Şimdi Ara

ACER 5739g nvidia kernel hatası...ve ses sorunu (kilitlenme)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim notebook 5739g ekran kartı (gt 130m) olanından yaklaşık 4 ay önce aldım. Öncelikle şunu belirtmek isterim. her türlü güncellemeleri yaptım bios ekran kartı ses kartı vs vs. ama hala sorunumu çözemedim.
    Sorun: ses son seviyede iken video izlerken donuyor ve cizir cizir sesler geliyor. bazen tırrrrrrrrrrrr diye kitlenip kapatıp açmam gerekiyor pc yi. bazen müzik dinlerken başka bi ses karıştığı zaman (örn. windows sesi) yine kitleniyor. bazen durduk yere pc donup kalıyor. özellikle internetden video izlerken tam ekran yapınca hışırtı başlıyor ve pc donuyor. (flash java codec vs hepsi güncel oldugu halde) ve bunlarlar ilintili olarak şöyle bir hata mesajıda alabiliyorum. "Nvidia Windows Kernel Mode Driver ,Version 186.52 (veya herhangi bir version) görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." hatası çıkıyor. sizce benim sorun ne olabilir. (win7 32 bit,64 bit vista 32 bit hepsinde aynı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatros_bekir -- 20 Aralık 2009; 16:19:52 >

• yokmu ilgilenecek bir arkadaş
  • aynı sorun bendede war ya birisi şu soruna bi çözüm bulsun :S
  • sürücü bu linke tıklayıp (vista 32bit) nvidia ekran kartı driverini indirip kurun. Sorununuz muhtemelen düzelecektir.
    İşletim sistemin vista 32 harici ise sana uyan driveri download drivers menüsünden açılan pencerede product series bölümünden geforce100m series (notebooks) seçip indirirsin.
    Kolay gelsin
  • herşeyi yaptım düzelmiyo
  • Ben de aynı şekilde mağdurum.. Ayın 13'ünde Teknosa'dan aldım ürünü. 4. günde müzik dinlerken haşır huşur sesler çıkmaya başladı. Kulaklıkla vs. dinlendiğinde de aynı sorun devam ediyor. Eğer bilgisayarda hiç işlem yapmazsanız sorun yok. Ancak müzik dinlerken aynı zamanda Word'u vs. açtığınızda sesler başlıyor ve müzik dinlemek imkansızlaşıyor. Teknosa'ya götürdüm ancak 4 günü geçirdiğim için geri de almadılar.. Ayrıca teknosa'nın sayfasına yorumlara ekliyorum yorumumu yayınlamıyorlar.. Bir çözüm bulan olursa yazsın lütfen
  • bendede aynı sorun var aynı hatayı benım 5739g verıyor..sanırım 5739g ıle maceram fazla uzun surmeyecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatros_bekir

Arkadaşlar benim notebook 5739g ekran kartı (gt 130m) olanından yaklaşık 4 ay önce aldım. Öncelikle şunu belirtmek isterim. her türlü güncellemeleri yaptım bios ekran kartı ses kartı vs vs. ama hala sorunumu çözemedim.
    Sorun: ses son seviyede iken video izlerken donuyor ve cizir cizir sesler geliyor. bazen tırrrrrrrrrrrr diye kitlenip kapatıp açmam gerekiyor pc yi. bazen müzik dinlerken başka bi ses karıştığı zaman (örn. windows sesi) yine kitleniyor. bazen durduk yere pc donup kalıyor. özellikle internetden video izlerken tam ekran yapınca hışırtı başlıyor ve pc donuyor. (flash java codec vs hepsi güncel oldugu halde) ve bunlarlar ilintili olarak şöyle bir hata mesajıda alabiliyorum. "Nvidia Windows Kernel Mode Driver ,Version 186.52 (veya herhangi bir version) görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." hatası çıkıyor. sizce benim sorun ne olabilir. (win7 32 bit,64 bit vista 32 bit hepsinde aynı.)

arkadaşım senin aldığın pc den aynısını bende almıştım bimeksten daa sonra serwise yolladım donanımsal hatası war die geri aldılar.1 1hafta önce acer t9600 modelini aldım sadece seste cızırtı var onunda güncellemeleri olduğun geçiyormuş tawsiyem pcni servise gönder

• Acer Aspire 5739G Ses Sorununa Kesin Çözüm

Bilgisayarınızda yüklü olan Realtek Hd Audio sürücüsünü tamamen kaldırın.
    Alltaki linklerden Realtek HD Audio Encoder sürücüsünü yüklediğinizde sorun tamamen ortadan kaldıracaktır.
    Not: Sürücüyü yükledikten sonra speakerlardan ses gelmezse denetim maasasında Realtek HD Auido yönetici paneline tıklayarak hoparlörleri varsayılan aygıt olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Eğer bu yöntem de sizin sorununuzu tamamen çözerse diğer arkadaşlara da geri dönüş olması açısından lütfen bilgilendirin.

Link:http://rapidshare.com/files/360235456/V ... 3.zip.html

Yavaş ama Realtek ftp:http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... wntypeid=3

Read more:http://www.notebook.gen.tr/acer-notebook-f28/aspire-5739g-ses-sorunu-t10206-10.html#ixzz0hWCQB48m

• kilitlenme sorunu bende de vardı vatan computer dan almıstım bilgisayarı aynen vatan a geri goturdum ve sağolsun 1 hafta içerisinde bana yenisi ile değiştirdiler su an yeni aldığım pc de hiçbir sorun yok çok şükür
  • Arkadaşlar ben de sizler gibi 5739g sahibiyim. Benim cihazımın tüm BIOS ve driver (NVIDIA + REALTEK) güncellemelerini yapmis olmama ragmen zaman zaman ekran kartiyla ve sesle ilgili problemler yasiyorum. Acer bu sorunun VIDEO BIOS 'undan kaynaklandigini, bunun icin cihazi getirmemiz gerektigini soyluyor ve VIDEO BIOS dosyasini sitesine koymuyor. Aranizda cihazi servise gitmis arkadaslardan VIDEO BIOS u guncellenmis olan biri dosyayi buraya koyabilirse bizler de servise gondermek zorunda kalmadan problemi halledebiliriz.

Benim ekran kartim GT-240M, VIDEO BIOS versiyonum : 70.16.28.00.04

Sizler de video bios versiyonlarinizi paylasirsaniz en azindan problemsiz olan bir versiyonu varsa hepimizi onu yukleyebiliriz.

NOT: GPU-Z programi mevcut VIDEO BIOS'unuzu dosyaya yedekleyebiliyor, bu sekilde paylasimda bulunabiliriz.
  • şu sorunu teknik servise göndermeden çözebilsek çok güzel olacak ama zor :S Video bios dosyasını biri paylaştığında onu yüklemek o kadar basit bişey mi acaba ? eğer o kadar basitse acer neden paylaşmıyo bu dosyayı ? onlarda bayılmıyodur heralde teknik servise pc gelmesine :D şu sorunu çözsek çok güzel olacak ama nasıl :S
  • KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM BNDEDE AYNI SORUN VAR ACER 5739G-654G32MN VAR WİN7 ULTİMATE 64BİT. ÖNCEDEN ISIDAN KAYNAKLANIO ZANNEDODUM ÇÜNKÜ TEMİZLEMEDEN ÖNCE MİN. 85 95 DERECEDE ÇALIŞIODU TEMZİLEDM STABİL ISINA DÜŞTÜ AMA GENE AYNI SORNU VERİO FİLM İZLERKEN YADA VİDEO İZLERKEN MÜZİK DİNLERKEN BAZENDE BOŞTA DURRKEN KİTLENİO... DENİLENLERİN HEPSİNİ DENEDİM GENDE BŞİ OLMADI BŞKA Bİ ÖNERİSİ OLAN VARMI? YADA DÜZELTEBİLEEN ACER MADURU ARKADAŞIMIZ VARMI?
  • arkadaşlar aynı model bende de var. bilgisayar da video izlerken yada 2 işi birlikte yaparken donuyor. tırrrrr diye sesler gelmeye başlıyor. pc yi yeniden başlatmam gerekior. bütün driverlar yuklu. biosuda son version. sitesinden kurdum. hala çözüm yok. servise gonderdim bir şey yok diye geri gonderdiler. Darty den aldım. kaç sefer gittiyse geri geldi servisten. Bir çözüm bulan var mı ?.
  • Bilgisayara pes 2010 yüklemiştim gayet güzel 5 altı aydır oyunu oynuyordum. Yalnız bir haftadır oyunu oynarken oyuncuların arkalarında uzunca gölgeler oluşmaya başladı. Prize takılı olduğu zaman yapıyor. Pille çalışırken yapmıyor. Pil seçeneklerinden güç tasarrufunu ve dengeleyi seçtim ama ikisindede prize takılıyken bu sorunu yapmaya başladı. Prizden çıkardığımız zaman sorun olmuyor. Bilen birisi yardım edebilirmi acaba..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.