa benim pc'imdemi sıkıntı var???
  • benimki gayet net ve parlak ekran kartınızın güncel sürücüsü yüklü oldugundan emin olun 1366 768 çözünürlükle gayet güzel görünüyo bende ekran
  • Bu hafta 2 adet 5750g aldım i5 2430 işlemcili 320gb hd gt520m anlıyamadığım ikiside tahminimden oldukça yavaş çalışıyor üzerinde w7 home var o yüzden olabilirmi yada acer ın kendı programlarından olabilirmi format atsam farkedermi durum? ayrıca birinde windows puanı 5.9 diğerinde 4,3 bu fark nasıl olabilir ikiside aynı gün alındı aynı cihaz sadece renk farkı var.
  • yüklü gelen sistem biraz kasıyor gibi ben aldıgım gibi win 7 ultime 64 bit yükledim windows derecelendirmeside driverlarla alakalı bi durum güncell olmuyabilir digerinde bende en düşük 5,6 şuan
  • arkadaslar tavsiye edermisiniz acer 5750 yi
  • arkadaşlar bende dün itibariyle acer 5750g-2434g50 almış bulunmaktayım. 999 tl ye aldım..işlemci: intel core i5 --ekran kartı: nvıdıa 2GB 540m -- ram: 4GB -- 500GB hdd -- sormak istediğim kutusundan herhangi bir cd çıkmadı ileride driverlar veya format atmam gerekirse bana cdler lazım olmayacakmı .. yoksa yedeklemem gereken birşeyler varmı ilk etapta ne yapmam gerekli bilgilendirirseniz sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel18 -- 5 Aralık 2011; 11:34:14 >
  • acer recoveryden cd leri kendin yazıcaksın cok saçma ama öle :) oyunlardaki kenarlanmayı nvidia programındn deil inteldn yapmak gerekiyo sorun olursa ayrıntılı anlatırım bnde 5750g aldm dündn beri kullanıyorm bi sorn yok :)
  • Acer AS5750G-2414G64M Pc var Özelliklerini ve Performansını Yükseltmek İçin Ne Yapmam Gerekiyor Arkadaşlar. Acil Lazımda

http://forum.donanimhaber.com/m_55443927/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55443927

Bilgisayarımın Özellikleri

AS5750G-2414G64M
    64 bit
    İşlemci İmalatçısı : Intel
    İşlemci Türü : Core i5
    İşlemci Modeli : i5-2410M
    İşlemci Hızı : Intel Core i5 2410M 2.3 GHz, Turbo Boost ile max. 2.9 GHz 3MB Cache
    Bellek (Ram) : 4+4 8GB 1333 MHZ DDR3 Kington Ram
    Desteklenen Bellek Kartı : Memory Stick - Güvenli Dijital (SD) Kart - Memory Stick PRO - MultiMediaCard (MMC) -xD-Resim Kartı
    Sabit Sürücü Kapasitesi : 640 GB
    Sabit Sürücü d/d : 5400
    Optik Sürücü DVD : Super Multi Sürücü ( Çift Katman )
    Ekran Boyutu: 39,6 cm (15,6")
    Görüntü Ekranı Türü : 15.6" / 1366x768 high-brightness (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, çerçevesiz dizayn
    HDCP Destekli :Var
    Grafik Denetleyici İmalatçısı : NVIDIA
    Grafik Denetleyici Modeli : GeForce GT 520M, Up to 1760 MB TurboCanhe
    Grafik Bellek Kapasitesi : 1 GB
    Grafik Bellek Teknolojisi : DDR3 SDRAM
    Grafik Bellek Erişilebilirliği : Atanmış
    Wi-Fi Standardı : IEEE 802.11b/g/n
    Ethernet Teknolojisi :Gigabit Ethernet
    Web Kamerası : Var 1280x1024 3MP
    Mikrofon : Var
    HDMI : Var
    Toplam usb Bağlantı Noktası Sayısı : 3
    USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı : 1
    VGA : Var
    Ağ (RJ-45) : Var
    İşaret Aygıtı Türü : Touchpad
    Hücre Sayısı : 6 hücre
    pilin Kimyası : Lityum İyon (Li-Ion)
    Pil Kapasitesi : 4400 mAh
    Maksimum Pil Çalışma Süresi : 4,50 Saat
    Bluetooth : Yok
    Dahili 3G Modem : Yok

Ekran Kartın Sistem Bilgilerinde Bunlar Yazıyor

Acer 5750G Club

Birde iki tane işletim sistemi kullanuyorum pardus diyeri pc ilk açılışta bekledinmi pardusa giriyor ama ben win7 ye girmesini istiyorum ben tıklamadan otomatik bunun için
    Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem ayarları > Gelişmiş > Başlangıç ve Kurtarma Penceresine giriyorum orda tek win 7 var başka yok nasıl yapabilirim bu başlangıcı win7 ??

Ek Olarak NOTEBOOK SOĞUTUCU Kullanıyorum

Cooler Master A510 Özellikleri Tavsiye Ederim

Metal yüzey ile soğuk havanın soğutucunun tüm yüzeyine yayılması ile notebookun tamamını soğutabilen özel dizayn.
    Maksimum soğutma ve sessiz çalışma.
    Fan hız kontrolü ile istenen fan hızını ayarlayabilme özelliği.
    Ayarlanabilir yükseklik özelliği ile kullanıcı için en uygun görüş açısı sağlayabilme.
    12"~15" ~17" notebooklar ile uyumlu.
    2 adet USB 2.0 port
    Yüzeyde kullanılan kauçuk materyal ile notebookların kaymasını engelleme özelliği.
    Materyal: Alüminyum ve Plastik
    Ebat: 380 x 300 x 10~50 mm
    Ağırlık: 700g
    Operasyon Derecesi: 8.5 derece
    Güç: USB 5VDC
    USB Port: USB2.0 / 1.1 x 2
    Uyumluluk: Geniş ekran notebooklar dahil 122-17e tüm Notebooklar ile uyumludur
    Fan Ebatı: 90 x 90 x 25 mm
    Fan Hızı: Yüksek: 2000 RPM
    Orta : 1500 RPM
    Düşük : 1000 RPM
    Fan Ses Seviyesi (dB-A): 15~20.5dBA
    Fan Kullanım Ömrü: 50,000 saat
    Kablo Uzunluğu: 500 mm A 510 olarak da bilinir.

• bu modelin Türkiye'de satılan diğerkonfürasyonlarında da bilgi verebilir misiniz?
  • ACER ASPIRE 5750G SİYAH

İNtel CORE İ5-2430M 2.4GHZ

NVIDIA GEFORCE 2GB GT 540M 3765MB TURBO CACHE

4BG DDR3 MEMORY

500GB HDD

DVD-super multi DL drive

media markt aldım 1 hafta önce 999 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel18 -- 12 Aralık 2011; 8:46:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturel18

ACER ASPIRE 5750G SİYAH

İNtel CORE İ5-2430M 2.4GHZ

NVIDIA GEFORCE 2GB GT 540M 3765MB TURBO CACHE

4BG DDR3 MEMORY

500GB HDD

DVD-super multi DL drive

media markt aldım 1 hafta önce 999 TL

Aynından ve aynı fiyata (muhtemelen aynı tarihte) ben de aldım.

Linki:
    http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/model/LX.RMS01.020
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimbal

acer recoveryden cd leri kendin yazıcaksın cok saçma ama öle :) oyunlardaki kenarlanmayı nvidia programındn deil inteldn yapmak gerekiyo sorun olursa ayrıntılı anlatırım bnde 5750g aldm dündn beri kullanıyorm bi sorn yok :)

ustam acer recoveryden cd leri kendimiz nasıl yapacaz yardımcı olurmusun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre42dem

quote:

Orijinalden alıntı: saimbal

acer recoveryden cd leri kendin yazıcaksın cok saçma ama öle :) oyunlardaki kenarlanmayı nvidia programındn deil inteldn yapmak gerekiyo sorun olursa ayrıntılı anlatırım bnde 5750g aldm dündn beri kullanıyorm bi sorn yok :)

ustam acer recoveryden cd leri kendimiz nasıl yapacaz yardımcı olurmusun?

arkadaşım pc ilk açtığın zamanlarda erecoveri yedeklensinmi diye sorar oradan yedekleyebilirsin.. elinde 4 adet sağlam dvd olacak. eğer pc açılışında o yedekleme sayfası açılmıyorsa pc yi yükleyebildiğin kadar geri tarihe yükle.. o zaman o ekran karşına çıkacaktır .. gelen talimatları uygularsın işlem tamam.. ben dün yaptım ve 4 adet dvd anca alıyor..ve daha sonra cd lerden kurulumunu yaptım pc ilk aldığım günkü gibi oldu..

• Bende Acer 5750G kullanıcısıyım yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardım edebilirim.
  • Arkadaşlar bende bugün Bimeks'ten 1265 liraya aldım artık burdan bilgilerimizi paylaşırız
  • merhabalar kardeşim bnde 6 ocak da 5750g aldım ama 1500 tl ye bana faturanı taratıp gönderir misin bnde ffazla verdiğim parayı alıyım gnderirsen çok duacın olurum kardeşim... lütfen
    999 tl ye ve bnden düşük fiyata alan arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qality -- 19 Ocak 2012; 1:13:17 >
  • Bende aldım ancak office'i aktivasyon yaptırmadım pcden image da çıkmadı nasıl halledebilirm?Kaçak mı yapayım office'i?
  • şu anda mediamarkt de 999 lira ve 250 adet stok var mağaza başına 12 tane düşüyor yani çok ucuz ve özellikleri kat kat iyi. sizce nasıldır almak istiyorumda ?
  • zaten aralık ayında 999 muş yani çokta avantajlı değil
    tabiki başka yerlere göre avantajlı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.