Şimdi Ara

Access Point üzerinden İP Dağıtmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle sorunumu çözebilecek bir konu bulamamam sebebiyle bu konuyu açmak istedim ve benzer bir konu açılmış ise şimdiden özür diliyorum.

Elimde TP Link TD-w9920 Modemimi Access Point olarak kullanıyorum . İnternetin geldiği modemimde bant genişliği özelliği bulunmadığı için internet hızlarını istediğim gibi sınırlandıramıyorum . Bu sebepten dolayı Wifi ye bağlanan cihazların İP dağıtımını Access Point üzerinden yapmak istiyorum . Özetle AP ye bağlanan cihazların İP lerini AP atasın ki bende ap nin hız sınırlaması özelliğini kullanabileyim . Alaka gösterecek herkese şimdiden teşekkür ederim . Görüşmek üzere .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardımcı olabilecek kimse yok mu

• TP Link TD-w9920'i Access Point özelliğini yeniden yapılandırıp, Etherneti WAN girişinden Router moduna alarak WLAN'da istediğin herşeyi yapabilirsin.

Şuanda hali hazırda AP modunda kullandığın için DHCP ip atamalarını ana modemin router olarak üstleniyor.
    w9920'i ayrı bir router olarak yapılandırıp konumlandırman, istediklerini yapabileceğin anlamına gelebilir.
    Gelebilir diyorum çünkü tp-link ürünü hiç kullanmadım.
  • Wan ayarlarından dsl_internet ayarlarını köprü moduna almaktan mı bahsediyorsunuz tam anlayamadım . Daha açıklayıcı yazmanız mümkünse rica etsem yazabilir misiniz.

• DeniizC D kullanıcısına yanıt
    ondan söz etmiyor + hem modemin hempe erişim noktasının DHCP açık olursa çakışabilir...
  • İp çakışması olmuyor çünkü birinin uzantısı 0.1 diğeri 1.1 ile bitiyor cevabınız için teşekkürler :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.