Şimdi Ara

Acer 5750G Club (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
5
Favori
48.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende aynı şaşkınlığa uğramıştım.kendi laptopumdan örnek vereyim iki tane ekran kartı var nvidia geforce 630m ve intel hd graphics family 3000. nvidia oyunlarda etkinleşerek, çalışıyor ama normal masa üstündeyken internette falan dolanırken ederken yani oyun dışında intel hd family çalışıyor.GPU-Z programını indirerek resimde gösterdiğim yerden görebilirsin iki tane ekran kartın olduğunu.http://imgim.com/5285incis7466702.png

ayrıca radeonu bilmiyorum ama nvidia nın kendi denetim masasından istediğin uygulamanın nvidia ile mi yoksa intel hd graphics ile mi çalışacağını seçebiliyorsun biraz araştır belki radeon içinde vardır.

• ACER HOCAM 5750G
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykalizan

Arkadaşlar Geçtiğimiz Cumartesi günü yani 10.03.2012 günü Bursa Vatan Bilgisayardan ACER Aspire 7750G serisi 52456G75 alt seri numaralı Laptop aldım.
    İntel i5 2450M işlemcili (2,5Ghz. Turbo Boost ile 3,4Ghz) AMD Radeon HD 7670M 2GB, 17,3inch HD+LED Monitör, 6Gb DDR3 Ram, 750 Gb HDD, DVD Super Multi DL Drive. özelliklere sahip ve işletim sistemi de Win7 Home Basic. Ben bu Laptopa 1650TL para saydım. Bugün Bilgisayara test amaçlı olarak NFS CARBON yükledim ve XP uyumluluk modunda test ettim. Ekran beni pek tatmin etmedi doğrusu. Bunun üzerine AMDnin sitesinden driver güncellemek istedim.
    Automatically Detect isimli programı indirip Ekran kartının ne olduğunu kolayca bulup istediğim sürücünün hangisi olması gerektiğini bana bildirmesini istedim. Ama bana saçma sapan bir ekran kartımın olduğunu yazması üzerine Masa üstünden Ekran Çözünürlüğü ayarlarından girip Gelişmiş ayarlar sekmesinden baktığımda Laptopumda Bilgisayarımın özelliklerinde yazan ekran kartının yerine başka bir ekran kartının olduğunu gördüm. Orda yazan İntel(R) HD Graphics Family 3000, 2560Mb Ayrılmış video belleği, Paylaşılan Sistem belleği 2741Mb Toplam Kullanılabilir Grafik belleği 5301Mb.

Sorum: Bu durum Normal mi arkadaşlar?. Oysa ki Laptopun Üzerinde yazılı olan özellikler bölümünde açıkça Laptopta AMDnin 2Gblik ekrak kartının olduğu vurgulanmış ve de AMD Radeon Çıkartması bile laptopa yapıştırılmış durumda. Vatan Bilgisayar Laptoptan paça çıkartıp yerine farklı parça takacak kadar büyük aptallık yapmaz diye düşünüyorum. Ama ortada böyle bir gerçek te var.
    Bilgisi olan arkadaş varsa ve beni aydınlatırsa sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler...

Dostum 2 gb ekran kartı şu anda laptoplarda yok diye biliyorum .Olsada çok pahalı olur. Zaten laptopunun üstündeki kart gayet iyi. Gerçek ekran kartın 1 gb vardır,ram desteğiyle 3-4 e kadar çıkar. 2gb ram dediklerinde 1+1 yani anakarta bağlı olan ekran kartınıda sayıyorlar. O anakart ekran kartı her laptopta olmuyor. Ama yinede iyidir ben pes 2011 i anakartın ekran kartıyla rahatça oynuyorum .

Asıl amaç burada pil sarfiyatını azaltmak ve gt630u eskitmemek . Normal kullanımda yani internet vs. de anakartın ekran kartı çalışıyor oyuna vs. girdiğinde gerçek ekran kartına bağlanır . Bağlanmassa manuel olarak ayarlayabilirsin.

Korkma ekran kartın laptoplar için gayet ideal bir kart .Çoğu oyunu üst düzeyde oynayabilirsin ben bir sıkıntı çekmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mjslash -- 13 Mart 2012; 22:49:02 >

• Arkadaşlar, Laptopu Vatana geri götürüp durumu izah ettim. Kontrol etmişler.
    Sistemde donanım sorunu olduğunu söylediler, bu sebeple ekran sorunu yaşadığımı ve istersem ürünü geri alabileceklerini belirttiler.
    Laptopu geri iade ettim. Orda yaşadığım ilginç bir şey de şu. Bundan yaklaşık bir ay önce Yine vatan'dan Samsung Led TV almıştım. Standtaki görevliyle bayağı bir muhabbetim olmuştu. Laptop'u geri verip çıkarken o arkadaşa denk geldik ve biraz durumdan bahsettim kendisine. Adam bana ne derse beğenirsiniz. Adamın dediği aynen şu "Abi iyi ki geri verdin. O seri Distripitörlerden alınmış cihazlar değil. Buradan laptop alırken çok dikkatli olman gerek" Açıkçası çok şaşırdım. Bu ne anlama geliyor, şimdi bunun derdindeyim. [Bir de Ben Acer sitesine girip baktım Aldığım Laptop (ACER Aspire 7750G serisi 52456G75) bu alt seride bir ürün çıkarmamışlar]

Üç beş boğazımızdan kesip kendimize birşeyler almaya çalışırken adamların bize yaklaşımı çok abes. Üç kuruş daha fazla kazanmak için insanlıklarını satılığa çıkartıyorlar buna üzülüyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykalizan -- 14 Mart 2012; 16:03:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bykalizan

Arkadaşlar, Laptopu Vatana geri götürüp durumu izah ettim. Kontrol etmişler.
    Sistemde donanım sorunu olduğunu söylediler, bu sebeple ekran sorunu yaşadığımı ve istersem ürünü geri alabileceklerini belirttiler.
    Laptopu geri iade ettim. Orda yaşadığım ilginç bir şey de şu. Bundan yaklaşık bir ay önce Yine vatan'dan Samsung Led TV almıştım. Standtaki görevliyle bayağı bir muhabbetim olmuştu. Laptop'u geri verip çıkarken o arkadaşa denk geldik ve biraz durumdan bahsettim kendisine. Adam bana ne derse beğenirsiniz. Adamın dediği aynen şu "Abi iyi ki geri verdin. O seri Distripitörlerden alınmış cihazlar değil. Buradan laptop alırken çok dikkatli olman gerek" Açıkçası çok şaşırdım. Bu ne anlama geliyor, şimdi bunun derdindeyim. [Bir de Ben Acer sitesine girip baktım Aldığım Laptop (ACER Aspire 7750G serisi 52456G75) bu alt seride bir ürün çıkarmamışlar]

Üç beş boğazımızdan kesip kendimize birşeyler almaya çalışırken adamların bize yaklaşımı çok abes. Üç kuruş daha fazla kazanmak için insanlıklarını satılığa çıkartıyorlar buna üzülüyorum....

Önce geçmiş olsun...
    Yalnız sanırım biraz abartmışsın (Vatan Bimeks vb. tekno mağazalarda çalıştığımı bilmeni isterim)

1. si hçbir mağaza satış danışmanına ürünlerin nerden temşn edildiğini söylemez nitekim böyle bi zorunluluğu da yok zaten

2. si ne vatan ne de aynı düzeyde diğer mağazaların hiçbiri bahsettiğin gibi ürün içini açıpta ekr kartı vb. parçayı almaz alamaz

3. varsayalım ki dediğin gibi oldu da vatan bilg. gidip adı namı bilinmeyen bi yherden bu ürünleri aldı, peki nerden aldı da bu adamlar iddaa ettiğin gibi ACER ın varlığını kabul etmediği bir PC yi üretiyor ve büyük tekno mağazalara satıyor ilginç doğrusu

4. sü ve sonuncusu modelini ve seri numarasını verdiğin laptop ACER da yok demişsin ama maalesef yanılıyorsun bahsettiğin cihaz tamamen ACER ın ürettiği ve sattığı cihazdır nette biraz arş. yapsaydın gerekli bilgiye ulaşırdın.

Ekran kartının içinde olmaması konusuna hiç girmiyorum bile...

Aöma şunu unujtmamak lazım ki bilinçli satıcı kadar bilinçli müşteri de önemlidir

LÜTFEN BİLİNÇLENELİM

• pardon yanlış yazmışım
    vatan bimeks vb. tekno mağazalarda ÇALIŞMADIĞIMI bilmeni isterin dicektim
  • Sadece iki tane ekran ile ilgilenen kartın olduğunu göstermek istedim.(bilmeyenler için).Aygıt yöneticisinden açık bir şekilde kaç tane olduğu ve isimleri görülebiliyor.

Acer 5750G Club
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali.Tastan

Beyler format attım pcye ekran kartını nasıl yükleyeceğim ? önce intel daha sonra nvdia olarak mı yükleyeceğim bi bilginiz varsa paylaşırsanız iyi olur.
    aspire 5750 g nvdia gforceGT 520M ekran kartım windows 7 ultimate yükledim

bu adresten gerekli olan intel sürücülerini otomatik taratıp indirebilirsinhttp://www.intel.com/p/en_US/support/detect
    bu adrestende nvidia kartını taratı yada manual bir şekilde kendin indirebilirsinhttp://www.geforce.com/Drivers

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali.Tastan

Beyler format attım pcye ekran kartını nasıl yükleyeceğim ? önce intel daha sonra nvdia olarak mı yükleyeceğim bi bilginiz varsa paylaşırsanız iyi olur.
    aspire 5750 g nvdia gforceGT 520M ekran kartım windows 7 ultimate yükledim

Intel ekrak kartın için driver a gerek yok Win 7 ultimate kurulumundan sonra güncelleştirmeleri denetleyip yükle güncelleştirmelrle beraber intel driver gelecek zaten.

GT520 için de resmi sitede driver mevcut
  • bende dün aldım bu ürünü, hem fiyatı düşmüş hemde özellikleri artmış. ama canımı sıkan iki olay var bir tanesi win7 home basic'in gerçekten ama gerçekten çok çok zayıf ve kötü bir içeriğe sahip olması, alıştığım ayarların hiçbirisini home basicte yapamıyorum, diğer olay ise iki tane ekran kartı olması ve asıl ekran kartının ikincil olarak gözükmesi. şimdilik bu kadar umarım başka problem olmaz.

Ram 6 GB DDR3
    750 GB HDD
    i5-2430M 2.4GHz (turboboost ile 3)
    Nvidia GeForce 630M
    fiyat: 1299TL (mediamarkt)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo366

bende dün aldım bu ürünü, hem fiyatı düşmüş hemde özellikleri artmış. ama canımı sıkan iki olay var bir tanesi win7 home basic'in gerçekten ama gerçekten çok çok zayıf ve kötü bir içeriğe sahip olması, alıştığım ayarların hiçbirisini home basicte yapamıyorum, diğer olay ise iki tane ekran kartı olması ve asıl ekran kartının ikincil olarak gözükmesi. şimdilik bu kadar umarım başka problem olmaz.

Ram 6 GB DDR3
    750 GB HDD
    Nvidia GeForce 630M

Güle güle kullanın ben de aynısını Mediamarkt'tan aldım.Size şunları sormak isterim:

-Touchpad bölümü ve sol tarafı ile tam altı bayağı ısınıyor siz de nasıl? CPU sıcaklıklarına herhangi bir programla baktınız mı? Normal kullanımda 45-50 arası ben de.oyun oynamadım henüz.Bilmiyorum nasıl bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
    -Ekran kartı duruma göre değişiyormuş,kafayı takmayın.
    -Epower Management çalışıyormu? Ben çalıştıramadım.
    -Mediamarktta değiştirmak istesek ne işlem yapıyorlar biliyormusunuz?Dha önce hiç alışveriş yapmamıştım.
    Siz veya bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.Teşekkürlerimle.

• Bişey sorayım USB 3.0 varmı bizim aletlerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayvan arkadas

Bişey sorayım USB 3.0 varmı bizim aletlerde?

Yok
  • öncelikle s.a arkadaşlar

http://www.pcdepo.com/acer-as5750g-2434g50mnkk-notebook-urun7359.html

arkadaşlar bu laptopu önerecek tavsiye edebilcek veyahutta hakkında bilgisi olan arkadaş var mı birde bu acer servis vb konularda sizin sıkıntı çekmeniz ne gibi durumlarda benim acer kullanıcısı 2 arkadaşım var ikiside tuba kullanıyor biri öve öve bitiremiyor diğeri söve söve bi el atarsanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutolo

quote:

Orijinalden alıntı: sulo366

bende dün aldım bu ürünü, hem fiyatı düşmüş hemde özellikleri artmış. ama canımı sıkan iki olay var bir tanesi win7 home basic'in gerçekten ama gerçekten çok çok zayıf ve kötü bir içeriğe sahip olması, alıştığım ayarların hiçbirisini home basicte yapamıyorum, diğer olay ise iki tane ekran kartı olması ve asıl ekran kartının ikincil olarak gözükmesi. şimdilik bu kadar umarım başka problem olmaz.

Ram 6 GB DDR3
    750 GB HDD
    Nvidia GeForce 630M

Güle güle kullanın ben de aynısını Mediamarkt'tan aldım.Size şunları sormak isterim:

-Touchpad bölümü ve sol tarafı ile tam altı bayağı ısınıyor siz de nasıl? CPU sıcaklıklarına herhangi bir programla baktınız mı? Normal kullanımda 45-50 arası ben de.oyun oynamadım henüz.Bilmiyorum nasıl bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
    -Ekran kartı duruma göre değişiyormuş,kafayı takmayın.
    -Epower Management çalışıyormu? Ben çalıştıramadım.
    -Mediamarktta değiştirmak istesek ne işlem yapıyorlar biliyormusunuz?Dha önce hiç alışveriş yapmamıştım.
    Siz veya bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.Teşekkürlerimle.

Isınmaz mı :D 83 derece gösterdi valla ekran kartıda çalışıyor onunda ısısı etki ediyordur elbet.http://e1203.hizliresim.com/v/q/3r0jl.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: three3up

öncelikle s.a arkadaşlar

http://www.pcdepo.com/acer-as5750g-2434g50mnkk-notebook-urun7359.html

arkadaşlar bu laptopu önerecek tavsiye edebilcek veyahutta hakkında bilgisi olan arkadaş var mı birde bu acer servis vb konularda sizin sıkıntı çekmeniz ne gibi durumlarda benim acer kullanıcısı 2 arkadaşım var ikiside tuba kullanıyor biri öve öve bitiremiyor diğeri söve söve bi el atarsanız çok sevinirim

Linkteki ürünü aynı linkten ben de dün 2 adet aldım. bende aynı cihazın 630m erk. kartı olan var 2 adet de bundan aldım. Ürün hakkında bi bilgi vereyim sitede işlemci olarak i5 2430M yazıyo hatta ürünün üstünde özelliklerinin yazdığı etikette de aynısı yazıyo ama aslında ürünün içinde i5 2450M var bu da büyük avantajdır diye düşünüyorum aynı cihazın i5 2450M işlemcili olanının fiyatına bakarsan ne demek istediğimi anlıcaksın i5 2430M fiyatına i5 2450M alıyorsun yani kesinlikle tavsiyemdir.....

• Oyun oynarken inanılmaz ısınıyor gerçekten elim yandı harbiden 85*C-90*C oluyor
  • işim geregi xp kullanmak zorundayım

xp driverlerini nasıl temin edebilirim ? acerin sitesinde yok
  • arkadaşlar ısınma ilgi sorun yaşıyor musunuz ?
    kasa kalitesi nasıl ?
    ayrıca gt630m li ekran kartı kullananlar güncel oyunlardaki sıcaklık değerlerini test edip konuya ekleyebilirse alacak arkadaşlara fikir vermiş olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 23 Nisan 2012; 14:54:19 >
  • acer 5750g satıyorum sıfırdan hic bi farkı yok ilgilenirseniz pm atabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.